Kızla konuşulacak ilgi çekici 89 konu

Erkekler bir kızdan hoşlandıklarında konuşma konusunda çok endişe duyarlar. Duygularını ifade etmekten korkarlar. Birçok erkek genelde cazibesini kullanıp kızlarla flört etme yoluna giderler. Bu hile kızları etkilemek söz konusu olduğunda geçerlidir. Fakat bu mümkün değilse konuşacak bir şeyler bulmak gerekir.

Hemen hemen birçoğumuz benzer durumda kalmışızdır. Bir konuşma sona erer ve konuşman gereken konuyu düşünmeye çalışırken sevgilinle veya sevgili adayın ile öylece oturursun. Bu kesinlikle garip bir resimdir. Bunun yaşanmasını istemiyorsan bir kızla konuşulacak konular hakkında bilgi edinmelisin.

Erkekler bir kızdan hoşlandıklarında konuşma konusunda çok endişe duyarlar. Duygularını ifade etmekten korkarlar. Birçok erkek genelde cazibesini kullanıp kızlarla flört etme yoluna giderler. Bu hile kızları etkilemek söz konusu olduğunda geçerlidir. Fakat bu mümkün değilse konuşacak bir şeyler bulmak gerekir.

Kızla konuşulacak en iyi konular

Beğendiğin bir kızla ne hakkında konuşacağını merak ediyorsan şimdi arkana yaslanıp önerileri gözden geçirmeni tavsiye edilir. Sevdiğin kızla büyüleyici ve çekici bir şekilde nasıl konuşacağını öğrenmek istiyorsan doğru konularla onun kapısını çalman gerektiğini bilmelisin.

Çocukluk anıları ve gezdiği yerler

 1. Çocukluktan kalma anılar: Kızla konuşmanı sağlayacak en özel konulardan biridir. Bu konu onu çocukluk yıllarına geri götürecek ve bazı duygularını uyandırmayı başarabilecektir. Zihninde onu daima mutlu olduğu dönemlere gitmeyi başarırsan çok önemli bir puanı kapmış olursun.
 2. Çocukluk hayali: Her insanın çocukluktan kalma bir hayali vardır. Bir kızla konuşmak istiyorsan bu hayalin ne olduğunu öğrenmeye çalışabilirsin. Bu tür hayaller bazen çılgınca olabilecektir. Ama en azından onun hayal potansiyelinin ne olduğunu öğrenmiş olursun.
 3. Büyüdüğü yer: Çocukluğunu nerede geçirdi? Orada büyümek nasıldı? Neden taşındı? Orada yaşamayı mı yoksa bugün yaşadığı yerde mi yaşamayı tercih ederdi? Bu tür sorular onun çocukluk yıllarından kalan bazı anıları yeniden yaşamasını sağlayacaktır.
 4. Gezdiği yerler: Seyahat bir kadını büyülemek için kullanılabilecek en basit araçtır. Çoğu kadın seyahat etmeyi ve onlar hakkında konuşmayı çok sever. Bu konunun amacı onun beğendiği yemek türlerini ve ne tür bir gezgin olduğunu anlamak için önemlidir.
 5. Gezmek istediği yerler: Gezdiği yerlere benzer şekilde gezmek istediği yerleri sorgulayabilirsin. Bu noktada karşındaki kıza bir hayal kurma olasılığı tanımış olursun. Hatta gerekirse bu hayalleri birlikte gerçeğe dönüştürmeyi düşünebilirsin.
 6. Boş zamanlar: Klasiktir ama işe yarar. Boş zamanlarında ne yapmak istediğini sorduğun zaman onun değerli gördüğü şeyleri öğrenmiş olursun. Boş zamanında neler yaparsın? Eğlenmek için neler yaparsın? Bu tarz sorularla onun ilgisini çekebilirsin.

Filmler, diziler ve kitaplar

 1. Son tatil: İlgi çekici bir başka konu daha. Belki keyif aldığı mükemmel bir tatile çıkmış olabilir. Bu tatili en iyi şekilde kullanmak için onun hakkında konuşmasını sağlamalısın. Bir tatil gezisinin içerisinde konuşulacak çok farklı şeyler çıkarabilirsin.
 2. En kötü ilişki deneyimi: Bu konu tamamen sosyal zeka ile ilgili bir durumdur. Bu konuyu gündeme getirdiğin zaman karşındaki kızla bağlantıya geçmeyi başarabilirsin. Ayrıca önceki erkek arkadaşlarının olumsuz yönlerini öğrenerek kendini geliştirmeyi başarabilirsin.
 3. Yaptığı en çılgına şey: Bir erkek arkadaşla veya tek başına yaptığı en çılgınca şeyi sorabilirsin. Bu soru biraz tuzak doludur. Çünkü onu bir başkası hakkında konuşmak zorunda bırakabilirsin. Road to Solidity’de belirtildiği gibi kız arkadaşının seninle duygusal bağ kurması için gereklidir.
 4. Aksesuarlar ve benzer şeyler: Konuşmaya çalıştığın kız çeşitli takılara veya dövme gibi şeylere sahipse bu konu hakkında konuşabilirsin. Ona anlamlarını sorabilirsin. Böylece psikoloji dahil olmak üzere çok farklı konularda konuşmaya başlayabilirsin.
 5. Film ve diziler: En beğendiği film hangisi? En beğendiği dizi hangisi? En sevdiği film veya dizi karakteri kim? Bu tür sorular sorarak onun ilgisini çekmeyi başaran şeylerin kısa bir özetini öğrenebilirsin. Aynı zamanda karakterine özgü çeşitli bilgiler edinebilirsin.
 6. En sevdiği kitap: En sevdiği kitap nedir? Ne tür kitaplar okumak ister? Bu tür sorularla onun ilgisini çeken ve aynı zamanda duygularını harekete geçiren şeylerin neler olduğunu öğrenebilirsin. Aynı zamanda ona yakınlaşmak için bir fırsat elde edersin.

Favoriler ve gelecek planları

 1. En büyük hayali: Hayaller fantezilerin devreye girdiği yerlerdir. Elbette burada cinsel fantezilerden bahsetmiyorum. Hayatta elde edilmek istenen çeşitli hedeflerle ilgili konuşmayı düşünebilirsin. Böylece karşındaki kızın tutkularını öğrenmeyi başarabilirsin.
 2. Favori spor branşı: Spor yapmayı seviyor mu? Egzersiz yapıyor mu? Hangi spor branşını takip ediyor? Bu tür sorularla fiziksel hareketlilik durumunu ve aynı zamanda hayata bakış açısını öğrenebilirsin. Örneğin bir ekibin parçası olmayı sevip sevmediğini anlayabilirsin.
 3. Favori yemeği: Klasik ama bir o kadar işe yarayan bir konudur. Favori yemeğini öğrendiğin zaman onun yemek yeme ve aynı zamanda yemek yapma alışkanlığıyla ilgili bilgiler edinmiş olursun. Fakat bazı kızların yemek yapmaktan pek hoşlanmadığını unutmamalısın.
 4. Evcil hayvanlar: Hayvanları seviyor mu? Bir evcil hayvanı var mı? Bu tür konular kızların hoşlandığı konulardır. Kızların özellikle hayvanlara düşkün olan erkekleri daha çekici bulduklarını unutmamalısın.
 5. Utandırıcı anlar: Biraz riskli bir konu olmasına rağmen şansını deneyebilirsin. Ona en utandığı anı sorarak temelde koruyucu doğasının genişlik sınırlarını öğrenmiş olursun. Aynı zamanda hayatından önemli bir anı seninle paylaşmasını sağlarsın.
 6. Gelecek planları: Olmazsa olmazlardan biridir. Hayalleri nelerdir? Planları nelerdir? Herhangi bir psikolojik bariyer olmadığı sürece kendini en iyi şekilde ifade edecektir. Gerçekten neyi hayal ettiğini öğrenmenin tek yolu budur.

Her zaman konuşulabilecek konular

Erkeklerin kadınlara yaklaşırken duydukları endişenin sebebi reddedilmek değil sessizliğe kapılmaktır. İlgi duyduğun kadının ilgisini çekmeye çalışken yaptığın her türlü konuşma küçük bir kumar gibidir. Niyetin, etkileşimi üst düzeye çıkarmak için onun konuşmaya daha fazla zaman harcamasını sağlamaktır.

 1. İlgi alanları: Ruhunun kapılarını sana açan ve umutlarını, hayallerini ve en derin korkularını en başından beri paylaşan bir kadın bulamazsın. Bu aşamaya gelmeden önce konfor bölgesine sızıp puan kazanman gerekir. Bu nedenle, çaba sarf etmek için ilgi çekici olan bir şeylerden söz etmelisin. Kitaplar, filmler, müzikler veya diğer sanatlar hakkında konuşabilirsin.
 2. Aşk ilişkileri: İlişkilerden konuşmak kadınların en sevdiği tatlıyı önlerine sunmak gibidir. Çünkü kadınlar ilişki sorunlarına çözüm bulmaya bayılırlar. Etrafta duyduğun ilişki problemlerini her zaman not etmelisin. Zamanı geldiğinde bunları kullanarak karşındaki kızın gözüne girmeyi başarabilirsin.
 3. Etraftaki insanlar: Çevrene çok dikkat eden biriysen bir kızla konuşulacak bolca konu bulabilirsin. Çünkü etrafındaki insanlar kızla konuşulacak konular konusunda sana çeşitli ilhamlar verecektir. Tek yapman gereken insanları ve yaşanan durumları en iyi şekilde ezberlemektir.
 4. Bolca seyahat: Bir kızla konuşurken konuşmayı her zaman eğlenceli ve yaratıcı bir yöne doğru yönlendirmen gerekir. Seyahat hakkında konuşmak her zaman onları mutlu ettiren bir şeydir. Bu şekilde onların heyecanlanmasını sağlayıp konuşmayı devam ettirme fırsatı elde edebilirsin.
 5. Onun hakkında: Bir erkek bir kadına iltifat etmemeli kuralını yıkın geçin. Bu kuralın artık işe yaradığını düşünmüyorum. Bir kadının ilgisini çekmek ve bir başka ifadeyle kadını baştan çıkarmak için onun hakkında konuşman gerekir. Onun hakkında konuşurken ufak iltifatları hiçbir zaman unutmamalısın.
 6. Hedefler ve hayaller: Hayaller ve hedefler konuşulması zor şeylerdir. Çünkü bu aşamaya gelmek ciddi bir ilerleme gerektirir. Bu şeylerle gerçekten ilgileniyorsan bu ilgini karşındaki insana gösterebilirsin. Belirli bir düzeyde güven oluşturduktan sonra onun hayalleri ve hedefleri hakkında konuşmaya başlayabilirsin.

Sohbeti başlatacak konular

Bunlar sadece birkaç kez görmüş olduğun bir kızla konuşacağın konulardır. Çoğu insanın burada yer alan konular hakkında söyleyecek bir şeyleri vardır. Dolayısıyla dolay yoldan sohbeti başlatmış olacaksın. Konunun içerisinde ilginç ve ilgi duydukları bir şeye rastlarsan bir süre bunun hakkında konuşmaya devam etmen gerekir.

 1. Mevcut durum: Beni ne kadar bekledin? Çalan müziğin ne olduğunu biliyor musun? Bu tarz sorular sorarak mevcut durumdan yararlanmaya çalışmalısın.
 2. İş hakkında: Ne yapıyorsun? Ne kadar zamandır orada çalışıyorsun? Sevdiğin bir iş mi? Çalışma arkadaşların var mı? İşinle ilgili en iyi şey nedir? Bu tarz sorular sorarak iş hakkında konuşmaya çalışabilirsin.
 3. Kıyafetler: Hiç aynada kendine baktın mı? Giydiğin kıyafetler tam sana göre. Giydiği kıyafetlerden konu açarak biraz iltifat edebilirsin. Böylece konuşacak konu bulmuş olursun.
 4. Gündem: ___ haberi hakkında ne düşünüyorsun? ___ olanları duydun mu? Haberlerde en çok ilgini çeken şey nedir? Bu tarz gündemle alakalı olan ve konunun konuyu açacağı şeyler sorabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmen gereken bir durum var. Asla ama asla siyaset ve din konuşmamalısın.
 5. Spor: ___ hoşlanır mısın? Hangi takımları takip edersin? En son hangi maça gittin? Sen spor yapıyor musun? Bir sonraki Dünya Kupası hangi ülkeye gider? Bu tarz daha çok sporla alakalı olan sorular sorup spordan konu açmaya çalışabilirsin.
 6. Yaşadığı yer: Hangi ilçede yaşıyorsun? Komşularınla aran nasıl? Oraya ne zaman taşındınız? Bu tarz ilgi gösterdiğini belli edecek konularda konuşabilirsiniz. Ancak kendisinden açık adres istemek kadar ileri gitmemelisin.
 7. Yakın gelecek: Hafta sonu için planın nedir? Bir sonraki tatilini nerede yapacaksın? Bu hafta heyecan verici bir şeyler olacak mı? Yakın gelecekle ilgili bu tarz sorularla çıkma teklifinin yolunu yapabilirsin.

Tanımanı sağlayacak konular

Karşındaki kızı daha yakından tanımak istiyorsan bir takım sorularla onu anlamaya çalışabilirsin. Sevgiliye sorulacak sorular kısmında daha fazlasını bulabilirsin. Burada sadece daha çok arkadaşça sorular yer alacaktır. Bu sorulara verilecek cevaplar üzerinden karşındaki kızla bağlantı kurmaya çalışman gerekir.

 1. Boş zamanlar: Boş zamanlarında ne yapmaktan hoşlanırsın? Bir günde ne kadar boş vaktin oluyor? Ne için daha fazla boş zamana sahip olmak isterdin? Bu tarz sorularla kendine ayırdığı vakitte neler yaptığını öğrenmeye çalışabilirsin.
 2. Müzik: Ne tür müzikler dinlersin? Daha gençken ne tür müzikler dinlerdin? En sevdiğin şarkıcı kim? Hiç konsere gittin mi? Bu tarz müzikle alakalı sorular sorarak onun beğenilerini öğrenmeye çalışabilirsin.
 3. Filmler: Ne tür filmlerden hoşlanırsın? En sevdiğin aktör, aktris ve yönetmen kimdir? Son izlediğin film neydi? Bu tür daha çok filmlerle alakalı sorular sorarak onun beğenilerini öğrenmeye çalışabilirsin.
 4. Kitaplar: Kitap okumayı sever misin? Ne tür kitaplardan hoşlanırsın? En sevdiğin kitap nedir? En son okuduğun kitap nedir? Bu tarz daha çok kitaplar hakkında sorular sorarak onun beğenilerini öğrenmeye çalışabilirsin.
 5. Yemek: En sevdiğin yemek nedir? Yemek yapmayı sever misin? Bugüne kadar yediğin en garip yemek hangisiydi? Bu tarz ağız tadına uygun sorular sorarak onun yeme alışkanlığı hakkında fikir sahibi olabilirsin.
 6. Televizyon: Televizyonda hangi programları izlersin? ___ hakkında ne düşünüyorsun? ___ programını biliyor musun? Bu tarz televizyon dünyasını ilgilendiren sorular sorarak neleri takip ettiğini öğrenebilirsin.
 7. Seyahat: Tatile nereye gidersin? ___ hakkında en sevdiğin ve en sevmediğin şey nedir? Nereye gitmek isterdin? Bu tarz seyahat ve tatille alakalı sorular sorarak hoşlandığı yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
 8. Hayvanlar: Kediler mi köpekler mi? Hangi evcil hayvana sahipsin? Hangi evcil hayvana sahip olmak istersin? Bu tarz evcil hayvanlarla ilgili sorular sorarak onu daha yakından tanıyabilirsin.

Teknolojik konular

Hayatımızın teknoloji ile dolu olduğunu kabul etmek gerekir. Hatta onun tarafından ablukaya alınmış durumdayız. Bu nedenle teknolojik konularda konuşmak isteyebilirsin. Böylece onun yenilikçi tarafını ve aynı zamanda kullandığı uygulamaları, oynadığı oyunları vb. öğrenmiş olursun.

 1. Uygulamalar: Telefonunda kullandığın en iyi uygulama sence hangisi? Hangi uygulamayı daha çok kullanırsın? Hangi uygulamayı rahatlıkla herkese tavsiye edersin? Bu tarz sorularla telefon uygulamaları hakkında bir şeyler konuşabilirsin.
 2. İnternet: İnternet ile nasıl tanıştın? İnternet olmadığında ne yaparsın? Şu olmasaydı hayatım yarım kalırdı dediğin bir şey var mı? Bu tarz sorularla İnternet hakkında bir şeyler konuşabilirsin.
 3. Oyunlar: Telefonunda oyun var mı? Masa oyunlarından ve kart oyunlarından hoşlanır mısın? Bilgisayar oyunlarını sever misin? Bu tarz sorular sayesinde oyun alışkanlığı olup olmadığını öğrenebilirsin.
 4. Telefonlar: Şu an kullandığın telefonu seviyor musun? Yeni bir telefon alacak olsan neyi tercih ederdin? Bugüne kadar kaç telefon eskittin? Bu tarz sorular sorarak telefonlar hakkında konuşmayı başarabilirsin.
 5. Gizlilik: Gizlilik hakkında ne düşünüyorsun? Verilerinin senden izinsiz kullanımı konusunda bilgin var mı? Bu tarz konularla veriler hakkında daha bilinçli olmasını sağlayabilirsin.
 6. Sosyal medya: En çok kullandığın sosyal medya platformu nedir? Takip ettiğin en ilginç insan kim? Çok takipçin olmasını ister miydin? Bu tarz sorularla sosyal medya hakkında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.
 7. Web siteleri: En çok hangi web sitesinde vakit geçiriyorsun? En kullanışlı bulduğun web sitesi hangisidir? Bu tarz sorularla genel İnternet kullanımı hakkında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.

Geçmiş hakkında konular

Geçmiş hakkında konuşmak ilişkinin gidişatı için önemlidir. Uzun süreli ilişkiler için kişinin geçmişinden bir şeyler paylaşması önemlidir. Geçmiş denince aklına hemen eski sevgililer gelmemelidir. Memleket, okul yılları ve çocukluk gibi pek çok şey geçmişin parçasıdır. Bu konularda konuşmaya çalışarak karşındaki kızı daha yakından tanıyabilirsin.

 1. Büyüdüğü yer: Nerede büyüdün? Büyüdüğün yerden memnun musun? Büyüdüğün yerin gelişimine katkısı ne oldu? Bu tür sorular sorarak kız arkadaşının nasıl bir ortamda büyüdüğünü öğrenebilirsin.
 2. Çocukluk: Çocukluk yıllarında ne tür oyunlar oynardın? Geçmişten bugüne getirmiş olduğun bir alışkanlığın var mı? Çizgi film izler miydin? Bu tür sorularla çocukluk yılları hakkında konuşmaya başlayabilirsin.
 3. Okul yılları: Ortaokulu veya liseyi nerede okudun? Okuduğun okuldan memnun musun? Okulda ne tip arkadaşların vardı? Bu tür sorularla okul yılları hakkında konuşarak onun arkadaş geçmişi hakkında bilgi edinebilirsin.
 4. Arkadaşlar: Eski okul arkadaşlarınla görüşüyor musun? Arkadaşlarınla dışarı çıktığında genelde ne yapıyorsun? En iyi arkadaşınla nasıl tanıştın? Bu tür sorularla arkadaş çevresini tanımaya başlayabilir ve konuşacak uzun soluklu bir konu bulabilirsin.
 5. Aile: Kardeşin var mı? Ailenle birlikte mi yaşıyorsun? Ne tür aile geleneklerine sahipsin? Bu tür sorularla ailesi hakkında bilgi edinerek onun yakın çevresi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.
 6. Eski işler: Daha önce başka bir işte çalıştın mı? Ne iş yapıyordun? Neden işten ayrıldın? Bu tarz soruları kullanarak iş yaşamınız hakkında konuşmaya başlayabilirsiniz.
 7. Başarılar: Bugüne kadar en çok gurur duyduğun başarın nedir? Hiç kupa veya madalya kazandın mı? Başarmak istediğin bir sonraki şey nedir? Bu tarz sorular sayesinde kız arkadaşının hayattan beklentilerini öğrenebilirsin.

İlgi çekici konular

Bir erkeğin sevdiği kızla konuşabileceği bir konu bulması zor olabilir. Ancak tutkusunu tartışmak onunla olan ilişkisini daha ileriye götürmek için ilginç bir başlangıç olabilir. Bir kız sana en çok neyi sevdiğini söylediğinde, ilgi çekici konuları kullanarak onu daha fazla konuşmaya teşvik etmen gerekir.

İlgi çekici konular 1. bölüm

 1. Aile yapısı: Bütün kızlar aileleri, kardeşleri ve arkadaşları hakkında konuşmayı severler. Bunu fırsata dönüştürebilirsin. Ayrıca, sevdiğin kızın gerçekten senin tipin olup olmadığını anlamak için aile izlenimi çok önemlidir.
 2. Girişilen maceralar: Özellikle genç kızlar yaptıkları çılgınca şeylerin konuşulmasından hoşlanırlar. Karşındaki kişi utangaçsa açılması biraz zor olabilir. Ona güven vermeyi düşünmelisin. Örneğin, ne olursa olsun anlatacağı şeye göre onunla yakınlık kurmayacağının garantisini verebilirsin.
 3. Hayatın anlamı: Çıkmaya yeni başladıysan sevdiğin kızla maneviyat hakkında konuşabilirsin. Kızla bu konular hakkında konuştuğun zaman uyumlu olup olmadığını anlama fırsatı elde edersin. Dolayısıyla yaşama bakış açısının neye benzediğini bu yolla anlamış olursun.
 4. Aşkın anlamı: Hemen hemen her kız aşk ve romantizm hakkında konuşmayı sever. Bu konuyu ilişkini daha romantik ve ilginç hale getirmek için kullanabilirsin. Ayrıca, aşk hakkında konuşurken karşındaki kişiye neler sunabileceğini göstermiş olacağını unutmamalısın.
 5. Hayaller hakkında: Kız arkadaşınla özel hayalleri hakkında konuşman çok önemlidir. Hayallere sahip olmak doğaldır. Ama kimse hayallerini rastgele biriyle paylaşmak istemez. Onun için özel biri olup olmadığını anlamak için hayallerinden söz etmeyi düşünebilirsin. Konuşursa sen özelsin demektir.
 6. Vazgeçilmemiş sırlar: Hiçbir kız ilk randevuda sırlarından bahsetmez. Ama elbette bunları sorgulaman gerekir. Sırlarından bahsetme konusunda biraz istekli olduğunu fark edersen sana ilgi duyduğunu hemen anlayabilirsin. Elbette sırların hemen açığa çıkmasını beklememelisin.
 7. Her zamanki hobiler: Bir kızla ilk kez muhabbet kuracaksan onu anlamak için konuşman gereken çok şey vardır. Her zaman ondan hobileri hakkında bilgiler alabilir ve buna göre çeşitli şeyler önerebilirsin. Örneğin, okumak onun hobisi ise ona çeşitli kitap önerilerinde bulunabilirsin.

İlgi çekici konular 2. bölüm

 1. Sevilen filmler: Filmler herkesin konuşmak istediği bir konudur. İzlemek istediği veya izleyip çok beğendiği filmlerin bir listesini isteyebilirsin. Örneğin, aksiyon filmlerini seviyorsa bu konuda ona çeşitli öneriler sunabilirsin. Hatta bir filmi beraber izlemeyi bile teklif edebilirsin.
 2. Sevilen müzikler: Müzikten kim hoşlanmaz ki? Her kızın beğendiği ve sevdiği bir şarkıcı elbet vardır. Onun ne olduğunu öğrenmek için basitçe bir soru sorabilirsin. Önce sevdiği müzik tarzını öğrenebilir ve daha sonra sen sevilen şarkıcı kısmına geçiş yapabilirsin.
 3. Çocukluk anıları: Çocukluk anıları hakkında herkes konuşmayı sever. Hoşlandığın kızla bağlantı kurmak istersen bunları kullanabilirsin. Çocukluk günleri, okuldaki en özel arkadaşlar ve benzeri konular hakkında konuşması için onu teşvik etmeyi düşünebilirsin.
 4. Övgü durumları: Bir kıza iltifat etmek konuşma başlatmak için en iyi yollardan biridir. Kıyafetini veya saç stilini övebilirsin. Bu hızlı bir biçimde seninle konuşmaya başlaması anlamına gelecektir. Genel kural bellidir, kızlar çoğu zaman kendilerine iltifat eden erkeklerden hoşlanırlar.
 5. Kariyer konuşması: Günümüz kadınları kariyerleri takdir edildiğinde bundan memnuniyet duyarlar. Ona kariyeri, amaçları ve istekleri hakkında sorular sorabilirsin. Bu bir kızın samimi ve sıcak cevaplar vermesini sağlayacak en önemli konulardan biridir.
 6. Parfüm kokusu: Romantizm istiyorsan girmen gereken konu bellidir. Çiçekler, tatlılar ve kokular. Yani kız arkadaşınla böyle konular hakkında konuşursan onun sevdiği şeyleri öğrenmiş olursun. Ayrıca bir hediye alman gerektiğinde bir şeylerden yola çıkma fırsatı elde edersin.

Rastgele konular

Bir ilişkinin başındaysan bu konuları erkenden konuşman çok yersiz olacaktır. Ancak ilişkide belirli bir mesafe kat ettikten sonra bu konuları konuşmaya başlayabilirsin. Karşındaki insanı tanımak için başvurabileceğin bu konular onun kişisel ilgi alanlarını anlamana yardımcı olacaktır.

Rastgele konular 1. bölüm

 1. Arabalar: Araban var mı? Bir araban olmasını ister miydin? Hangi araba daha çok hoşuna gidiyor? Bu tarz soruları kullanarak kız arkadaşının arabalara olan ilgisini anlamaya çalışabilirsin.
 2. Tatiller: Çocukken en sevdiğin tatil bölgesi neresiydi? Ne tür bir tatil yapmak isterdin? Önümüzdeki tatil planında neler var? Bu tür sorularla kız arkadaşının tatil anlayışı hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
 3. Kahveler: Kahve sever misin? Günde kaç bardak kahve içersin? Hangi çeşit kahvelerden hoşlanırsın? Bu tarz sorular sayesinde kahve etrafında yiyecek içeceklere yönelik çeşitli konuşmalar yapabilirsin.
 4. Fotoğrafçılık: Fotoğraf çektirmeyi sever misin? Selfie çektirmek hoşuna gider mi? Bugüne kadar çektirdiğin en iyi fotoğraf hangisidir? Bu tarz sorular sayesinde fotoğraflara ve fotoğrafçılığa ilgisi olup olmadığını anlayabilir ve bu konular etrafında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.
 5. Plajlar: Plajlara gitmekten hoşlanıyor musun? Plajda geçirdiğin en kötü anın hangisidir? En son ne zaman bir plaja gittin? Bu tür sorularla plaj ve deniz konusu açarak sohbet edebilirsin.
 6. Uzay: Uzay senin için ne ifade ediyor? Sence uzaylılar var mı? Uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğini düşünüyor musun? Bu tür soruları kullanarak uzay hakkında konuşabilecek bir şeyler bulabilirsin.
 7. Beceriler: Doğal olarak iyi olduğun bir becerin var mı? En çok kullandığın yeteneğin nedir? Yeni olarak neler öğrenmek isterdin? Bu tarz sorularla yetenekler ve beceriler etrafında konuşacak bir şeyler bulabilirsin.

Rastgele konular 2. bölüm

 1. Alışveriş: Alışveriş yapmayı sever misin? Ne kadar sıklıkla alışveriş yaparsın? İnternet üzerinden alışveriş ile aran nasıl?
 2. Alışkanlıklar: En iyi ve en kötü alışkanlıkların neler? Bir kötü alışkanlığı bırakmakta başarılı oldun mu? Son dönemde kazandığın en iyi alışkanlık neydi? Bir türlü vazgeçemediğin bir kötü alışkanlığın var mı?
 3. Hedefler: Ölmeden önce ulaşmak istediğin hedefin nedir? Sana göre anlamlı olan ama aptalca görünen bir hedefin var mı? Bugüne kadar hangi hedefleri tutturmayı başardın? Başladığın bir şeyi bitirme konusunda becerikli misin?
 4. Sosyal medya: Hangi sosyal medya platformlarını kullanıyorsun? Hangi sosyal medya platformunu sevmezsin? Sosyal medyada ne kadar vakit geçiriyorsun?
 5. Gönüllülük: Bugüne kadar bir şey için gönüllü olarak çalıştın mı? Gönüllülük deneyiminden hoşlandın mı? Hayır kuruluşlarına bağış yapar mısın? Ne tür bir gönüllülük projesi senin ilgini çeker?
 6. Balıkçılık: Balık tutmayı biliyor musun? Bugüne kadar yakaladığın en büyük balık nedir? Balık tutmayı seviyorsan senin için en ideal balık tutma yeri neresidir?
 7. Diller: Yabancı dilin var mı? Hangi dili öğrenmek isterdin? Dünyanın en zor öğrenilen dili sence hangisidir? Hangi dilin dünya genelinde çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorsun?
 8. Süper kahramanlar: Süper kahramanların yer aldığı filmler izler misin? En sevdiğin süper kahraman kim? Çizgi romanları takip eder misin? Kahramanların sahip olduğu en iyi süper güç sence hangisi?

Rastgele konular 3. bölüm

 1. Stres: Seni en çok ne strese sokar? Gün içerisinde ne kadar stresli olursun? Stresten arınmak için en iyi yöntemin nedir? Bugünlerde kendini çok stresli hissetmene neden olan şey nedir?
 2. Yaratıcılık: Ne kadar yaratıcı birisin? Sence yaratıcılık için gerekli olan şey nedir? Senin için en yaratıcı insan kimdir? Yaratıcılık işin için ne kadar önemlidir? Sence en çok yaratıcılık gerektiren meslek hangisidir?
 3. Mutluluk: En çok ne zaman mutlu olursun? Uzun vadeli mutluluk için ne yapmalı? Bir insan mutlu olmayı öğrenebilir mi? İnsanların geçmişte çok daha mutlu olduklarını düşünüyor musun?
 4. Reklamlar: Seni en çok rahatsız eden reklamlar neler? Reklamların satın alım kararlarını etkilediğini düşünüyor musun? Hangi reklamların etkisi çok büyük? Bugüne kadar gördüğün en yaratıcı reklam hangisiydi?
 5. Ünlüler: En beğendiğin ve en beğenmediğin ünlü isim kim? Magazin haberlerini takip eder misin? Hiç ünlü biri olmak istedin mi? Ünlülerin olumlu veya olumsuz topluma katkılarının olduğunu düşünüyor musun?
 6. Emeklilik: Hangi yaşta emekli olmak istersin? Emekli olduktan sonra nerede yaşamak istersin? Emekliliğe uyum sağlayabileceğini düşünüyor musun? Emekliliğin zaman içerisinde değişeceğini düşünüyor musun?
 7. Gelecek: Bundan 10 yıl sonra hayatın nasıl olacağını düşünüyorsun? İnsanlığın doğru yolda olduğunu düşünüyor musun? Ne tür bir keşif tüm insanlığın kaderini değiştirebilme potansiyeline sahip olabilir?
 8. Parklar: Ne kadar sıklıkla parklara gidersin? Yaşadığın yerde çok fazla park var mı? Bugüne kadar gittiğin en iyi park neresiydi? Parka gittiğin zaman genelde ne yaparsın?

Umarım bu yazı kızla konuşulacak konular bulma konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

2 Comments

Yorum yapıp katkı sağla...