Hoşlandığın kızı kendine aşık etmenin 20 yolu

Her kızın hayal ettiği mükemmel sevgili figürü farklıdır. Umutsuzca aşık olabilir ve hayal ettiğin kızın seni sevmesini umut ediyor olabilirsin. Fakat onun ilgisini çekmek için birkaç yol olduğunu söyleyebilirim. Sadece biraz dürüst davranmaya ve işleri yoluna koymaya ihtiyacın var.

Bir kızın kalbini kazanmak kolay bir iş değildir. Bu karmaşık bir iştir çünkü karşındaki insanın gerçekte ne istediğini bir türlü anlayamazsın. Her şeyi çözdüğünü düşünen kızın dahi zaman zaman yanılma payı vardır. Sevgi tamamen kendiliğinden gelişir. Sevginin zorlanması gibi bir şey söz konusu olmamalıdır.

Her kızın hayal ettiği mükemmel sevgili figürü farklıdır. Umutsuzca aşık olabilir ve hayal ettiğin kızın seni sevmesini umut ediyor olabilirsin. Fakat onun ilgisini çekmek için birkaç yol olduğunu söyleyebilirim. Sadece biraz dürüst davranmaya ve işleri yoluna koymaya ihtiyacın var.

1. Bakımlı olmalısın

Birinci kural bakımlı olmaktır. İlk izlenimin en iyi izlenim olduğunu unutmamalısın. Hayalindeki kızın senin hakkında fark edeceği ilk şey fiziksel görünüştür. Bu nedenle fiziksel olarak bakımına özen göstermek ilk adım için son derece önemlidir.

Yapman gereken günlük kıyafetlerinin mükemmel görünmesini sağlamaktır. Bir stile, bir tarza sahip olmalısın. Onun etrafındayken her zaman düzenli ve hoş bir görünüme sahip olmalısın. Parfümünü sıkmayı unutmamalısın ama kendini esansa boğmaktan uzak durmalısın. Dikkat çekmek için bu ilk adımı denemelisin.

2. Komik olmalısın

Kızlar her zaman komik adamların etrafında olmayı severler. Bir kızın kalbine giden yol kahkahadır. Eğer mizah anlayışın ile onu etkilemeyi başarabiliyorsan bir adım öndesin demektir. Komik olmak onu kendine aşık etmeni sağlayacak sihirli bir sözcük gibidir.

Fakat yapmacık davranmamak önemlidir. Komik olmak için saçma davranışların içine girmemelisin. Gerçekten komik bir şey olduğunda onu paylaşmaya çalışmalısın. Örneğin, onun üzgün olduğunu fark ettiğin zaman onu güldürmeye çalışmak iyi bir fikir olabilir. Gülmesini sağlarsan bol bol puan toplarsın.

3. İltifat etmelisin

Tatlı dil çok önemlidir. Gerektiği zaman ona iltifat etmeyi başarmalısın. Görünüşüne, tarzına, akıllılığına veya daha başka özelliklerine övgüde bulunabilirsin. Hayallerini süsleyen kıza iltifat etmenin hiçbir dezavantajı veya zararı yoktur.

Biraz utangaç biriysen bu konuda zorlanabileceğini söyleyebilirim. Fakat bunu yapmalısın. İltifat ederken samimi ve gerçekçi olmaya özen göstermelisin. Sürekli iltifat etmek gibi bir hata yapmamalısın. Bunu yaparsan açık bir biçimde ona ilgi duyduğunu ilan etmiş olursun.

4. İlgi alanlarını öğrenmelisin

Biriyle bir ilişkin olsun istiyorsan mutlaka ama mutlaka onun ilgi alanlarını öğrenmen gerekir. Onun için neyin iyi olduğunu, tutkusunu, beğendiklerini ve beğenmediklerini bilmelisin. İlgi alanları, senin ilgi alanlarına benziyorsa onu etkileme şansın çok daha yüksek demektir.

Fikirlerini ve görüşlerini paylaşmalısın. Günlük ilgi alanların hakkında onunla sohbet etmelisin. Ortak noktalara sahipsen onları ön plana çıkarmalısın. Bazen herhangi bir ortak noktaya sahip olmadığını fark edebilirsin. Böyle bir durumda onun ilgi duyduğu alanlarla ilgilenmeye başlamalısın.

5. İyi bir dinleyici olmalısın

Daha iyi iletişim kurmak için iyi bir dinleyici olman gerekir. Aktif bir dinleyici olup, onun söylediklerini dinleyebilir ve ona uygun cevaplar verebilirsin. İyi bir dinleyici olmak kolay bir iş değildir. Ancak iyi bir dinleyici olduğunda karşındaki kişinin çok şey konuştuğunu görebileceksin.

İyi bir dinleyici olduğun zaman onu önemsediğini göstermiş olursun. Kendini özel hissetmesini sağlarsın. Senin etrafında rahat olmasını sağlarsın. Küçük detaylara çok dikkat etmelisin. Çünkü kızlar küçük detaylardan hoşlanırlar. Bu sayede, sadece ona ve onun ihtiyaçlarına önem verdiğini göstermiş olursun.

6. Göz teması kurmalısın

Bir kızla göz teması kurmak çok güçlü bir adım atmak demektir. Bunu yaptığın zaman ona çok dikkatli olduğunu ve ona değer verdiğini göstermiş olursun. Göz teması kurmak duygularını tanımak ve onunla bağlı kalmak için önemli bir yoldur. Gözlerin asla yalan söylemediğini aklında bulundurmayı denemelisin.

Onun gözlerine baktığın zaman aslında kalbinin bir penceresinden dışarı bakmış gibi olursun. Onunla samimi bir bağ kurmalısın. Onunla göz teması kurduğun zaman tüm dikkatini ona verdiğini göstermiş olursun. Bu onun güvenini kazanmak ve aynı zamanda sevgisine hitap etmek için önemli bir yoldur.

7. Güvenilir olmalısın

Kızlar çoğunlukla güvenilir olan erkeklerle ilgilenirler. Onun sevgisini kazanmak istiyorsan bugüne kadar tanıştığı en güvenilir adam olmak için çaba göstermelisin. Onun için her zaman yanında olacağını hissettirmen gerekir. Özellikle üzüldüğünde ve kırıldığında ona destek olacağının garantisini vermelisin.

Karşılaştığı zorluklar sırasında ona yardım ederek onun güvenini kazanmalısın. Kendini çok iyi hissetmediğinde dahi ona sevildiğini hatırlatmalısın. Bu, kızların aradığı türden bir güvenilirliktir. Hayallerini süsleyen erkekte olmasını bekledikleri en önemli özelliklerden biridir.

8. Hırslı olmalısın

Kızlar hırslı erkeklere aşık olurlar. Büyük hayallere sahip olmalısın ama asla hayalperestlik kısmına geçiş yapmamalısın. Hayal ettiğin bir başarıya ulaşmalısın. Her ne söylersen söyle yaptıkların her zaman daha fazla değer görecek ve daha fazla göze batacaktır. Bunun için başarılı olmaya çaba göstermelisin.

Bir ilişkide hırslı olmayı tercih edersen karşındaki kişiyi motive etmiş olursun. Ona da başarılı olması için ilham verebilirsin. Kızlar ilham almayı severler. Bir erkekte kararlılık olması demek bir kadının ona karşı asla direnememesi anlamına gelir. Dolayısıyla hayalinin peşinden gideceğini ona doğru şekilde göstermelisin.

9. İlginç biri olmalısın

Hayatını seve yaşamaktan hoşlanan bir adam olmalısın. Kızlar, en kötü kabusları gerçekleşse bile her zaman pozitif ve günlük yaşamlarıyla ilgilenen erkeklere aşık olmayı tercih ederler. Biraz farklı düşünmeye çalışmalısın. Böylece ilginç görünmeyi başarabilirsin.

Kızlar gizemli ve ilginç erkeklerin etrafında olmayı severler. Doğası gereği ilginç bir insansan, sevdiğin kişinin sana aşık olma şansı yoktur. Ona sürprizler yapabilirsin. Bu sürprizlerle onun kalbine ulaşmayı başarırsın. Romantik randevular, yeni şeyler ve küçük sevgi hareketleri her zaman işe yarar adımlardır.

10. Ona kişisel alan sunmalısın

Kişisel alan kendi kimliğiyle temas halinde kalmasına yardımcı olduğu için hayati bir öneme sahiptir. Ona ilişkide ihtiyacı olan alanı sunman gerekir. Gerçekten mutlu olmak istiyorsan onun kişisel alanına saygı göstermeli ve mahremiyetine olan saygını göstermelisin.

İlişkin dışında çeşitli arkadaşlara ihtiyacı olduğunu unutmamalısın. Buna saygı duymalısın. Arkadaşlarıyla tek başına vakit geçirdiğinde ona ait olan alana ve zamana müdahale etmeyi düşünmemelisin. Onun kişisel alanına değer verdiğin zaman sana aşık olma şansı çok daha yüksek olacaktır.

11. Eşit olduğunu göstermelisin

Düşüncelerini ve duygularını onunla paylaşmalısın. Duygularını ve düşüncelerini paylaşırken rahat etmesini sağlamalısın. Onu asla olduğu kişi olarak yargılamaya çalışmamalısın. Yaptığı şeyler için onu yargılamaya çalışmamalısın. Sadece düşüncelerini açık tutmaya özen göstermelisin.

Daima onun fikirlerini almalısın. Bu onu değerli hissettirecektir. Gerçekçi olmalısın. Herhangi bir taviz vermek istemiyorsan yaşadığın veya yaşayacağın ilişkide bir gelecek olmadığını bilmelisin. Uzlaşma her başarılı ilişkinin en temel anahtarıdır. Ona eşit olduğunu gösterirsen bu anahtara sahip olabilirsin.

12. Özel hissetmesini sağlamalısın

Herkes kendini özel hissetmeyi sever. Bu özellikle sevdiğin kızı kendine aşık etmeye çalıştığında oldukça işe yarayan bir şeydir. Ona doğru davrandığından emin olman gerekir. Hoşlandığın kızın sana aşık olmasını sağlamak için hayatındaki en özel kız olduğunu hissettirmen gerekir.

Onun bireyselliğine saygı duymalısın. Benzersizliğini takdir etmelisin. Bu ikisiyle dahi kendisini özel hissetmesini sağlayabilirsin. Onunla zaman geçirmelisin, mesajlar atmalısın, kendisini prenses gibi hissetmesini sağlamalısın. Yeri geldiğinde önemli tarihleri ve küçük değişiklikleri fark etmeyi unutmamalısın.

13. Destekleyici olmalısın

Başkaları onu hayal kırıklığına uğrattığında onun için ama sadece onun için orada olmalısın. Onun için konuşmalısın. Hiçbir kadın kendisini destekleyen bir erkeğe karşı kayıtsız kalamaz. Dürüst olmalı ve onu desteklerken ona bağlılığını göstermelisin.

Onun hayallerini takdir etmelisin. Onlara ulaşması için ona yardım etmeye çalışmalısın. Onu motive etmelisin. Ona ilham vermelisin. Kendisini kırılmış hissettiğinde dahi onun içinde yer alan en iyiyi ortaya çıkarmak için ona yardım etmelisin.

14. Eğlenceli olmalısın

Bir ilişki söz konusu olduğunda eğlenceli olmak çok önemlidir. Eğlenceli olmak ilişkini yakınlaştırır. Sadece sevdiğin insanlar etrafında olduğu zaman eğlenceli olabilirsiniz. Sevdiğin insan etrafındayken eğlenceli olmalısın; çünkü bu ona onu sevdiğini içeren bir mesaj gönderecektir.

Eğlenmek için onunla alay edebilirsin ama onu incitmemelisin. Eğlenceli olmak hayattaki kritik durumlarla karşılaştığında bile daha az ciddi olmasını sağlayacaktır. Bu onun için stressiz bir ortam yaratır. Bu yüzden, gerçekler onun için zor olsa bile kendisini daha canlı hissetmesini sağlayabilirsin.

15. Sürekli etrafında olmamalısın

Sürekli olarak etrafında olmak her ulaşmak istediğinde sana ulaşmasını sağlayabilir. Fakat bu aynı zamanda bazı önemli çizgilerin aşılması anlamına gelir. Kızlar bu gibi durumlarda çizgilerin aşılmasından hoşlanmazlar. Bu nedenle, sana ihtiyacı olduğunda orada olmalı ama gerektiğinde kendini geri çekmelisin.

Her zaman onun etrafında olursan seni özlemeye vakit bulamayacaktır. Sana aşık olmasını istiyorsan biraz seni özlemesini sağlamalısın. Sürekli etrafında olursan doğal olarak çok yüksek beklentilerin ortaya çıkmasına neden olursun. Bu nedenle pratik davranmalı ve gerektiği zaman ortadan kaybolmalısın.

16. Güvenini kazanmalısın

Güven, sevginin temelidir. Güven yoksa aşık olmak zordur. Sana olan güvenini geliştirmen gerekir. Bunun için duygularını onunla paylaşmalı ve seni görmesini veya anlamasını sağlamalısın. Bu şekilde, kalbini tanımasını sağlayabilir ve ona duygularını anlatabilirsin.

Bir eksiğin olduğunda veya bir yanlış yaptığında bunu kabul etmelisin. Yanlış olduğunu itiraf etmek cesur bir adımdır. Cesur olmalısın ve gerçeği kabul etmelisin. Hatalarına sahip çıkmak, herkesin sahip olduğu bir beceri değildir. Sevdiğin kişinin sana güvenmesini istiyorsan böyle birisi olmalısın.

17. Romantik olmalısın

Herhangi bir ilişkide kıvılcımı canlı tutmanın sırrı romantik olma konusunda çaba göstermektir. Hayalindeki kadının etrafında romantik olduğun zaman kendin hakkında çok şey anlatmış olursun. Sevecen, düşünceli, sevimli ve sevilebilir bir insan olduğuna dair bir mesaj göndermiş olursun.

Romantizm, onu kazanmak istiyorsan sevgiyi kibarlaştırmak için harika bir yoldur. Sevdiğin kişiyle bağ kurmanın bir yoludur. Romantizm seni sevdiğin kıza yaklaştıracak bir şeydir. Onu hiç beklemediği bir zamanda harika bir yemeğe davet edebilirsin. Hareketlerinle sevgini hissettirmeyi ise ihmal etmemelisin.

18. Asla yargılamamalısın

Hiç kimse ama hiç kimse sürekli yargılanmaktan hoşlanmaz. Sevdiğin kızın senin gibi kendi inançlarına ve kendi yaşam algısına sahip olduğunu unutmamalısın. Ona bu konuda teşekkür etmelisin. İyimser olmayı öğrenmelisin. Hayatı onun bakış açısıyla görmeye çalışmalısın.

Asla doğrudan sonuçlara odaklanmamalısın. Onu olduğu gibi kabul etmelisin. Çünkü en başında ona aşık olmanın temel sebebi budur. Onu eylemleri için yargılamak ve onun senin için değişmesini beklemek asla sana aşık olmasını sağlamayacaktır.

19. Arkadaşlar edinmelisin

Ailesi ve arkadaşları onun için çok fazla öneme ve anlama sahiptirler. Onu kendine aşık etmek istiyorsan onun dünyasını ziyaret etmeli ve buradan kendine arkadaşlar edinmelisin. Bu, ona ne kadar öncelik verdiğini bilmesine yardımcı olabilecektir.

Ailesinden biriyle veya arkadaşlarıyla sohbet etmeye çalıştığın zaman gerçek ve samimi olmaya çalışmalısın. Kendine bu konuda güvenmelisin. Bu sayede sevdiğin kıza biraz daha yaklaşabilirsin. Günlük yaşamında ona eşlik etmek çok önemlidir. Çünkü bu sayede onu kazanmaya daha yakın olacaksın.

20. Onu sevdiğini söylemelisin

Bu atabileceğin en büyük adımdır. Ona onu sevdiğini söylemelisin. Ona onu sevdiğini söylemek kötü bir şey değildir. Şans yanındaysa büyük bir duvara toslamaktan uzak durabilirsin. Gerçek hislerini bilmesine izin vermek iyi bir fikirdir. Çünkü kızlar sevildiklerini bilmeyi severler.

Onu sevdiğini söylerken beklenti içerisinde olmamalısın. Asla onun sana karşı aynı sevgi düzeyinde karşılık vermesini beklememelisin. Onun seçimi neyse ona saygı duymalısın. Seni sevme zorunluluğu olmadığını en başından kabul etmelisin. Sabırlı olmalı ve sevmeye devam etmeye çalışmalısın.

Umarım bu yazı hoşlandığın kızı kendine aşık etme hakkında bilgiler edinme konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

4 Comments

  • Merhaba,

   Arkadaşına karşı duygu beslemenin normal olduğunu söyleyebilirim. Fakat onun bir başkasını sevdiğini biliyorsun ve arkadaşın bunu bir şekilde sana söylemiş. Şöyle düşünelim, arkadaşın ondan hoşlandığını bilseydi sence ne yapardı? Bunu fark etmiş olabilir öyle değil mi? Fark etmesine rağmen seninle arkadaş kalmayı tercih etmiş olabilir. Bundan memnuniyet duyup duymadığını da bilmiyoruz. Çok fazla bilinmeyen durum var. Bir umut beklemek gerekir mi? Ben olsam beklemez ve yeni birileriyle tanışmaya çalışırdım.

  • Merhaba,

   Öncelikle yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Durumunuzu çok iyi anlıyorum ama en başından kabul etmeniz gereken bir durum var. Karşınızdaki kız da sizin gibi sıradan bir insan. Başkalarıyla nasıl konuşuyorsanız onunla da öyle konuşmaya veya başkalarının yanına nasıl gidebiliyorsanız onun yanına da o şekilde gitmeye çalışmalısınız. Onu etkilemek için çok büyük şeyler söylemenize gerek yok.

   Onunla konuşmak istiyorsanız, onun yanına gitmek istiyorsanız bunu yapmalısınız. Hoşlandığınız kızı diğer insanlar gibi görmeniz durumunda problem kendiliğinden çözülecektir. Onun yanında ne kadar rahat ve normal olursanız, onun da bir o kadar rahat ve normal olmasını sağlarsınız. Bu konuda kendinizi ne kadar kasarsanız veya ne kadar endişeli hissederseniz hata yapma payınız o kadar yüksek olur.

Yorum yapıp katkı sağla...