Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş (Brian Gordon)

Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş, Huffpost ve Buzzfeed gibi büyük mecralarda paylaşılan çizgi dizinin kitaba dönüştürülmüş halidir. Bir ebeveyn olmanın başlangıçta kolay bir işmiş gibi olduğunu düşünebilirsin ama tecrübe edinmeye başladıkça her şeyin bir anda daha farklı bir hal aldığını görebilirsin. İşte mizahla karışık olan bu çizgi roman ebeveynliği sıkıcı ve zorlayıcı bir deneyim olmaktan çıkarıp eğlenceli bir deneyim haline dönüştürebilir.

Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş, Brian Gordon tarafından yazılmış mizahi bir çizgi romandır. İnternet ortamında yayımlanan karikatürlerden yola çıkarak oluşturulan bu kitap ebeveynliği eğlenceli bir hale dönüştürür. Ebeveyn olmak için tüm kaynakları incelediğini düşünenleri tekrardan bir arayışa sürükleyebilecek olan bu kitap Acar Erdoğan‘ın çevirisiyle Binbirkitap tarafından yayımlanmıştır.

Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş

Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş, mutluluk ve şaşkınlık ile sürdürülecek olan ebeveynlik macerasını hayrete düşürücü bir biçimde mizahla anlatmayı başaran bir kitaptır. Doğru adımları attığın sürece ebeveynlik çok zorluk çıkaracak bir şey değildir. Ördek Ailesi, ebeveynlik meselesinin can sıkıcı ve bıkkınlık getirici merkezine mercek tutarken bunu yalın bir biçimde gerçekleştirmektedir.

Küçük haylazlar her ne kadar çekilir çile olmaktan çıksalar bile onlara katlanmamızı sağlayacak büyük bir duygu vardır. Bu duygu sevgiden başka bir şey değildir. Onları çok sevdiğimiz için ebeveynlikten sıkılsak bile ömür boyu ebeveyn olarak dahi kalmak isteriz. Bu kitap ebeveynleri delirtme noktasına getirecek tüm problemlerde veya sorunlarda yalnız olmadıklarını mizahi bir biçimde göstermektedir.

Binbirkitap: Başmeleğin Kılıcı – Nalina Singh

Rahatlatıcı, eğlendirici ve okuması keyifli

Bu kitabın çıkış noktası aslında karikatürler. Karikatürlerle donatılmış bir çizgi roman veya grafik roman okuyacağını kabul ederek bu kitabı almalısın. Kitabın amacı ebeveynlik sürecinde canından bezmiş olan ebeveynlere yalnız olmadıklarını göstermektir. Bunu ise mizahi bir biçimde gerçekleştirerek okuyucusunu mest etmektedir.

Karikatür veya çizgi roman tarzı kitapların okunması her zaman daha kolaydır. Uzun sayfalar, uzun cümleler veya birbiriyle ilintili anlamlı paragrafları takip etmek için ekstra efor sarf etmezsin. Düşünsene, zaten gün boyu çoluk çocukla uğraşmaktan aşırı yorulmuşsun ve rahatlamak için bir kitap alıyorsun ama kitap seni daha fazla yormakla meşgul. İşte bu kitap bunu yapmadan akıcı bir biçimde senin daha fazla rahatlayıp eğlenmene yardımcı olur.

Çocuklarıyla çok fazla vakit geçirmek zorunda kalan veya bunu gönüllü bir biçimde yapmak isteyenler bu kitabı okumalıdırlar. Gülmeye ihtiyacın varsa içinde bulunduğun durumu dışarıdan bir gözle takip edip gülmeyi başarabilirsin. Enerjini yitirmeden aksine enerjini toplamana yardımcı olacak bir kitap arıyorsan bu kitap sana yardımcı olacaktır.

Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş kitabını kimler okumalı?

Ördek Ailesi: Ebeveynliğe Giriş isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Halihazırda bir ebeveyn olan ve çocuklarıyla vakit geçirmeyi çok seven kişiler bu kitap okumalıdırlar. İçerisinde sana tanıdık gelecek çok fazla şey bulabilir ve bunlara bakarak katıla katıla dahi gülmeyi başarabilirsin.

Bir ebeveyn olarak gülmeye ihtiyacın olacağını tahmin etmek güç değil. Bırak bu işi bunun gibi mizah kitapları halletsinler. Sen gülersen çocuğun da güler, sen somurtmayı tercih edersen o da somurtur. İşin kuralı veya işin raconu tam olarak böyledir. Buna ayak uydurarak doğru kitaplarla ebeveynlik serüvenini çok daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirsin.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...