Bir kızla nasıl flört edilir?

Bir kızla flört etmeye çalıştığın zaman doğru yol ve yanlış yol olarak iki seçenek vardır. Hangi yolu seçersen karşındaki kız senin ona asıldığını ve onunla çıkmak istediğini bilir. Bu yüzden ilk izlenimin iyi olduğunu ummak zorunda kalacaksın. Sen kendini mükemmel biri olarak görebilirsin ama onun bunu bilmediğini kabul ederek hareket etmelisin.

Bir kızla flört etmek mi istiyorsun? Önce onunla arkadaş olmalı ve daha sonra ondan hoşlandığını söylemeden senden hoşlanmasını sağlamalısın.

Bir kızla flört etmeye çalıştığın zaman doğru yol ve yanlış yol olarak iki seçenek vardır. Hangi yolu seçersen karşındaki kız senin ona asıldığını ve onunla çıkmak istediğini bilir. Bu yüzden ilk izlenimin iyi olduğunu ummak zorunda kalacaksın. Sen kendini mükemmel biri olarak görebilirsin ama onun bunu bilmediğini kabul ederek hareket etmelisin.

1. En iyisi olmalısın

Bu adımda kendi kendini kandıramazsın. Dünya, bulabilecekleri en iyi kadınlarla birlikte olmak isteyen harika adamlarla doludur. Eğer sevdiğin kızı istiyorsan onun çabalarına değer vermen gerekir. Onunla flört etmeden önce bile gerçekten en iyi erkeklerden biri olmak zorunda olduğunu bilmelisin.

Kadınlar tarafından kolayca fark edilebilir ve en önemlisi dikkat çeken bir erkek olmayı başarırsan işini kolaylaştırmış olursun. Böyle bir erkek olmayı başarabilirsen etrafındaki en iyi kızlarla vakit geçirme şansını elde edebilirsin. Bunun bir hayal olduğunu biliyorum ama sen bu hayali gerçekleştirebilecek şansa sahip olabilirsin.

2. Ona doğru şekilde iltifat etmelisin

Bugün özellikle iyi görünüyor mu? Yoksa saçında bir değişiklik mi var? Bir kızdan hoşlanıyorsan hemen bu işaretleri yakalayacaksın. Bir şeyi beğendiysen hemen iltifat etme fırsatını kaçırmamalısın. Belki kıyafetine veya belki saçına iltifat edebilirsin. Bunu doğru şekilde yaptığın sürece herhangi bir sorun yaşamazsın.

Onunla çıkmak istiyorsan ve iltifatlarla onu ikna edebileceğini düşünüyorsan kelimelerini iyi seçmelisin. Ona iltifat etmeye çalışırken açıkça her şeyi söylememelisin. Çizgiyi geçmeden iltifatları unutulmaz ve kişisel yapmalısın. Örneğin, “Ne güzel tişört! Mükemmel görünüyorsun.” veya “Ne güzel parfüm. Bugün çok güzel kokuyorsun.” diyebilirsin.

Bir parfüme veya bir elbiseye iltifat etmek her zaman kolaydır. Yukarıdaki örneklere dikkat edersen iltifatları kişisel düzeyde yaptığımı görürsün. Aynı şeyi sen yapmalısın. Bu sayede aynı kıyafeti giydiğinde veya aynı parfümü kullandığında senin iltifatını hatırlayacaktır. Bu onun kalbine giden önemli bir adımdır.

3. Biraz yalnız zaman geçirmelisin

Flörtün en iyi yanı ikinizin yalnız olduğu zamanlardır. Bir grup kız veya erkeğin etrafında flört etme becerilerini gösterebilirsin ama bu şekilde sevdiğin kızın aklında bir etki yaratman mümkün değildir. Çünkü asla özel olduğunu düşünmeyecektir. Sonuçta, tanıştığın her kızla flört edersen flörtün ne anlamı kalır ki?

Etrafta insanlar varken biraz mizahi flörtle onu şımartmayı deneyebilirsin. Ancak tüm özel iltifatlarını ve düşüncelerini sadece ikiniz olduğunuz zaman yapmalısın. Bir kızla flört ederken onu herkesten daha özel hissetmesini sağlamak zorundasın. Bunu yapmayı başarırsan seninle sohbet etme konusunda daha istekli olacaktır.

4. Mizahı kullanmalısın

Mizah bir konuşmada kullanılabilecek en mükemmel araçlardan biridir. Mizah konuşmalara kalite katar. Komik veya esprili biri olduğunu düşünmüyorsan üzülmene gerek yoktur. Tek yapman gereken biraz sırıtmak ve kızın senden hoşlanmasını sağlamaktır. Kızlar, eğlenceli zaman geçirebilecekleri erkekleri severler.

Komik görünmek için bin tane fıkra ezberleyip hazırlanmana gerek yok. Sadece karşılaştığın bir olayı hatırlamalı ve onunla ilgili konuşurken esprili olmalısın. Bir mizah anlayışı elde etmek istiyorsan yapılan her şeyde madalyonun diğer tarafını görmeye çalışmalısın. Hayatın tadını çıkarmalı ve daima olumlu ve neşeli olmalısın.

5. Onu biraz sataşmayı denemelisin

Flört etmek zor bir işmiş gibi gözükebilir. Aslında önemli olan küçük detaylardır. Flört etmek cinselliğe ait olan birkaç çizgiyi dile getirmek ve konuşmak değildir. Davranışlar, gülüşler ve biraz dokunaklı dokunuşlarla karşındaki kişiyi şımartmak için çaba göstermelisin. Bunu ufak tefek sataşmalarla da yapabilirsin..

Onunla eğlenceli bir konuşma yapabiliyorsan çoktan flört ediyorsun demektir. Aslında bu kadar basittir. Arkadaşça yaklaşımları belirli aralıklarla çıkma alanına doğru getirmelisin. Onu sataşmalı, zaman zaman kızmasını sağlamalı ve gülünç bir şey yaptığında gülmelisin. Bu flörtün istediğin doğrultuda gitmesine yardımcı olacaktır.

6. Dokunmaya çalışmalısın

Flört konusunda çok önemli bir detay vardır. Ufak tefek dokunuşlar olmadan bir flört her zaman yarım kalır. Flörtü karşındaki kızı rahat hissettirecek şekilde ufak dokunuşlarla devam ettirmelisin. Tabi bunu alenen yapmamalısın veya taciz gibi gizli kapaklı yapmaya çalışmamalısın.

Ona dokunmak için bir bahane bulmalısın. Küpe taktıysa küpelerine dokunarak biraz iltifat edebilirsin. Saçları rüzgarda uçuşuyorsa toplamasına yardımcı olabilirsin. Trafiğin çok hızlı aktığı bir caddeden geçerken onun elini tutabilirsin. Her seferinde ellerinin gerekenden biraz daha fazla onunla temas halinde olmasını sağlamalısın.

7. Sık sık buluşma teklifi yapmalısın

Onunla flört ederken, arada bir ama sık olacak şekilde ertesi gün bir filme, tiyatroya veya yemeğe çıkma gibi bir teklifle kapısını çalmalısın. Bu soruyu sorabilmek için en iyi zamanı bulmalısın. Basit bir hoşça kal ile bitecek olacak konuşmanın sonuna teklifini yapıştırmayı düşünebilirsin. Alternatif olarak WhatsApp gibi iletişim araçlarından teklif edebilirsin.

Bunun hakkında ciddi bir şekilde konuşmak zorunda değilsin. Her zaman işin küçük detaylarda gizli olduğunu bilmelisin. Bu tür teklifler heyecan uyandırır. Ertesi gün yaptığın teklifi hatırlatmayı düşünebilirsin. Eğer sana gülümserse, sen de gülümsemeli ama konuyu değiştirmelisin. Teklifi reddederse daha çok çalışman gerektiğini bilmelisin.

8. Seni potansiyel olarak görmesini sağlamalısın

İkiniz arasında bir çekim gücü yaratmış olabilirsin ancak henüz son adımı atmış değilsin. Belki konuşmalardan hoşlanıyor olabilir ancak bir kızla flört edip onunla çıkabilmek için seni potansiyel bir erkek arkadaş olarak görmesini sağlaman gerekir. Bunu başaramazsan istediğin noktaya ulaşamazsın.

Onunla yaptığın birkaç görüşmede bir kız arkadaşı aradığına dair çeşitli ipuçları bırakmaya çalışmalısın. Eğer bekarsa veya kötü bir ilişkinin içerisindeyse ister istemez ikinizi bir arada düşünmeye başlayacaktır. Bu izlediğin yol sayesinde hedefe başarılı bir şekilde ulaştığın anlamına gelir.

Umarım bu yazı bir kızla flört etme hakkında aradığın bilgileri bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...