Kız arkadaşı mutlu etmenin 14 yolu

Bir kızı memnun ve mutlu etmek zor veya pahalı bir şey değildir. Özellikle seni seviyorsa işin çok daha kolay olacaktır. Bir erkek arkadaş olarak, ona gülümsemek ve onun kendisini özel hissetmesini sağlamak senin görevindir. Bunun için farklı stratejiler deneyebilirsin.

Eğer bir ilişkin varsa ve onun yürümesini sağlamak istiyorsan kız arkadaşını mutlu etmen gerektiğini bilmelisin. Bunun için atabileceğin pek çok farklı adım vardır. Önemli olan ise hem onun hayatına değer katarken hem de onu mutlu etmeyi başarmaktır.

Bir kızı memnun ve mutlu etmek zor veya pahalı bir şey değildir. Özellikle seni seviyorsa işin çok daha kolay olacaktır. Bir erkek arkadaş olarak, ona gülümsemek ve onun kendisini özel hissetmesini sağlamak senin görevindir. Bunun için farklı stratejiler deneyebilirsin.

1. Kız arkadaşına sevdiğini söylemelisin

Elini tutmalı, gözlerinin içine doğru bakmalı ve sihirli sözcükleri söylemelisin. Bu her ilişkide işe yarayan en basit ve en önemli kurallardan biridir. Onu ne kadar sevdiğini söylediğinde kendini özel hissetmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bazen doğrudan söylemek pek etkili olmayabilir. Bu durumda küçük notlar hazırlayabilirsin. Kız arkadaşına gün boyunca onu düşündüğünü ve hissettiğini gösterecek bir şeyler vererek onu mutlu etmeyi başarabilirsin. Bu biraz uğraş gerektirir ama buna değecektir.

2. Onu şaşırtmaya çalışmalısın

Onu çiçeklerle şaşırtmak iyi bir fikir olabilir. Kadınlar mutluluğun en basit halini bile kabullenirler. Beklenmedik bir zamanda önüne çıkıp ona bir buket çiçek hediye edebilirsin. Elbette bunu ne kadar sık yaparsan etkisi o kadar az olacaktır. Doğru zamanı yakalaman gerekir.

Ona sürekli mesaj göndereceğin doğrudur. Fakat bazen farklı bir şey yapıp onu tatlı mesaj yağmuruna tutabilirsin, ona aklında olduğunu hatırlatmalı ve sık sık özlediğini söylemelisin. Bu tür mesajlar onun mutluluğuna katkı yapacaklardır.

En azından günde bir kez gününün nasıl gittiğini ve neler yaptığını sormak için onu aramalısın. Bunu memnuniyetle karşılayacak ve mutlu olacaktır. Bu ona değer verdiğinin en önemli göstergelerinden birisidir. Dolayısıyla birkaç dakikanı ona ayırmayı ihmal etmemelisin.

3. Saygı duymalı ve güvende olmasını sağlamalısın

Ona saygı duymalısın. Saygı gösterdiğin sürece saygı görürsün. Her zaman asil bir şövalye gibi davranmalı ve ona bir prenses gibi yaklaşmalısın. Nazik tarafın kesinlikle sevilecektir. Her kadının böyle bir erkeğe sahip olma hayali vardır. Bu hayalin gerçek olmasını sağlayabilirsin.

Güvende hissetmesini sağlamalısın: Koruyucu yapını göstermek kız arkadaşını memnun edecektir. Kız arkadaşın senin yanında kendini güvende hissettiği zaman seni içgüdüsel olarak daha fazla sevecektir. Öyleyse onun yanındayken güvende olduğunu hissettirmen gerekir.

4. İltifat etmeli ve sözlerine kulak vermelisin

İltifat etmelisin. Kadınlar övgüden hoşlanırlar. Onun hakkında güzel bir şey fark ettiğin zaman fırsatı kaçırmamalı ona iltifat etmelisin. Kıyafetlerini beğendiğini söylemek verilebilecek en basit örnektir. Parfümünden, ayakkabısından, aksesuarlarından söz edebilirsin.

Ne olursa olsun onu dinlemelisin. Seninle konuşurken tüm dikkatini ona vermelisin. Bazen kadınlar hayatla ilgili tüm problemlerini dinleyecek bir sevgili ararlar. Bunu yaptığın zaman seni daha çok sevecektir. Dinledikten sonra fikirlerini belirtmeyi unutmamalısın.

5. Zaman geçirmeli ve hediyeler almalısın

Onunla zaman geçirmelisin. Bu, ilişkide dikkate alman gereken en önemli durumlardan biridir. Programın ne kadar yoğun olursa olsun ona vakit ayırmak zorunda olduğunu bilmelisin. Vakit ayırma şansın yoksa ilişkinin gidişatı epey bir kötü etkilenecektir.

Ona sürpriz hediyeler alabilirsin. Pahalı hediyeler almak zorunda değilsin. En sevdiği dondurmayı, bir kutu çikolata veya bir sinema bileti almak kız arkadaşını mutlu edebilecek basit bir adımdır. Tek dikkat etmen gereken sevdiği ve istediği bir şeyi almaktır.

6. Şımartmalı ve güldürmelisin

Kızlar şımartılmayı severler. Ona arzu ettiği yemeği ısmarlayabilir, ona sevdiği hikayeleri anlatabilir, onun için romantik şiirler okuyabilir, ona kitap hediye edebilir veya en sevdiği şarkıyı söyleyebilirsin. Onu şımartmayı başarırsan aynı zamanda onu memnun etmiş olursun.

Onu güldürmeye çalışmalısın. Ona komik bir olaydan veya bir yerlerde okuduğu komik bir şeylerden bahsedebilirsin. Bu düşündüğün kadar zor olmayacaktır. Sadece onu güldürmeye çalışmalısın. Bunu yaptığın zaman çok daha sevilir birisi olursun.

7. Teşekkür etmeli ve özür dilemelisin

Senin için özel bir şey yaptığında ona teşekkür etmeyi ihmal etmemelisin. Basit bir teşekkür ile gününün aydınlanmasını sağlayabilirsin. Bu çok ufak bir şey gibi görünebilir ama etkisi gerçekten muazzamdır. Sadece bir kez bile bir şey için teşekkür ederek ilk denemeyi yapabilirsin.

Mutlaka içtenlikle özür dilemelisin. Bir hata yaptıysan özür dilemekten çekinmemelisin. Önemsiz gözüken şeyler için bile özür dilemeyi düşünebilirsin. Böylece ona değer verdiğini göstermiş olursun. Kız arkadaşın bundan memnuniyet duyacaktır.

8. Elini tutmalı ve sarılmalısın

Halka açık ortamlarda onun elini tutmalısın. Bu kendisini değerli ve onurlu hissettirecek bir harekettir. Ona sahip olduğun için gurur duyduğunu fark edecek ve mutlu olacaktır. Bunun çok ciddi bir adım olduğunu düşünmek normaldir. Ama buna hazır olduğunda mutlaka yapmalısın.

Saçlarının kokusunu koklarken ona sıcak bir sarılış armağan edebilirsin. Bu kız arkadaşına onu her zaman özlediğini hissettirecek bir şeydir. Elbette sarılmayı tadında bırakmak önemlidir. Onu çok sıkmamalı ama ona değer verdiğini ispat etmelisin.

9. Kendini özel hissetmesini sağlamalısın

Kız arkadaşına kötü davranmak pek isteyeceğin bir şey değildir. Basit bir seni seviyorum mesajı onu mutlu etmek için yeterli olabilecektir. Fakat davranışlarının gerçekten tutarlı ve yerinde olması gerekir. Kaba davranışlardan olabildiğince kaçınmalısın.

Kız arkadaşının sıradan olmadığını ona hissettirmen gerekir. Başka insanlar için çaba gösteren biri olabilirsin. Fakat kız arkadaşın için ekstra çaba göstermen gerekir. Bu şekilde ona değerini gösterebilir ve sıradan biri olmadığını ispat edebilirsin.

10. Ona her zaman yardımcı olmalısın

Bir süper kahraman olmak zorunda değilsin. Fakat bir problem olduğunda ona yardımcı olmak için orada olmalısın. Bu ufak bir valiz taşımak gibi küçük şeyler bile olabilir. Ne olursa olsun varlığını hissettirmeli ve doğru zamanda doğru yerde olmalısın.

Bir ilişkin varsa artık hayatı tek yaşama konusunda biraz isteksiz olmalısın. Hayatınla ilgili bir karar alırken mutlaka onun fikrini almalısın. Bu onun kendini değerli hissetmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla doğal bir şekilde onu mutlu ve memnun etmiş olacaksın.

11. Ona ve ailesine sadık olmalısın

Sadakat ilişkide en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle bundan ayrı olarak bahsetmek gerekir. Kadınlar “sadık erkeği bulmanın zor olması” konusunda benzer fikre sahiptirler. Dolayısıyla sadakatini gösterirsen onu memnun etmiş olursun.

Benzer sadakat ve aynı zamanda sevgiyi ailesine ve arkadaşlarına göstermelisin. Bu sayede arkadaşları veya ailesiyle bir problem yaşamayacağını göstermiş olursun. Marydel Mitch Flores‘in dediği gibi bu onu memnun edecektir.

12. Arkadaşlarıyla iyi geçinmelisin

Kız arkadaşınla ilişkin uzun bir süredir devam ediyorsa bir şekilde onun arkadaşlarıyla kaynaşmış olabilirsin. Bu önemli bir adımdır. Arkadaş grubunu topluca benimsemek zorunda değilsin. Fakat yakın arkadaşlarıyla arandaki farklılıkları göz önünde bulundurman gerekir.

Bu farklılıkları doğal olarak çözmek veya arkadaşlarıyla bir anlaşmaya varmak zorunda olduğunu bilmelisin. Böylece kız arkadaşın için hayatı biraz daha kolaylaştırmış olursun. Madeleine Holden‘ın dediği gibi ilişkide gereksiz düşmanlık seviyesine pek ihtiyacın olmayacaktır.

13. Romantik bir buluşma ayarlamalısın

Bir akşam yemeği, bir sinema bileti, parkta piknik, bir arkadaşın evinde buluşma, bir tatile çıkma gibi fikirlerden hangisini gerçekleştirmek istersen ona uygun bir romantik buluşma ayarlamayı düşünmelisin. Kısacası ne yaparsan yap romantik olmalısın.

Bir tatil planının peşinden gideceksen kuralları değiştirebilirsin. Stresten uzaklaşmak için tatil planlarken aynı zamanda ilişkiye renk katmış olursun. Kadınların ilişki hedefleri az çok bellidir ve bir tatile çıkma fikri bunlardan sadece biridir. Bunun yaşanmasını sağlayabilirsin.

14. Dürüst ve doğru olmalısın

Onun seyrettiği acayip dizilere veya televizyon programlarına bağlı kalmak zorunda değilsin. Sahip olduğu her ilgi alanına dahil olmana gerek yoktur. Fakat bunları bildiğini göstermelisin. Onlar hakkında konuştuğunda doğru bir şekilde davranıp anlatmasına izin vermeli ve onu dinlemelisin.

Ona asla yalan söylememelisin. Yaptıkların ve kelimelerin arasında bir uyum olmasını sağlamalısın. Onun sevgilin olduğunu unutmamalı ve buna uygun olacak şekilde davranmalısın. Dürüst davranmak kız arkadaşını mutlu etmek için yeterli olacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...