Kategori Kitap Önerileri

stefan zweig kitapları

Okunması gereken 17 Stefan Zweig kitabı

Stefan Zweig kitapları oldukça popüler eserleri içerir. Bunun sebebi yazarın anlatım dilinin ve kurgusunun olağanüstü derecede iyi olmasıdır. Ayrıca kitaplarının popüler olmasının bir diğer nedeni ise kesinlikle yazarın hayat hikayesidir. Hayat hikayesi tüm eserlerini ilgi çekici yapmayı başarmıştır.
Read More
en iyi aşk romanları

Kalbini ısıtacak 32 aşk romanı

Aşk ve romantizm her yerdeki okuyucular için en önemli okuma tercihlerinden biridir. İyi bir aşk hikayesinde drama, entrika, gülme ve biraz ateş vardır. En iyi aşk romanlarını okurken kendini aşık olmuş kadar hissedebilirsin. Bu romanlar samimi ve kişiseldirler. Ama aynı zamanda hayat değiştirici olabilirler.
Read More
en iyi casus romanları

Son derece gerilim dolu 26 casusluk romanı

Casusluk romanlarından hoşlanan türlerine sadık kalmayı çok severler. Bunun sebebi en iyi casus romanlarının heyecan verici, tehlikeli ve genellikle biraz seksi olmasıdır. Politikayı ve tarihi benzersiz bir mercekle keşfederler. Ayrıca itiraf edilmesi gereken bir şey vardır. Herkes hayatının bir alanında bir kez casus olmayı düşünmüştür.
Read More
en iyi polisiye romanları

Soluksuz bir biçimde okunacak 53 polisiye romanı

İyi bir polisiye romanı gibisi yoktur ama sürekli yayınlanan romanlar arasından en iyilerini bulma konusunda zorluk yaşıyor olabilirsin. Hiç kimse seni suç kurgu romanı kadar gerilim noktasına kadar getirmeyi başaramayabilir. Sıkı bir polisiye romanı okuruysan burada bulacağın romanlar seni memnun edebilecektir.
Read More
en iyi psikolojik gerilim kitapları

En iyi 15 psikolojik gerilim kitabı

Psikolojik gerilim kitapları veya psikolojik gerilim romanları okuyucuya gözlerini gezdirirken gerilimi hissetme fırsatı sunar. Bu türde iyi işlenmiş bir hikaye olabilmek çok kolay değildir. Hazırlamış olduğum bu psikolojik gerilim okuma listesi ile aradığın türde eserler bulmayı başarabilirsin.
Read More
okuduğum-dediğin-ama-aslında-okumadığın-kitaplar

Okudum dediğin ama okumadığın 21 kitap

Okudum dediğin ama okumadığın birçok kitap vardır bundan emin olabilirsin. Mesela lise yıllarında bu benim için "Suç ve Ceza" kitabıydı. Senin için de benzer kitaplar var olabilir. Bunun için birkaç dakikalığına dürüst olup buradaki kitapları incelemeye ne dersin?
Read More
en-iyi-bilim-kurgu-romanları-ve-kitapları

Tüm zamanların en iyi 34 bilim kurgu kitapları

Bilim kurgu kitaplarının en önemli özelliği toplumda yer alan karmaşık fikirleri kabul edilebilir şekilde yansıtmalarıdır. Klasikleşmiş bilim kurgu romanları toplumlara yaptıkları büyük etkilerle adından söz ettirirler. Aradığın kitap uzay maceraları ve teknolojiyle iç içe olacaksa ilk adresin bilim kurgu olmalıdır.
Read More