Android için en iyi 10 çizgi roman uygulaması

Çizgi romanlar uzun bir süredir hayatımızdalar. Filmlerde izlediğimiz en büyülü ve en şaşırtıcı hikayelerin büyük bir bölümünün kaynağını oluştururlar. Superman, Batman ve Örümcek Adam gibi karakterlerin kim olduğunu hemen hemen herkes bilir. Sonuç olarak insanların da fazla çizgi roman okuduğunu söylemek mümkündür.

Çizgi romanlar uzun bir süredir hayatımızdalar. Filmlerde izlediğimiz en büyülü ve en şaşırtıcı hikayelerin büyük bir bölümünün kaynağını oluştururlar. Superman, Batman ve Örümcek Adam gibi karakterlerin kim olduğunu hemen hemen herkes bilir. Sonuç olarak insanların da fazla çizgi roman okuduğunu söylemek mümkündür.

Çizgi romanları mobil cihazında okuma şansın vardır. Marvel gibi bir markanın ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde bu aslında bugünlerde oldukça yoğun bir alandır. Bu nedenle pek çok farklı seçenekle karşılaşabilirsin. Bu nedenle, sana bu konuda yardımcı olacak en iyi çizgi roman uygulamalarıyla tanışmak isteyebilirsin.

1. ComicScreen

comicscreen android çizgi roman uygulamasıComicScreen en ideal çizgi roman okuyucu uygulamalarından biridir. Bu uygulama çoğu dosya türünü destekler. Bununla birlikte çeşitli okuma özelleştirmelerine sahiptir. Tuşlarla sayfaları çevirmek gibi bazı güzel özellikler sunmaktadır.

İşlevsellik açısından uygulama iyi çalışır ve herhangi bir problem yaratmaz. Bir çizgi roman okuyucu arıyorsan ve geri kalanı çok fazla düşünmek istemiyorsan ilk duraklarından biri olmalıdır. Çünkü bu uygulama genel olarak iyi bir çevrimdışı çizgi roman okuyucusudur.

ComicScreen uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. CDisplayEx Comic Reader

cdisplayex android çizgi roman uygulamasıCDisplayEx Comic Reader oldukça iyi çalışan ve hafif olan bir CBR okuyucudur. CBR, CBZ, PDF ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli dosya türlerini destekler. Çizgi romanlarını bulutta saklamayı tercih edersen, bulut depolamaya Google Drive, Dropbox ve OneDrive üzerinden erişme şansın vardır.

Kullanıcı arayüzü temiz ve okuma deneyiminde bazı düzgün özelleştirmeler vardır. Örneğin, daha iyi bir okuma deneyimi için beyaz dengesini veya gama değerini değiştirmeyi düşünebilirsin. Buna ek olarak karanlık mod gibi olağan şeyleri elde edersin. Uygulamanın ücretlidir ama ücreti son derece ideal seviyededir.

CDisplayEx Comic Reader uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Amazon Kindle

amazon kindle android çizgi roman uygulamasıAmazon Kindle tartışmasız bir biçimde dünyanın en büyük dijital kitap mağazalarından biridir. En iyi çizgi roman uygulamaları arasında yer almasına şaşırmamak gerekir. Uygulamamın kendisi çizgi roman okumak için harika olmasa bile çizgi roman satın almak için birçok farklı seçeneğin vardır.

Çizgi romanlarını cihazlar arasında senkronize edebilirsin. Çizgi roman koleksiyonu eskilerden yenilere kadar pek çok farklı başlığı kapsamaktadır. Çizgi romanlar için önemli bir temel kaynaktır. Bu uygulama aynı zamanda diğer kitap türlerini de satan bir platform isteyen insanlar için idealdir.

Amazon Kindle uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Astonishing Comic Reader

astonishing comic reader android çizgi roman uygulamasıAstonishing Comic Reader aslında çizgi romanlar için bir e-okuyucudur. Bu uygulamadan çizgi roman satın alman mümkün değildir. Fakat daha önce indirdiğin çizgi romanları diğer uygulamalar aracılığıyla okumayı başarabilirsin. Cihazlar arasında kolay senkronizasyon için koleksiyonu bu uygulamaya yüklemeyi başarabilirsin.

Bu uygulama aynı zamanda Chromecast desteğine sahiptir. Bu sayede televizyondan çizgi roman okumana izin verir. Buna ek olarak uygulamanı aynı zamanda manga okumak için bir manga modu vardır. CBZ ve CBR dosya türlerini destekleyen uygulama en iyi çizgi roman uygulamaları arasında yer alır.

Astonishing Comic Reader uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Marvel Unlimited

marvel unlimited android çizgi roman uygulamasıMarvel Unlimited adından anlayabileceği gibi Marvel’in en iyi çizgi roman uygulamasıdır. 20.000’den fazla çizgi roman koleksiyonuna sahiptir. Aylık abonelik karşılığında uygulamaya abone olursun. Daha sonra tüm çizgi romanlara erişme fırsatı elde edebilirsin.

Uygulama bir seferde en fazla 12 sayıyı çevrimdışı olarak indirmene izin verir. Uygulamanın kendisi hale geliştirilmeye devam etmektedir. Bu yüzden onu emekleme aşamasında görmek çok daha doğru olacaktır. Marvel hayranları için en iyi çizgi roman uygulamalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Marvel Unlimited uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Shonen Jump

shonen jump android çizgi roman uygulamasıShonen Jump uygulaması çizgi roman uygulamaları arasındaki en farklı uygulamalardan biridir. Japonya’nın en popüler manga serilerinden bazılarının en son üç bölümünü okumak ücretsizdir. Buna ek olarak içerisinde çok büyük bir koleksiyonu barındırır. Bu açıdan önemli bir çizgi roman kaynağıdır.

Uygulama sayesinde Japon kültürüne damga vurmuş olan çok çeşitli çizgi romanlara erişim sağlayabilirsin. Uygulamanın okuma deneyimi ve panel geçişleri bazı dijital çizgi roman uygulamaları kadar iyi değildir. Fakat yatay görünümleri desteklediği için çift sayfalı yayılımlar için son derece idealdir.

Shonen Jump uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. DC Universe Infinite

dc universe infinite android çizgi roman uygulamasıDC Universe Infinite, DC Comics’in çizgi romanları için resmi uygulamasıdır. Diğer çizgi roman uygulamalarına benzer bir yapısı vardır. Uygulamanın öne çıktığı nokta ise İngilizce koleksiyon açısından eşsiz bir genişliğe sahip olmasıdır. Bunun dışında koleksiyonu geniş olan diğer uygulamalardan bir farkı yoktur.

Uygulama muhtemelen aklına gelebilecek her DC Comics kahramanına yönelik içerikler içerir. Uygulamanın maliyet açısından Comics uygulaması (bir sonraki uygulama) ile benzer yapıda olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla ben olsam bunun yerine diğerini tercih ederek daha geniş bir koleksiyona erişim sağlardım.

DC Universe Infnite uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Comics

comics android çizgi roman uygulamasıComics en popüler çizgi roman uygulamaları arasında yer alır. Muhtemelen başlangıçta seçebileceğin en önemli uygulamalar arasında yer alacaktır. DC, Marvel ve diğer yayıncılardan 75.000’den fazla çizgi roman koleksiyonuna sahiptir. Buna ek olarak iyi bir manga koleksiyonu vardır.

Uygulamanın kendisi çizgi roman okumak için mükemmeldir. Ayrıca, satın alımlarını birden fazla cihaz arasında senkronize etme özelliğine sahiptir. Aylık abonelik karşılığında sınırsız okuma sunan bir abonelik hizmeti vardır. Satın almak için her başlığı içermese bile koleksiyonunun oldukça geniş olduğunu söyleyebilirim.

Comics uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. CLZ Comics

clz comics android çizgi roman uygulamasıCLZ Comics diğer çizgi roman uygulamalarına göre biraz farklıdır. Bu uygulama fiziksel çizgi roman koleksiyonunu takip etmene yardımcı olur. Sadece barkodu taraman veya elle girmen yeterlidir. Uygulama oradan sonra takibi gerçekleştirmeye başlar.

Uygulamanın çevrimiçi yedekleme, veri senkronizasyonu ve platformlar arası destek gibi çeşitli seçenekleri vardır. Cihazında çizgi roman okumana izin vermez. Fakat sahip olduklarının kaydını tutmak ve büyük koleksiyonları kataloglamak için mükemmel bir seçenektir. Ücretsiz olarak 100 çizgi roman ekleme şansın vardır.

CLZ Comics uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Google Play Kitaplar

google play kitaplar android çizgi roman uygulamasıGoogle Play Kitaplar uygulaması çizgi romanlar ve mangalar için mükemmel bir kaynaktır. Hepsi bir arada bir tür çevrimiçi kitap mağazasıdır. Buna ek olarak uygulamada çizgi roman okumayı biraz daha kolay ve eğlenceli hale getirecek entegre özellikler bulunmaktadır.

Mağazada yer alan seçimlerin birinci sınıf olduğunu söylemek mümkündür. Klasiklerin çoğunu, yeni çizgi romanları ve çeşitli mangaları burada bulabilirsin. Ayrıca satın alma işlemlerinin tümünün Google hesabına kaydedileceğini unutmamalısın. Bu durum onu birden fazla cihazla senkronize edebileceğin anlamına gelmektedir.

Google Play Kitaplar uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...