Android için en iyi 10 takvim uygulaması

Takvimler son derece kullanışlı araçlardır. Kağıttan yapılmış takvimler bile tarihleri hatırlamak ve önemli günleri takip etmek için harikadırlar. Bu yüzden ilk mobil uygulamalardan bazıları takvimleri içerirdi. Üstelik takvimler teknoloji karşısında çok az değişime uğrayan şeylerden biridir.

Takvimler son derece kullanışlı araçlardır. Kağıttan yapılmış takvimler bile tarihleri hatırlamak ve önemli günleri takip etmek için harikadırlar. Bu yüzden ilk mobil uygulamalardan bazıları takvimleri içerirdi. Üstelik takvimler teknoloji karşısında çok az değişime uğrayan şeylerden biridir.

Çoğu takvim uygulaması özelleştirme özelliklerine sahip devasa araçlardır. Android’in uygulama mağazası çok sayıda harika uygulama vardır. Ben ise en iyilerini bir araya getirmeye çalıştım. Hedefim düzenli kalmanı sağlayacak en iyi takvim uygulamalarıyla buluşmanı sağlamaktır.

1. Business Calendar

business calendar android takvim uygulamasıBusiness Calendar (yerelleştirilmiş adıyla Çalışma Takvimi), şaşırtıcı derecede popüler takvim uygulamalarından biridir. Uygulama, iyi özelleştirme özelliklerine sahiptir. Bu uygulamanın içerisinde neredeyse onlarca farklı tema vardır. Ayrıca yedi takvim bileşeni ve çeşitli takvim görünümleri içerir.

Uygulama herhangi bir iyi iş takviminde olması gerektiği gibi Google Takvim ve Exchange Takvimi için destek sunar. Diğer her şeyle birlikte hava durumu bilgileri bile vardır. Uygulama aynı zamanda yapılacaklar listelerinden elde edilen alt görevleri de destekler.

Business Calendar uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Microsoft Outlook

microsoft outlook android takvim uygulamasıMicrosoft Outlook aslında bir e-posta uygulamasıdır ama dahili olarak içerisinde takvim özelliği vardır. Bazen bu tür entegre uygulamalar kullanmak çok daha doğru olabilir. Özellikle basit çözümler peşinde koşan kullanıcılar olduğunda bunu düşünmek gerekir.

Bu uygulamanın içerisinde yer alan takvimin tamamen basit işlevler için olduğunu söyleyebilirim. Takvim çok güçlü değildir ama temel düzeyde görevler için görevini yerine getirir. Takvim konusunda çok iddialı değilsen ve halihazırda Outlook kullanıyorsan bu uygulamadan yararlanmayı düşünebilirsin.

Microsoft Outlook uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Calendar Notify

calendar notify android takvim uygulamasıCalendar Notify en genç takvim uygulamalarından biridir. Eksiksiz bir özelleştirme araçları paketi sunar. Aynı zamanda bir bakışta tum kullanıcı panelini görebilme imkanına sahiptir. Ücretli sürümde daha gelişmiş özelleştirme araçları vardır.

Temel bilgiler ve temel yetenekler açısından Google Takvim uygulamasına destek sunar. Uygulama temel gereksinimleri sorunsuz şekilde yerine getirir. Fakat uygulamanın asıl çekiciliği özelleştirme ve kullanıcıların takvimlerini kontrol edebilmelerini sağlamasıdır.

Calendar Notify uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Any.do

any.do android takvim uygulamasıAny.do, yapılacaklar listesi ve takvimin bir birleşimidir. Her iki işlevi de en iyi şekilde yerine getirir. Bu, yapılacaklar listesi görevlerinin derinlemesine işlevselliği ile takvime geniş bir genel bakış sunan uygulamadır. Ayrıca Facebook, Google ve Outlook takvimlerini destekler.

Uygulamanın bu özelliği onu birden çok platform kullanan insanlar için harikadır. Kullanıcıya bir materyal tasarım sunulmuştur ve bu son derece güzel görünmektedir. Tek dezavantajı ise fiyatıdır çünkü abonelik gerektirir. Bu, ucuz ve basit bir takvim arayanların sevmeyeceği bir durumdur.

Any.do uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. aCalendar

acalendar android takvim uygulamasıaCalender gerçekten klasik olan takvim uygulamalarından biridir. Çeşitli tarih görünümleri, hatırlatıcılar, bildirimler ve daha fazlası gibi temel özelliklere sahiptir. Uygulama ayrıca özelleştirme özellikleri, Google Takvim desteği, görevler, temalar ve hatta ayın evreleri ve tatiller gibi özel şeyleri içerir.

Geliştiricisi aynı zamanda yağmur ormanlarını korumak için tüm uygulama gelirlerinin %10’unu bağışlamaktadır. Bunun son derece anlamlı bir hareket olduğunu söyleyebilirim. Uygulamanın ücretsiz bir sürümü ve aynı zamanda makul fiyatlı bir ücretli sürümü vardır.

aCalendar uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Calendar Widget by Home Agenda

calendar widget by home agenda android takvim uygulamasıCalendar Widget by Home Agenda oldukça yeni sayılabilecek bir takvim uygulamasıdır. Hatırlatıcılar dışında her şey için Google Takvim ile entegre bir biçimde çalışır. Temiz ve özelleştirilebilir takvim bileşenleri ile birlikte son derece sezgisel bir kullanıcı paneline sahiptir.

Uygulamanın sunduğu temayı biraz değiştirebilirsin. Hatta olayları uygun gördüğün şekilde gösterebilir veya gizleyebilirsin. Bu alanda biraz farklı bir şey olduğunu söyleyebilirim. Bu yeni duruma rağmen uygulamanın takvim bileşenleri söz konusu olduğunda en iyilerden birisi olduğuna inanıyorum.

Calendar Widget by Home Agenda uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. CalenGoo

calengoo android takvim uygulamasıCalenGoo işini son derece ciddiye alan takvim uygulamalarından biridir. Google Takvim ile Exchange Takvim desteği vardır. Buna ek olarak bir dizi farklı özelliğe sahiptir. Ayrıca özelleştirme seçenekleri, uygun etkinlik seçenekleri, yinelenen etkinlikler ve daha fazlasını içerir.

Uygulamanın çok büyük bir ekstra özellik listesi olduğunu söyleyemem. Fakat, temel gereksinimleri çoğu uygulamadan iyi karşıladığı kesindir. Bu, onu aileler ve iş kullanımı için harika kılan bir durumdur. Ücretsiz deneme sürümü vardır ama ücretli sürümünün azıcık pahalı olduğunu söyleyebilirim.

CalenGoo uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Google Takvim

google takvim android takvim uygulamasıGoogle Takvim aslında takvimler için standart uygulamalardan biridir. Birçok cihazda varsayılan olarak gelir. Diğer birçok takvim uygulaması doğrudan onunla entegre olma özelliğine sahiptir. Özellikler açısından son derece basittir. Her zaman yapılması gereken işleri yapar.

Uygulamanın içerisinde özelleştirme veya tema oluşturma konusunda pek bir şey yoktur. Bununla birlikte iyi bir kullanıcı paneline, takvim eklentilerine ve diğer bazı eğlenceli şeylere sahiptir. Ayrıca bir Google ürünü olduğu için sık sık güncellenmesi neredeyse garanti gibidir. Uygulama tamamen ücretsiz bir biçimde kullanılır.

Google Takvim uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. DigiCal Türkiye Takvimi

digical android takvim uygulamasıDigiCal Türkiye Takvimi oldukça sağlam bir takvim uygulamasıdır. Materyal tasarıma sahip olması bile en önemli özelliklerden biridir. Karanlık tema desteği, tonlarca eklenti seçeneği ve daha farklı özellikleri vardır. Eklentilerden bazıları spor takvimleri ve televizyon programları gibi seçenekleri içerir.

Diğer özellikler arasında temalar, hava durumu bilgileri, takvim bileşenleri ve Google Takvim, Exchange Takvim ve Outlook Takvim desteği bulunur. Ücretsiz sürüm birçok özelliğe sahiptir ama ücretli sürümde özelliklerin tamamına erişim sağlarsın. Uygulamanın sadece biraz garip göründüğünü söyleyebilirim ama bu bir problem değildir.

DigiCal Türkiye Takvimi uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Basit Takvim

simple calendar android takvim uygulamasıBasit Takvim adından anlaşılabileceği gibi basit bir takvimdir. Söz konusu uygulama ufak araçlar ve uygulamalar geliştirmeyi sürdüren Simple Mobile Tools tarafından geliştirilmiştir. Takvim ana özelliğidir. Google Takvim veya onun gibi uygulamalara bağlanma özelliği yoktur.

Uygulama aynı zamanda tamamen açık kaynak kodludur. Bu uygulama biraz minimallik isteyen kişiler için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte uygulamanın bir ücretli versiyonu vardır. Bu ücretli versiyonu alarak daha fazla özelliğe sahip olabilirsin.

Basit Takvim uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...