Kalbini ısıtacak 32 aşk romanı

Aşk ve romantizm her yerdeki okuyucular için en önemli okuma tercihlerinden biridir. İyi bir aşk hikayesinde drama, entrika, gülme ve biraz ateş vardır. En iyi aşk romanlarını okurken kendini aşık olmuş kadar hissedebilirsin. Bu romanlar samimi ve kişiseldirler. Ama aynı zamanda hayat değiştirici olabilirler.

Aşk ve romantizm her yerdeki okuyucular için en önemli okuma tercihlerinden biridir. İyi bir aşk hikayesinde drama, entrika, gülme ve biraz ateş vardır. En iyi aşk romanlarını okurken kendini aşık olmuş kadar hissedebilirsin. Bu romanlar samimi ve kişiseldirler. Ama aynı zamanda hayat değiştirici olabilirler.

Tarihi romanlardaki aşk hikayelerinden modern dünyanın dijital çevresinde aşkla mücadele eden çağdaş romanlara kadar tüm zamanların en iyi aşk romanlarını bir araya getirmeye çalıştım. Sadece aşk romanlarının içerisinde kaybolup gitmek istediğini biliyorum. Bu nedenle bu romanlara kalp ısıtıcı romanlar adını veriyorum.

Jane Eyre

jane eyre charlotte bronteJane Eyre fakir ve belirsiz bir kişiliğe sahip olsa bile aşk hikayesi bambaşka bir noktaya gidebilecek kadar güçlüdür. Onun için hayatın adil olduğu söylenemez. Jane Eyre tüm hislerine kelepçe vurmak zorundadır. Artık zoraki bir evliliğin kıyısındadır ve ilerisi kapkaranlıktır.

Evliliğin iyi olacağına yönelik hiçbir ışık yoktur. Tutkusunu takip edip ilerlerken zaman içerisinde bir köleye dönüştüğünü fark eder. Artık ilerleyeceği nokta çok daha farklıdır. Hislerinin peşinden gitmek ve hayatı istediği gibi yaşamak ister.

Anna Karenina

anna karenina lev tolstoyAnna Karenina okuyucularını farklı topraklara doğru gitmeye zorlayan destansı bir aşk hikayesine sahiptir. Oblonsky ailesi zina yüzünden paramparça olmuştur. Dolly kocasını bir başkasıyla yakalar ve onu ayrılmakla tehdit eder. Kocası biraz pişmanlık duysa bile asıl şaşkınlığıyla başa çıkmak zorundadır.

Stiva’nın kız kardeşi Anna Karenina ara buluculuk yapmak için Oblonsky ailesinin yanına gelir. Attığı adımlar ve söyledikleriyle Stiva ve Dolly’yi uzlaşma aşamasına kadar getirir. Kendisi ise bir asker olan Alexei Vronsky’nin aşk kıskacındadır.

Kolera Günlerinde Aşk

kolera-günlerinde-aşk-gabriel-garcia-marquezFlorentino Ariza, gerçek aşkının geri dönmesi için 50 yıldır beklemektedir. Ama bu kesinlikle onun sıkıldığı anlamına gelmez. Doktor Urbino’nun ölümü herkesi şaşkına çevirir. Yaşadığı şehir için çok çaba sarf etmiş olan bu insanın ölümü kimsenin inanmak istemediği bir şeydir.

Yaşananlardan en çok etkilenenler dul eşi Fermina Daza ve doktorun elli bir yıldır ölmesini bekleyen Florentino Ariza olmuştur. Florentino, Fermina’nın ilk aşkıdır. Bu ölüm Florentino’yu umutlandırır çünkü artık dul olan Fermina’yı tekrar kazanabileceğini düşünür.

Kuzey ve Güney

kuzey ve güney elizabeth gaskellBu klasik sudan çıkmış balık hikayesini andıran bir aşk romanıdır. Ailesi İngiltere’nin kuzeyindeki zorlu ve huzursuz bir sanayi kasabası lan Darkshire’a taşındıktan sonra Margaret’ın hayatı alt üst olur. Margaret, fakirleri ve haklarından mahrum olanları savunan olanları savunan yeni bir çağrının peşinden gider.

Bu durum ise onu değirmen sahibi heybetli John Thornton ile doğrudan çatışmaya sokar. İkilinin ortak bir zemin bulup bulamayacağı merak konusudur. Kalpleri ısıtan ve zamanının ötesinde olan bu roman, sadece güzel bir aşk hakkında değil aynı zamanda toplumsal olaylar hakkında bir şeyler söyleyebilme fırsatına sahiptir.

Gurur ve Önyargı

gurur ve önyargı jane austenJane Austen herhangi bir en iyi aşk romanları listesinde yer alması gereken önemli bir isimdir; Gurur ve Önyargı onun en önemli eseridir. Charles Bingley adında zengin bir genç Netherfield Park’ın malikanesini kiralamıştır. Bu haber civar köylerde büyük bir heyecan uyandırır. Özellikle Bennet ailesinin heyecanı daha bir başkadır.

Bennet ailesinde evlenmemiş beş kız vardır. Anneleri, bu durum karşısında son derece mutsuz ve çaresizdir. Bennet ailesi, Bay Bingley ile aynı baloya katılırlar; Bay Bingley baloda çoğu zamanı Jane Bennet ile birlikte geçirir. Ancak Elizabeth Bennet onun kadar şanslı değildir.

Emma

emma jane austenBir kasabada yer alan üç dört aileden oluşan aşk çatışmaları Jane Austen için vazgeçilmezdir. Yazarın tüm romanları gibi, Emma da kur yapmayı ve sosyal davranışları içerir. Kitabın çoğunluğu evlilik sorusuna odaklanır. Kim kiminle evlenecek? Hangi nedenlerle evlenecek? Aşk, pratiklik ve zorunluluktan hangisi gerçek olacak?

Emma Woodhouse güzelliği ve zekasıyla tanınır. Küçük Highbury köyünde biraz heba olduğunu söylemek mümkündür. Fakat kendisi çöpçatanlık becerisiyle gurur duymaktadır. Yaşıtları gibi evlenmeye özel bir ihtiyaç duymamaktadır. Çünkü serveti kendiliğinden var olmuştur.

Akıl ve Tutku

akıl ve tutku jane austenBu aşk romanı yalanların, sırların ve aynı zamanda cazibenin merkezidir. Hikayesi üçüncü şahıs gözünden anlatılmıştır. Bu romanın konusu kadınlık, toplum, aşk, aile, evlilik, zenginlik, hayal ve umuttur. Romanın içerisinde hepsini harmanlanmış bir biçimde bulursun.

Willoughby ortaya çıkar çıkmaz Marrianne aşık olur. Karşı konulamaz tutku zaman içerisinde etkisini artırır. İki kız kardeşten çok daha aktif olan Marrianne’nin gölgesinde kalan Elinor ise kendi düşüncelerinin ve işlerinin Marrianne’in kontrolünde ve arzusunda olduğunu düşünmeye başlar.

Prenses Gelin

prenses gelin william goldmanPrenses Gelin, zekice bir aşk hikayesi olarak gizlenmiş sahte bir peri masalıdır. Keskin bir hicve ama aynı zamanda mükemmel bir aşk hikayesine sahiptir. Buttercup günlerini çiftlikte çeşitli emirler yağdırarak geçirir. Wesley ise onun verdiği tüm direktifleri “emredersiniz” diye kabul eden biridir.

Bu sihirli kelime aslında Wesley’in ona olan aşkını söyleme biçimidir. İkisi birbirine aşık olmasına rağmen Wesley, evlenebilmek için büyük bir servet arayışına çıkmıştır. Wesley’in gemisi meşhur bir korsan tarafından saldırıya uğrar. Bunun üzerine Buttercup onun öldüğünü düşünüp yasını tutmaya başlar.

Kaybolan Masumiyet

kaybolan masumiyet thomas hardy kitapBu romanı okumak bir ömür boyunca seninle kalacak bir aşk hikayesine tanıklık etmek gibidir. Kahramanımız Tess Durbyfield güzel ve bir o kadar sempatik bir isimdir. Dünya ona karşı komple kurarken kendini ezilmiş hissedersin ama bir türlü ona yardım edemezsin.

Onu sömüren erkekler tarafından ihanete uğramıştır. Onu dışlayan bir toplum ve dinin duygusuzluğu söz konusudur. Mevsimler değiştikçe Tess onlarla birlikte değişir. Kendisini en çok doğal dünya ile özdeşleştirdiği bir gerçektir. Bu trajik aşk romanında şiirsel bir anlatım yakalayabilirsin.

Uğultulu Tepeler

uğultulu tepeler emily bronteBaştan sona mahkum edilmiş olan romantizmin tadını çıkarabilirsin. Yorkshire bozkırlarının kasvetli ve vahşi atmosferinin ortasında iki kişinin takıntılı ilişkinse değinir. Thruscross Grange’un Bay Lockwood adında yeni bir kiracısı vardır. Uğultulu Tepeler’de yaşayan ev sahibi Bay Heathcliff’i ziyaret eder.

Bay Heathcliff evde değildir. Bayan Heathcliff ve Hareton Earnshaw ile anlaşmak çok kolay değildir. Kar yağmaya başladığında kimse Bay Lockwood’un eve gitmesine veya kalmasına bir şey deme taraftarı değildir. Evden ayrılır ama dönerken bir köpek tarafından saldırıya uğrar.

Romeo ve Juliet

romeo ve juliet william shakespeare kitapBu aşk hikayesi sayısız yeniden anlatım yaratmış ve aynı zamanda birçok yazara ilham kaynağı olmuştur. Rakip ailelerden yıldızların çarpıştığı iki sevgilinin hikayesini konu alır. Trajik romantizmin birçok kuralı bu aşk hikayesiyle birlikte yazılmıştır.

Balkondaki konuşma gibi paha biçilemez sahnelerden efsanevi tek kişilik sahnelere kadar birçok detay romanın gidişatını belirler. Diğer taraftan romanın en önemli yanı romantik trajedi türünü tanımlayan sonudur. Hevesli bir aşk romanı okuyucusuysan bu noktada epey memnun olacağının altını çizmeliyim.

Rüzgar Gibi Geçti

rüzgar gibi geçti margaret mitchellScarlet, yanan şehirleri ve haydutlarla dolu ormanları kat ederek bir dizi beklenmedik maceraya atılır. Scarlet O’Hara kendisine sayısız talihli olmasına rağmen o Ashley Wilkes’la evlenme arzusuna sahiptir. Bir gün, Ashley’in Atlanta’dan gelen kuzeniyle nişanlandığını öğrendiğinde planını devreye sokar.

Scarlett bir mangal partisi sırasında Ashley’e duygularını itiraf eder. Ashley, Melanie ona benzediği için onunla evlenmeyi kabul ettiğini ve Scarlett ile kendisinin bambaşka insanlar olduğunu ifade eder. Scarlett, Ashley’e bir tokat atar ve oradan uzaklaşır. Ama yalnız olmadığını fark eder.

Gazap Kuşları

gazap kuşları colleen mcculloughGazap Kuşları, Avustralya kırsalındaki rüyaları, mücadeleleri ve karanlık tutkuları konu alan bir tarihi romandır. Konusu itibariyle bir yasak aşkı içerir ve bunu destana dönüştürüp okuyucularına aktarır. Clearys sürekli yaşanan acılar ve kırılganlıklar aileyi parçalamak üzeredir.

Tek istisna Meggie ve Baba Ralph de Bricassart adındaki perili papazdır. Bu ikili tüm sınırları aşarak ilişkilerini yaşam boyu sürdürme peşindedir. Tarihsel detaylarla bezenmiş olan güçlü bir aşk hikayesi okumak istiyorsan bu kitapta aradığını bulabilirsin.

Not Defteri

not defteri nicholas sparksNoah ve Aille’nin hikayesi iç içe geçmiş üç enstantaneden ele alınmıştır: gençlik, otuzlu yaşların başları ve yaşlılık. Noah ve Allie, gençlik yıllarında tanışırlar ve birbirlerine çılgınca aşık olurlar. Bununla birlikte on dört yıl boyunca ayrı kalırlar. Noah savaşa katılmak için cepheye çağrılır.

Allie ise ailesini memnun etmek için birisiyle nişanlanır. Ancak bir süre sonra Noah’a geri döner. 49 yıllık evliliklerinde pek zorlu dönemler yaşamazlar. Ancak son yaşadıkları en acı verici olandır. Allie’ye Alzheimer teşhisi konur. En tuhafı ise Noah’ın kim olduğunu unutmasıdır.

Uzaktaki Anılar

uzaktaki anılar nicholas sparksPopüler ve son derece dışa dönük olan sınıf başkanı Landon, koşullar onları bir araya getirene kadar vaizin kızı Jamie ile çok fazla ortak noktası olduğunu düşünmez. Fakat hikaye bu sefer bambaşka bir romantizme yol açarak okuyucusunu şaşırtmayı başarır.

Landon ve Jamie yavaş yavaş ortak bir zemin bulup birbirlerini takdir etmeye başlarlar. Sevginin şaşırtıcı yerlerde bulunabileceğini kanıtlar. Büyüleyici ve tatlı bir kitap olduğu kesindir ama dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Bir yerde gözyaşların sel alıp akabilecektir.

Poldark

poldark winston grahamPoldark aslında bir seridir ve seride tam olarak 12 farklı kitap yer alır. Dilimize ise bir kısmı çevrilmiş durumdadır. Yazarın romanları kıyı şeridi boyunca komploları kükretmeyi başarır. Vahşi rüzgarları ve çarpışan denizleri çağrıştıran önemli bir hikayeye sahiptir.

Birinci kitap yani bu kitap ile başlaman durumunda Amerika’daki savaştan dönerken Ross Poldark ile tanışacaksın. Poldark bir kızı kavgadan kurtarır ve daha sonra onu hizmetçisi olarak işe alır. Hikayenin devamında ise hemn kızın hem Poldark’ın hayatının değişmeye başlayacağı bir gerçektir.

Yabancı

yabancı diana gabaldonBu roman, eski İngiliz savaş hemşiresi Claire Randall ve onun genç aşkı İskoç savaşçısı Jamie Fraser arasındaki aşkı anlatır. Claire ve Frank yedi yıldır evliler. Claire ve Frank, kasaba kadınlarının birlikte yaptıkları ritüelleri gizlice görmek için şehrin eteklerindeki taşlara giderler. Kasabada bu kadınlara cadılar denmektedir.

Bu, Claire’nin kendini 1743 yılında bulduğu andır. Frank ile taşları ziyaret ettikten sonra Claire, istediği bir bitkiyi almak için yalnız başına geri döner. Frank ona ateş izlerine dikkat etmesini söyler çünkü bu cadılara ait ritüelin bir parçasıdır. Claire kendini bir anda İskoçya’nın geçmişinde bulur.

Kuşların Şarkısı

kuşların şarkısı sebastian faulksBirinci Dünya Savaşı sırasında başlayan hikaye üç nesle yayılır. Kuşların Şarkısı, savaşın aslında ev, aile, haysiyet ve aşk gibi her şeyi elinizden alma gücü hakkında destansı bir romandır. Bu anlamda biraz Anna Karenina tozu serpiştirildiğini söylemek mümkündür.

Birkaç kilit ismin gözünden olan biteni görüyor ve sonsuz fedakarlıkların ardından umutları sürdürme mücadelelerine tanıklık ediyoruz. Savaş zamanındaki aşk hikayelerinden esinlenen bu roman, klasikleri çağrıştıran bir havaya sahip olmakla birlikte savaş zamanı dramını en iyi şekilde yansıtmasıyla dikkat çeker.

Zaman Yolcusunun Karısı

zaman yolcusunun karısı audrey niffeneggerHenry De Tamble bir zaman yolcusudur. Stres anlarında, genetik bir aksaklık onu kendi geçmişine ve bazen de geleceğe atar. Karısı Clare Abshire ile ilk kez yirmi sekiz yaşındayken tanışır. Ancak onu altı yaşından beri tanımaktadır.

Henry için zaman yolculuğu hayatının başka bir anında kendini daima savunmasız ve tehlikede bulması demektir. Clare için bir zaman yolcusunu sevmek, onun yeniden ortaya çıkmasını beklemesi anlamına gelir. Henry’nin ne zaman ve kaç yaşında ortaya çıkacağı belli değildir. Clare hep bir bekleyiş hep bir belirsizlik içerisindedir.

Senden Önce Ben

senden önce ben jojo moyes kitapSıradan bir kadının sıradan bir yaşamı olur. Kendi kasabasından hiç dışarı çıkmamış birisinden farklı bir şey beklemek doğru değildir. Buna rağmen aşkı anlatan kitaplar denildiğinde en iyi eserlerden birisini yazmayı başarmıştır. Will Traynor yalnız bir hayat yaşar. Kısa süre önce motosiklet kazasından felçli bir biçimde çıktı.

Lou ise insan formunda biraz kabarcıklı bir yapıya sahiptir. Will’in annesi onu Will’e bakması için tuttu. Sürekli kötü ruh halini kaldırma umuduyla atılan bu adım başlangıçta pek hoş karşılanmadı. Zamanla ikisi birbirini biraz daha iyi anlamaya başlarlar. Aradaki mesafeyi kapatabilmek mümkün olabilecek mi?

Nefret Oyunu

nefret oyunu sally thorneLucy Hutton, Joshua Templeman’dan hoşlanmaz. Ona isteksizce, müsamaha göstermeyen bir yapısı vardır. Ondan nefret eder. Her gün neşesiz, çileden çıkaracak kadar yakışıklı yüzünün karşısında oturmak zorundadır. Joshua açısından adil olmak gerekirse bu duygu tam anlamıyla karşılıklıdır.

Lucy insanları memnun eder. Bölümü geçmek için tüm düğmelere basan cinsten biridir. Şimdi aynı terfi peşindedirler. Bu acı iş rekabeti artık kaynama noktasına varmak üzeredir. Fakat gerilim yükseldiğinde aşk ile nefret arasındaki o ince çizgi ortaya çıkar ve bir nefret oyunu başlar.

Normal İnsanlar

normal insanlar sally rooneyBu aldatıcı basitliğin samimi bir aşk hikayesidir. Marianne ve Connell, derin bir anlayışa sahip iki uyumsuz gençtir. Olası arkadaşlar ve beklenmedik aşıklar söz konusudur. Bunula birlikte, İrlanda kırsalında yaşamaları işlerin rengini biraz değiştirecek cinsten olayların ortaya çıkmasına neden olur.

Birbirlerini şekillendirme biçimleri, bir kişinin bir başkası üzerindeki kalıcı etkisine dair evrensel bir gerçeği ortaya çıkarır. Özlem ve pişmanlıkla damlayan ve son derece savunmasız iki karakter tarafından yönlendirilen bu roman, okunabilirliğini koruma etkisine sahiptir. Bu açıdan en iyi aşk romanlarından birisidir.

Beyaz Düşler

beyaz düşler nora robertsMackensie Elliot, kendi düğün planlama işinin başındadır. Başkalarının özel günlerini yakalamakta kendi deneyiminden daha iyi olduğuna kesinlikle inanmamaktadır. Fakat Mackensie, kesinlikle onun tipi olmayan bir lise İngilizce öğretmeni olan Carter Maguire’a karşı ilk adımı atmaya teşvik edilir.

Sıradan bir kaçış olarak başlayan şey daha da fazlası olur. Mackensie kendine, havalı ve birikmiş cephesinin arkasından çıkıp kendi mutluluğunu yakalamaya istekli olup olmadığını sormak zorundadır. Bu aşk romanı, geçici bir yavaş yanma ve güçlü bir kadın başrol arayanlar için idealdir.

Alacakaranlık

alacakaranlık stephenie meyerGeri tepme, alay etme ve parodinin adil payından daha fazlasıyla karşı karşıya kalan bir roman ile karşı karşıyasın. Bella son derece yağışlı olan Forks kasabasına yerleşmiştir. Annesi yeniden evlendikten sonra burada babasıyla birlikte yaşama kararı verir. Yağmurdan nefret eden biridir.

Bella okulun ilk gününde Edward Cullen’i görür ve bir anlamda ona kendini kaptırır. Edwards ise onu uzak durması için uyarır. Bir gün, kontrolden çıkan bir araba tam Bella’ya çarpmak üzereyken Edward onun hayatını kurtarır. Ama Bella neler olup bittiğini pek anlamamıştır.

Sevdiğim Tüm Erkeklere

sevdiğim tüm erkeklere jenny hanTüm lise aşıklarının aninden onlar hakkında sahip olduğun her utanç verici düşünceyi anladığını hayal edin. Sevdiği tüm erkeklere yazdığı mektuplar gönderildiğinde hayatı alt üst olan on altı yaşındaki Lara Jean’in başına gelen tam olarak budur.

Doğal olarak serpinti kaotik olur. Bu biraz şekerli olan atlı roman aynı zamanda gişe rekorları kıran bir filme uyarlandı. Gizli aşk mektuplarını kilitli bir yerde tutmak gibi bir alışkanlığa sahip olsan iyi olursun. Aksi durumda kendini Lara Jean ile aynı durumunda bulabilirsin.

Beni Seç

beni seç kiera cassHikayenin geçtiği ülkede doğan her ama her kızın tek amacı kendisinden daha üst sınıfta biriyle evlenip sınıf atlamaktır. Prensi etkilemek için herkes çaba gösterecekken içlerinden birisi kendinden de alt sınıfta olan gerçek aşkını bir kenara bırakıp bu amansız yarışa girmeye mecbur edilecektir.

Bu kitabın hikayesini meşhur Külkedisi hikayesine benzetmek mümkün olabilir ama boşlukların iyi doldurulmuş olmasını göz ardı etmemek gerekir. Romantik ve fantastik bir hikaye olarak filme uyarlanması mümkün olan bu kitap aynı zamanda Beni Seç serisinin ilk kitabı olma özelliğini taşır.

Fangirl

fangirl rainbow rowell kitapSamimi ve çekici bir hikayeye hazır olmalısın. Her yerde süper hayranlarına sahip bir internet fenomeni olan birinin hikayesiyle baş başa kalacaksın. Cath, hayran kurgu yazarlığı yapan, prömiyer yapan bir hayrandır. İkiz kız kardeşi Wren eskiden böyleydi ama artık insanların peşinden koşmaya niyetli değil.

Ayrıca Cath’e olan ilgisini kaybetmiş durumdadır. İlk kez kız kardeşi olmadan, Cath birinci sınıf öğrencisinin olmanın karışıklığı ve yalnızlığının üstesinden gelmek zorunda kalır. Yaratıcı yazma sınıfındaki sevimli adam hoş bir dikkat dağıtıcı olabilir mi? Bunu zaman gösterecek.

Eleanor & Park

eleanor ve park rainbow rowellBu roman, on altı yaşında olan iki gencin bir okul yılı boyunca süren aşklarını anlatır. Bu aşk hikayesi her ne kadar birbiriyle uyumsuz gibi gözükseler bile yaşadıkları aşkla her şeyi çok daha farklı bir hale dönüştürebilecek insanların hikayesidir.

Kendi halinde huzur dolu bir aşk hikayesi okumak istiyorsan ilk durağın bu kitap olmalıdır. Hikayesinde büyük zorluklar ve büyük engeller olmasa bile iki genç insanın yaşadığı aşkta karşı karşıya kalabilecekleri pek sorun vardır. İkili bu sorunları aşabilecek mi? Büyük aşk hikayesi bunu anlatacaktır.

Anna ve Fransız Öpücüğü

anna ve fransız öpücüğü stephanie perkinsAnna’nın babası onu Paris’teki yatılı okula gönderdiği zaman, Atlanta’daki arkadaşlarını, özellikle de birlikte çalıştığı sevimli adamı geride bıraktığı için çok heyecanlanmaz. Fakat Etienne St. Clair ile tanıştığında her şey affedilecektir. Büyüleyici, zeki, muhteşem ve trajik bir şekilde kendini kapılmış hisseder.

Ama kalplerin aşk şehri Paris’te bir araya gelme şekli vardır. Yani Anna kartlarını doğru oynarsa, son yılı mükemmel bir öpücükle bitirebilecektir. Aşktan ve komplikasyonlardan oluşan bu harika aşk öyküsünde ilk aşk dalgalarını yakalayabilme şansın vardır.

Aynı Yıldızın Altında

aynı yıldızın altında john green kitapOn yedi yaşındaki Hazel Grace Lancaster, isteksiz olmasına rağmen annesinin emriyle hastalarının destek grubuna katılmak zorunda kalır. Üç yıldır, Hazel Grace’in hayatı ölümcül olmaktan başka bir şey değildir. On üç yaşında tedavi edilemeyen kanser teşhisi konan genç kızın heyecan verici gençliğini deneyimleme şansı olmadı.

Kanseri nedeniyle düzgün nefes almak için portatif bir oksijen tankı kullanıyordur. Toplantılarından birinde genç bir çocuğa gözü takılır ve adının Augustus Waters olduğunu öğrenir. Augustus Waters, Ortak arkadaşları Isaac’i desteklemek için oradadır.

O Yaz

o yaz lisa kleypasAnnabelle’in zengin bir kocaya ihtiyacı vardır ve bu hemen olmalıdır. Ailesi mali sıkıntı içinde ve onları kurtarmak için elindeki her aracı kullanması gerekir. Fakat büyük bir sorun var; en inatçı talip olan girişimci Simon Hunt, onunla evlenmekle hiç ilgilenmez.

Annabelle, ilerlemelerine direnmek ve oyunda kafasını tutmak için mücadele ederken, Simon kovalamacayı daha da heyecan verici bulur. Bu ateşli kraliyet romantizmi içine işleyecek ve sana tadını çıkaracak mükemmel bir aşk hikayesi sunacaktır.

Fırtına Çiçekleri

fırtına çiçekleri laura kinsaleŞeytani bir şekilde güler yüzlü bir kadın avcısı kendini bir anda akıl hastanesinin içerisinde bulur. Skandal saygınlığından etkilenen korunaklı ve saf Maddy, onun özeniyle görevlendirilir. Quaker’ın yetiştirilmesine ve çevrelerin acımasızlığına rağmen bu beklenmedik çift, kendilerini tutkulu bir aşk macerasının içinde bulur.

Maddy, Jervaux Dükü ile yakınlaştıkça, playboy cephesinin gizli derinliklerini gizlediğini fark etmeye başlar. Sürükleyici, buharlı ve arzuyla sırılsıklam romanda genellikle göründüğünden çok daha fazlası olduğunu hatırlatır. Bir aşk romanı istiyorsan ve kraliyet bağı olsun istiyorsan bu roman seni memnun edecektir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...