Kız tavlamak için 25 işe yarar teknik

Romantik olmak her erkeğin başarabileceği bir iş değildir. Bu nedenle her erkek kız tavlama konusunda başarılı olamaz. Belirli klasik yöntemler pek çok kez işe yarasa bile bazen yenilikçi olmak iyi bir seçenektir. Romantikliği aklında bulundurduğun sürece hayalindeki kızı tavlamayı başarabilirsin.

Hala bekarsın ve bir kızı nasıl tavlayacağını bilmiyor musun? Endişelenme. Kız tavlama teknikleri ile bu işin üstesinden gelebilirsin. Ama öncelikle oyunu kuralına göre oynamaya hazır olmalısın. Yani kadınların romantik erkeklerden hoşlandığını bilmelisin.

Romantik olmak her erkeğin başarabileceği bir iş değildir. Bu nedenle her erkek kız tavlama konusunda başarılı olamaz. Belirli klasik yöntemler pek çok kez işe yarasa bile bazen yenilikçi olmak iyi bir seçenektir. Romantikliği aklında bulundurduğun sürece hayalindeki kızı tavlamayı başarabilirsin.

İlk adımlar

Romantizm abartılı veya pahalı olmak zorunda değildir. Sadece doğru yerde ve doğru zamanda doğru romantik jestleri yapabilmek önemlidir. Büyük bir jest yapmak zorunda değilsin. Küçük ama sevimli şeyler yaparak karşındaki kızı etkilemeyi başarabilirsin. Yüzünde gülümsemeyi gördüğün zaman çoktan puan kazandın demektir.

 1. Klasiğe hücum: Şık bir kıyafet, çiçekler, çikolatalar ve güzel bir yemek. Bunların hepsi birer klasiktir. Ama doğruyu söylemek gerekirse klasikler her zaman ilgi çekicidir. Eski kafalı bir romantik olarak hayalindeki kızın kalbine süzülme şansın vardır. Ama bunu yapabilmek için onunla vakit geçirmiş olman önemlidir.
 2. Mektup yazmak: Şimdi bol bol puan toplayacaksın. Kısa mesajlar, WhatsApp mesajları, Instagram mesajları ve diğer tüm teknolojik mesajlaşma yöntemlerini bir kenara bırak. Çünkü bunlar üzerinden başarıya ulaşma şansın pek fazla değildir. Ona sevimli bir aşk mektubu yazmalısın. Bu sana epey bir puan kazandıracaktır.
 3. Çantasına sızmak: Etkilemek istediğin bir kız var ama bir türlü ona yaklaşmayı beceremedin mi? Biraz kurnazlık yapmayı deneyebilirsin. Bir kızı tavlamak için görünürde güzel gözüken şeyler yapmana gerek yoktur. Çantasına hoş göründüğünü belirten basit bir not bırakabilirsin. Bu onun için büyük bir sürpriz olacaktır.
 4. Basit mesajları kullanmak: Basit mesajları kullanmak basite kaçmak gibi olsa bile bazı kızlar bu konuya pek aldırış etmezler. Ona göndereceğin onunla ilgilendiğini gösteren bir mesaj sayesinde mesafeyi kapatabilirsin. Bir kız kendini takdir dolu hissederse örmüş olduğu savunma duvarlarını birazcık aşağı çekecektir.
 5. İltifat etmek: Bir kadının ilgisini çekebilmek için en işe yarar yöntemdir. Ona iltifat edersen karşılığını alırsın. Sadece ne kadar güzel veya ne kadar tatlı olduğunu söylemen bile yeterlidir. Bu senin için son derece önemli bir ilk adım olacaktır.
 6. Parfüm almak: Bu kısım gerçekten incelik gerektirir. Öncelikle kullandığı parfümü bilmen gerekir. Doğrudan sorma şansın yoksa parfümü kokusundan tanıman gerekir. Ne kadar zor öyle değil mi? Ancak mükemmel bir sürpriz için oldukça romantik bir adımdır. Ona ulaşmak istiyorsan sınırları zorlaman gerekir.

İlgilenme aşamaları

Romantik olmak bir erkek için gerçek anlamda zor bir hedeftir. Nereden başlayacağına dair en ufak bir fikre sahip olmazsın. Birçok erkek için romantizmin yanlış anlaşılması çok karşılaşılan bir durumdur. Özellikle romantizmi yanlış anlayan erkeklerin gereğinden fazla ileri gitme gibi hataları olur. Bunları engellemek için ilgilenme aşamalarına başvurmalısın.

 1. Gününü sormak: Bazen sadece özen göstermek bile yeterli olabilir. Bunun için gününün nasıl geçtiğini sorabilirsin. Bu soruyu sorduktan sonra cevabını gerçekten dinlemeye çalışmalısın. Neler olup bittiğini anlamalı ve onu gerçekten umursadığını göstermelisin.
 2. Yemeğe çıkarmak: Bu maalesef zor bir adım ama başarabileceğine inanıyorsan denemelisin. Bir kızı yemeğe çıkarmak demek yolun çeyreğini geçmiş olman demektir. Yemek her zaman romantik bir ortam oluşturur. Bunu kullanıp onunla ilgilendiğini gösterebilirsen onu tavlama konusunda şansını yükseltmiş olursun.
 3. Vakit ayırmak: Bu aşama çok kolaydır ama kararlılık gerektirir. Uzun süreli ilişkilerin temelinde bu vardır. Ona vakit ayırmalısın, onun için çaba göstermelisin ve bir şeyler yapmaya çalışmalısın. Sana karşılık vermediği zaman suçluluk hissetmesine ufak bir katkı yapmalısın.
 4. Gülmesini sağlamak: Bu da basit bir adım ama birazcık yetenek gerektirir. Güldürme konusunda sorun yaşamadığın her an kendini daha rahat hissedersin. Kızlar kendilerini güldüren erkeklere bayılırlar. Bunun için çeşitli mizah yayınlarını takip edebilir ve iyi bir hikaye anlatıcısı olmaya çalışabilirsin.
 5. Saklı tutmak: Bazı erkekler sevdiğini söyleme konusunda pek cesaretli olamazlar. Onlar için sevdiğini saklı tutmak çok daha iyi bir seçenektir. Her zaman sinirli gözüken biriysen biraz rahatlamaya çalışmalısın. Kızlar konuşması zor olan erkeklerden pek hoşlanmazlar.
 6. Farklı şeyler yapmak: Modern dünyada birçoğumuzun dünyası artık monoton bir hal almış durumdadır. Bu nedenle insanlar kendilerine farklı gelen şeylere karşı çok daha isteklidirler. Tavlamaya çalıştığın kızı biraz yakından tanıyorsan onun bir gününün tamamen farklı olmasını sağlayabilirsin.

Son adımlar

Kızlarla tanışmak isteyen erkeklerin nereden başlayacaklarını bilmeleri zor olabilir. Bazı erkekler kız tavlama konusunda doğal davranırlar. Fakat bazı erkekler utangaç oldukları gibi bu konuda kendine fazla güvenmezler. Sonucunda genel olarak sinir bozucu bir deneyim yaşadıklarını düşünürler. Doğru adımlarla bunun üstesinden gelebileceksin.

 1. Hedefleri çoğaltmak: Bunun herkes için uygun bir seçenek olduğunu söyleyemem. Hayal ettiğin bir kız yoksa ve artık yalnızlıktan sıkılmış durumdaysan yapman gereken bellidir. Daha fazla hedefe yaklaşmaya çalışmalısın. Hedefin ne kadar fazla olursa başarı şansın bir o kadar yüksek olacaktır.
 2. Gülümsemek: Gülümsemek oldukça kolay bir şeydir. Gülümsemek arkadaş canlısı birisi olduğunu gösterir. Bir kıza yaklaşmaya çalışırken gülümsemeyi eksik etmemelisin. Çünkü gülümsemek kendine duyduğun güveni gösteren bir işarettir.
 3. Maske takmamak: Bazı erkekler sırf bir kızı tavlamak için başka biri gibi davranmaya çalışırlar. Buna gerek yoktur. Üstelik kızlar bu tür durumlardan hoşlanmazlar. Kendini daha rahat hissedebilmek için özünde neysen o olmalısın. Başka çaresi yok desem sanırım yanılmış olmam.
 4. Beden diline dikkat etmek: Beden dili açısından tutarlı davranabilmek önemlidir. Onunla ilgilendiğini söyleyebilmek için bedenini kullanabilirsin. Kendini onun karşısına koyarsan bu işi kolayca yapabilirsin. Yakın olmaya çalışmalısın ama çok fazla yaklaşmaktan kaçınmalısın.
 5. Açık konuşmak: Seçtiğin kelimelere dikkat etmelisin. Açık ve net olmalısın. Konuştuğun konuda bilgili olduğunu göstermelisin. Bilmediğin bir şey hakkında konuşmaya çalışırsan sonucunda zararlı çıkan yine sen olursun.
 6. Soru sormak: İnsanlar kendileri hakkında konuşulmasından çok hoşlanırlar. Onunla ilgilendiğini göstermek için ona çeşitli sorular sorabilirsin. Bu sorular onu tanımaya yönelik olmalıdır. Bunun için karşındaki kişiyi tanımanı sağlayacak sorulardan destek alabilirsin.
 7. Saygılı olmak: Bir kızı tavlamak istiyorsan ona karşı saygılı olman gerekir. Kızlar saygısızlıktan nefret ederler. Bu nedenle her zaman ama her zaman saygılı olmaya özen göstermen gerekir.
 8. Dinlemek: İyi bir dinleyici olmalısın. Ama bu konuda numara yapmaya çalışmamalısın. Küçük detayları hatırlamak her zaman önemlidir. Bir sonraki görüşünde bu küçük detaylardan bahsederek onları hatırladığını ispat edebilirsin. Bu fazlasıyla işine yarayacak bir tekniktir.

Kız tavlamak için yapmaman gerekenler

Sana karşı duyulan güveni artırmak çok basit bir pratiktir. Harekete geçmeye karar verdiğinde bu güven sayesinde karşındaki kızın rahatlamasını sağlayabilir, onu kendine doğru çekebilir ve “evet” demelerini sağlayabilirsin. Ancak her şey bu kadar toz pembe değildir. Kız tavlarken asla yapmaman gereken bazı şeyler vardır.

 1. Bakma: Çok net. Ona bakmamalısın. Bakışmak tuhaf bir şeydir. Göz temasın ne kadar iyi olursa olsun arada sırada başka yere bakmayı unutmamalısın. Bu sayede iyi bir denge yakalayabilirsin.
 2. Kibirli olma: Bazı insanlar güven ile kibri birbirine karıştırırlar. Sen onlardan olmamalısın. Güven ile kibir tamamen farklı şeylerdir. Farkı bildiğinden emin olmalı ve kibirli olmamak için çaba göstermelisin.
 3. Cinselliği düşünme: Bunu düşünmeye başladığın an çuvalladın demektir. Kızlar kendilerini elde edilecek bir cinsel obje olarak görmekten hoşlanmazlar. Kızları tavlamak istiyorsan onlara saygı göstermen gerekir. Başlangıçta her zaman cinselliği arka planda tutman gerekir.
 4. Sevimsiz kelimeleri kullanma: Bir kızı tavlamak istiyorsan onunla nasıl konuşacağını bilmen gerekir. Gerek yüz yüze görüşmelerde gerek ise mesajlaşma sırasında kelimeleri iyi seçmelisin. Sevimsiz ama bir o kadar klasik olan kız tavlama kelimelerinden olabildiğince uzak durmalısın.
 5. Israrcı olma: Bir kız gösterdiğin ilgiyi fark ettiyse ve sana karşılık vermiyorsa şansını fazla zorlamamak en iyisidir. Çünkü bu yaşandıktan sonra atacağın tüm adımlar kendisini rahatsız hissetmesine neden olacaktır. Buna gerek olmadığını bilmelisin.

Kız tavlamak için harekete geçiş

Buraya kadar gelmeyi başaran biriysen şanslısın demektir. Sabrının mükafatını almaya artık hazırsın. Bir kızı tavlamak istiyorsan yapman ve yapmaman gerekenleri öğrenmiş durumdasın. Peki uygulamada bunları nasıl kullanacaksın? Aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

Hazırlıklı olmalısın

Bir kızı tavlamak için ona yaklaşmadan önce mutlaka kısa söyleyeceğin şeyi önceden belirlemelisin. Bunun özellikle heyecan verici veya yürek hoplatıcı bir şey olmasına gerek yoktur. Bu sadece basit bir konuşma daveti olacaktır. Fakat hazırlıklı gitmek en iyi seçenek durumundadır.

Dışarıda olman durumunda hava durumunu konuşmayı düşünebilirsin. Kapalı alanda olman durumunda mekanın ortamını konuşabilirsin. Tek yapman gereken başlamadan önce bir başlangıç adımı seçmektir. Bu olmadan ilk adımı başarıyla atmayı başaramazsın.

Konuşmayı geliştirmeyi denemelisin

İlk girişiminden sonra soğuk bir yanıt aldıysan yapabileceğin iki şey vardır. Birincisi elbette vazgeçmek, ikincisi ise doğrudan flört aşamasına geçiş yapmaktır. Tavlamaya çalıştığın kızdan sıcak bir yanıt aldıysan bu durumda konuşma becerilerini kullanman gerekir.

Yeni biriyle konuşmak gerçekten zordur. Dolayısıyla konuşmayı onun için kolay hale getirmelisin. Bir mekanda yer alman durumunda arka plandaki müzik hakkında konuşmayı deneyebilirsin. Sorduğu sorulara dürüst cevaplar vermeli ve nasıl tepki verdiğini ölçmeye çalışmalısın.

Onun söylediklerini dinlemelisin. Her zaman daha fazla bilgi isteyin. Böylece kendini ortaya koymuş olursun. Bunun getirisi ise bellidir. Görüşüne katılırsın veya katılmazsın ama konuşmanın devam etmesini güvence altına almış olursun.

Mizahı kullanmaya çalışmalısın

Mizahın kız tavlama konusunda çok önemli bir silah olduğunu bilmelisin. Tek önemli detay kişisel mizah anlayışını takdir eden birini bulmak olacaktır. Öte yandan, şakalarının başarısız olması durumunda kimsenin seninle ilgilenmeyeceğini bilmen gerekir.

Mizah bir anlamda iki ucu sivri bir silah gibidir. Buna rağmen mizahı kullanmak zorunda olduğunu bilmelisin. Konuşma sırasında serbest olması çok daha faydalı olacaktır. Konuştuğun kız şakaların ile ilgileniyorsa onlara gülerek yanıt verecektir. Bu senin için iyi bir işarettir.

Övgülere dikkat etmelisin

Yaptığın övgü her ne olursa olsun doğal olarak ortaya çıktığından emin olman gerekir. İyi bir konuşmanın anahtarı, iki kişinin rahatlıkça tartışacağı şeyler hakkında konuşmaktır. Ona iltifat etme fırsatı yakaladığın zaman bunu yapmalısın ama durduk yere bir şeyler ortaya atmamalısın.

Bir kadının iltifatına vereceği cevap katılmama şeklinde olursa hoşuna gittiğini ama utandığını anlaman gerekir. İltifata iltifat ile karşılık vermesinin başlangıçta pek mümkün olmadığını bilmelisin. Dolayısıyla bir şeyler yaparken her şeyi iltifatlar üzerinden götürme niyetinde olabilirsin.

Dik durmalısın

Kadınlar her zaman kendine güvenen ve rahat olan adamlardan hoşlanırlar. Kendinle ilgili sorular söz konusu olduğunda dürüstçe yanıt vermelisin. Kimse sorulara kaçamak yanıtlar veren birinden hoşlanmaz. Bunu hesaba katmak zorundasın.

Ayrıca nazik eleştiriler yapmaktan korkmamalısın. Eleştiriler kendinle barışık olduğunu gösteren detaylardır. Dolayısıyla onları geçiştirmek yerine onlara katılıp katılmadığını belirtmelisin. Bu sayede karşında kızı etkileyebilecek iyi bir yol bulmuş olursun.

Numarasını istemelisin

Aranızdaki sohbet bağı bu noktaya kadar devam ederse artık istediğin adımı atma zamanı geldi demektir. Sohbet uzun sürdüyse ondan numarasını isteyebilirsin. Bu kısımda alacağın cevap ikiye ayrılacaktır. Cevap olumsuz olursa güzel günler dileyip yoluna bakmalısın.

Cevap olumlu olursa zaten numarasını almış olacaksın. Numarasını aldıktan sonra ona bir şekilde uğraşman gereken doğru zamanı yakalaman önemlidir. Bunun için çok beklememeli ve bir gün içerisinde mutlaka onu aramalısın. En önemlisi dışarıda bir yemek için ondan söz almalısın.

İlk buluşmaya hazır olmalısın

Artık ilk buluşmaya hazırlanma vakti geldi. İlk buluşma için konser ve film gibi noktalardan olabildiğince kaçınmalısın. Daha çok seninle bol bol konuşma fırsatı bulabileceği bir teklifle gitmelisin. Bunun için en iyi seçim herhangi bir yerde bir şeyler yemek veya bir şeyler içmektir.

Bir şeyler yemek veya bir şeyler içmek en klasik seçimlerden birisidir. İlk buluşma için bunun çok ideal olduğunu bilmelisin. Çünkü bol bol konuşma fırsatı elde edersin. Onu daha iyi tanırsın ve gelecekte konuşabileceğin şeyler hakkında fikir sahibi olursun.

İlk buluşmada dikkat etmen gereken bazı önemli detaylar vardır. Örneğin hesap meselesi. Hesabı ödeme konusunda ilk teklifi sunmalısın. Fakat bu konuda asla ısrarcı olmamalısın. Çünkü bazı kadınlar hesabın bir erkek tarafından ödenmesini küçümseyici görürler.

İlk buluşmanın ardından ona zaman tanımalısın. İlk buluşma evlilik sözleşmesini imzaladığınız bir yer değildir. Bir süre onu rahatsız etmemeli ve beklemelisin. Daha sonrasında bolca konuşacak zamanın olacaktır. Sabırlı olmalı ve doğru adımları devam ettirmek için beklemelisin.

Umarım bu yazı kız tavlamak hakkında çeşitli bilgiler bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...