Can Boğazdan Çıkar (Mehmet Ali Bulut)

Can Boğazdan Çıkar, beslenme alışkanlığına farklı bir boyut getirmektedir. Kitabın hemen ön kapağında yer alan bilgiler dahi kitabı incelemek için bir neden olabilir. Bana kalırsa insanlara sağlıklı beslenmeyi öğretebilmek için bu tür farklı ve ilgi çekici kitaplarla tanışmalarını sağlamak gerekir.

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut tarafından yazılmış bir sağlık kitabıdır. Kitap insanın kan grubuna göre beslenme alışkanlığını ele almakta ve okuyucusuna bu yönde öneriler sunmaktadır. Daha sağlıklı yaşama sahip olmanı destekleyecek olan bu sağlık kitabı Hayat Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Can Boğazdan Çıkar – Kitabın Konusu

Can Boğazdan Çıkar, beslenme alışkanlığı önerileriyle dolu sıradan bir kitap değildir. Kitap her insan metabolizmasının birbirinden farklı besinlerden faydalanabileceği fikrini ortaya koymaktadır. Bu noktadan yola çıkarak insanlara beslenme alışkanlığını geliştirmesi yönünde belirli öneriler sunmaktadır.

Kitabın içeriği oldukça doludur. Bölümlere ve alt bölümlere ayrılmış olan içeriklerde insana sağlıklı beslenmenin önemini anlatmaya çalışmaktadır. Birinci bölümde “insan vücudunun yapısı”, ikinci bölümde “hastalıkların temel sebepleri”, üçüncü bölümde “hastalıklara neden olan beslenme alışkanlıkları”, dördünce bölümde “doğru beslenme alışkanlığı”, beşinci bölümde “ihtiyaç duyulan temel gıdalar” ve altıncı bölümde “kan gruplarına göre tüketilmesi gereken gıdalara” konularına değinilmektedir.

Hayat Yayınları: Can Boğazdan Çıkar – Mehmet Ali Bulut

Kendini Tanıyarak Doğru Beslenmenin Önemi

Diyet yapmak, kilo vermek, kilo almamaya özen göstermek, sadece doğal gıdalar tüketmeye özen göstermek ve daha nicesi sağlıklı beslenmek isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden birisidir. Tıp dünyası yerinde sayan bir dünya değildir çünkü her gün gelişmeye devam etmektedir. Kan gruplarından yola çıkarak bir beslenme alışkanlığı geliştirmek trend haline gelmiş bir yaklaşımdır.

Bu kitabın yazarı işte bu trend olan yaklaşım üzerine bir kitap hazırlamış, kendi inanç değerlerine göre doğru kabul edilebilen yaklaşımlarla okuyucusuna kan grubuna göre beslenme tavsiyeleri sunmaktadır. Bunun yanında doğru beslenmenin önemini anlatmaya çalışarak okuyucusunu bilgilendirmektedir.

Sağlıklı beslenmek insanın ömrü boyunca dikkat etmesi gereken özel bir davranıştır. Bu tür bir alışkanlığa sahip olman durumunda hayatının çok daha kaliteli olacaktır. Birçok kişinin bulamadığı rahatlığı ve sağlıklı yaşamayı sadece beslenme alışkanlıklarına dikkat ederek elde edebilirsin. Bu kitap bir diyetisyenden alabileceğin yönlendirmeler ışığında sana yardımcı olabilecektir.

Can Boğazdan Çıkar – Tavsiye Durumu

Can Boğazdan Çıkar kitabını okumanı tavsiye eder miyim? Sağlıklı beslenmenin yollarını arıyorsan bu soruya cevabım evet olacaktır. Sağlıklı beslenmek günde bir zeytin yiyerek zayıflamaya çalışmaktan çok daha fazlasıdır. En önemlisi sağlıklı beslenmek mutlaka profesyonel birinin yönlendirilmesiyle yapılması gereken bir eylemdir. Bu kitaptan alacağın bilgilerle sağlıklı yaşama yolunda ilk adımı atabilirsin.

Mehmet Ali Bulut tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Bu kitaplardan ilk olarak Elfabe ismini taşıyan kitabı okumanı öneririm. Eğer daha farklı tavsiyeler istiyorsan mutlaka yorum yaparak sorularını bana ulaştırabilirsin.

Görsel Kaynağı: Kitapyurdutv

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...