Sevgiliye yapılabilecek 30 romantik jest

Harika bir ilişki her zaman pahalı şefkat gösterilerine ihtiyaç duymaz. Asıl önemli olan sevgilinizin aklını başından alacak tatlı, küçük ama romantik jestler yapmaktır. Sevgiline onu deliler gibi sevdiğini anlatabilmek için bu jestleri kullanabilirsin. Günlük yaşamında kullanacağın jestler ile ona verdiğin önemi göstermeyi başarabilirsin.

Bazen tek ihtiyacın olan şey tatlı ve küçük romantik jestlerden başka bir şey değildir. Küçük jestlerle sevgilini mutlu etmelisin.

Harika bir ilişki her zaman pahalı şefkat gösterilerine ihtiyaç duymaz. Asıl önemli olan sevgilinizin aklını başından alacak tatlı, küçük ama romantik jestler yapmaktır. Sevgiline onu deliler gibi sevdiğini anlatabilmek için bu jestleri kullanabilirsin. Günlük yaşamında kullanacağın jestler ile ona verdiğin önemi göstermeyi başarabilirsin.

1. Günlük hayatta romantik jestler

Aşk asla pahalı hediyeler istemez. Bunu daha önce duymuş olabilirsin. Ancak bu asla unutmaman gereken bir şey değildir. Aşk sadece ayrıntıları güzel doldurabildiğin sürece yaşanabilir bir şeydir. Kimsenin büyük resmi umursadığı yoktur. Günlük hayatta uygulama şansına sahip olacağın çeşitli romantik jestlerle sevgilini mutlu etmeyi başarabilirsin.

 1. Bir caddeyi geçerken veya bir kalabalığın içinde yürürken ellerini tutun. Ona yakın dururken bir kolunla onu sarmaya çalışmalısın. Bir şekilde zorunluluk yoksa ona maksimum bir ayak mesafesi kadar uzakta durmaya çalışmalısın.
 2. Sevgi içerikli küçük aşk notları yazın ve onları sevgilinin cebine veya çantasına yerleştirin. Bu notlar ayrıntılı olmak zorunda değildir. Eğer kadınsan, bir kağıda bırakılmış küçük bir ruj izi bile yeterlidir.
 3. Fırsatın varsa sevgilinin telefonunda bir ses kaydı oluşturmalısın. Ses kaydını daha sonra görebilmesi için hatırlatıcıya eklemelisin. Hatırlatıcı devreye girdiğinde ses kaydını görecek ve mutlu olacaktır.
 4. Beklemediği bir anda, mesela pijamaları üstündeyken onu en yakın piknik alanına götürün. Yere battaniyeyi serip meyvelerle dolu küçük bir kaçamak yapın. Bunu yapamazsan, hafta sonu için sürpriz bir kaçamak tatili planlamayı düşünebilirsin.
 5. Evde buluşma fırsatın olacaksa onun evi gezmesini beklememelisin. Ona evi sen gezdirmeli ve görmek istediği her yeri ona göstermelisin.
 6. Sevgiline/eşine yemek hazırlama veya bulaşıkları yıkama konusunda yardımcı olmaya çalışabilirsin. Yemek yapmak basit bir iş gibi görünebilir ama sevgilin ona ayırdığın vakitten memnuniyet duyacaktır.
 7. Evliysen, yorucu geçen günlerin ardından eşinin rahatlamasına yardımcı olabilirsin. Bunun için küveti sıcak suyla doldurabilir ve ona sırt masajı yapabilirsin. Bu ruh halini iyileştirecek ve rahatlamasını sağlayacaktır.
 8. Sevgilinin gözlerinin içine bakarak ona “seni seviyorum” demeye çalışmalısın. Bunu yaparken değişik sesler çıkartmamalı ve net olmalısın.
 9. Sevgilinle birlikte vakit geçirirken seni ilgilendirmeyen bir durum olsa bile buna katlanmayı düşünmeli ve katkı sağlamak için çaba göstermelisin.
 10. Bir şarkı seç, sevgilini karaoke yapılan bir yere götür ve mikrofonu ele alıp olmayan yeteneğini konuştur. Bunu yapamayacak kadar utangaç biriysen telefonda ona şarkı söylemeyi deneyebilirsin.

Sevgiline ne kadar güzel olduğunu ve seni ne kadar mutlu ettiğini söylemekten vazgeçmeyi asla düşünmemelisin. Bunları düşünebilirsin ama her birisinin düşüncede kalmasına izin vermemelisin. Sadece düşünmek onu iyi hissettirmek için yeterli değildir. Birkaç gün önce ona iltifat etmiş olsan bile tekrar iltifat etmekten korkmamalısın.

2. Şaşırtıcı romantik jestler

Bir kadın sevildiğini hissedemez hale gelirse bir çiçek gibi her gün solmaya devam edecektir. Ona dikkat etmelisin ve kendisini özel hissettirmeye çalışmalısın. Önemli tarihleri unutmamalısın. Onun için çeşitli fedakarlıklar yapmayı denemelisin. Bu sayede ondan senin için çeşitli fedakarlıklar yapmasını bekleyebilirsin.

 1. Önemli bir günde hiç beklemediği bir anda onu dansa kaldırın. Doğum günü partisi ise arkadaşlarınla birlikte sürpriz bir dans performansı gerçekleştirmeyi düşünebilirsin.
 2. Sevgiline sesli bir mesaj göndererek ona ne kadar önemli olduğunu hatırlatmayı başarabilirsin. Hatta tam gün ortasında biraz yaramazca şeyler söyleyerek hormonlarını hareketlendirmeyi tercih edebilirsin.
 3. Sık sık sevgilinin elini tutmalısın, dinlenmeye ihtiyacı olduğunda gerektiğinde ayak masajı bile yapabilirsin. Sevgilinin yüzüne bir gülümseme getirmek için küçük hamleler yapmayı düşünebilirsin.
 4. Eve dönerken her zamankinden farklı bir şey yapabilirsin. Örneğin, eşine en sevdiği tatlıdan alabilirsin. Bu onun gün boyu mutlu kalmasını sağlayacaktır.
 5. Bir mekanda yemek yerken sevgilinin yemeği sevmediğini fark edersen onun tabağıyla kendi tabağını değiştirebilirsin. Ona hep daha iyisini hak ettiğini bu şekilde söyleyebilirsin.
 6. Evliysen biraz erotik kaçamaklar yapabilirsin. Eşin dışarıdan eve gelmeden önce yatak odasında ona bir sürpriz hazırlayabilirsin. Gül yapraklarıyla dolu bir yatak bile yeterli olacaktır. Eşini şımartacak şeyler bulmalısın.
 7. Sevgilinin kıyafetlerini giyip ona beklenmedik bir anda beklenmedik bir fotoğraf göndermeyi deneyebilirsin.
 8. Erkeksen, eşinin acelesi varken onun saçını taramasına yardımcı olabilirsin. Kadınsan, eşinin tıraş olmasına yardımcı olabilirsin.
 9. Çok pahalı olmayan ama anlamlı hediyeler almalısın. Bu bir çikolata, bir çiçek veya saksıya konulabilecek bir bitki olabilir.
 10. İşe giderken hoşça kal demeyi unuttuğun bir eşin varsa bir çılgınlık yapıp geri dönmeli ve “senden önemli değil” mesajını vermeye çalışmalısın. Bu onu fazlasıyla mutlu edecektir.

Çoğu zaman bir kadının tek istediği şey sesinin duyulmasıdır. Onun için her zaman onun sorunlarını çözmeni istemez. Bu yüzden, kötü bir patron veya sinir bozucu bir iş arkadaşından şikayet etmeye başladığında ona haklı olduğunu söylememelisin. Onu dinlemelisin ve içini döküp rahatlamasına yardımcı olmalısın.

3. İlgiyi gösterecek romantik jestler

Dokunma sevgiyi iletmenin güçlü bir yoludur. Parkta bir yürüyüş sırasında el ele tutuşmayı düşünebilirsin. Sevgilinin omzuna yapacağın rastgele dokunuşlar veya yanaklarına yapacağın yumuşak dokunuşlar ile kalbinin erimesini sağlayabilirsin. Bunlar basit ancak ilgi gösterdiğini anlatmanın önemli bir yoludur.

 1. Sevgiline en sevdiği kahvaltı menüsünü hazırlayarak ona sürpriz yapabilirsin. Her şeyi kendin hazırlamak için elinden geleni yapmalısın. Elbette kahvaltı masasını veya tabağını çiçeklerle süslemeyi unutmamalısın.
 2. Evliysen, ilginin bitmediğini göstermek için erotik dans gerçekleştirebilirsin. Böylece hala ona ilgi duyduğunu ispatlamış olursun.
 3. Eşinin bir günlüğüne kral/kraliçe olmasına izin verin. Her istediğini yapmalı ve ona sadakatini göstermelisin.
 4. Ayda bir kez olmak koşuluyla sevgilinle birlikte romantik bir film izlemelisin. Bunu yaparken özel yemekler sipariş edin. Telefonları kapatın ve akşamın tadını çıkarın.
 5. Evliysen, birbirinize mutlu sonla biten masajlar yapmayı düşünebilirsin. Bu aranızdaki bağın cinsel anlamda dahi güçlü olduğunu gösterecek bir adımdır.
 6. Erkeksen, eşinin ailesiyle vakit geçirmeye çalışabilirsin. Hatta bunu ilk sen teklif etmelisin. Kadınlar en az kendileri kadar ailelerinin de önemsendiğini gördüklerinde ekstra mutlu olurlar.
 7. Bir parkta otururken veya evde birlikte bir şeyler izlerken onun saçlarıyla oynayabilirsin.
 8. Sevgilini bir akşam yemeğine çıkaracaksan planınını kusursuz yapman gerekir. Kadınlar genelde bu gibi akşamlarda topuklu ayakkabı giyerler. Araban yoksa toplu taşıma gibi bir hata yapmamalısın. Mutlaka bir taksi tutmalısın.
 9. Bir yere gidecek durumdaysan gidilecek yer seçeneklerini tamamen ona bırakmamalısın. Seçenekleri üç tane ile sınırlayarak daha seçici davranmasına destek olmalısın.
 10. Hafta sonu için plan yaparken onu unutmamalısın. Yorucu bir haftanın ardından herkes sevgilisini görmek ve dertlerden biraz uzaklaşmak ister.

Çiftler birbirleriyle kaldıkları süre ne kadar fazla bir o kadar az birbirlerine bakarlar. Sohbetlerini sürdürürken aynı zamanda e-posta kontrol ederler veya telefonda oyun oynarlar. Sen bundan farklı bir şey yapmalısın. Sevgilinle konuşurken onun yüzüne bakmak için ekstra çaba göstermelisin.

Umarım bu bilgiler sevgiline yapabileceğin çeşitli romantik jestlerle tanışmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...