Android için en iyi 10 emoji uygulaması

Emoji kesinlikle hemen hemen her anlık mesajlaşma uygulamasında veya sosyal medya uygulamasında olan bir şey. İnsanlar bunları sık sık kullanırlar. Amaç ise elbette kendini daha iyi ifade edebilecek bir şeyler bulabilmektir. Android cephesinde bu konuda sana yardımcı olacak sayısız uygulama vardır.

Emoji kesinlikle hemen hemen her anlık mesajlaşma uygulamasında veya sosyal medya uygulamasında olan bir şey. İnsanlar bunları sık sık kullanırlar. Amaç ise elbette kendini daha iyi ifade edebilecek bir şeyler bulabilmektir. Android cephesinde bu konuda sana yardımcı olacak sayısız uygulama vardır.

Aslında en iyi emoji uygulamaları kısmında bunlardan biraz bahsetmiştim. Hemen hemen her durumda, Android platformunda emoji kullanmana, özel olanları oluşturmana ve diğer uygulamalara çıkartma olarak göndermene izin veren uygulamalar vardır.

1. Microsoft SwiftKey Klavye

microsoft swiftkey klavye android emoji uygulamasıMicrosoft SwiftKey Klavye, Android için geliştirilmiş olan üçüncü parti klavye uygulamalarından biridir. Çoğu klavye uygulaması gibi bir emoji klavyesine sahiptir. Uygulama ayrıca en çok beğendiğin emoji seçeneğini öğrenir ve otomatik düzeltme ve tahmine dayalı metnin bir parçası olarak onu sana önerir.

Klavye olarak uygulamanın fazlasıyla iyi olduğunu söyleyebilirim. Mükemmel metin tahmini, çok sayıda tema ve bir sayı satırı gibi bazı ekstra işlevlere sahiptir. Bir emoji klavyesi olarak mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Dolayısıyla ondan en iyi şekilde yararlanmayı düşünebilirsin.

Microsoft SwiftKey Klavye uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Fleksy

fleksy android emoji uygulamasıFleksy, Android platformunda yer alan en iyi üçüncü taraf klavyelerden biridir. Ayrıca oldukça standart ama sağlam bir emoji klavyesi vardır. Buna ek olarak daha fazla kişiselleştirme sunan çok sayıda çıkartma paketine sahiptir. Bu özellikler doğrultusunda uygulama emoji sevenler için iyi bir seçimdir.

Uygulama kelimeleri yazarken emoji alternatiflerini bile önerir. Çıkartmaları saymazsan gerçekten çok fazla yeni şey eklediğini söylemek doğru değildir. Fakat, emoji kullanımını çoğundan çok daha kolay hale getirmene yardımcı olacaktır.

Fleksy uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Memoji

memoji android emoji uygulamasıMemoji oldukça farklı bir uygulamadır. Uygulamanın en önemli eksiklerinden birisi bireysel özelleştirmenin olmamasıdır. Sana biraz benzeyen bir emoji seti seçmene olanak tanır. Her setin birbirinden farklı ruh hallerini yansıtır ve dolayısıyla bir sürü duygu taşır.

Ayrıca burada yer alan emoji seçenekleri çıkartma paketi olarak WhatsApp’a hızlı bir şekilde taşınırlar. Uygulamanın birbirinden farklı göz ve saç rengi kombinasyonuna sahip olduğunu söylemek mümkün değildir. Uygulamanın en büyük dezavantajı insanların kendilerine benzer bir emoji paketi bulamamasıdır.

Memoji uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Big Emoji

big emoji android emoji uygulamasıBig Emoji, özel emoji uygulamalar arasında yer alan en iyi seçeneklerden biri durumundadır. Birçok uygulamada kullanılabilir durumda olan 5.000’den fazla emoji içerir. Uygulamanın kendisi bir emoji klavyesi değildir. Bu yüzden emoji çıkartmalara benzer şekilde resim olarak gönderilir.

Bu uygulama standart emoji seçeneklerine ek olarak kendine özgü birçok emoji ile birlikte gelir. Uygulamanın ücretli sürümünün bir parçası olarak WhatsApp kullanıcıları için bir çıkartma paketi bulunur. Uygulamanın bir emoji klavyesi kadar kullanışlı olduğunu söylemem ama emoji koleksiyonunu genişletmenin ideal bir yoludur.

Big Emoji uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Kaomoji

kaomoji android emoji uygulamasıKaomoji aslında bir ifade uygulamasıdır. Onu standart bir emoji uygulaması olarak görmek doğru değildir. Fakat emoji uygulamasına iyi bir alternatif olabileceği için ondan bahsetmeyi uygun gördüm. Birçoğunu daha önce görmüş olabileceğin gibi geniş bir ifade koleksiyonuna sahiptir.

Uygulamada istediğin ifadeyi bulabilir, panoya kopyalama yapabilir ve daha sonra onu istediğin yere yapıştırabilirsin. Bu ifadelerin çoğunu uygulamalarda ve sosyal medyada kullanabilirsin. Çeşitli ifadeler kolay tarama için kategorilere ayrılmış durumdadır. Tek dezavantajı ücretsiz sürümdeki reklamların biraz fazla olmasıdır.

Kaomoji uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Gboard

gboard android emoji uygulamasıGboard, Android platformunda yer alan en popüler iki klavye uygulamasından biridir. Pixel cihazlarında önceden yüklenmiş olarak gelir ve işlevselliği son derecede iyidir. Çoğu klavyede olduğu gibi bir emoji özelliği vardır. Emoji ile değiştirilebilecek bir şey olduğunda onu düzeltme çubuğunda gösterir.

Emoji hayranları için en iyi özelliklerden birisi ise kesinlikle emoji mutfağı özelliğidir. Uygulama, iki emoji seçmeni ve bunları Google’ın yapay zekasının gücüyle birleştirmeni sağlar. Bu özellik sayesinde ilgili klavye uygulaması emoji konusunda rakiplerine göre avantaj elde etmektedir.

Gboard uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Emoticon Pack

emoticon pack android emoji uygulamasıEmoticon Pack basit bir şekilde çalışan uygulamalardan biridir. Ama biraz meraklı olursan onunla harika şeyler yapabilme potansiyeline kavuşursun. Uygulama, hemen hemen her yerde bulabileceğin türde emoji seçeneklerine sahiptir. Uygulamada ise ekstra seçenekler olarak bir şeyler bulursun.

Ekstralar arasında bulabileceğin şeyler insanların her zaman kullanabileceği metin tabanlı ifadelerdir. Sadece üzerine dokunman yeterli olacaktır. Bu ilgili ifadeyi panoya kopyalayacaktır. Daha sonra onu istediğin yere yapıştırarak gönderebilirsin. Uygulama içerisinde bolca farklı emoji seçeneği vardır.

Emoticon Pack uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Text Converter Encoder Decoder

text converter encoder decoder android emoji uygulamasıText Converter Encoder Decoder burada bahsettiğim birkaç uygulamaya benzer yapıdadır. Bir sürü düzgün ifade seçeneğine erişmeni sağlar. Buna, pek çoğunu başka yerde bulamayacağın dekoratif metinler dahildir. Bu açıdan son derece benzersiz bir uygulamadır.

Ek olarak, uygulamaya kelimeler yazabilirsin. Bu onu neredeyse her yerde kullanabileceğin alternatif görünümlü metne dönüştürebilecektir. Tam olarak emoji uygulaması olduğunu söyleyebilirim. Emoji deneyimini çok iyi bir şekilde artırır. Bu yüzden önerdiğim uygulamalardan biridir.

Text Converter Encoder Decoder uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Discord

discord android emoji uygulamasıDiscord, emoji için en eşsiz uygulamalardan biridir. Kendin için emoji oluşturabilir, ardından onu bu uygulamaya yükleyebilir ve standart emoji yerine kullanabilirsin. Özellikle özel emoji için açılmış olan birçok Discord sunucusu vardır. Buralarda yer alan emoji seçeneklerini başka sunucuda kullanabilmek için Discord Nitro üyeliğin olmalıdır.

Her ne kadar emoji konusunda seçenekler neredeyse sınırsız olsa bile bu uygulamada yer alan emoji seçeneklerinin uygulamaya özel olduğunu söylemeliyim. Bu uygulama oldukça iyi bir sesli sohbet uygulamasıdır. Buna rağmen, sadece uygulama içi olmak kaydıyla geniş emoji koleksiyonundan istifade edebilirsin.

Discord uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Bitmoji

bitmoji android emoji uygulamasıBitmoji biraz farklı bir emoji uygulamasıdır. Snapchat kullanan çoğu kişi bu uygulama ile daha önce tanışmış olmalıdır. Uygulama, nasıl göründüğüne bağlı olarak bir dizi özel emoji oluşturur. Bu kişiselleştirilmiş emoji seçenekleri çoğunlukla Snapchat uygulamasında kullanılabilirler.

Her ne kadar kullanımı Snapchat ile sınırlı gibi görünse bile kendini emoji ile en iyi şekilde ifade etmeyi başarabilirsin. Ayrıca, bu uygulamayı Snapchat üzerinden kullanman durumunda bir arkadaşınla birlikte emoji oluşturmana yardımcı olacak Friendmoji uygulamasına erişim sağlamaya hak kazanırsın.

Bitmoji uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...