Kızla konuşulacak 52 konu

K

Kızla konuşulacak konulara mı ihtiyacın var? Özenle seçilmiş soru örnekleriyle dolu bu konu listesine bir şans vermeyi deneyebilirsin.

Hemen hemen birçoğumuz benzer durumda kalmışızdır. Bir konuşma sona erer ve konuşman gereken konuyu düşünmeye çalışırken sevgilinle veya sevgili adayın ile öylece oturursun. Bu kesinlikle garip bir resimdir. Bu resmin çizilmesini istemiyorsanız bir kızla konuşulacak konular hakkında bilgi edinmek iyi bir fikir olacaktır.

1. Sohbeti başlatacak konular

Bunlar sadece birkaç kez görmüş olduğun bir kızla konuşacağın konulardır. Çoğu insanın burada yer alan konular hakkında söyleyecek bir şeyleri vardır. Dolayısıyla dolay yoldan sohbeti başlatmış olacaksın. Konunun içerisinde ilginç ve ilgi duydukları bir şeye rastlarsan bir süre bunun hakkında konuşmaya devam etmen gerekir.

 1. Mevcut durum: Beni ne kadar bekledin? Çalan müziğin ne olduğunu biliyor musun? Bu tarz sorular sorarak mevcut durumdan yararlanmaya çalışmalısın.
 2. İş hakkında: Ne yapıyorsun? Ne kadar zamandır orada çalışıyorsun? Sevdiğin bir iş mi? Çalışma arkadaşların var mı? İşinle ilgili en iyi şey nedir? Bu tarz sorular sorarak iş hakkında konuşmaya çalışabilirsin.
 3. Kıyafetler: Hiç aynada kendine baktın mı? Giydiğin kıyafetler tam sana göre. Giydiği kıyafetlerden konu açarak biraz iltifat edebilirsin. Böylece konuşacak konu bulmuş olursun.
 4. Gündem: ___ haberi hakkında ne düşünüyorsun? ___ olanları duydun mu? Haberlerde en çok ilgini çeken şey nedir? Bu tarz gündemle alakalı olan ve konunun konuyu açacağı şeyler sorabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmen gereken bir durum var. Asla ama asla siyaset ve din konuşmamalısın.
 5. Spor: ___ hoşlanır mısın? Hangi takımları takip edersin? En son hangi maça gittin? Sen spor yapıyor musun? Bir sonraki Dünya Kupası hangi ülkeye gider? Bu tarz daha çok sporla alakalı olan sorular sorup spordan konu açmaya çalışabilirsin.
 6. Yaşadığı yer: Hangi ilçede yaşıyorsun? Komşularınla aran nasıl? Oraya ne zaman taşındınız? Bu tarz ilgi gösterdiğini belli edecek konularda konuşabilirsiniz. Ancak kendisinden açık adres istemek kadar ileri gitmemelisin.
 7. Yakın gelecek: Hafta sonu için planın nedir? Bir sonraki tatilini nerede yapacaksın? Bu hafta heyecan verici bir şeyler olacak mı? Yakın gelecekle ilgili bu tarz sorularla çıkma teklifinin yolunu yapabilirsin.

2. Tanımanı sağlayacak konular

Karşındaki kızı daha yakından tanımak istiyorsan bir takım sorularla onu anlamaya çalışabilirsin. Sevgiliye sorulacak sorular kısmında daha fazlasını bulabilirsin. Burada sadece daha çok arkadaşça sorular yer alacaktır. Bu sorulara verilecek cevaplar üzerinden karşındaki kızla bağlantı kurmaya çalışman gerekir.

 1. Boş zamanlar: Boş zamanlarında ne yapmaktan hoşlanırsın? Bir günde ne kadar boş vaktin oluyor? Ne için daha fazla boş zamana sahip olmak isterdin? Bu tarz sorularla kendine ayırdığı vakitte neler yaptığını öğrenmeye çalışabilirsin.
 2. Müzik: Ne tür müzikler dinlersin? Daha gençken ne tür müzikler dinlerdin? En sevdiğin şarkıcı kim? Hiç konsere gittin mi? Bu tarz müzikle alakalı sorular sorarak onun beğenilerini öğrenmeye çalışabilirsin.
 3. Filmler: Ne tür filmlerden hoşlanırsın? En sevdiğin aktör, aktris ve yönetmen kimdir? Son izlediğin film neydi? Bu tür daha çok filmlerle alakalı sorular sorarak onun beğenilerini öğrenmeye çalışabilirsin.
 4. Kitaplar: Kitap okumayı sever misin? Ne tür kitaplardan hoşlanırsın? En sevdiğin kitap nedir? En son okuduğun kitap nedir? Bu tarz daha çok kitaplar hakkında sorular sorarak onun beğenilerini öğrenmeye çalışabilirsin.
 5. Yemek: En sevdiğin yemek nedir? Yemek yapmayı sever misin? Bugüne kadar yediğin en garip yemek hangisiydi? Bu tarz ağız tadına uygun sorular sorarak onun yeme alışkanlığı hakkında fikir sahibi olabilirsin.
 6. Televizyon: Televizyonda hangi programları izlersin? ___ hakkında ne düşünüyorsun? ___ programını biliyor musun? Bu tarz televizyon dünyasını ilgilendiren sorular sorarak neleri takip ettiğini öğrenebilirsin.
 7. Seyahat: Tatile nereye gidersin? ___ hakkında en sevdiğin ve en sevmediğin şey nedir? Nereye gitmek isterdin? Bu tarz seyahat ve tatille alakalı sorular sorarak hoşlandığı yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
 8. Hayvanlar: Kediler mi köpekler mi? Hangi evcil hayvana sahipsin? Hangi evcil hayvana sahip olmak istersin? Bu tarz evcil hayvanlarla ilgili sorular sorarak onu daha yakından tanıyabilirsin.

3. Teknolojik konular

Hayatımızın teknoloji ile dolu olduğunu kabul etmek gerekir. Hatta onun tarafından ablukaya alınmış durumdayız. Bu nedenle teknolojik konularda konuşmak isteyebilirsin. Böylece onun yenilikçi tarafını ve aynı zamanda kullandığı uygulamaları, oynadığı oyunları ve gezdiği İnternet sitelerini öğrenmiş olursun.

 1. Uygulamalar: Telefonunda kullandığın en iyi uygulama sence hangisi? Hangi uygulamayı daha çok kullanırsın? Hangi uygulamayı rahatlıkla herkese tavsiye edersin? Bu tarz sorularla telefon uygulamaları hakkında bir şeyler konuşabilirsin.
 2. İnternet: İnternet ile nasıl tanıştın? İnternet olmadığında ne yaparsın? Şu olmasaydı hayatım yarım kalırdı dediğin bir şey var mı? Bu tarz sorularla İnternet hakkında bir şeyler konuşabilirsin.
 3. Oyunlar: Telefonunda oyun var mı? Masa oyunlarından ve kart oyunlarından hoşlanır mısın? Bilgisayar oyunlarını sever misin? Bu tarz sorular sayesinde oyun alışkanlığı olup olmadığını öğrenebilirsin.
 4. Telefonlar: Şu an kullandığın telefonu seviyor musun? Yeni bir telefon alacak olsan neyi tercih ederdin? Bugüne kadar kaç telefon eskittin? Bu tarz sorular sorarak telefonlar hakkında konuşmayı başarabilirsin.
 5. Gizlilik: Gizlilik hakkında ne düşünüyorsun? Verilerinin senden izinsiz kullanımı konusunda bilgin var mı? Bu tarz konularla veriler hakkında daha bilinçli olmasını sağlayabilirsin.
 6. Sosyal medya: En çok kullandığın sosyal medya platformu nedir? Takip ettiğin en ilginç insan kim? Çok takipçin olmasını ister miydin? Bu tarz sorularla sosyal medya hakkında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.
 7. Web siteleri: En çok hangi web sitesinde vakit geçiriyorsun? En kullanışlı bulduğun web sitesi hangisidir? Bu tarz sorularla genel İnternet kullanımı hakkında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.

4. Geçmiş hakkında konular

Geçmiş hakkında konuşmak ilişkinin gidişatı için önemlidir. Uzun süreli ilişkiler için kişinin geçmişinden bir şeyler paylaşması önemlidir. Geçmiş denince aklına hemen eski sevgililer gelmemelidir. Memleket, okul yılları ve çocukluk gibi pek çok şey geçmişin parçasıdır. Bu konularda konuşmaya çalışarak karşındaki kızı daha yakından tanıyabilirsin.

 1. Büyüdüğü yer: Nerede büyüdün? Büyüdüğün yerden memnun musun? Büyüdüğün yerin gelişimine katkısı ne oldu? Bu tür sorular sorarak kız arkadaşının nasıl bir ortamda büyüdüğünü öğrenebilirsin.
 2. Çocukluk: Çocukluk yıllarında ne tür oyunlar oynardın? Geçmişten bugüne getirmiş olduğun bir alışkanlığın var mı? Çizgi film izler miydin? Bu tür sorularla çocukluk yılları hakkında konuşmaya başlayabilirsin.
 3. Okul yılları: Ortaokulu veya liseyi nerede okudun? Okuduğun okuldan memnun musun? Okulda ne tip arkadaşların vardı? Bu tür sorularla okul yılları hakkında konuşarak onun arkadaş geçmişi hakkında bilgi edinebilirsin.
 4. Arkadaşlar: Eski okul arkadaşlarınla görüşüyor musun? Arkadaşlarınla dışarı çıktığında genelde ne yapıyorsun? En iyi arkadaşınla nasıl tanıştın? Bu tür sorularla arkadaş çevresini tanımaya başlayabilir ve konuşacak uzun soluklu bir konu bulabilirsin.
 5. Aile: Kardeşin var mı? Ailenle birlikte mi yaşıyorsun? Ne tür aile geleneklerine sahipsin? Bu tür sorularla ailesi hakkında bilgi edinerek onun yakın çevresi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.
 6. Eski işler: Daha önce başka bir işte çalıştın mı? Ne iş yapıyordun? Neden işten ayrıldın? Bu tarz soruları kullanarak iş yaşamınız hakkında konuşmaya başlayabilirsiniz.
 7. Başarılar: Bugüne kadar en çok gurur duyduğun başarın nedir? Hiç kupa veya madalya kazandın mı? Başarmak istediğin bir sonraki şey nedir? Bu tarz sorular sayesinde kız arkadaşının hayattan beklentilerini öğrenebilirsin.

5. rastgele konular (1. bölüm)

Bir ilişkinin başındaysan bu konuları erkenden konuşman çok yersiz olacaktır. Ancak ilişkide belirli bir mesafe kat ettikten sonra bu konuları konuşmaya başlayabilirsin. Karşındaki insanı tanımak için başvurabileceğin bu konular onun kişisel ilgi alanlarını anlamana yardımcı olacaktır.

 1. Arabalar: Araban var mı? Bir araban olmasını ister miydin? Hangi araba daha çok hoşuna gidiyor? Bu tarz soruları kullanarak kız arkadaşının arabalara olan ilgisini anlamaya çalışabilirsin.
 2. Tatiller: Çocukken en sevdiğin tatil bölgesi neresiydi? Ne tür bir tatil yapmak isterdin? Önümüzdeki tatil planında neler var? Bu tür sorularla kız arkadaşının tatil anlayışı hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
 3. Kahveler: Kahve sever misin? Günde kaç bardak kahve içersin? Hangi çeşit kahvelerden hoşlanırsın? Bu tarz sorular sayesinde kahve etrafında yiyecek içeceklere yönelik çeşitli konuşmalar yapabilirsin.
 4. Fotoğrafçılık: Fotoğraf çektirmeyi sever misin? Selfie çektirmek hoşuna gider mi? Bugüne kadar çektirdiğin en iyi fotoğraf hangisidir? Bu tarz sorular sayesinde fotoğraflara ve fotoğrafçılığa ilgisi olup olmadığını anlayabilir ve bu konular etrafında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.
 5. Plajlar: Plajlara gitmekten hoşlanıyor musun? Plajda geçirdiğin en kötü anın hangisidir? En son ne zaman bir plaja gittin? Bu tür sorularla plaj ve deniz konusu açarak sohbet edebilirsin.
 6. Uzay: Uzay senin için ne ifade ediyor? Sence uzaylılar var mı? Uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğini düşünüyor musun? Bu tür soruları kullanarak uzay hakkında konuşabilecek bir şeyler bulabilirsin.
 7. Beceriler: Doğal olarak iyi olduğun bir becerin var mı? En çok kullandığın yeteneğin nedir? Yeni olarak neler öğrenmek isterdin? Bu tarz sorularla yetenekler ve beceriler etrafında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.

6. Rastgele konular (2. Bölüm)

Kız arkadaşınla muhabbeti ilerlettikçe konu konuyu açacaktır. Bu nedenle artık konuşacak bir şeyler bulma konusunda zorlanmazsın. Sıkışıp kaldığın zaman tekrar rastgele konular etrafında bir şeyler konuşmaya başarabilirsin. Bu konuda nelerden bahsedebileceğini merak ediyorsan aşağıdaki önerilerimi dikkate alabilirsin.

 1. Alışveriş: Alışveriş yapmayı sever misin? Ne kadar sıklıkla alışveriş yaparsın? İnternet üzerinden alışveriş ile aran nasıl?
 2. Alışkanlıklar: En iyi ve en kötü alışkanlıkların neler? Bir kötü alışkanlığı bırakmakta başarılı oldun mu? Son dönemde kazandığın en iyi alışkanlık neydi? Bir türlü vazgeçemediğin bir kötü alışkanlığın var mı?
 3. Hedefler: Ölmeden önce ulaşmak istediğin hedefin nedir? Sana göre anlamlı olan ama aptalca görünen bir hedefin var mı? Bugüne kadar hangi hedefleri tutturmayı başardın? Başladığın bir şeyi bitirme konusunda becerikli misin?
 4. Sosyal medya: Hangi sosyal medya platformlarını kullanıyorsun? Hangi sosyal medya platformunu sevmezsin? Sosyal medyada ne kadar vakit geçiriyorsun?
 5. Gönüllülük: Bugüne kadar bir şey için gönüllü olarak çalıştın mı? Gönüllülük deneyiminden hoşlandın mı? Hayır kuruluşlarına bağış yapar mısın? Ne tür bir gönüllülük projesi senin ilgini çeker?
 6. Balıkçılık: Balık tutmayı biliyor musun? Bugüne kadar yakaladığın en büyük balık nedir? Balık tutmayı seviyorsan senin için en ideal balık tutma yeri neresidir?
 7. Diller: Yabancı dilin var mı? Hangi dili öğrenmek isterdin? Dünyanın en zor öğrenilen dili sence hangisidir? Hangi dilin dünya genelinde çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorsun?
 8. Süper kahramanlar: Süper kahramanların yer aldığı filmler izler misin? En sevdiğin süper kahraman kim? Çizgi romanları takip eder misin? Kahramanların sahip olduğu en iyi süper güç sence hangisi?

7. Rastgele konular (3. bölüm)

Artık onunla konuşmaya alışmış olman gerek. Buna rağmen zaman zaman konu bulma sıkıntısı yaşayabilirsin. Aslında tüm fırsatları göz önünde bulundurursak konuşacak çok şey vardır. Aşağıdaki önerilerimi dikkate alarak kız arkadaşını daha yakından tanımanı sağlamak için konuşabileceğin çeşitli konulara sahip olabilirsin.

 1. Stres: Seni en çok ne strese sokar? Gün içerisinde ne kadar stresli olursun? Stresten arınmak için en iyi yöntemin nedir? Bugünlerde kendini çok stresli hissetmene neden olan şey nedir?
 2. Yaratıcılık: Ne kadar yaratıcı birisin? Sence yaratıcılık için gerekli olan şey nedir? Senin için en yaratıcı insan kimdir? Yaratıcılık işin için ne kadar önemlidir? Sence en çok yaratıcılık gerektiren meslek hangisidir?
 3. Mutluluk: En çok ne zaman mutlu olursun? Uzun vadeli mutluluk için ne yapmalı? Bir insan mutlu olmayı öğrenebilir mi? İnsanların geçmişte çok daha mutlu olduklarını düşünüyor musun?
 4. Reklamlar: Seni en çok rahatsız eden reklamlar neler? Reklamların satın alım kararlarını etkilediğini düşünüyor musun? Hangi reklamların etkisi çok büyük? Bugüne kadar gördüğün en yaratıcı reklam hangisiydi?
 5. Ünlüler: En beğendiğin ve en beğenmediğin ünlü isim kim? Magazin haberlerini takip eder misin? Hiç ünlü biri olmak istedin mi? Ünlülerin olumlu veya olumsuz topluma katkılarının olduğunu düşünüyor musun?
 6. Emeklilik: Hangi yaşta emekli olmak istersin? Emekli olduktan sonra nerede yaşamak istersin? Emekliliğe uyum sağlayabileceğini düşünüyor musun? Emekliliğin zaman içerisinde değişeceğini düşünüyor musun?
 7. Gelecek: Bundan 10 yıl sonra hayatın nasıl olacağını düşünüyorsun? İnsanlığın doğru yolda olduğunu düşünüyor musun? Ne tür bir keşif tüm insanlığın kaderini değiştirebilme potansiyeline sahip olabilir?
 8. Parklar: Ne kadar sıklıkla parklara gidersin? Yaşadığın yerde çok fazla park var mı? Bugüne kadar gittiğin en iyi park neresiydi? Parka gittiğin zaman genelde ne yaparsın?

Umarım bu yazı bir kızla konuşulacak konular hakkında çeşitli bilgiler bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

Yorum yap

Yorum yapıp katkı sağla...