Yükselen Yengeç burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselen Yengeç burcunda doğduğunda yaklaşımın hassasiyetin ve hissettiklerine göre hareket etme ihtiyacın tarafından yönlendirilecektir. İçgüdü ve duygu aracılığıyla dünyayı anlamlandırırsın. Meydan okumada başarılı olduğun gizli etkileri yakalayabilir ve başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilirsin.

Yükselen Yengeç burcunda doğduğunda yaklaşımın hassasiyetin ve hissettiklerine göre hareket etme ihtiyacın tarafından yönlendirilecektir. İçgüdü ve duygu aracılığıyla dünyayı anlamlandırırsın. Meydan okumada başarılı olduğun gizli etkileri yakalayabilir ve başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilirsin.

Güneş, Ay ve yükselen burç kombinasyonu içerisinde ne istediğini (Güneş), neye ihtiyacın olduğunu (Ay), ve onu nasıl elde edeceğini (yükselen burç) tanımlar. Yükselen Yengeç hakkında daha fazla bilgi edinmek için elbette okumaya devam etmelisin. Aradığın tüm bilgileri burada bulabileceksin.

Yönetici gezegen Ay’ın etkisi

Yükseleni Yengeç olarak doğduğunda kendini gerçekleştirme durumun son derece gelişmiş duygu doğana sofistike bir uyumlanma yoluyla gelir. İçgüdü ve duygu aracılığı ile yaşamı anlamlandırmaya çalışırsın. Bunda çoğu zaman başarılı olursun ama başarısız olabilme olasılığına dikkat etmelisin.

Muhtemelen güçlü sezgiler ve bazen de psişik duygular deneyimleme şansın olabilir. Bu nedenle izlenim ile yansıtma arasındaki farkı tam olarak öğrenmen gerekecektir. Bu farkı öğrendiğin zaman hayatının daha kolay bir biçimde akış sağlayacağından emin olabilirsin.

Çok hassas olduğun için hassaslığın üzerinde yaratabileceği etkinin farkında olmalısın. Duyarlılığını kabul etmelisin, başkalarını besleme ve destekleme arzunun farkında olmalısın. Bu duyarlılık seni çok fazla şey üstlenmeye veya başkalarının nasıl hissettiğinden aşırı derecede sorumlu olmaya sevk edecektir.

Seçimlerine rehberlik etmek için sezgini kullanmayı öğrenmelisin. Bu son derece önemli bir beceridir. Duygusal zeka geliştirdikçe öz farkındalığın da artış gösterecektir. Hayatta gerçek anlamda sorunsuz bir biçimde yol almak istiyorsan bu becerini öğrenmeli ve ona sahip çıkmalısın.

Haritandaki Güneş burcunun ve evin konumu sana daha çok bilgi verebilecektir. Bir kez entegre edildiğinde, bu aynı zamanda gerçeğin, bir amaç duygusunun ve daha derin anlamın aranması gereken yaşam alanını da gösterecektir. Çok yönlü bir bakış açısı içi hemen hemen tüm yönleri dikkate almak zorunda olduğunu bilmelisin.

Yaklaşım

Yükselen Yengeç sezgiyi belirginleştirir. Muhtemelen önsezilerine rehberlik ediyorsun demektir. Gelecek hakkında bilgi sahibi olduğun zamanlar seni iyi tanıyanlara psişik gelebilecektir. Duyguların ve duyuların yoluyla öğrendiğin için kendi duyguların, onların yansıtmaları ve etrafındaki enerjik etkiler arasında ayrım yapmayı öğrenmen gerekir.

Duyarlılığın en güç yönlerinden biridir. En iyi başarın için bunun yaratabileceği etkiyi fark etmen gerekir. Başkalarının nasıl hissettiği konusunda içeriden bilgi sahibi olmak sana bir avantaj sağlar. Fakat aynı zamanda aşırı tepki vermene de neden olabilir.

Yükselen Yengeç olarak cimrilik ile biraz yakından ilişkilisin. Başkalarını hayal kırıklığına uğratmaktan ve kontrolü kaybetmekten korktuğun için para söz konusu olduğunda aşırı temkinli olabilirsin. Gelecek için bir şeyler biriktirmekle kaynaklarının büyümesine izin vermek arasındaki farkı öğrenmek önemlidir.

Sezgi

Sezgini kullanmayı öğrenmek önemli bir yaşam becerisidir. Duygularını anlamayı ve duygu ile sezgi arasındaki farkı söylemeyi öğrendikçe netlik gelişecektir. Pek çok yönden duygusal zeka konusunda uzman olabilirsin. Bu nedenle, bu becerilerden yararlanmaya çalışman gerekir.

Başkalarını besleme ve destekleme arzunun gerçek olduğunu ve başkalarının asla düşünmeyeceği yükleri üstlenmene yol açabileceğini de kabul etmelisin. Başkalarının nasıl hissettiğine dair duyarlılığın seni aslında sana ait olmayan sorumlukları üstlenmeye yönlendirdiğini kabul etmen gerekir.

Kale

Dış koşullarındaki değişime çok adapte olabilirsin. Ancak temellerin için huzurlu ve güvenli bir ana üsse ihtiyacın vardır. Dış dünyadan bir sığınak sağlayan yuva çok önemlidir. Zaman zaman özellikle incindiğinde, depresif tavır sergilediğinde, kararsız olduğunda veya kafan karıştırdığında bu kaleye sığınmak isteyeceksin.

Temiz, rahat bir ortama ihtiyacın olacak. Benzersiz nitelikleri takdir edebilecek zarif insanlardan oluşan bir ortaklığın peşinden gideceksin. Çoğunlukla ailene ve arkadaşlarına yakın olduğun için muhtemelen daha evcil bir insan olacaksın. Dolayısıyla yemek pişirme ve iş cephesinde çok yeteneklisindir.

Bununla birlikte seyahat sevgisinin olacağını bilmen gerekir. Tanımadığın yerlerin atmosferini içine çekerek hayatın sunduğu şeylerin çoğunu çekmene olanak tanıyan, sık sık değişen ortam değişikliklerinin tadını çıkarabileceksin. Bu senin en önemli özelliklerinden birisi olacak.

Zeka

Yükselen Yengeç burcunun en önemli katkılarından birisi iş zekasıdır. İnsanların zevklerine nasıl hitap edeceğine dair artan bir anlayış sayesinde bir girişimci olarak başarılı olabilirsin. Kendi işlerine, iyi iş uygulamalarına dönüşen pratik, ihtiyatlı ama kararlı bir yaklaşım getirirsin.

Burada genellikle büyük bir azim vardır. Sürekli akışa ve değişikliklere rağmen yapmak istediğin şeyi başarman muhtemeldir. Israrla ve dikkatli stratejik planlamayla başkalarının ihtiyaç duyduğu şeyleri sağlayarak kolayca kazanç elde edebilirsin.

Mesleki veya kişisel yaşamında doğrudan yüzleşmeler sana göre değildir. Duygusal sınırları müzakere etmek için sorunlara kıyıdan köşeden yaklaşmayı düşünebilirsin. Bazen paraya karşı aşırı temkinli bir tavırdan dolayı cimriliğe dahi meyilli olabilirsin.

Bu durum dış koşulları kontrol etme yeteneğine sahip olma korkusuyla sonuçlanacak bir şeydir. Sahip olduklarını koruma zamanının ve ne zaman harcama zamanının geldiğini bilecek kadar duygularına güvenmeyi öğrenmen gerekir.

Duyarlılık

Yengeç bir öncü burçtur. Bu yüzden hassasiyetlerini en iyi şekilde yönlendirmen gerekir. Ama bu ezici ve eziyet verici olmayan bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Gerektiğinde nasıl destek sunulacağını öğrenmek önemlidir. Fakat başkalarının duygusal iyiliğinden sorumlu olmadığını anlaman gerekir.

Beslenme yeteneği sana kolayca gelen bir şeydir. Başkalarına bakma fırsatları büyümeye ve kişisel farkındalığa yol açacak kadar etkilidir. Buna rağmen söz konusu çizgiyi ne zaman çekeceğini bilmek çok önemlidir. Sorumlu olmanın sana ait olup olmadığını öğrenmen gerekir. Eğer başarılamazsa, o zaman hayatında duygusal yoğunluk oluşur.

Bu durumda, değerli hayat dersleri öğrenmek için zayıf ve çaresiz insanları kendine doğru çekebilirsin. Kendini, bir partnerin yetişkin rolünü oynadığı ve diğerinin çocuk olduğu ilişkilerde bulabilirsin. Kendini neden tüm arkadaşlarının sorunları olduğunu merak ederken bulabilirsin.

Suçluluk ve bağımlılık olmadan sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışmalısın. Partnerlikteki dersler genellikle cevaplarını kontrol etmeyi ve disipline etmeyi öğrenmeyi içerir. Böylece mevcut duruma uygun olurlar. İçgüdüler sana ne söylüyorsa onlara güvenmeyi öğrenmelisin.

Aile

Yükselen Yengeç burcuna sahip biriysen aile muhtemelen senin için çok önemli olacaktır. Her durumda mutlu bir şekilde sorumlu bakıcı rolünü üstlenecek ve mutlu ile üretken bir aile yaşamın olduğunu bilerek gelişeceksin. Dikkatini yakın aile bağlarına vererek daha güçlü bir derinlik duygusu ortaya çıkarabilirsin.

Gençken, annenin duygusal durumuna derinden bağlı olabilirsin. Sorumluluk bağları daha sonraki bir aşamada dönüştürülemezse bu zararlı olabilir. Bağımsızlığı ve gücü geliştirmek için bazı şeyleri salıvermek çok önemlidir. Bu yüzden çocukken utangaç ve evindeki duygusal aksaklıklara fazlasıyla bağlı birisi olabilirsin.

İtaatkar olmak ve aile yapısına uymak istediğinden, bilinçsizce anne babanın beklentilerini üstlenmek senin için oldukça kolaydır. Buna rağmen günün sonunda kendi yoluna gitmelisin. Yaşlandıkça, bu burcun eylem odaklı nitelikleri, kendi kimliğini kendi koşullarına göre bulmak için seni dünyaya itecek önemli bir güç olacaktır.

Yükselen Yengeç’in hediyesi

Yükselen Yengeç için en büyük hediyelerden birisi sezgidir. En büyük başarı için sezginin sana rehberlik etmesine izin vererek kendi içsel döngülerinin gelgitlerinin nasıl olduğunu anlaman gerekir. Ritim ve zamanlama anlayışın seni gitmen gereken yere doğru götürecektir.

Duygularına güvenmelisin. Gerçek bilginin ne olduğunu ile sadece duygusal tepkinin ne olduğunu anlamayı öğrenmelisin. Zamanla sezginin daha yüksek bir bilgi formu olduğunu ve duygularının aslında en keskin niteliğin olduğunu öğrenebileceksin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...