Bir kızla nasıl tanışılır?

Erkekler genelde bir kızla tanışma konusunda problem yaşarlar. Çünkü ilk görüşte ne söyleyeceklerini bilmezler veya bir şeyler söylemeye cesaret edemezler. İşte bir erkeğin ilk aşması gereken problem budur. Bir kızı tavlamak istiyorsan yapman gereken doğru şekilde iletişimi başlatmak olmalıdır.

Bir kızla tanışmak için ona söyleyeceğin ilk şeyi belirlemek zordur. Bu engeli aşabilmek için kendine en uygun iletişim adımını seçmelisin.

Erkekler genelde bir kızla tanışma konusunda problem yaşarlar. Çünkü ilk görüşte ne söyleyeceklerini bilmezler veya bir şeyler söylemeye cesaret edemezler. İşte bir erkeğin ilk aşması gereken problem budur. Bir kızı tavlamak istiyorsan yapman gereken doğru şekilde iletişimi başlatmak olmalıdır.

1. Tanışma adımı: Dolaylı İletişim

Dolaylı yoldan iletişim kurmak düşük riskli ama düşük ödüllü bir yöntemdir. Bunlar, bir iletişimi başlatmak için son derece etkilidirler. Ancak gerçek bir sohbete geçiş yapmak için zorluk yaşayacağın bir seçenektir. Dolaylı iletişim en büyük faydası karşındaki kıza herhangi bir ilgi göstermeden yaklaşmaktır.

Dolaylı iletişimi tercih edersen kıza ilk 10-15 saniye içerisinde bir düşünme aralığı sunmuş olursun. Bu aralıkta kız konuşmayı devam ettirip ettirmeme kararı alacaktır. Bu tür iletişim başlatıcılar cevap vermek zorunda olunan sorularla yapılır. O yüzden dolaylı iletişimin başarı oranı oldukça yüksektir.

Dolaylı iletişim için en problemli durum gerçek bir sohbete geçiş yapmanın zor olmasıdır. “Biraz vaktin var mı?” sorusunun ardından bir kızla flört etmeye başlamak pek mantıklı bir iş değildir. Dolaylı iletişim düşük riskli olduğu için bir kıza yaklaşmak için en ideal yöntemlerden biridir.

 • “Merhaba, saat kaç acaba?”
 • “Merhaba, en yakın ___ nerede acaba biliyor musunuz?”
 • “___ nerede biliyor musunuz?”

Dolaylı iletişimin başarı oranı oldukça yüksektir. Bir çok kız cevap vermeyi tercih eder. Dolaylı iletişimin kullanımı kolaydır. Bir açıdan karşındaki kıza ilgi gösterdiğini belli etmezsin. Normal sohbete geçiş oldukça zordur. Birçok kız aslında onunla ilgilendiğini anlar.

2. Tanışma adımı: Durumsal iletişim

Durumsal iletişim içinde bulunduğun çevre ile ilgilidir. Onunla ilgili olabilecek bir şey fark ettiğinde bunun üzerinden iletişim kurmayı deneyebilirsin. Dolaylı iletişim gibi durumsal iletişim de kıza ilgi göstermeden konuşmaya başlamayı hedefler. Söyleyeceğin şey, ilgi duymadığın bir kıza söyleyeceğin bir şey değilse susmalısın.

Durumsal iletişimin dolaylı olarak ilerlemesinin avantajı düzenli bir sohbete geçiş yapmanın daha kolay olmasıdır. Bir kızla tişörtünün üzerinde yer alan nesneden yola çıkarak iletişim kurabilirsin. Bu iletişimin dezavantajı ise yorum yapabilmek için bir şeye ihtiyaç duymaktır. Bu nedenle her kaba sığan bir yöntem değildir.

 • “Bu ürünü daha önce kullandınız mı?” (Market alışverişinde)
 • “Sizce bu bana olur mu?” (Kıyafet alışverişinde)

Durumsal iletişim bir kızla kolayca sohbet başlatman konusunda sana yardımcı olur. Bunu yaparken karşındaki kıza ilgi gösterdiğini belli etmezsin. Üzerine yorum yapılması gereken bir şey gerektirir. Doğru yorumla yaklaşabilmek ve sohbeti devam ettirebilmek her zaman kolay değildir.

3. Tanışma adımı: Doğrudan İletişim

Doğrudan iletişim yüksek risk ve yüksek ödül anlamına gelir. Çünkü bu iletişimde kendini açığa çıkarmış olursun. Yüksek ödüllü olması işe yarayınca kesin sonuç getirmesinden kaynaklanır. Kendine duyduğun güvenle birlikte hareket edip kızın ilgisini ve dikkatini çekmeye çalışırsın.

Bu tanışma adımında kendine duyduğun güven üst düzeyde olur. Bir başka ifadeyle istediğini yapabilen birisine dönüşmüş olursun. Ancak bunun bir dezavantajı vardır. Karşındaki kızın hızlı bir şekilde düşünmesi ve söylediklerine cevap vermesi gerekir.

Bu yöntemin işe yarayabilmesi için konuşma haricindeki beden dili gibi iletişim becerilerinin güçlü olması gerekir. Güven bir kızın aradığı en önemli olgulardan biri olduğu için bunu gösterme başarısıyla hareket edersin. Bu yöntem işe yaradıysa doğrudan normal sohbete geçiş yapabilirsin.

 • “Uzun zamandır tanışmayı beklediğim kişi sensin.”
 • “Bu seni ilk görüşüm, çok hoş birisin ve sadece bir merhaba demek istedim.”

Doğrudan iletişimde normal sohbete geçiş oldukça kolaydır. İşe yaradığı zaman doğrudan ilgi çekmeni sağlar. Bir sevgilisi varsa bunu doğrudan öğrenirsin ve vakit kaybetmezsin. Bu yöntem ya işe yarar ya işe yaramaz, ortası yoktur. Diğer tüm yöntemlerin arasında en cesaret isteyen iletişim yöntemidir.

4. Tanışırken dikkat etmen gerekenler

Yukarıdaki iletişim adımlarından birini tercih ettikten sonra harekete geçebilirsin. Bir kızın sana ilgi duymasını istiyorsan kesinlikle ama kesinlikle doğru beden dilini kullanman çok önemlidir. Bunun için aşağıda yer alan tanışırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalara göz atmanı öneririm.

 • Göz teması kurmalısın: Tanımadığın bir kıza kendini tanıtacaksan yapman gereken ilk şey göz teması kurmaktır. Ona doğru bakmalı ve göz temasını anında yakalamalısın. Eğer sana bakar ve gülümserse bu seninle konuşmak istediği anlamına gelir.
 • Ona merhaba demelisin: Sadece göz teması yeterli değildir ama bir girişin ayrıntılı olmak zorunda değildir. Sadece bir cevap almaya çalışmalısın. Basit bir şekilde “merhaba” demeli ve ismini söylemelisin. Daha sonra onun ismini sorarak gününün nasıl geçtiğini öğrenmeye çalışabilirsin. Sana doğru dönerse, gülümser ve konuşursa bu olumlu bir sinyaldir.
 • Sohbeti sürdürün ve iletişim bilgilerini isteyin: Hangi iletişim yöntemiyle yola çıktığının bir önemi yoktur. Sohbet sürdürmek için ona kendisi hakkında sorular sormalısın. Açık olmalısın, esnek ve dürüst davranmalısın. Sohbet bir şekilde akıp gidiyorsa ve her şey doğalsa ondan iletişim bilgilerini isteyebilirsin.
  • “Bugün seninle tanıştığım için çok memnun oldum. Bana numaranı verirsen bir başka zaman sohbeti devam ettirmek isterim.”

Umarım bu yazı bir kızla nasıl tanışılır sorusuna cevap niteliğindeki bilgileri bulmana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

2 Comments

Yorum yapıp katkı sağla...