Android için en iyi 10 hatırlatma uygulaması

Zaman zaman her birimiz bazen unutkan olabiliriz. Dikkatimizi dağıtan pek çok şeyin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Dolayısıyla bir hatırlatma uygulaması kullanmak bazı durumlarda kurtarıcı olabilir. Android platformunda hatırlatma fonksiyonunu yerine getirebilecek pek çok farklı yöntem vardır.

Zaman zaman her birimiz bazen unutkan olabiliriz. Dikkatimizi dağıtan pek çok şeyin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Dolayısıyla bir hatırlatma uygulaması kullanmak bazı durumlarda kurtarıcı olabilir. Android platformunda hatırlatma fonksiyonunu yerine getirebilecek pek çok farklı yöntem vardır.

Bir yapılacaklar listesi uygulaması kullanabilirsin. Buna ek olarak çeşitli takvim uygulaması kullanabilirsin. Gördüğün gibi hatırlatma uygulaması olarak kullanabileceğin çok farklı seçenekler vardır. Android için en iyi hatırlatma uygulamalarından birkaçına burada yer veriyorum. Umarım işine yararlar.

1. BZ Hatırlatıcı

bz reminder android hatırlatma uygulamasıBZ Hatırlatıcı çok basit çalışan bir yapılacaklar listesi uygulamasıdır. Bu uygulamada hatırlatmalar ayarlayabilirsin. Ardından uygulama zamanı geldiğinde ilgili notu sana hatırlatır. Uygulamanın oldukça sağlam bir özellik listesi vardır. Daha kolay bir biçimde organize olmak için görevleri ve hatırlatmaları renkle kodlama şansın vardır.

Buna ek olarak, uygulamanın Android Wear desteği vardır. Uyarılar, yinelenen görevler ve hatta içme suyu gibi şeyler için saatlik hatırlatıcılar ile birlikte gelir. Ayrıca çeşitli dahili olarak çalışan basit bir takvimi vardır. Uygulama aynı görevi gören diğer uygulamalar kadar karmaşık değildir. Basitliği sayesinde en iyiler arasındadır.

BZ Hatırlatıcı (BZ Reminder) uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Google Keep: Notlar ve Listeler

google keep android hatırlatma uygulamasıGoogle Keep: Notlar ve Listeler, muhtemelen şu anda mevcut olan en iyi not alma uygulamasıdır. Ayrıca bir yapılacaklar listesi uygulaması olmaya oldukça yakındır. Notları başkalarıyla paylaşmana izin veren çeşitli işbirliği özelliklerine sahip bir uygulamadır.

Metin, liste, fotoğraf, ses ve video gibi farklı biçimlerde notlar alabilirsin. Hatırlatma özelliği oldukça basit ama etkilidir. Notları, belirli zamanlarda veya yerlerde bildirim olarak açılacak şekilde ayarlayabilirsin. Örneğin, yerel bir markete gittiğin zaman alışveriş listesinin açılmasını sağlayabilirsin.

Google Keep: Notlar ve Listeler uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Heynote: Wallpaper Notes

heynote android hatırlatma uygulamasıHeynote: Wallpaper Notes bu alandaki en farklı uygulamalardan biridir. Uygulama aslında bir not alma uygulamasıyla harmanlanmış bir canlı duvar kağıdı uygulamasıdır. Duvar kağıdına notlar bırakır ve hatırlatıcıyı doğrudan ana ekranına getirmek için çeşitli düzenlemeler yapma fırsatı elde edersin.

Özellikle anlık bildirimler ve bir bileşen (widget) ile uğraşmadan hatırlatıcıları kullanmanın ideal yollarından biridir. Düz arka plan üzerinde notlar oluşturabilir veya notları mevcut duvar kağıdının üzerine yazabilirsin. Bunun bir duvar kağıdı uygulaması olduğu ise aklından çıkmamalıdır.

Heynote: Wallpaper Notes uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Microsoft To-Do: Liste, Görev ve Anımsatıcı

microsoft to-do android hatırlatma uygulamasıMicrosoft To-Do, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir yapılacaklar listesi uygulamasıdır. Windows cihazlarıyla senkronize bir biçimde çalışma yeteneğine sahiptir. Ayrıca görevleri ailen, arkadaşların ve iş arkadaşların ile paylaşarak çeşitli işbirlikleri gerçekleştirebilirsin.

Buna ek olarak yinelenen görevler, hatırlatıcılar, notlar ve alt görevler gibi daha ayrıntılı özellikler elde edebilme şansın vardır. Mükemmel bir hatırlatma uygulaması olduğunu söyleyebilirim. Özellikle senkronizasyon özelliği çok iyi bir şekilde çalışır. Bu anlamda eşsiz çözümlerden birisidir.

Microsoft To-Do: Liste, Görev ve Anımsatıcı uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Ike: To-Do List, Task List

ike to-do list task list android hatırlatma uygulamasıIke: To-Do List, Task List oldukça benzersiz olan hatırlatma uygulamalarından bir diğeridir. İçerisine bir sürü görev koyarsın ve onlara bir önem değeri atarsın. Uygulama daha sonra görevlere öncelik verecek şekilde onları şekillendirmeye başlayarak işini kolaylaştırır.

Ayrıca hatırlatıcılar, son tarihler, resimler, sesler, notlar, bileşenler (widget), özelleştirme seçenekleri ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Kesinlikle tüm temel işlevleri başarıyla yerine getirir ve bunu eğlenceli bir şekilde gerçekleştirir. Kullanımı ücretsiz olan uygulamanın tüm özellikleri açık hale getiren ücretli bir sürümü de vardır.

Ike: To-Do List, Task List uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. TickTick

ticktick android hatırlatma uygulamasıTickTick oldukça iyi bir şekilde geliştirilmiş yapılacaklar listesi uygulamalarından birisidir. Uygulama hatırlatıcılar, yinelenen görevler, bileşenler (widget), çeşitli özelleştirme seçenekleri ve bir takvim gibi birçok özelliği içerir. Materyal tasarımıyla dikkat çeken uygulama aynı zamanda cihazlar arasında senkronizasyon sunar.

Uygulamayı kullanan diğer kişilerle işbirliği yapabilirsin. Çeşitli durumlar için uygulamanın mükemmel bir şekilde çalıştığını söylemeliyim. Aynı uygulamayı birden fazla kişinin kullandığı bir iş ortamında en iyi sonucu verir. Ücretsiz sürümün kişisel kullanım için fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebilirim.

TickTick uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Todoist

todoist android hatırlatma uygulamasıTodoist en iyi yapılacaklar listesi uygulamaları arasında yer alır. Güçlü bir uygulamadır ve gerçekten en iyi şekilde çalışır. Uygulama birlikte bir Chrome uzantısı ve yerel bir PC uygulaması vardır. Bu şekilde uygulamayı her yerde senkronize olacak şekilde kullanabilme fırsatı elde edersin.

Yapılacaklar listesi uygulamasında ihtiyaç duyacağın temel özelliklerin çoğunu destekler. Tek dezavantajı, gerçek hatırlatıcılar bölümünün ücretli olmasıdır. Buna rağmen yapılacaklar listeni hem uygulama hem de bileşen (widget) biçiminde görüntülemeye devam edebilirsin.

Todoist uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Google

google assistant android hatırlatma uygulamasıGoogle kişisel asistan uygulaması olarak çalışabilen çok özellikli bir uygulamadır. Bir kişisel asistan uygulaması olarak iyi bir hatırlatma uygulaması görevi görür. Sadece onunla etkileşime geçmek ve belirli bir zamanda sana bir şeyler yapmanı hatırlatmasını istemelisin.

Genellikle herhangi bir sorun yaşamadan uyum sağlarlar. Bu uygulama çoğu Android cihazda sorunsuz bir biçimde çalıştığı için aynı zamanda en iyi kişisel asistan uygulamalardan biridir. Onu hem bir hatırlatıcı olarak hem de farklı görevleri yerine getirmek için güvenle kullanabilirsin.

Google uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Life Reminders

life reminders android hatırlatma uygulamasıLife Reminders, son derece basit bir biçimde çalışan hatırlatma uygulamalarından biridir. Son teslim tarihi olan görevler oluşturmana olanak tanır. Daha sonra uygulama yerine getirmen gereken görevi yapman gereken zamanı sana hatırlatır. Hatta dilersen bir programa göre telefon görüşmeleri ayarlayabilirsin.

Görevler günlük, haftalık veya aylık bir rutin olarak tekrarlanabilirler. Ek olarak, uygulama materyal tasarım kullanır. Bununla sınırlı kalmaz ve popüler olan yedi dili destekler. Uygulamanın daha fazlasını yapabilmesi mümkündür. Tüm bunları basit ve iyi çalışacak şekilde gerçekleştirir.

Life Reminders uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Calendar Notify

calendar notify android hatırlatma uygulamasıCalendar Notify, son derece iyi çalışan ve performans açısından ortalamanın üzerinde olan bir takvim uygulamasıdır. Buna ek olarak bir hatırlatma uygulaması olarak da iyi iş çıkarır. Google Takvim ile senkronize edilme işlevi vardır. Böylece gerekirse her ikisini de kullanabilme şansın vardır.

Sana gününün ve programının hızlı bir görünümünü sunar. Buna ek olarak, yüksek düzeyde özelleştirme ile birlikte bazı bileşenler (widget) elde edersin. Varsayılan Google Takvim uygulamasından biraz daha basittir. Fakat daha fazla kontrol istiyorsan her ikisini bir arada veya uygulamaları birbirinin yerine kullanabilirsin.

Calendar Notify uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...