Sesli okumanın okumaya etkileri nelerdir?

Kaan Karadeniz

26 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. İki farklı oyun sitesinde içerik yöneticiliği, bir sitede içerik danışmanlığı yapmaktayım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanırım.

10 Cevaplar

 1. Tutunamayanlar dedi ki:

  Sesli okumak telaffuzu iyi geliyorsa bende öyle okuyayım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Sesli okuma telaffuz konusunda size ekstra destek olacaktır. Kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini bilmek ve bunları sesli olarak ifade etmek pratik yapmanız anlamına gelecektir. Böylece bir süre sonra kelimeleri daha doğru seslendirebilme becerisine sahip olabilirsiniz.

   Sağlıcakla kalın, hayatınızda başarılar dilerim.

 2. Ayça dedi ki:

  Ben kendimi sesli okumak zorunda hissedenlerdenim. Normal hayatımda çok konuşan biri değilim bu yüzden dil kasimi gelistirmek ve telefuzumu daha iyi yapabilmek adina ihtiyaç duyuyorum … Bazen konuşucam mesela kelime çıkmıyor agzimdan sinir bir durum.

 3. Özgür dedi ki:

  Ya sen ne bahsediyosu… bi hayatını anlatmadigin kaldi.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Özgür,

   Sanırım yazının uzun oluşu biraz canını sıkmış olmalı. Buna yapabileceğim bir şey yok maalesef elimden geldiğince araştırmalar sonucu elde edebildiğim tüm bilgileri insanlarla paylaşmaya çalışıyorum.

  • Taner dedi ki:

   Adam senin aklındaki soruya kendisinin doğru bildiği bir cevap vermiş ve sen bi hayatını anlatmamımışsin diye cevap veriyosun. Zorla mı okuttular lan sana.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir