Hoşlanılan kıza mesaj atmak için 20 yöntem

Kızların seni duyması ve görmesi durumunda onların beklentilerini karşılamak kolay değildir. Sadece sana sunulan ekran ile bunu yapmak gerçekten zordur. Bu beklentileri karşılamak için çaba göstermelisin. Bir kızla mesajlaşmaya nasıl başlarsın? Mesajla nasıl flört edersin? Bu sorulara cevaplar bulmalısın.

Biriyle çıkma kavramı değişim yaşadı. Bir kıza nasıl mesaj atılacağını bilmek her erkeğin ihtiyaç duyduğu hayati bir beceri haline geldi. Bir kız arkadaş edindiğin zaman iletişimin yoğun olarak mesajlar üzerinden olacağını bilmelisin. Bununla birlikte “mesajlaşma oyununun” kurallarını çiğnemeden hareket etmelisin.

Kızların seni duyması ve görmesi durumunda onların beklentilerini karşılamak kolay değildir. Sadece sana sunulan ekran ile bunu yapmak gerçekten zordur. Bu beklentileri karşılamak için çaba göstermelisin. Bir kızla mesajlaşmaya nasıl başlarsın? Mesajla nasıl flört edersin? Bu sorulara cevaplar bulmalısın.

Mesaj göndermek neden önemlidir?

Bazı erkekler (tıpkı benim gibi olanlar) telefon ekranını bir romanla doldurmayı severler. Bazı erkekler ise mesajları mümkün olduğu kadar kısa tutarlar. Hangi yolu tercih edersen et mesajlaşma bir kızla en önemli iletişim kanalın olacaktır. Doğru yaparsan takdir toplarsın, yanlış yaparsan ilişki şansını yitirmiş olursun.

Bu sebepten ötürü iyi mesajlaşma becerileri önemlidir. Mesajlaşma becerileri seni daha çekici yapar. Söz konusu beceriler sayesinde karşındaki kızla mesajlaşmayı bir öncelik haline getirebilirsin. Bunun tam tersi, kötü mesajlaşma seni garip ve ilgisiz gösterir. Dolayısıyla nasıl mesaj göndereceğini öğrenmelisin.

Mesajlaşma konusunda iyi olmak için şair olmak zorunda değilsin. Mesajlar için tonlarca uygulamadan veya siteden yararlanmak zorunda değilsin. Bir kıza mesaj atmanın en can alıcı noktası bellidir. Bu can alıcı noktaya önem verir ve kurallara uyarsan hedefine ulaşabilirsin: kibar olun, saygı gösterin ve eğlenin.

Bu kurallara uymak, mesajlarının anlamını netleştirme konusunda sana yardımcı olacaktır. Aynı zamanda seni daha çekici hale getirebilecek ve onunla ilgilendiğini bilmesini sağlayacaktır. Bunun için hiç vakit kaybetmeden bir kıza nasıl mesaj atılacağını öğrenmelisin.

24 saat içinde mesaj atmalısın

Eskiden şöyle bir kuralın varlığı söz konusuydu. “Bir kızla buluştuktan sonra onu aramak için üç gün beklemen gerekir.” kuralı artık eskide kaldı. Artık kızlar bir buluşmadan sonraki 24 saat içerisinde onunla iletişime geçmeni beklerler. Bunun temel sebebi ise iletişimin artık daha kolay olmalısın.

Ona mesaj atabilirsin, onu arayabilirsin, Facetime üzerinden görüşme yapabilirsin, Facebook veya WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsin. Dolayısıyla iletişim için çok fazla seçeneğin vardır. 24 saat içerisinde onunla iletişime geçmelisin. Aksi taktirde karşındaki kız onunla ilgilenmediğini düşünecektir.

 • “Merhaba ___. Ben ___, hani bu sabah sahilde tanışmıştık.”
 • “Merhaba ___, arkadaşım ___ dün bizi tanıştırdığı için çok memnun oldum.”

Bir sohbet başlatmaya çalışmalısın

Hemen hemen her erkek bir kız karşısında ne yapması gerektiğini merak ederek telefonuna bakar. Ne göndereceğine karar vermeden önce bir plan dahi yapmış olabilirsin. Ama işte o ilk adımı atabilmek önemlidir. Bir kızla nasıl sohbet başlatacağını bilmek tüm bu stresi ortadan kaldıracaktır.

Eğlenceli, entelektüel, flört odaklı veya şaka odaklı olabilirsin. Sohbet başlatmak için bir soru sorabilmek mükemmel bir başlangıçtır. Ayrıca, senden rastgele bir mesaj almak onu düşündüğünün bir göstergesi olacaktır. Bu ister istemez onun seni düşünmesini sağlayacaktır. Aşağıda üstü çizili olanı yapmamalısın.

 • “Sınırsız paraya mı sahip olmak istersin yoksa benzersiz bir güce mi?”
 • “Son dönemde gündemde olan neler seni kızdırıyor?”
 • “Bir ilişkide kırmızı çizgin nedir?”
 • Ne yapıyorsun?”

Ne yazacağını bilmelisin

Ona düzenli olarak mesaj atmaya başladıktan sonra konuşmaların bayat olmamasını sağlamak için bir kıza ne yazacağını bilmek gerekir. Mesajları ilginç tutmak için onu dikkatini çeken kişi olman gerekir. Bu onu tanıdıkça olabilecek bir şeydir.

Onu tanıdıkça, doğal hakkında konuşacak daha fazla şey bulursun. Ancak er ya da geç çeşitli fikirlere ihtiyaç duyarsın. Mesajlaşmanın bir angarya olmasına izin vermemelisin. Yeni konular keşfetmeli ve ona mesaj atabilmek için yeni yollar bulmaya çalışmalısın.

Bir kıza sorulabilecek sorular konusunda bilgi sahibi olarak her zaman mesajlaşmaya hazır olabilirsin. Bu seni her türlü mesajlaşma çöküntüsünden kurtaracak bir durumdur. Temel hedefin bu olmak zorundadır. Yoksa onun ilgisini yakalamayı başaramazsın.

 • “Bir kişide en çekici bulduğun şey nedir?”
 • “Büyümekle ilgili en hayal kırıklığı yaratan şey senin için nedir?”
 • “Filmleri sever misin?”

Alternatif olarak ona bir günaydın mesajı gönderebilirsin. Bununla ilgili en can sıkıcı durum aynı mesajın tekrar tekrar gönderilme riskinin olmasıdır. Bu nedenle her zaman işine yarayabilecek günaydın mesajları ile işini sağlama almalısın. Unutma, temel hedefin kendini değerli hissetmesini sağlamak olmalıdır.

 • “Umarım bugünkü görüşmen olumlu geçer. Başarabileceğine inanıyorum.”
 • “Sınavında bol şans diliyorum. Sonucunu merakla bekliyor olacağım.”
 • “Günaydın, kalk ve parla!”

Bir diğer alternatif ise iyi geceler mesajı göndermektir. Yatmadan önce sahip olduğun tüm duygu ve düşünceler bir sonraki güne taşınır. Bu duygu ve düşünceler ne kadar iyi uyuduğunu ve rüyalarını bile etkileyebilir. Bu nedenle, ona sevgi dolu iyi geceler mesajı göndermeyi ihmal etmemelisin.

 • “Yatmadan önce söylemek istediğim bir şey var, seni düşünüyorum. Tatlı rüyalar.”
 • “İyi geceler ___. Seninle tekrar konuşabilmek için sabahı iple çekiyorum.”
 • “Umarım bu gece rüyanda beni görürsün.”

Adını Kullanmalısın

Bir kıza gerçek adı yerine tatlı olabilmek için “böceğim, balım veya minnoşum” gibi kelimelerle hitap etmemelisin. Özellikle “bebeğim” demekten olabildiğince uzak durmalısın. Yeni tanışmış olduğun birine karşı bu kelimeyi kullanamazsın. Benzer şekilde bu tür kelimeleri kullanırsan adını unuttuğunu düşünebilecektir.

Bunlar vermek istediğin ilk izlenimler olamaz. Dolayısıyla onun adını kullanmayı alışkanlık haline getirmelisin. Her mesaj attığında adını kullanmamalısın ama yeri geldiğinde bunu yapmalısın. Bu kısa süre içerisinde ona olan bağlılığını gösterecek bir adımdır.

 • “Merhaba ___! Hafta sonun nasıl geçti?”
 • “___! Seninle tekrar görüşebildiğim için çok mutluyum.”
 • “Merhaba tatlım.”

Ona bir şeyler hatırlatmalısın

Bu kullanabileceğin en doğru yöntemlerden biridir. Onunla tanıştığın ilk an en önemli andır. Çünkü ilk izlenimi o zaman bırakmış olursun. Sana numarasını verdiyse ve şu an onunla görüşme fırsatın varsa ilk izlenimin olumlu olmuş demektir.

Bu nedenle onunla tanıştığın ana yönelik bir takım adımlar atmalısın. Tanıştığınız zaman yaşadığınız eğlenceli veya ilgi çekici bir şeyi söyleyebilirsin. Özellikle eğlenceli olanlar çok önemlidir. Çünkü onun gülmesini sağlarsan ona yakınlaşma konusunda önemli bir adım atmış olursun.

 • “Seninle tanıştığım için çok mutluyum ___. O gün sandalyesinden düşen adamı hiç unutmayacağım.”
 • “Seni tanıdığım için gerçekten çok şanslıyım. Kahve yerine çay içmek zorunda kaldım ama olsun.”
 • “Merhaba nasılsın?”

Yazım kurallarına dikkat etmelisin

Kızlar erkeklerin lise yıllarında gibi mesaj atmalarından pek hoşlanmazlar. Kelimeleri kısaltmaya çalışmamalısın. Açık, net ve yazım kurallarına dikkat ederek yazmalısın. Kısaltmalar yerine kelimelerin normal halini yazmak sanıldığı kadar zaman alıcı bir şey değildir.

Üstelik bu sayede yazdıklarını kontrol edebilmeyi öğrenirsin. Yazım kurallarını hiçe sayarak yazmaya devam edersen karşındaki kız senin tembel olduğunu düşünmeye başlayacaktır. Bu nedenle mesaj yazarken her zaman yazım kurallarını göz önünde bulundurman gerekir.

 • Merhaba ___! Dün seninle tanıştığım için çok mutluyum. Kötü geçen günüm, senin sayende eğlenceli bir güne dönüştü.”
 • Mrb, sennle tanıştığım içinn çokk mutluyummm.”

Onu kopyalamayı düşünmelisin

Bir kıza mesaj gönderirken göz önünde bulundurman gereken önemli durumlardan biri onun mesajlarını kopyalamaya çalışmaktır. Tıpkı onun yazdığı gibi yazarak mesajlaşma aşamasını olabildiğince kolay bir hale getirebilirsin. Bunun için yapabileceğin belli başlı şeyler vardır.

Ne kadar emoji kullanıyor? Ne kadar uzun yazıyor? Ne kadar sürede cevap veriyor? Şaka yapmandan ne kadar hoşlanıyor? Tüm bunları göz önünde bulundurarak mesaj gönderme biçimini düzenlemeyi düşünebilirsin. Bu onun beklentilerini karşıladığını göstermen açısından önemlidir.

 • “Merhaba ___, dünkü film nasıldı?”
 • “Dün bana söylediğin o muhteşem Antalya beldesi neresiydi?”
 • “Merhaba ___!!!!! Dünkü film nasıldı? 😀 😀 :D”

Mesaj atarken bir amacın olmalı

Bir kıza mesaj atmanın asıl amacı bir buluşma ayarlamaktır öyle değil mi? Öyleyse, bu amaca hizmet etmeyen mesajlar atmaya çalışmamalısın. Aksi taktirde ilgiyi kaybedebilirsin veya daha kötüsü flört etmek yerine arkadaş canlısı biri gibi görünebilirsin.

Mesaj atarken her zaman bir amacın olmalıdır. Ona iltifat ederek seninle çıkmak istemesini sağlayabilirsin. Onu eğlendirerek onunla flört etmeye çalışabilirsin. Her şey yolunda giderse ondan bir buluşma tarihi ve yeri isteyebilirsin. Bir kızla flört edebilmek için bunlar önemli başlangıç adımları olacaktır.

 • “Şimdi seni düşünüyordum.”
 • “Ne olduğunu tahmin bile edemezsin…”
 • “Seni aramak istiyorum vaktin var mı?”
 • “Bugün hava çok soğuk değil mi?”

Beklenti içinde olmasını sağlamalısın

Kızlar onlarla konuşmak dışında çeşitli ilgi alanlarına sahip olmanı beklerler. Evet, onlar senin ilgi odağında olabilirler ama tek ilgi odağı onlar olmamalıdır. Farklı ilgi alanlarına sahip olduğunu göstermek için görsellerden yararlanabilirsin. Ona farklı farklı resimler göndererek yeni sohbet konuları açabilirsin.

Resimler yaşam tarzını yansıtacaktır. Bu yansıtma aynı zamanda yaşam tarzına ilgi göstermesi anlamına gelecektir. Eğlenceli olduğuna inandığın bir şeyler yaptığın zaman fotoğraf çektirmeyi ihmal etmemelisin. Daha sonra bu fotoğrafları konuşmaya çalıştığın kızla paylaşmalısın.

 • “Tahmin et bugün ne yaptım?”
 • “Çok sıkıldım. Ne yapıyorsun?”

İltifat etmelisin

Bu noktaya kadar gelebilmiş durumdaysan artık onu biraz daha yakından tanımış olman gerekir. Sana ilgi gösterdiğini fark edersen artık taktiklerini değiştirmen gerekir. Bunun için ilk adım olarak iltifat etmeyi öğrenmelisin. İltifat etmek incelik isteyen bir iştir ama biraz çabayla bunu kolayca başarabilirsin.

İltifat ederken özgün olman gerekir ama aynı zamanda garip gözükmekten olabildiğince kaçınman gerekir. Kızlar için iltifat demek kendilerini değerli hissetmeleri demektir. Ona iltifat ettiğin zaman onu tanıdığını göstermiş olursun. Ne kadar düşünceli ve dikkatli olabileceğini göstermek için iltifat etmelisin.

 • “Daha önce bu kadar kolay arkadaş edinebilen birini görmemiştim. Sen gerçekten arkadaş canlısı birisin.”
 • “Gerçekten sana hayranım. Çok düşünceli ve zekisin.”
 • “Çok eğlenceli birisin!”

Hoş Sözler söylemelisin

Erkeklere genellikle sert olmaları ve duygularını kontrol etmeleri öğretilir. Tatlılık, kibarlık ve nezaket ise kadınsı bir özellik olarak gösterilir. Maalesef bu büyük bir hatadır. Bu düşünce erkeklerin gerçekçi olmasına ve aynı zamanda bir kızın duymak isteyeceği tatlı şeyleri söylemelerine engeldir.

Bir kıza söylenecek hoş şeyler pek çok biçimde olabilir. Beklenmeyen bir iltifat, anlamlı bir teklif veya takdir edileceğini bildiğin bir hikaye şeklinde hoş şeyler söyleyebilirsin. Sadece onun için duygularını netleştirmiş olduğundan emin olmalısın. Düşünceli ve kibar olduğun zaman onu düşündüğünü gösterirsin.

 • “Ne yaparsam yapayım seni düşünmeden duramıyorum.”
 • “Benim için çabucak önemli birine dönüştün. Bunu gerçekten beklemiyordum. Hayatımda olduğun için çok mutluyum.”
 • “Arkadaşlarım senin çok çekici biri olduğunu söylüyorlar.”

Söylemle yetinmemelisin

Bir kıza ne kadar cesur, cömert, zengin ve akıllı olduğunu göstermek isteyebilirsin. Bu çok doğal bir davranıştır ve hemen hemen tüm erkekler bunu yaparlar. Ancak genelde bir şeyler söylemde kalır ve devamı gelmez. Sen ise söylemle yetinmemelisin. Harekete geçerek bir şeyleri göstermelisin.

Bunlar bir şeyleri mesaj üzerinden anlatmakla ilgili değildir. Kendini övmek seni kibirli gösterecek bir yaklaşımdır. Kızların neredeyse büyük bir kısmı kibirli erkeklerden nefret ederler. Ona ne kadar düşünceli olduğunu söylemek yerine bunu şahsen gösterme yoluna gitmelisin.

 • “Seni yemeğe çıkaracağım.”
 • “Okuduğum kitabı bitirdim, yeni bir kitaba ihtiyacım var. Bir önerin var mı?”
 • “Son bağış yaptığım kurum beni en iyi bağışçılar arasında göstermiş!”

Şaka yapmalısın

Ona şaka yapmalısın ama bunu yaparken kantarın topuzunu kaçırmamalısın. Özellikle cinsel içerikli, cinsiyetçi, ırkçı ve küfür içeren şakalar yapmamalısın. Bu tür şakaları ciddiye alıp senin farklı biri olduğunu düşünebilecektir. Dolayısıyla ne hakkında şaka yaptığına çok dikkat etmelisin.

Klasik bir adam olmak senden beklenen şeydir. Ancak sıradan bir insan olmamalısın. Kendine gülebileceğini göstermelisin. Küfürlü şakalardan uzak durup farklı biri olduğunu ispat etmelisin. Bu sayede onunla mesajlaşırken kendisini memnun hissetmesini sağlayabilirsin.

 • “Yaptığım o aptalca şeye inanamazsın…”
 • “Bugün ofiste kahveyi üzerime döktüm. Nasıl yaptım bilmiyorum ama kahvenin dökülüşünü görmen gerekirdi.”

Söylediklerini hatırlamalısın

Kadınlar dinlenilmekten çok hoşlanırlar. Onu dinliyormuş gibi yapmak yerine onu gerçekten dinlemeye çalışmalısın. Kadınlar iyi bir dinleyici olan erkeği bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirler. Bu nedenle onun daha önceden söylediği şeyleri hatırlayarak fark yaratmalısın.

Onun daha önce söylediklerini hatırladığını gösterebilirsen onu etkilemeyi başarabilirsin. Onun için ne önemliyse hatırlamaya çalışmalısın. Bunu başarırsan seni erkek arkadaşı olarak görmeye başlayacaktır. Mesajlaşma üzerinden kurduğun iletişim ile bunu başarabileceğini bilmelisin.

 • “Merhaba ___. Patronun ile görüşecektin, görüşebildin mi?”
 • “Kedini veterinere götürecektin, durum nedir?”
 • “Satış pazarlamada çalışıyordun öyle değil mi?”

Ona sataşmayı düşünmelisin

Bir kıza atılacak mesajları düşündüğün zaman aslında durumu netleştirmiş olursun. Çoğu mesaj önerisinin içerisinde onu kızdırmak, onu tahrik etmek, ona sataşmak veya onunla alay etmek gibi şeyler yer alır. Erkeklerin çoğu bu şekilde dikkat çekmeye çalışırlar.

Kızlar genellikle erkeklerin duygularını sakladıklarını düşünürler. Sataşma veya alay etme yoluyla duygularını aktarmaya çalıştıklarına inanırlar. Sen böyle biri olmamalısın. Ona güzel veya akıllı olduğunu doğrudan söylemelisin. Karşılığında sana iltifat edebileceğinden emin olabilirsin.

 • “Bugüne kadar tanımış olduğum en çılgın kız sen olabilirsin. Ancak bu kadar tatlı olabildiğine göre biraz çılgın olmanı anlayışla karşılayabilirim.”
 • “Esmer bir kadın olarak çok tatlısın ama ben genelde sarışınları tercih ederim.”

Sürekli mesaj atmamalısın

Kızlar sürekli mesaj atan erkeklerden pek hoşlanmazlar. Özellikle arama fırsatın olmasına rağmen ona mesaj atıyorsan bu kendisini garip hissettirecek bir durum olacaktır. Bir kız senden hoşlanmaya başlarsa artık onu gönül rahatlığıyla arayabilirsin. Her şeyi mesajla sınırlı tutmamalısın.

Birbirinize biraz daha yakınlaştıktan sonra daha az mesaj atmalı ve daha az iletişim kurmaya çalışmalısın. Çünkü artık ihtiyacın olan fiziksel olarak yakında olduğunuz şekilde vakit geçirmektir. Sürekli ona mesaj atıp onu boğmaktan olabildiğince kaçınman gerekir.

 • “Evde tek başıma öylece oturuyorum. Seni arayabilir miyim?”
 • “Nasıl gidiyor? Evde dinleniyorum.”

Mesajlaşmaya hemen son vermemelisin

Onu arama fırsatın olduğu zaman mesajlaşmaya son verebilirsin. Ancak, herhangi bir açıklama yapmadan ona mesaj göndermeyi kesmek gibi bir hata yapmamalısın. Çünkü bunu yaptığın zaman farklı düşünecektir. Genelde senden uzaklaşmaya çalışacaktır.

Sonucunda yanlış bir şey yapıp yapmadığını düşünmeye başlarsın. Onu sıkıp sıkmadığını düşünürsün. Hatta karşındaki kızın çok kaba birisi olduğuna bile kanaat getirebilirsin. İşte mesajlaşmayı bir anda kestiğin zaman aynı şeyleri o senin için düşünmeye başlar. Buna izin vermemelisin.

 • “Şu an ödevimi yapıyorum. Daha sonra sana yazacağım.”
 • “Arkadaşlarımın yanındayım. Sana sonra cevap yazacağım.”

Mesajla flört etmelisin

İlişkini belirli bir noktaya kadar getirebilme fırsatı elde ettiysen artık bazı şeyleri gerçek hayata yansıtmaya başlayabilirsin. Bunun ilk adımı çıkma teklifi etmektir. Bir kıza nasıl çıkma teklif edilir bunu bilmiyorsan önce bu konuda bilgi edinmeli ve kendini hazır tutmalısın.

Artık konuşmaları belirli bir noktaya kadar getirmiş durumdaysan çıkma teklifini iletmenin zamanı gelmiş demektir. Bunu yaparken önce onunla flört etmeye çalışmalısın. Mesajlaşma belki bunun için ideal bir ortam olmayabilir ama iletişim için en önemli kanal buysa ilk önce bunu denemelisin.

 • “Bugün kendini çok fazla yorma. Biliyorsun birlikte yemeğe gideceğiz.”
 • “Film izleyip rahatlasak mı?”

Senden hoşlandığından emin olmalısın

Bu kısım maalesef çok kolay değil. İş mesajlaşma olunca onun sana karşı neler hissettiğini anlaman çok kolay olmayacaktır. Çünkü onun beden dilini okuyamazsın. Tüm ipuçlarını mesajlar üzerinden almak zorundasın. Bunu yaparken aynı oranda dikkatli olmalısın.

Seni daha iyi tanımasına yardımcı olmaya çalışacağın için mesajlarında biraz daha kişisel olabilirsin. Ona kişisel sorular sorabilir ve alacağın cevaplara göre sana yakın davranıp davranmadığını öğrenebilirsin. Bu sadece bir yöntemdir. Ama gönderdiği mesajlardan anlam çıkarma konusunda kendini geliştirmen gerekir.

 • “Bugün işte neler yaptın?”
 • “Dün akşamki film hakkında ne düşünüyorsun?”
 • “Son ilişkin ne zaman sona erdi?”

Oyuna davet etmelisin

Kızlar oyun oynamaktan pek hoşlanmıyor gibi gözükürler. Bu çok doğru değildir ama yaratıcı olmanız önemlidir. Onların ilgisini çekecek bazı masa oyunları bulabilirsin. Örneğin, doğruluk mu cesaret mi oynamaya davet edebilirsin. Basit bir adım gibi gözükse bile etkilidir.

Dikkat etmen gereken durum arkadaşlarını olaya dahil etmektir. Yanında arkadaşlarını getirmesini istemelisin. Böylece hemen ona ilgi duyduğundan şüphelenmez. Oyun bir fırsattır ve bu fırsatı kullanarak onunla yakınlaşmaya çalışabilirsin.

Umarım bu yazı bir kıza mesaj atma konusunda aradığın bilgileri bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...