Android için en iyi 10 manga uygulaması

Manga yıllardır var olan bir şeydir. Manga özellikle Japon kültürünün büyük bir parçasıdır. Dünyanın pek çok yerinden insanların manga ile uğraşmak istemesi tesadüf değildir. Gün geçtikçe çok daha popüler hale gelmektedir. Android yüklü bir mobil cihazın varsa en iyi manga okuma uygulamalarından bazılarına göz atabilirsin.

Manga yıllardır var olan bir şeydir. Manga özellikle Japon kültürünün büyük bir parçasıdır. Dünyanın pek çok yerinden insanların manga ile uğraşmak istemesi tesadüf değildir. Gün geçtikçe çok daha popüler hale gelmektedir. Android yüklü bir mobil cihazın varsa en iyi manga okuma uygulamalarından bazılarına göz atabilirsin.

Manga okumak, çizgi roman okumaya benzer bir şeydir. Bu yüzden kullanacağın uygulamanın belirli standartları karşılaması gerekir. Bununla birlikte sunacağım uygulamaların çoğunda manga koleksiyonlarının yabancı dilde olduğunu unutmamalısın. Bir manga uygulamasına ihtiyacın varsa bu gereksinimi karşılamanı öneririm.

1. WebComics

webcomics android manga uygulamasıWebComics mangadan farklı bir tür olmasına rağmen aynı noktaya hitap eder. Her ikisi de aynı şekilde okunur ve ikisinden de keyif almak mümkündür. Bu platform aslında bir sürü web çizgi romanının bulunduğu devasa bir platformdur. Uygulama ise deneyimi mobil platformlara getirmeye çalışır.

Bu uygulama sayesinde web çizgi romanlarının HD versiyonlarının indirebilirsin. Aynı zamanda son derece işlevsel bir okuma deneyimi elde edersin. Sana sunulan tüm içerikleri sadece okumak istiyorsan uygulama içi satın alımlardan yararlanabilir veya abonelik hizmetine abone olmayı düşünebilirsin.

WebComics uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. INKR Comics

inkr comics android manga uygulamasıINKR Comics, Manga Rock isimli popüler manga toplayıcı uygulamasının ardındaki ekibe aittir. Çok yakın bir geçmişe sahip olan uygulama çizgi roman yaratıcılarını ve yayıncılarını desteklemeye çalışmaktadır. Bunu başarmak için uygulamadan elde edilen gelir, içerik oluşturucular ve yayıncılar arasında paylaşılmaktadır.

Bu uygulama sayesinde aksiyon, romantizm, komedi, korku ve drama dahil olmak üzere çok çeşitli konularda çizgi romanlara erişebilirsin. Kişiselleştirilmiş öneri sistemini içeren uygulama sevebileceğin türde yeni içerikler keşfetmene yardımcı olmaktadır. Ayrıca uygulama verileri ve okuma ilerlemeni cihazlar arasında senkronize edebilmektedir.

INKR Comics uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Comics

comics android manga uygulamasıComics, comiXology firması tarafından geliştirilmiş bir çizgi roman uygulamasıdır. Bu firmanın bir Amazon firması olduğunu unutmamak gerekir. Ağırlıklı olarak Marvel veya DC gibi normal çizgi roman hayranları için geliştirilmiş bir uygulamadır. Ama buna ek olarak uygulamada oldukça iyi bir manga koleksiyonu yer alır.

Uygulama özellikle çizgi roman ve manga gibi içerikleri okumak için tasarlanmıştır. Okumak istediğin manga içeriğini satın alabilirsin. Alternatif olarak comiXology üyeliğine abone olarak içeriklere ulaşabilirsin. Fakat şimdilik abonelik durumu Kuzey Amerika ile sınırlıdır. İleride durumun değişebileceğini düşünüyorum.

Comics uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Comic Trim

comic trim android manga uygulamasıComic Trim manga okuma alanında joker uygulamalardan biridir. Nispeten yeni olduğunu söylemek mümkündür. Fakat oldukça işe yarar bir manga ve çizgi roman okuyucusudur. CBZ, CBR, ZIP, RAR, PDF ve çeşitli görüntü dosyalarını destekleyen bir okuyucudur. Bunlar, manganın kullanıldığı biçimlerin çoğunu kapsamaktadır.

Bu uygulamayı özellikle bağımsız bir koleksiyona sahip olanlar ve bunları düzgün bir şekilde okumak isteyenler için öneririm. Ücretsiz sürümde gece okuma modu, büyüteç modu ve hareket kontrolleri gibi özellikler yer alır. Premium sürüm uygulamada yer alan reklamları ortadan kaldırır ve daha yüksek çözünürlüklü görüntüleri destekler.

Comic Trim uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Google Play Kitaplar

google play kitaplar android manga uygulamasıGoogle Play Kitaplar aslında adını daha önce duymuş olabileceğin bir e-kitap uygulamasıdır. Bu uygulamanın içerisinde geniş bir manga koleksiyonu vardır. Manga hayranları birçok popüler seriyi burada kolayca bulabilmektedirler. Bu açıdan değinilmesi gereken uygulamaların başında gelmektedir.

Popüler olan mangaların hemen hemen hepsini burada cilt cilt bulabilirsin. Tek dikkat etmen gereken ise onları okumaya başlamadan önce onları satın almanın gerekli olmasıdır. Dolayısıyla uygulamayı indirmek ücretsiz olsa bile içeriğe ulaşmak için ücret ödemen gerektiğini unutmamalısın.

Google Play Kitaplar uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Mangamo

mangamo android manga uygulamasıMangamo oldukça yeni sayılabilecek manga uygulamalarından biridir. Uygulamanın içerisinde pek çok farklı şey vardır. Özellikle 1000 ciltten fazla manga içeren iyi bir koleksiyona sahiptir. Attack on Titan ve The Seven Deadly Sins gibi popüler olanları burada kolaylıkla bulabilirsin.

Uygulama tamamen yasal bir platformdur. Abonelik gerçekleştirdiğin zaman yazarlara ve manga sektörüne katkıda bulunmuş olursun. Tek dezavantajı yeni bir uygulama olması nedeniyle çeşitli hatalar içermesidir. Geliştiricilerin bunları çözmek için çaba göstereceklerini umut ediyorum.

Mangamo uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Animo: Anime & Manga

animo anime and manga android manga uygulamasıAnimo: Anime & Manga, manga ve anime hayranları için bir tür sosyal ağdır. Genel fikir, ağı keşfetmek, öneriler bulmak ve yeni şeyler öğrenmektir. Bu servis, anime, manga, vokal müzik, cosplay ve benzerlerinin hayranları için özel platformlardan biridir.

Uygulamada gezinmeyi yeterince kolaylaştıran temiz bir tasarım vardır. Ağı kullanmak ise biraz zorlayıcıdır. Çoğu manga uygulaması gibi okumak için gerçek manga içerikleri bulman söz konusu olmayabilir. Bunun yerine ne okuyacağın konusunda insanlarla bilgi alışverişinde bulunarak bir şeyler öğrenebilirsin.

Animo: Anime & Manga uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Discord

discord android manga uygulamasıDiscord bir manga uygulaması değildir. Nasıl desem, esasında görevi bu değildir. Bu uygulama bir sosyal iletişim aracıdır. Fakat her konuya ve nişe uygun olarak bir sunucunun açılması gibi durum söz konusudur. Manga severler bu fırsatı kaçırmayarak kendilerine özgü sunucular oluşturmuşlardır.

Bu uygulamanın içerisinde manga topluluklarını bulmak çok zor değildir. Uygulamanın birçok ilgi alanı için çeşitli önerilerinin bulunduğunu söylersem sanırım seni rahatlatmış olurum. Çeşitli manga sunucularına girerek diğer manga hayranlarından tavsiyeler alabilir veya manga indirebileceğin yerler bulabilirsin.

Discord uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Amazon Kindle

amazon kindle android manga uygulamasıAmazon Kindle tartışmasız bir biçimde en popüler e-kitap okuyucu platformlarından biridir. Bu uygulamayı daha önce duymuş olabileceğini düşünüyorum. İşin şaşırtıcı tarafı ise iyi bir manga koleksiyonuna sahip olmasıdır. Fakat seçimlerin büyük bir kısmı ses getirmiş olan yayınlarla sınırlıdır.

E-kitap okumayı sevenler ve mangaya geçmek isteyenler bu uygulamayla iyi bir başlangıç yapacaktır. Uygulama çevrimdışı okuma gerçekleştirmek için indirmeye izin verir. Bununla birlikte koleksiyonunun cihazlar arasında senkronize edilmesi söz konusudur. Manga okuma konusunda tecrübeliysen daha farklı alternatiflere yönelebilirsin.

Amazon Kindle uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. MangaToon

mangatoon android manga uygulamasıMangaToon uygulaması biraz farklı yapıdadır. Burada büyük içerik oluşturucularından ve aynı zamanda içeriklerini yüklemek isteyen herkesten bir şeyler bulabilirsin. Geliştiriciler, kullanıcıların yazdığı en popüler içeriklerden mangalar bile yaratmaktadırlar. Bu yüzden son derece farklı bir uygulama olduğunu söylemeliyim.

Okuma açısından ise kolay tarama imkanı sunmaktadır. Bir kategori sistemi ve favori sistemi vardır. Ayrıca tüm bölümleri indirebilir ve istersen onları çevrimdışı olarak okuyabilirsin. Her şeyin gerçek para karşılığında satın aldığın bir jeton sistemi üzerinden çalıştığını unutmamak gerekir.

MangaToon uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...