Yanlış insana aşık olduğunun 25 işareti

Çoğu kez gerçekten kime aşık olacağını seçme şansın olmaz. Hissettiğin duygularla ne yapmak istediğini seçme şansın vardır ancak birini sevmek için kendini zorlama şansın yoktur. Bu nedenle, kendini yanlış kişiye aşık olmuş durumda bulmak oldukça kolaydır. Yanlış insana aşık olduğunu gösteren işaretlere göz atmadan önce neden sürekli yanlış kişiye aşık olduğunu açıklayan yazıma göz atmanı öneririm.

Yanlış insana aşık olduğunu mu düşünüyorsun? Yanlış kişiye aşık olup olmadığını gösteren işaretlerden yararlanarak bu soruya bir cevap bulabilirsin.

Çoğu kez gerçekten kime aşık olacağını seçme şansın olmaz. Hissettiğin duygularla ne yapmak istediğini seçme şansın vardır ancak birini sevmek için kendini zorlama şansın yoktur. Bu nedenle, kendini yanlış kişiye aşık olmuş durumda bulmak oldukça kolaydır. Yanlış insana aşık olduğunu gösteren işaretlere göz atmadan önce neden sürekli yanlış kişiye aşık olduğunu açıklayan yazıma göz atmanı öneririm.

1. Endişelerini dile getirmene rağmen değişen hiçbir şey yoksa

Bunun tam anlamıyla en önemli nedenlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Sevgilinin değişmesini beklemek kısa süreliğine kendi gönül yaran için yazabileceğin bir merhem gibidir. Sağlıklı bir ilişki söz konusu olduğunda sevgilinle karşılıklı olarak endişelerinizi dile getirirsiniz ve daha sonra birlikte bunlara çözüm ararsınız.

Fakat yanlış kişiye aşık durumdaysan endişelerini dilediğin sıklıkla aktarıyor olsan bile hiçbir şey değişmez. Çünkü bir insanı değiştirmek senin elinde olan bir şey değildir. Çoğu insan kendini değiştirmek konusunda muazzam bir isteksizliğe sahiptir. Bu tür durumlarda asla bağların koptuğunu ve ilişkinin uzatmalara oynadığını bilmen gerekir. Sadece kendine karşı dürüst olman bile gerçekleri görmek için yeterli olacaktır.

2. Takvimin uyuşmuyorsa

Elbette daha önce nasıl ilişkiler yaşadığını bilmiyorum ama belki bu tür bir ilişkiye denk gelmiş olabilirsin. Kendini 09:00-17:00 arasında çalışan ve hafta sonları tatil yapan biri olarak düşünebilirsin. Ancak karşındaki kişinin çalışma takvimi bu planına uymuyorsa sıkıntı yaşanması oldukça olasıdır. Bu tür bir durum söz konusuysa ilişkiyi doğru bir biçimde yaşama konusunda yeterli zamana sahip olamazsınız.

Elbette bunu uzak mesafe ilişkisi ile karıştırmamak gerekir. Bu tür ilişkilerde güven ve iletişim gibi çok önemli nitelikler vardır. Her insanın kendi ihtiyaçları ve kendi istekleri vardır. Her nasıl bir saksı çiçeğinin büyümek için gün içerisinde bir miktar güneşe ve suya ihtiyacı varsa iki kişi arasındaki ilişki de ayrı şekildedir. Sevgilinle görüşmek için bir türlü zaman bulamıyorsan yanlış bir aşkın içerisinde yer alıyor olabilirsin.

3. Sevgilinden çok daha fazla para harcıyorsan

Buluşma günleri, akşam yemekleri, sürpriz geziler ve diğer gelişigüzel harcamaları yapmaktan çok hoşlanıyor olabilirsin. Bunun tamamen normal olduğunu bilmelisin. Ancak sevgilin sorumlulukları paylaşma çabasında bulunmuyorsa bu bir bağımlılık işareti olarak görülebilir. Bu durumda ilişki bir istekten çok bir gereklilik halini almış demektir.

İlişkinin bu şekilde devam etmesi demek zaman içerisinde bir dengesizlik hissiyle karşılaşman anlamına gelebilir. Bir noktadan sonra ilişki kızgınlıklar, tartışmalar ve memnuniyetsizliklerle dolu bir yer halini alabilir. Her konuda ödemeyi yapmak seni pek rahatsız etmiyorsa bu konuyu kafana takmana gerek yoktur. Ancak ilişkide bir ortaklık veya bir sorumluluk olmasını istiyorsanız bu dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

4. Sağlıksız alışkanlıklar edinmeye başlamışsan

İlişkiye başlamadan önce kişisel bakımını çok önemseyen, haftalık olarak iyi miktarda egzersiz yapan ve sağlıklı bir biçimde beslenen biriysen ve aniden bir değişim yaşamışsan yanlış kişiye aşık olmuş olabilirsin. Ancak bu durum kişiden kişiye farklılık gösteren bir şeydir. Sadece neden değiştiğini ve bu kararı neden aldığını sorgulaman gerekir.

Bir zamanlar sağlıklı bir bireyken sırf aşık olduğun kişiye uyum sağlamak adına bu alışkanlıklardan vazgeçmiş durumdaysan yanlış yoldasın demektir. Değişikliklik yapmaya neden karar verdiğin çok önemlidir. Daha uyumlu gözükmek için sağlıksız bir rotayı tercih ediyorsan yanlış bir aşkın içerisinde olabilirsin. En azından bu dikkate alman gereken önemli bir işaret olabilir.

5. Sürekli ayrılıp tekrar bir araya geliyorsan

Sanırım bu duyabileceğin veya fark edebileceğin en önemli işaret diyebilirim. Bir şekilde günün sonunda kendini umutlu hissedip tekrar denemek isteyebilirsin. Ancak ilişkinde bu durum sürekli tekrar ediyorsa bir problem var demektir. Bu durum, bir süre sonra ayrılmaya ve tekrar bir araya gelmeye devam ettiğin bir döngüde sıkışıp kalman anlamına gelecektir.

Kendini bu döngü içerisinde bulursan mutlaka döngüyü kıran taraf olmalısın. Artık bu ilişkiden bir hayır gelmeyeceğini bilmelisin. İlişkiden sonra eski sevgilinle arkadaş kalmayı seçebilirsin. Fakat bu biraz riskli bir durumdur. Daha önce bir ayrılıp bir barışan çiftler arkadaş kaldıkları zaman tekrar bir karmaşa yaratmaya oldukça meraklıdırlar.

picnic-outdoors-group-pixabay

6. Arkadaşların ve ailenle çok az vakit geçiriyorsan

Kabul ediyorum, hayatının aşkıyla karşılaştığın zaman hayatının değişmesi kaçınılmazdır. Fakat bunun her zaman iyi bir şey olmadığını bilmelisin. Değişimin iyi olması için kendi iyiliğin için bir şeyler yapman gerekir. Örneğin, karşındaki kişiyi mutlu etmek için bir şeyler feda etmek durumunda kalırsan bu pek sağlıklı bir seçim olmayacaktır.

Yaşadığın ilişki, arkadaşların ve ailenle daha az zaman geçirmene neden oluyorsa yanlış kişiye aşık olmuş olabilirsin. Çünkü sen arkadaşlarını ve aileni bir kenara bırakarak artık aşık olduğun kişiye daha fazla vakit ayıran birine dönüşmüş durumdasın demektir. Bu fedakarlık yaptığın anlamına gelir. Doğru ilişkiyi bulmuş olsaydın ilişki öncesindeki yaşam tarzını pek değiştirmek zorunda kalmazdın.

7. Benzer hedeflere sahip değilsen

Her zaman karşındaki kişiyle aynı iz üzerinde yer alman mümkün olmasa bile çoğu zaman büyük hedefler için ayı yolda ilerlemeyi göze alman gerekir. Sana hiçbir şekilde taahhüt vermemiş birine aşıksan ve gerçekten istediğinin bu olduğuna inanıyorsan muhtemelen yanlış seçim yaptın demektir. Bu açıkça sevgilinle arandaki bağın koptuğu anlamına gelen bir durumdur.

Kendini bu tür bir durumda bulursan iletişime yönelmen gerekir. Sevgilinle neyin önemli olduğuna dair bir konuşma yapmalı ve her şeyi açık bir biçimde paylaşmasını istemelisin. Eğer ilişkideki hedeflerin ve düşüncelerin aşık olduğun kişiyle uyuşmuyorsa problemin çok büyük olduğunu bilmelisin. Aradaki bağlantı problemini iletişimle çözemiyorsan yolun sonu gelmiş demektir.

8. Sadece kendini rahat hissettiğin için devam ediyorsan

Artık karşındaki kişiyi bir nebze olsun tanıdığın için onunla sonsuza kadar vakit geçirebileceğini düşünüyor olabilirsin. Evet, bu seni rahat ettirebilecek bir durumdur. Fakat sırf rahat ediyorsun diye sana herhangi bir katkısı olmayan ve gelişmene yardımcı olmayan bir ilişkiyi sürdürmenin anlamı yoktur. Bu yanlış aşkın içerisinde olduğunun en net kanıtıdır.

Peki, ne yapman gerekir? Artık rahatlık bölgenden çıkıp dışarıya adım atman ve doğru kişiyi bulmaya çalışman gerekir. Bu bir anlamda belirsizliğe merhaba demek olacaktır. Kendini güvensiz hissedebilirsin. Fakat sırf kendini rahat hissediyorsun diye seni hiçbir yere götürmeyecek olan ilişkinin içerisine saplı kalmalısın. Kendine gerçekte ne istediğini dürüstçe sorman yeterli olacaktır.

9. Aşk ile saplantıyı birbirine karıştırıyorsan

Bu kısmı anlatmakta zorlanabilirim. Çünkü saplantı ile aşk arasındaki farkı görebilmek çok kolay değildir. Kristine Fellizar‘ın belirttiği gibi anlık olarak birini yoğun bir şekilde beğendiysen ve bu artık aklından çıkmamaya başlamış bir durum söz konusuysa onu aşktan ayırt etmen gerekir. Bunun en büyük sebebi ise bu aşırı yoğun arzunun tek taraflı, saplantılı ve aşırı duygusal olmasıdır.

Birin sevmek ve ona aşık olmak onun kim olduğunu görmek ve onu iyi veya kötü haliyle sevmektir. Burada çok daha derin bir saygı duygusu söz konusudur. İdealize edilmiş bir saplantı durumu yoktur. Örneğin, sevdiğin kişi seni memnun etmeyecek bir hareket yaptığında dahi onu hoşgörüyle karşılaman söz konusu olabilir. Benzer şekilde kararları ve seçimleri seninkinden farklı olduğunda anlayışla yaklaşabilirsin.

10. Hatalar bir türlü kabul edilmiyorsa

Önce bir gerçeği paylaşmalıyım. Her ilişkinin içerisinde biraz gürültü ve patırtı vardır. Tüm çiftler zaman zaman anlaşmazlık yaşayabilirler. Ancak anlaşmazlıklar sırasında birbirinize cevap verme stiliniz ve şekliniz ilişkinin geleceği için çok önemli bir sinyal olacaktır. Eğer karşındaki kişi seni derinden yaralayacak şeyler söylüyorsa ve hiçbir şekilde hatasını fark etmiyorsa bu yanlış kişiye aşık olduğun anlamına gelir.

Basit bir şekilde “üzgünüm” demek bile çok önemli bir ilerlemedir. Bu kişinin sorumluluk almayı kabul etmesi anlamına gelir. Sorumluluk olmadığı sürece ilişkide herhangi bir şekilde gelişme söz konusu olmayacaktır. Karşısındaki kişiyi incitici bir şey yaptıktan sonra özür dilemeyen biriyle karşı karşıya olduğunu fark ettiğin zaman yol yakınken kurtulmayı düşünmelisin.

11. Başkalarının yanındaki davranışları seni utandırıyorsa

Bu konunun tartışmaya açık olduğunu söyleyebilirim ama dikkatli olunması durumunda kolayca fark edilebilecek bir işarettir. Başkalarının yanında bir yetişkin gibi davranmayan sevgilin varsa yanlış kişiye aşık olduğunu düşünebilirsin. Örneğin, sert mizacı olan birisi sürekli olarak bir kabadayı gibi davranmaya çalışıyorsa bu acayip can sıkıcı bir durum olacaktır.

İlişkinde bu tür bir problem varsa mutlaka sevgilinle bu konu hakkında konuşman gerekir. Olayın yaşandığı an ona bir şeyler söylemeye çalışmamalısın. Bunun yerine yalnız kalacağın zamanı beklemeli ve onunla ciddi bir konuşma yapmalısın. Bu iletişim çabasının ardından durumu düzeltmen mümkün oluyorsa ilişkide ilerleme söz konusu olacaktır. Ancak karşında seni ciddiye almayan biri varsa yanlış kişiye aşıksın demektir.

heart-love-sunset-pixabay

12. Söyleyeceğin her şeyi ekstra düşünmek zorunda kalıyorsan

Yanlış kişiye aşık olduğun zaman onun etrafındaki dolanırken gerçek benliğini yansıtmayı başaramazsın. Bunun temel sebebi ise karşındaki kişiyi asla hayal kırıklığına uğratmamak ve buna uygun şekilde davranmaktır. Bir şekilde sevgilinin ihtiyaç duyduğu şekilde davranmak zorunda kalırsın ve sonuç olarak kendiliği benliğini yansıtmaktan uzak kalırsın.

Doğru insan, kendin olduğun zaman kendini tamamen rahat hissetmeni sağlayacak kişidir. Doğru aşkı bulduğun zaman onun yanında ne hissedersen ve ne istersen söyleme özgürlüğüne kavuşmuş olursun. Söylediklerin için gülünç duruma düşmez veya yargılanacak bir şey yapmamış olursun. Ancak ilişkinde tam tersi bir durum söz konusuysa yanlış aşkın içinde olduğunu bilmelisin.

13. Her şey tamamen onun istediği gibi gidiyorsa

Bu duruma dikkat etmelisin. Çünkü ilişkinin doğru şekilde ilerlediğini düşünüyor olabilirsin. Fakat bencil birisi söz konusu olduğunda her şey tamamen kendi istediği gibi gittiği sürece hiç ses çıkartmayacaktır. Burada anlaman gereken durum oldukça nettir. Karşındaki kişi bir ilişki içerisinde bulunacak kadar kendini geliştirmemiş bir bireydir.

Doğru ilişki uzmanlaşmayı beraberinde getirir. Bir başka ifadeyle söylediklerin ve hissettiklerin karşındaki kişi için önemlidir. Bunun olmadığı her türlü ilişkinin senin için yanlış olduğunu kabul etmelisin. Çünkü karşındaki kişi seni kendisiyle eşit olarak görmüyordur. Seni kendisiyle eşit görmemesi aynı zamanda sana saygı duymaması anlamına gelir. Bu yanlış aşkın en önemli işaretlerinden biridir.

14. Arkadaşlarının ve ailenin ondan hoşlanması söz konusu değilse

Bir ilişki söz konusu olduğunda aslında onun iki kişilik olması hayalden öte bir şeydir. Çünkü ilişkinle ilgili muhakkak birisi veya birileri bir şeyler söyleyecektir. Özellikle yakın arkadaşların ve aile bireylerin kendi fikirlerini söylemekten çekinmeyeceklerdir. Arkadaşlarının veya aile bireylerinin sevgilin hakkında söyleyecekleri bir ilişkinin gelişmesini sağlayabileceği gibi ilişkinin bozulmasını da sağlayabilir.

Arkadaşlarının ve ailenin aşık olduğun kişiyi sevip sevmediğini pek umursamayacağını düşünüyorsan yanlış ilişkinin içerisinde olabilirsin. Bunun temel sebebi ise çok bellidir. Bu durum, sevdiğin kişi hakkında düşündüğün kadar güçlü hislere sahip olmadığının göstergesi olabilir. Çünkü yeteri kadar güçlü hislere sahip olduğunda onun hakkında arkadaşlarının ve aile bireylerinin fikirlerine başvurmayı düşünürsün.

15. Ailesinin yanında kendini huzursuz hissediyorsan

Bu zaman zaman birçoğumuzun yaşadığı bir durumdur. Bir şekilde sevdiğin kişinin ailesinin yanında kendini huzursuz hissediyorsan yanlış ilişkinin içerisinde olabileceğini bilmelisin. Bunun net olarak bir anlaşmazlık olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak bunu bu şekilde görüp değerlendirmeye almak zaman zaman sağlıklı olabilir.

Sevgilinin ailesine dayanamıyorsan veya o senin ailene dayanamıyorsa yanlış kişiyi seçmiş olabilirsin. Burada sevgilinin ailesinin ne kadar farklı bir hayat tarzına sahip olup olmadığı mevzu bahis değildir. Anlaşıp anlaşamamak, saygı gösterip gösterememek ve kendini huzurlu hissedip hissedememek önemlidir. Sonuçta birlikte yaşanacak bir hayatın söz konusu olduğunu unutmaman gerekir.

16. Her şey seninle ilgiliyse

Tamamen senin ihtiyaçlarına odaklanmış birini bulmak hayalindeki ilişkiye kavuşman anlamına gelebilir. Fakat çok aceleci olmamalısın. Çünkü bu yanlış kişiye aşık olduğunun bir işareti olabilir. Örneğin, hafta sonu bir yerde vakit geçirmeye karar verdiğinizde sevgilin “Umurumda değil, sen seç” diyorsa ortada bir problemin olduğunu fark etmelisin.

Bir ilişkinin sağlıklı olabilmesi için tek taraflı ilerlememesi gerekir. Sürekli senin ihtiyaçların karşılanıyorsa ve senin söylediklerin oluyorsa ortada net bir problem var demektir. Basit bir ifadeyle sevgilin kendi fikirlerini söylemek için kendini rahat hissetmiyor olabilir. Sürekli senin buyrukların ile hareket edecek birine değil hayatına ortak olacak birine ihtiyacın olduğunu unutmamalısın.

17. Duygusal olarak aşırı yorgun durumdaysan

İlişkilerin kolay olduğunu söylemek mümkün değildir. Fakat zaman zaman kendini aşırı yorgun hissedebilirsin. Bu durum belirli aralıklarla karşına çıkan bir durum ise pek sorun teşkil etmez. Bununla birlikte sürekli kendini duygusal olarak aşırı yorgun hissediyorsan ortada bir problem var demektir. Çünkü iyi bir ilişkinin zamanı geldiğinde seni enerji dolu hissettirmesi önemlidir.

Kendini sürekli duygusal olarak aşırı yorgun hissediyorsan yanlış kişiye aşık olmuş olabilirsin. Bu bir işarettir ve karşındaki kişinin etrafında kendini duygusal olarak özgür hissetmediğin anlamına gelir. Sürekli olarak kendini savunmada hissedebilirsin. Duygusal olarak tükenecek olduğundan ayakta kalmak için bir fırsatın dahi olmayacaktır. Bu tür bir ilişkinin sağlıksız olduğunu bilmen gerekir.

girl-daydreaming-horse-pixabay

18. Gerçekten çok bir hayale kapıldıysan

Bu durum aslında karşılaşabilecek olduğun en tehlikeli durumdur. Kendini, karşındaki kişinin gerçek haline değil onun ulaşabileceği maksimum potansiyel hayaline aşık olduysan açık bir biçimde ortada bir problem olduğunu bilmen gerekir. Gerçekleri görmezden gelirken aslında kafanda fantastik bir senaryo yaratmış olursun.

Bazen potansiyelleri gerçeklikten daha çok severiz. Çünkü gerçekliğin içerisinde kırılganlık ve bağlılık vardır. İnsan hem kırılganlıktan hem de bağlılıktan korkan bir varlıktır. Kurduğun hayallerin gerçekle uyuşmaması durumunda bir sorun olduğunu fark etmen önemlidir. Bu senin yanlış kişiye aşık olduğun belirgin bir göstergesidir.

19. Kendine saygın zarar gördüyse

Sevgilinle zaman geçirdikten sonra kendini daha kötü hissetmen söz konusu olursa ilişkini yeniden değerlendirmenin vakti gelmiş demektir. Kötü bir ilişki sebebiyle kendine olan saygın zarar görüyor olabilir. Söz konusu ilişkiyi bir tedavi olarak görmeye devam edersen kısır bir döngü başlar çünkü daha iyisini yapamayacağını düşünürsün.

Kendine olan saygın düşük olduğu zaman diğer insanların sana bakış açısının pozitif olup olmadığına karar vermekte zorlanırsın. Bu durum karşındaki kişinin sevgisini hissetme konusunda önünde büyük bir engel taşır. Sürekli etrafa şüpheyle yaklaşmaya başlarsın. Kendine olan saygına zarar veren bir ilişki söz konusuysa yanlış aşkın içerisinde olduğunu bilmelisin.

20. Kendini güvende hissetmiyorsan

Doğru kişiyle aşk yaşadığının en önemli göstergesi fiziksel ve duygusal olarak kendini güvende hissetmendir. Sheiresa Ngo‘nun dediği gibi sevgilin fiziksel veya sözlü olarak şiddete başvuran biriyse bunun sevgi olmadığını bilmek zorundasın. Kendini bu durumdan uzak tutmak için gerekli adımları atmalı ve kendini güvende hissedeceğin insanlara çok daha yakın olmalısın.

Bu tür bir insan karşısında hissettiğin şeyi aşk olarak nitelendirme hatasına düşebilirsin. Bu aşk değil, korku veya çarpıtılmış bir umuttur. Karşındaki kişinin hedefi aşkı için orada durmaktır. Ancak bir kez dahi suistimal edilmiş olmak devamının gelebileceğini gösteren en önemli işaretlerden biridir. Bu tip bir durumda karşındaki kişiye bağlı olduğunu düşünmeden kendi yolunu çizmeye çalışman çok daha iyi bir seçenektir.

21. Başkasını özlüyorsan

Sanırım bunun ne anlama geldiğini biliyor olmalısın. Sürekli olarak geçmişte yaşadığın bir aşkı düşünüyor veya merak ediyorsan ortada bir problem var demektir. Bu kalbinin dürtüsüdür. Kalbin basit bir biçimde sana yanlış yerde olduğunu söylemeye çalışır. Bir anda yeniden ortaya çıkmış olan bu tür hisler eskisinden çok daha güçlü olabileceği için seni uzun bir süre etki altında tutabilecektir.

Bu etkiden kurtulmak zorunda olduğunu bilmen gerekir. Başkasını özlüyorsan mevcut ilişkinin devam ettirmenin pek bir anlamı yoktur. En azından karşındaki kişiyi düşünmen gerekir. Onun hayallerini, zamanını ve geleceğini çalmak gibi bir hata yapmamalısın. Aklında başka biri varsa ve sen başka birine aşık olduğunu düşünüyorsan yanıldığını bilmelisin.

22. İlişkinin her an bitebileceğini düşünüyorsan

Sevgilin etrafındayken sürekli kendini çakıl taşlarına basıyormuş gibi hissediyorsan ilişkini gözden geçirmen gerekebilir. İlişkide kendini duygusal olarak rahat ve güvende hissetmen önemlidir. Sağlıklı bir ilişkide, her iki tarafın da net ve dürüst bir biçimde konuşabilmesi gerekir. Sevgilin sürekli küçük tartışmaların ardından seni bırakıp gitmekle tehdit ediyorsa bunun bir işaret olarak yorumlaman mümkündür.

Bu tür durumlar gelecek hakkında düşünürken kendini huzursuz hissetmene neden olabilecektir. Ancak, birlikte olmaları gerektiğini bilen çiftler, eşleri olmadan geleceği hayal edemezler. Sevgilinle birlikte olmadığın zaman kendini daha huzurlu ve mutlu hissediyorsan bu sorunu açık bir biçimde fark etmen gerekir. Her şeyin zaman içerisinde daha iyi olacağını düşünmemelisin.

23. Karşılık alamıyorsan

Hemen hemen herkes ilişkilerinde kendilerine özgü problemlerle boğuşurlar. Yanlış kişiye aşık olup olmadığını merak ediyorsan ilişkide beklentilerine ve çabalarına karşılık alıp alamadığını düşünmen gerekir. Aşkı farklı dillerde yaşıyor olmanız bir problem değildir. Sevgilin genellikle ilişkiyi geliştirme açısından herhangi bir deneme yapamıyorsa bunun net bir problem olduğunu bilmen gerekir.

İlişkinin devam etmesi için gereğinden fazla enerji tüketmen anlamına gelebilecektir. Sonuç olarak birisi seninle gerçekten aşk yaşamak istiyorsa bunun için gerekli olan çabayı ortaya koymak zorundadır. Sevgilin sürekli bir şeyler için özür diliyorsa veya bir bahane uyduruyor ise doğru aşkın içinde olmadığını bilmen gerekir.

sad-man-depressed-pixabay

24. Daha derin bir seviyede bağlantı kuramıyorsan

Birçok kişi ilişkilerde karşıtların birbirlerine çekici geldiğini söyler. Fakat bunun mutlak doğru olmadığını bilmelisin. Bir ilişkinin gerçekten var olabilmesi için temelde benzer olman önemlidir. Daha basit bir ifadeyle temel değerlerin eşleşmesi gerekir. Temel değerler senin kim olduğunu gösterirler. Sevgilinle bir noktada uzlaşma fikrine sahip değilseniz yanlış aşkın peşinden koşuyorsun demektir.

Hayatta tanıdığın herkese derin bir bağ kuramazsın. Maria Magallanes‘in dediği gibi romantik ilişkiler söz konusu olduğunda ise derin bir bağ tatmin edici bir ilişki geliştirebilmek için çok değerlidir. Sevgilin hakkında bir şeyler bilmekten daha fazlasını yapmak ve hissettiklerini hissetmek zorundasın. Bu tür bir bağ kurmakta zorlanıyorsan uzun vadede bunun ilişkine zarar vereceğini bilmelisin.

25. Çeşitli sırlar saklamaya devam ediyorsan

Bir ilişkide güven her şeyden önemlidir. Bir şeyi sevgilinden uzak tutmak için aşırı çaba gösteriyorsan ilişkin hakkında bir şeylerin yanlış gittiğini bilmen önemlidir. Aynı şekilde, sevgilin senden sürekli bir şeyler saklama gayreti içerisinde yer alıyorsa benzer durumun geçerli olduğunu kabul etmelisin. Kendin olmalı ve karşındaki kişiden de benzer davranışı beklemelisin.

Geçmişte yaşadıklarının artık bir öneminin olmadığını fark etmelisin. Geçmişte yaşadıkların senin için birer tecrübedir. Onlardan bir şeyler öğrenerek gelecekte daha iyi biri olmak için çaba gösterirsin. Aklında hala geçmişe ait sırlar veya farklı şeyler varsa bunlar ilişkine zarar verebilecektir. Dolayısıyla onları yerinde bırakıp yoluna devam etmen gerekir. Bunu yapamıyorsan doğru kişiye aşık olmadığını fark etmelisin.

Umarım bu yazı neden yanlış insana aşık olduğunu gösteren işaretleri öğrenme konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...