Android için en iyi 10 anime oyunu

Anime oyunları mı arıyorsun? Bu en iyi etkileşimli oyunlarla en sevdiğin anime serilerinin içerisinde yaşamayı başarabilirsin. Anime oyunları hemen hemen her yerde karşına çıkabilirler. Bir anime oyununa dahil olduğun zaman aynı zamanda yeni bir oyun, biraz manga ve bir sürü de başka içerik sahibi olmuş olursun.

Anime oyunları mı arıyorsun? Bu en iyi etkileşimli oyunlarla en sevdiğin anime serilerinin içerisinde yaşamayı başarabilirsin. Anime oyunları hemen hemen her yerde karşına çıkabilirler. Bir anime oyununa dahil olduğun zaman aynı zamanda yeni bir oyun, biraz manga ve bir sürü de başka içerik sahibi olmuş olursun.

Aslında anime oyunlarını biraz gacha oyunları ile karşılaştırmak mümkündür. Her türlü koşulda anime hayranları bir anime dünyasına dayalı oyunlar oynama şansına sahiptir. Android için en iyi anime oyunları arıyorsan sana birçok farklı seçenek sunacağım. Hangisini beğenirsen onu oynamanı öneririm.

1. Tales of Crestoria

https://www.youtube.com/watch?v=yHMb3gr9UcI

Tales of Crestoria, Bandai Namco’nun meşhur Tales serisinin en yeni üyelerinden biridir. Seride yer alan diğer oyunlardaki aynı görsel, oynanış ve ses anlayışını devam ettirir. Muhtemelen daha önce gördüğün karakterleri burada bulabilirsin. Ne yazık ki bu oyunun ait olduğu bir anime serisi yoktur.

Seride yer alan diğer oyunların bazılarının anime serileri vardır. Dilersen bunlara göz atabilirsin sonuçta karakterlerin çok fazla değişmediğini göreceksin. Oyunun bütçe dostu cihazlarda, eski cihazlarda ve orta sınıf cihazlarda biraz problemli olduğunu söylemeliyim. Oyunu verimli oynamak için nispeten iyi bir cihaza ihtiyacın olacaktır.

Tales of Crestoria uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Dragon Ball Legends

Dragon Ball Legends, hafif RPG öğeleri içeren macera unsurlarına sahip bir dövüş oyunudur. Bir serüven modu ve aynı zamanda bir çevrimiçi PvP modu içerir. Oyunda çeşitli Dragon Ball karakterlerini toplama şansın vardır. Savaş mekaniğini, oynaması ücretsiz olan birçok mobil dövüş oyununa benzer şekildedir.

Herhangi karmaşık bir mekanikten ziyade çoğunlukla bir dizi basit dokunma ve kaydırma hareketi içerir. Bu anime serisine hayransan serinin mobil oyununa mutlaka göz atmanı öneririm. Oyuncuların yorumlarına göz attığım zaman biraz içerikten dem vurduklarını gördüm. Senin için problem değilse hemen oyuna dalış yapabilirsin.

Dragon Ball Legends uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Bleach Brave Souls

Bleach Brave Souls tam anlamıyla eksiksiz bir anime oyunlarından biridir. Oyuncuların Bleach evreninden çeşitli karakterleri çağırdı RPG tarzı bir oyundur. Bu oyunda karakterlere seviyeler kazandırırsın, hikayeyi tamamlamak için karakterleri kullanırsın ve diğer oyunculara karşı oynarsın.

Oyun oldukça uzun ve oldukça renkli diyebilirim. Bir gacha tarzı oyundan beklenecek ne varsa oyun bunları sunmayı başarır. Tek sorun oyunun sonuna geldiğinde oluşur ama buna ulaşmak kolay değildir. Bu noktadan sonra en yeni karakterleri elde etmek ve sancakları tamamlamak için çaba gösterirsin.

Bleach Brave Souls uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Fate/Grand Order

Fate/Grand Order, devasa ve aynı zamanda aşırı popüler olan Fate anime serisinden bir oyundur. Oldukça standart bir gacha tarzı oyundur. Uzun süredir devam eden seride yer alan bazı karakterleri toplar ve kötü adamlara karşı savaşırsın. Oyunda bir serüven modu ve aynı zamanda çevrimiçi PvP modu yer alır.

Karakter kadrosunun çoğu tamamen seslendirilmiş durumdadır. Bu küçük dokunuşlar oldukça önemlidir. Diğer birçok gacha oyununda olduğu gibi biraz karakter kasma gerektirir. Aynı zamanda biraz şansa ihtiyacın vardır. Unutmadan bazılarına göre oyundaki diyalogların bayat olduğunu söylemeliyim. Her şeye hazırlıklı olmalısın.

Fate/Grand Order uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Honkai Impact 3rd

Honkai Impact 3rd bir mobil oyun olarak hayat bulmuş ama sonradan anime olmuş bir seridir. Oyun çoğu gacha oyunu gibi çalışır. Buna ek olarak hack-and-slash aksiyon RPG mekaniği ile dikkat çeker. Bu açıdan oyunun biraz daha hareketli olduğunu söyleyebilirim.

Bol karakterli ve yapılacak çok şey olan renkli bir oyundur. Oyunun sonuna ulaşmayı başarmış oyuncular için oyunu oynanabilir kılabilmek için sezonluk etkinlikler vardır. Bir abonelik maliyetine ek olarak uygulama içi satın alma seçenekleri vardır. Nitekim oyunu oynamak için bunlara pek ihtiyacın yoktur.

Honkai Impact 3rd uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Sword Art Online: Memory Defrag

Sword Art Online: Memory Defrag olağanüstü derece popüler olan bir anime serisinin bir oyunudur. Oyunun seride yer alan birçok unsuru koruduğunu söylemeliyim. Çevrimiçi PvP’ye ek olarak bir hikaye modu ile bir hack-and-slash aksiyon stilnie sahiptir. Her iki modu da arkadaşlarınla veya tek başına oynayabilirsin.

Bu oyun sayesinden seriden grup karakteri toplayabilir ve her birini yükselterek gelişmeye devam edebilirsin. Benzersiz mekaniklere sahip bir oyun değildir ama oldukça iyi bir mobil RPG oyunu olduğundan emin olabilirsin. Oyunun belirli cihazlarda yaşattığı optimizasyon sorunları vardır. Buna hazırlıklı olmanı öneririm.

Sword Art Online: Memory Defrag uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. The Seven Deadly Sins: Grand Cross

The Seven Deadly Sins, Grand Cross gacha tarzı bir başka mobil oyunlardan biridir. Oyun tahmin edebileceğin gibi popüler The Seven Deadly Sins evreninde geçer. Anime serisindeki karakterlerin çoğunu kontrol edebilme şansına sahip olduğunu unutmamalısın.

Oyun ayrıca bir çevrimiçi PvP modu, iki oyunculu bir co-op modu ve daha fazlasını içerir. Çoğu karakterin görünümünü özelleştirme şansın vardır. Bu oyunu diğerlerinden farklı kılan durum budur. Üzülerek söylemem gereken durum ise oyunun boyutunun çok yüksek olmasıdır. Buna hazırlıklı olmalısın.

The Seven Deadly Sins: Grands Cross uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. One Piece Treasure Cruise

One Piece Treasure Cruise oldukça popüler olan One Piece anime serisinin bir oyunudur. Bir anime oyunu arıyorsan mutlaka tadına bakman gereken oyunlardan birisi budur. Çoğu anime oyunu gibi bu oyunun da gacha tarzında olduğunu söylemeliyim.

Oyun şimdiye kadar geliştirilmiş en büyük gacha oyunlarından birisidir. Oyunda 2.000 karakterden oluşan bir karakter havuzu vardır. Oynanacak çeşitli hikayeler, kasılacak sezonluk etkinlikler ve yapılacak çok şey vardır. Oyun ilk başta biraz sıkabilir ama yılmadan devam edersen bu oyundan epey bir keyif alabilirsin.

One Piece Treasure Cruise uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. DanMachi: Memoria Freese

DanMachi: Memoria Freese fantezi türünde bir manga serisinin karşılığı olan oyundur. Anime serisinin adı çok ama çok daha uzundur ama kısaca DanMachi adını taşır. Oyun klasik bir Japon gacha deneyimi sunmaktadır. Buna hazırsan oyuna giriş yapmayı düşünebilirsin.

Seriden çeşitli karakterleri çağırırsın, seviye atlatırsın ve kötü adamlarla dövüşürsün. Oyun ayrıca oyundaki orijinal seslendirme sanatçılarını, çeşitli özelleştirme öğelerini ve aynı zamanda çevrimiçi PvP özelliğini içerir. Oyunun oldukça yavaş bir başlangıç yaptığını ama güncellenerek ritim yakaladığını söyleyebilirim.

DanMachi: Memoria Freese uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Azur Lane

Azur Lane aslında çiçeği burnunda bir anime sayılır. Oyun 2018 yılında duyulurken, anime 2019 yılında duyurulmuştur. Bu oyun, nişancı tarzı bir simülasyon oyunudur. Aynı zamanda yana kaydırma elementlerine sahiptir. Savaş gemisi gibi davranan kızlar toplarsın.

Gemi haline bürünmüş kızlarla kötü adamlarla savaşırsın. Oyun, İkinci Dünya Savaşı’nın alternatif bir evren versiyonunda geçer. Buna ek olarak oyunda Hyperdimension Neptunia oyun serisinden ve Armored Trooper VOTOMS anime serisinden karakterler de vardır. Anime severler için gerçekten kaliteli bir oyundur.

Azur Lane uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...