Android ve iOS için en iyi 13 emoji uygulaması

Emoji, GIF ve çıkartma dahil olmak üzere eğlence dolu mesajlaşmanız ayrılmaz bir parçası durumundadır. Görünüşe göre en sıkıcı sohbeti bile aydınlatma konusunda son derece beceriklidirler. Sırıtan bir yüzden hareketli kalplere kadar her ifade için bir emoji bulabilmek mümkündür.

Emoji, GIF ve çıkartma dahil olmak üzere eğlence dolu mesajlaşmanız ayrılmaz bir parçası durumundadır. Görünüşe göre en sıkıcı sohbeti bile aydınlatma konusunda son derece beceriklidirler. Sırıtan bir yüzden hareketli kalplere kadar her ifade için bir emoji bulabilmek mümkündür.

Hem Android hem iOS bir ton emoji ile yüklü bir biçimde gelir. Fakat varsayılan emoji kütüphanesinin özelleştirilmesi pek mümkün değildir. En azından bu konuda seçenekler sınırlıdır. iOS ve Android için en iyi emoji uygulamalarını kullanmaya çalışmak bu nedenle çok önemlidir.

1. RainbowKey

rainbowkey emoji uygulamasıRainbowKey’i en önemli emoji uygulamalarından birisi yapan şey popülerliğidir. Bu emoji uygulaması 5000’den fazla emoji, çıkartma (sticker) ve yazı tipine sahiptir. Elinin altında böylesine sağlam bir emoji kitaplığı olduğu sürece duygularını ifade etmek için her zaman bir ton eğlenceyi seven emoji ve çıkartmaya sahip olacaksın.

RainbowKey uygulaması aynı zamanda cihazınızda bulunan klavyeyi kişiselleştirmene olanak tanır. Klavyeni süslemek için çeşitli renkli resimler ve harika yazı tipleri arasından seçim yapabilirsin. Özelleştirmeyi bir yana tek elle yazma işlevi, kaydırma hareketleri, otomatik düzeltme ve doğru tahmin gibi özellikler onu kullanışlı hale getirir.

RainbowKey uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

2. Emoji>

emoji emoji uygulamasıEmoji> oldukça popüler olan emoji uygulamalarından birisidir. Bu uygulamayı kullanarak yüzlerce emoji ve çıkartmanın keyfini çıkarabilirsin. Çoğu kullanıcı için genellikle yeterli olan ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Uygulama için satın alımlar çeşitli farklı emoji ve çıkartma paketlerinin kilidini açabilirsin.

Emoji> içerisinde aynı zamanda bir emoji talep işlevi vardır. Topluluktan beğendiğin bir şekilde emoji oluşturmasını isteyebilirsin. Uygulama iOS klavyesiyle en iyi şekilde entegre olur. Premium versiyonunun biraz pahalı olduğunu söylemek doğru olacaktır ama başlangıç için ücretsiz sürüm gayet yeterlidir.

Emoji> uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

3. Bitmoji

bitmoji emoji uygulamasıBitmoji uygulaması sayesinde kendi çizgi film karakterini oluşturmayı başarabilirsin. Birçok uygulamanın mümkün kılmadığı özel emoji ve avatar seçenekleri üretmeyi başardığı için son derece popüler hale gelmiştir. Uygulamada emoji oluşturduktan sonra geniş bir çıkartma kitaplığından seçim yapmana olanak tanır.

Bitmoji özellikle Snapchat için kullanılan en popüler emoji uygulamalarından biridir. Kameranı kullanarak aynı sana benzeyen bir avatar oluşturabilirsin. Daha sonra oluşturduğun bu avatar görselini dilediğin kıyafetlerle giydirmeyi başarabilirsin. Uygulamanın zaman zaman çalışmama sorunu olabileceğini unutmamalısın.

Bitmoji uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

4. Emoji Free

emoji free emoji uygulamasıEmoji beğenme konusunda az miktardaki koleksiyon işine yaramıyorsa bu durumda çok daha fazla emoji içeren bir uygulamaya ihtiyaç duyabilirsin. Emoji Free adını taşıyan bu uygulama tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Bu uygulama metinlerine ekleyebileceğin çok çeşitli farklı türde emoji içerir.

Her zamanki gibi hareketsiz sabit emoji, harika animasyonlu emoji ve farklı emoji seçeneklerini bir araya getirme şansın vardır. Uygulama ayrıca, metin mesajlarına ekstra güç eklemek için kullanabileceğin harika emoji yazı tiplerine sahiptir. Bu anlamda kendini diğer emoji uygulamalarından ayırmayı başarır.

Emoji Free uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

5. Emoji Keyboard by LINE

emoji keyboard by line emoji uygulamasıLINE, birden fazla platformda yer alan popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu uygulamanın popüler olmasının asıl sebebi büyük emoji koleksiyonu ve LINE uygulamasında arkadaşlarına gönderebileceğin ilgi çekici çıkartmalardır.

Buna rağmen, harika çıkartmaları her göndermek ve kullanmak istediğin zaman LINE uygulamasına sahip olmak zorunda değilsin. Çünkü emoji ve çıkartmaları Emoji Keyboard by LINE uygulamasıyla normal metinlerine eklemeyi başarabilirsin.

Bu uygulama, LINE uygulamasında yer alan tüm popüler emoji ve çıkartmaları verir. Bunları gönül rahatlığıyla herhangi bir metinde kullanabilirsin. Bunun yanı sıra, klavyenin yazmayı kolaylaştıran sezgisel bir arabirimi vardır. Ayrıca, yararlı öneriler de yazma deneyimini geliştirmede önemli rol oynarlar.

Emoji Keyboard by LINE iOS için buradan indirebilirsin.

6. Microsoft SwiftKey Klavye

microsoft swiftkey klavye emoji uygulamasıEmoji için özel bir uygulamaya sahip olmaktan daha iyi bir şey bunun için özel bir klavyeye sahip olmaktır. Bunun için iOS ve Android akıllı telefonun için günlük mesajlarında kullanabileceğin önceden yüklü yüzlerce emoji içeren bu uygulamaya göz atabilirsin.

Microsoft SwiftKey Klavye, benzersiz özellikler, doğru öneriler, akıcı yazma ve süper kullanışlı bir sözlük nedeniyle iOS ve Android için mevcut en iyi klavye uygulamalarından biridir. Dahası, SwiftKey yazmayı hızlandırmada hayati bir rol oynayan yararlı öneriler sunmak için yapay zekayı kullanır.

Ayrıca, daha hızlı yazmana izin vermek için yazıda kaydırma özelliğini destekler. Düzinelerce temaya sahip SwiftKey, özelleştirme söz konusu olduğunda yine ön plana çıkar. Klavyene güzel bir görünüm vermek için uygulama tarafından sunulan çeşitli temaları kullanabilirsin.

Microsoft SwiftKey Klavye uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsin.

7. Facemoji

facemoji emoji uygulamasıFacemoji, kelimeyi emoji ile değiştirerek yazmanı sağlayan bir uygulamadır. Uygulama ayrıca çok çeşitli yazı tipleri ve şık temalarla birlikte gelir. Kullanıcılar klavyelerin şeklini değiştirin kendi klavyelerini yapabilme şansına sahiptirler. Bu sayede klavyeyi diledikleri gibi özelleştirebilme fırsatı elde ederler.

Facemoji uygulamasının özelliklerinin çoğu ücretsizdir ama bazı özellikler yalnızca ücretli sürümde mevcuttur. Bu uygulama açısından bir dezavantajdır. Uygulamada herhangi bir reklam yer almaz bu açıdan son derece kullanışlıdır. Yaklaşık olarak ise 3.600’den fazla emoji yer alır.

Facemoji uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Big Emoji

big emoji emoji uygulamasıBig Emoji, birçok farklı sebepten ötürü en iyi emoji uygulamalarından biridir. Yeni başlayanlar için uygulama en büyük emoji kitaplıklarından biriyle birlikte gelir. Merak ediyorsan söyleyeyim bu kitaplığın içerisinde 5000’den fazla emoji vardır. Ayrıca, mesajlarını renklendirmek için sağlam bir çıkartma listesine sahiptir.

Big Emoji uygulaması tüm büyük anlık mesajlaşma uygulamalarıyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsan kullan, mesajlaşma deneyimini geliştirme fırsatı elde edebilirsin. Bu uygulamanın devasa koleksiyonu emoji anlamında seni fazlasıyla memnun edecektir.

Big Emoji uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. iMoji

imoji emoji uygulamasıiMoji tam anlamıyla birinci sınıf olan bir emoji oluşturucudur. Bu nedenle çarpıcı çizgi film görselleri oluşturabilecek bir uygulamaya sahip olmak istiyorsan bu uygulamayı ciddi şekilde değerlendirmeye alman gerekir. Uygulamayı oluşturduğun emoji çeşitlerini sosyal medyada paylaşabilmek için kullanabilirsin.

iMoji mesajlaşmanı eğlenceli hale getirmede sorumluluk alabilecek ünlü avatar çıkartmalarına sahiptir. Ünlülerin çıkartmaları dışında sevimli ve süslü çıkartmaları kullanmayı çok sevebilirsin. Ayrıca uygulamanın hızlıca kaydırma yaparak yazma, otomatik düzeltme ve sonraki kelime tahmini gibi özelliklerle donatıldığını unutmamak gerekir.

iMoji uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

10. Emoji Keyboard: Cute Emoticons, GIF, Stickers

emoji keyboard cute emoticons, gif, stickers emoji uygulamasıEmoji Keyboard: Cute Emoticons, GIF, Stickers tüm klavyeyi özelleştirmene yardımcı olur. Onu rahat hissettiğin şekilde yapılandırabilirsin. Bu anlamda son derece işlevsel bir klavyedir. Metinlerde ve WhatsApp gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarında kullanabileceğin yüzlerce emoji ve temaya sahiptir.

Uygulama aynı zamanda en popüler GIF görsellerini aramana ve bunları arkadaşlarına ve sevdiklerine göndermene ve düşüncelerini süper komik GIF görüntülerinde iletmene olanak tanıyan yeni özellikler getirir. Ayrıca, kendi GIF görsellerini oluşturabilir ve bunları mesajlaşma uygulamalarında paylaşabilirsin.

Daha iyisi, Emoji Keyboard aynı zamanda tuş takımını yeniden boyutlandırmana ve hatta tek elle rahatça yazabilmen için klavyeyi bölmene olanak tanır. Ayrıca, koruyucu sözcükler ve otomatik düzeltme işlevi, daha hızlı ve doğru yazabilmeni sağlar.

Emoji Keyboard: Cute Emoticons, GIF, Stickers uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

11. WhatSmiley

whatsmiley emoji uygulamasıWhatSmiley uygulaması kesinlikle çok seveceğin bir emoji uygulamasıdır. Kıskanılacak dereceden bir emoji listesine sahiptir. Uygulamada çok sayıda çıkartma ve animasyonlu GIF vardır. Bu nedenle mesajların, özellikle serbest dönen konuşmalar sırasında asla sıkıcı olmayacaktır.

WhatSmiley uygulaması daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için özelleştirme seçenekleri sunar. Emoji arka plan renklerini keyfine göre görünecek şekilde değiştirmeyi başarabilirsin. Hepsinden öte, uygulama aynı zamanda arkadaşlarınla birlikte oynayabileceğin ilgi çekici emoji oyunlarıyla birlikte gelir.

WhatSmiley uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

12. Emoji Holidays Face-App Filter

emoji holidays face-app filterEmoji Holidays Face-App Filter, diğer emoji uygulamalarından biraz farklıdır. Onu harika bir seçim yapan şey, en sevdiğin arka planları kullanarak konuşan bir emoji oluşturma yeteneğindir. Konuşan emoji demişken bunun video olarak oluşturulacağının altını çizmem gerekir.

Bu nedenle, artık basit emoji istemiyorsan veya onları daha komik hale getirmek istiyorsan bu uygulamayı kullanabilirsin. Arkadaşlarını ve sevdiklerini selamlamak ve tebrik etmek için bu uygulamayı kullanabilirsin. Ses perdesini ince bir şekilde ayarlayıp çarpıcı görünen videolar oluşturabilirsin.

Emoji Holidays Face-App Filter uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

13. Emoji Me Animated Faces

emoji me animated facesEmoji Me Animated, göz alıcı emoji seçenekleriyle yetinmek istemeyenler için tasarlanmıştır. Bu emoji uygulaması sayesinde çeşitli çarpıcılıkta benzerlik gösterecek bir emoji oluşturabilirsin. Üstelik bu emoji ünlülere benzeyecek şekilde özelleştirilebilir olacaktır.

Uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Animasyonlu emoji oluşturmak bu yüzden çok ama çok basittir. Mutluluk gibi farklılık gösteren ifadelerin mevcut olması oluşturacağın emoji için benzersiz bir görünüm elde etmene yardımcı olacaktır. Bir emoji oluşturduktan sonra onu sosyal ağlarda paylaşabileceğini unutmamalısın.

Emoji Me Animated uygulamasını iOS için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...