En başarılı 13 yapılacaklar listesi uygulaması

Yapılacaklar listesi uygulamaları üretkenliği artırmak için geliştirilmiştir. Bunları kullanarak neyi ne zaman yapman gerektiğini kontrol altında tutabilirsin. Tek yapman gereken listeyi oluşturmak ve daha sonra bu listeye sadık kalmaktır.

Üretkenlik söz konusu olduğunda planlı hareket etmek önemlidir. Yapılacaklar listesi uygulamaları bu planı oluşturma konusunda sana yardımcı olurlar. Üretkenliği artıracak en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarına göz atmak ister misin?

Yapılacaklar listesi uygulamaları üretkenliği artırmak için geliştirilmiştir. Bunları kullanarak neyi ne zaman yapman gerektiğini kontrol altında tutabilirsin. Tek yapman gereken listeyi oluşturmak ve daha sonra bu listeye sadık kalmaktır.

Any.do

Yapılacaklar listesi denildiğinde akıllara gelen ilk uygulamadır. Oldukça temiz bir arayüze sahiptir. Sürükle bırak şeklinde çalışan bu arayüz üzerinden yapılacak tüm görevlerini kontrol edebilirsin. Bu uygulamanın özellikleri sadece bunlar değildir.

Görevleri telefonu sallayarak silme, sesli komut ile görev ekleme ve modern görünümü ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir uygulamadır. Etkili bir iş takibi yapmak istiyorsan ve her zaman işlevsel olan yapılacaklar listesi oluşturmak istiyorsan bu uygulamayı kullanabilirsin

Bu uygulamayı yüklemek için Any.do (Android) ve Any.do (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

CARROT To-Do

Bu yapılacaklar listesini uygulamasını diğerlerinden ayıran en önemli özellik işleri oyunlaştırarak sunmasıdır. Bir işi bitirdiğin zaman uygulama sana “talih ödülleri” verir. Ancak bir işi yapmadığın zaman kazanmış olduğun tüm ödülleri kaybedersin.

Uygulamanın en güzel yanı bu kaybetme durumudur. Çünkü insan psikolojisinde kaybetmek çok ağır bir cezadır. Bu ceza ile karşı karşıya kalmak istemeyeceğin için işleri yapmaya çalışırsın. Sonuç olarak üretkenliğin önemli ölçüde artmış olur.

Bu uygulamayı yüklemek için CARROT To-Do (iOS) bağlantısını kullanabilirsin.

DropTask

DropTask tüm standartlara uygun olarak geliştirilmiş bir başka yapılacaklar listesi uygulamasıdır. Bu uygulama oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. Hemen hemen birçok özellik tamamen görsellerle desteklenmiş durumdadır.

Uygulamanın ekip olarak hareket etme özelliği vardır. Basit bir şekilde ekip oluşturup tüm görevlerini oradan takip edebilirsin. Üretkenliğini artırmak, görevlerini takip etmek ve onları sonuca ulaştırmak için gönül rahatlığıyla bu uygulamayı kullanabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için DropTask (Android) ve DropTask (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

Google Keep

Google Keep, Google’ın üretkenlik alanında geliştirmiş olduğu ender uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın var olan diğer birçok uygulama ile yarışacağını söylemek mümkündür. Gayet basit kullanıma sahip bir not alma ve yapılacaklar listesi oluşturma uygulamasıdır.

Google Keep uygulamasını diğerlerinden özel kılan Google Docs ve Gmail gibi servislerle entegre olmasıdır. Google servislerini kullanan biriysen bu entegrasyon oldukça işine yarayacaktır. Uygulamanın kullanım kolaylığı sayesinde çok fazla zaman harcamadan tüm görevlerini yönetebilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Google Keep (Android) ve Google Keep (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

Google Görevler

Google Görevler aslında görev zamanlama uygulamasıdır. Bu uygulama Gmail, Google Takvim ve Google tarafından sunulan diğer üretkenlik uygulamalarıyla entegre bir biçimde çalışır. Görevlerini zamanlamak istersen bu uygulamayı kullanabilirsin.

Eşsiz materyal tasarımıyla dikkat çeken uygulama daha sonra hatırlatma yapması için görev eklediğinde son derece basit çalışır. Takvimdeki boş ve dolu noktaları görebilirsin. Böylece tüm görevlerini adım adım takip etmeyi başarabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Google Görevler (Android) ve Google Tasks (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

GTasks

GTasks basit ama son derece işlevsel olan bir yapılacaklar listesi uygulamasıdır. Yapmak istediğin tek şey görevlerini takip etmek ise bu uygulama senin için yeterli olacaktır. Özellik bakımından diğerlerine göre basit kalmasına takılı kalmamalısın.

Bu uygulama Google Görevler ile senkronizasyon, bileşenler ve sesli görev zamanlama gibi özelliklere sahiptir. Ücretsiz versiyonda bu basit özelliklerin tamamını bulabilirsin. Fakat diğer birçok özelliği uygulama içi satın alım yöntemiyle satın alman gerekir.

Bu uygulamayı yüklemek için GTasks (Android) bağlantısını kullanabilirsin.

Habitica

Habitica aslında bir alışkanlık geliştirme uygulamasıdır. Uygulama tüm yapacaklarını basit görevlere dönüştürür ve bunları sana oyunlaştırma yoluyla sunar. Böylece tıpkı bir rol yapma oyunu oynuyor gibi görevlerini yapmaya devam edersin.

Görevleri tamamlayarak kendine silah alabilir ve seviyeni yükseltebilirsin. Bir görevi aksattığın zaman veya belirtilen sürede yapamadığın zaman karakterinin gücü ve canı azalır. Oyunlaştırmayı yapılacaklar listesine çok güzel bir biçimde entegre etmiş bu uygulamayı mutlaka denemelisin.

Bu uygulamayı yüklemek için Habitica (Android) ve Habitica (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

Memorigi

Memorigi uygulaması en geçn yapılacaklar listesi uygulamalarından biridir. Materyal dizayn ile dikkat çeken uygulamada çok çeşitli ve kullanışlı özellikler yer alır. Bulut sunucu ile senkronizasyon, hatırlatıcılar ve gerçek zamanlı hava durumu gibi özellikler en dikkat çekenlerdir.

Uygulamanın kendisine alışmak biraz zaman alıcı olsa bile alıştıktan sonra kullanmak oldukça kolaydır. Ücretsiz versiyonunda ihtiyaç duyduğun hemen hemen tüm özellikler vardır. Ekstra özelliğe ihtiyaç duyuyorsan bunu aylık üyelik paketinin içerisinde bulabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Memorigi (Android) bağlantısını kullanabilirsin.

Microsoft To Do

Microsoft To Do uygulaması adından anlaşılabileceği gibi teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilmiş bir üretkenlik uygulamasıdır. Uygulamanın tasarımı oldukça yenilikçidir ve içerisinde ihtiyaç duyulan her türlü özellik vardır.

Bu uygulamayı yapılacaklar listesi uygulamalarının yeni bir üyesi olarak görmek çok daha doğrudur. Sunmuş olduğu pürüzsüz görev yönetimi sayesinde tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecektir. Bunu, üretkenliğini artırmak için kullanabileceğin en iyi uygulamalar arasına ekleyebilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Microsoft To Do (Android) ve Microsoft To Do (iOS) bağlantısını kullanabilirsin.

Remember The Milk

Remember The Milk yapılacaklar listesi uygulamalarının en eski üyelerinden biridir. Son derece basit bir kullanıma sahip olan uygulama tüm görevlerini kolayca organize etmeni sağlar. Böylece tüm görevleri en kolay olacak şekilde bitirmeye çalışabilirsin.

Uygulamanın en önemli özelliği gayet basit ve yenilikçi olan tasarımıdır. Tasarımına ek olarak Google Takvim, Outlook ve Gmail ile entegre çalışması en büyük avantajlarından biridir. Kullanımı basit ama bol özellikli bir uygulama arıyorsan senin için doğru seçenek bu olacaktır.

Bu uygulamayı yüklemek için Remember The Milk (Android) ve Remember The Milk (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

ToDo List

ToDo List uygulaması (mağazada Yapılacaklar Listesi adıyla geçer) bir yapılacaklar listesi uygulamasının sunduğu tüm özellikleri sunar. Çeşitli hatırlatıcılar oluşturarak birikmiş olan tüm görevlerin takip etmeyi başarabilirsin.

Her ne kadar uygulamanın arayüzü çok yenilikçi olmasa bile kullanımı basit ve kolaydır. Tüm basit özelliklerin yanında sesli komutları kullanarak görev ekleme özelliğinden faydalanabilirsin. Basit bir uygulama istiyorsan ve tasarım senin için çok önemli değilse bu uygulamayı kullanabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için ToDo List (Android) bağlantısını kullanabilirsin.

Todoist

Todoist uzun süredir aktif bir biçimde kullanılan yapılacaklar listesi uygulamasıdır. Özelliklerini daima güncel tutan bu uygulama renk tabanlı etiketleme özelliğiyle dikkat çeker. Bu özellik sayesinde görevlerini çok daha etkin bir şekilde organize edebilirsin.

Uygulamanın oldukça kaliteli bir tasarıma sahip olduğunu not olarak düşebilirim. Görevler, alt görevler, projeler ve alt projeler gibi çok çeşitli özellikleri ile dopdolu bir uygulamadır. Tek yapman gereken tüm görevleri uygun şekilde renklendirip takip etmektir.

Bu uygulamayı yüklemek için Todoist (Android) ve Todoist (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

Trello

Trello yapılacaklar listesi uygulaması olmakla beraber aynı zamanda görev yönetimi uygulamasıdır. Sürükle bırak şekilde çalışan uygulama özellik bakımından oldukça zengindir. Renkleri kullanarak etiketleme yapmak birden fazla görevin olduğu projeler için ideal bir özelliktir.

Uygulama projelerini panolar şeklinde yönetirsin. İçine görev ekleyip doldurmaya başladığında aslında kart eklemiş olursun. Her karta not düşebilirsin. Bununla birlikte kontrol listeleri oluşturarak üretkenliğini maksimum seviyeye çıkarabilirsin.

Bu uygulamayı yüklemek için Trello (Android) ve Trello (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

Umarım bu bilgiler en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarıyla tanışmanı sağlamıştır. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya önerilerimi beğendiysen yazımı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...