Android için en iyi 10 zamanlayıcı uygulaması

Zamanlayıcı uygulamaları pek çok farklı nedenden ötürü kullanılırlar. Bir zamanlayıcı oldukça basit bir araçtır. Bir zamanlayıcı oluşturursun, o zamanlayıcı çalışır ve bittiğinde seni uyarır. Bununla birlikte günümüzde gerekli olan pek çok işlev modern zamanlayıcı uygulamalarının birer parçası haline getirilmiş durumdadır.

Zamanlayıcı uygulamaları pek çok farklı nedenden ötürü kullanılırlar. Bir zamanlayıcı oldukça basit bir araçtır. Bir zamanlayıcı oluşturursun, o zamanlayıcı çalışır ve bittiğinde seni uyarır. Bununla birlikte günümüzde gerekli olan pek çok işlev modern zamanlayıcı uygulamalarının birer parçası haline getirilmiş durumdadır.

Verimlilik, belirli egzersiz türleri ve diğer her türlü şey için zamanlayıcılar vardır. Zamanlayıcı uygulamalarının genel olarak kullanım alanları sınırlı olabilir. İhtiyaçların ne olursa olsun doğru şekilde çalışan bir uygulamaya ihtiyaç duyacağın neredeyse kesin gibidir. Bu yüzden, Android için geliştirilmiş en iyi zamanlayıcı uygulamalarına bakmalısın.

1. Interval Timer

interval timer android zamanlayıcı uygulamasıInterval Timer son derece basit bir biçimde çalışan zamanlayıcı uygulamasıdır. Bu uygulama çoğunlukla egzersizler için yararlıdır diyebiliriz. Her egzersiz aralığı için zamanlayıcılar ayarlayabilir ve birinden diğerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsin. Bu açıdan son derece kullanışlı olduğunu söylemeliyim.

Uygulama, aktifken okunması kolay minimal bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Uygulamanın temel versiyonu yeterince iyi bir biçimde çalışır. Ancak, ön ayarların nasıl çalıştığını öğrendikten sonra uygulamaya ekstra bir verimlilik kazandırmış olursun. Uygulamanın premium versiyonunun oldukça ucuz olduğu unutulmamalıdır.

Interval Timer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Focusmeter

focusmeter android zamanlayıcı uygulamasıFocusmeter özellikle üretkenliğe odaklanan bir zamanlayıcı uygulamasıdır. İki farklı zamanlayıcı ayarlamana izin verir. Birincisi, mümkün olduğunda üretken olduğun bir zamanlayıcı ve ardından molanı takip etmek için ikinci bir zamanlayıcıdır. Bu yöntem özellikle Pomodoro tekniği olarak bilinir.

Bu yöntem zamanlayıcılar olduğu sürece iyi bir şekilde çalışmaktadır. Yapılandırmak ve kullanmak yeterince kolaydır. Ayrıca entegre takvim ile üretkenliği takip edebilme şansın vardır. Ayrıca uygulamanın açık ve koyu mod, bir etiket sistemi ve verileri dışa aktarma gibi ek özellikleri vardır.

Focusmeter uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Sand Timer

sand timer android zamanlayıcı uygulamasıSand Timer biraz eğlenceli olan zamanlayıcı uygulamalarından biridir. Çoklu zamanlayıcı uygulaması gibi çalışır. Fakat zamanlayıcılar farklı renklerde olan kum saati zamanlayıcılarıdır. Dürüst olmam gerekirse, uygulamanın diğer uygulamalardan tek farklı yönü kullanıcı arayüzüdür.

Uygulamanın kullanımı çok basittir. Özellikle onu masa oyunları gibi şeyler için kullanabilmek oldukça kolaydır. İvme ölçer kullandığı için telefonunu ters çevirdiğin zaman kum saatinde yer alan kumun diğer uca akmasını sağlayabilirsin. Bu gerçekten ideal özelliklerden biridir.

Sand Timer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Kronometre ve Zamanlayıcı

stopwatch timer original android zamanlayıcı uygulamasıKronometre ve Zamanlayıcı (Stopwatch Timer Original), hafif ve minimal bir yapıda olan zamanlayıcı uygulamasıdır. Hem kronometre hem de zamanlayıcı işlevi oldukça basittir. Gerektiğinde ikisi arasında ileri geri kaydırma yapman yeterli olacaktır. Zamanlayıcı işlevi oldukça güzeldir. Bununla birlikte çok karmaşık değildir.

Bir zamanlayıcı ayarlaman durumunda başlata basarsın ve ardından her geri sayımdan sonra otomatik olarak tekrarlanıp tekrarlanmayacağını seçebilirsin. Bu neden uygulama en iyi şekilde temel düzeyde egzersiz yaparken kullanılır. Uygulamanın çok iyi çalıştığının ve kullanımının çok kolay olduğunu söyleyebilirim.

Kronometre ve Zamanlayıcı uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Goodtime: Pomodoro Verimlilik Zamanlayıcısı

goodtime android zamanlayıcısı uygulamasıGoodtime: Pomodoro Verimlilik Zamanlayıcısı, normal bir zamanlayıcı olarak kullanabilecek bir araçtır. Fakat asıl amacı Pomodoro tekniği için özel bir zamanlayıcı olmasıdır. Uygulamanın birçok farklı olumlu yönü vardır. Öncelikle uygulama reklamsızdır. Buna ek olarak açık kaynak kodludur ve veri toplama gibi bir özelliği yoktur.

Ücretsiz sürümde toplamda 43 farklı dil desteği vardır. Tamamen AMOLED dostu karanlık mod, Wear OS desteği ve oldukça özelleştirilebilir bir zamanlayıcı içerir. Profesyonel sürümde ise renkli etiketler, verileri dışa aktarma, daha fazla tema ve ekran koruyucu modu gibi seçenekler vardır.

Goodtime: Pomodoro Verimlilik Zamanlayıcısı uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Kitchen Timer

kitchen timer android zamanlayıcı uygulamasıKitchen Timer uygulamasının biraz farklı bir seçim olduğunu söylemem gerekir. Zamanlayıcı olarak çalışır ama özellikleri çoğunlukla mutfakta kullanım için idealdir. Birden çok zamanlayıcı ayarlama şansın vardır. Ayrıca neyi takip ettiklerini belli etmek için bunlara isimler verebilirsin.

Mutfakta ne pişirmeye çalışıyorsan onun için bir etiket kullanabilirsin. Kullanıcı arayüzü yeterince temizdir. Zamanlayıcı sıfıra ulaştığında ekstra süreye ihtiyacın olduğu zaman ekstra fonksiyonlardan yararlanabilirsin. Ayrıca yemek kontrolü gerçekleştirmek için ön alarmlar içeren bir uygulamadır.

Kitchen Timer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Multi Timer StopWatch

multi timer stopwatch android zamanlayıcı uygulamasıMulti Timer StopWatch çoklu görevler için mükemmel bir seçimdir. Aynı anda birden fazla zamanlayıcı ayarlama şansın vardır. Mutfakta kullanım için belirli özellikler yoktur. Bu yüzden zamanlayıcıyı hemen hemen her şey için kullanabilirsin. Bu uygulamanın son derece işe yarar olduğunu belirtmem gerekir.

Her zamanlayıcıya ayrı ayrı alarm tonları atayabilirsin. Son olarak, ihtiyaç duyman durumunda uygulama kronometre kayıtlarını saklar. Profesyonel sürümde gerçekten önemli bir ekstra özellik yoktur. Fakat bu sürüm reklamları kaldırır ve uygulamanın daha fazla geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Multi Timer StopWatch uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Timebox Timer

timebox timer android zamanlayıcı uygulamasıTimebox Timer, minimal bir kullanıcı arayüzüne sahip bir zamanlayıcı uygulamasıdır. Bu uygulamanın amacı, zamanlayıcıya ihtiyaç duyduğunda onu mümkün olduğunca çabuk başlatmaya odaklanır. Uygulamanın Google Assistant desteği vardır. Bu açıdan farklı bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.

Uygulama kolay ama etkili bir kullanıcı arayüzü ve iki saate kadar destek ile birlikte gelir. Hepsi bir arada bir seçeneğe ihtiyacın varsa Pomodoro zamanlayıcısı olarak da iyi çalışan bir uygulamadır. Uygulamada çoklu zamanlayıcı desteğinin olmaması önemli bir eksik olsa bile uygulamanın kullanışlı olduğunu unutmamak gerekir.

Timebox Timer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Visual Timer: Countdown

visual timer countdown android zamanlayıcı uygulamasıVisual Timer: Countdown diğer zamanlayıcı uygulamalarına benzer bir yapıda olan bir zamanlayıcı olan bir uygulamadır. Fakat bu uygulama zamanın geçişini ve ne kadar zaman kaldığını göstermek için grafikler kullanır. Bu, üretkenlik veya egzersiz için yararlı bir özellik gibi görünmektedir. En azından diğerlerine göre bir fark yaratmıştır.

Uygulama, çeşitli etkinlikler için plan yapabilmen adına ön ayarlara sahiptir. Ayrıca, kullanıcı arayüzü oldukça güzeldir. Bu yüzden çoğu bunu kullanmakta sorun yaşamamalıdır. Biraz basittir, bu yüzden daha karmaşık ihtiyaçları karşılamakta zorlanabilirsin. Fakat genel olarak uygulamanın kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Visual Timer: Countdown uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Google Saat

google saat android zamanlayıcı uygulamasıGoogle Saat adından anlaşılabileceği gibi bir saat uygulamasıdır. Çoğu saat uygulaması mükemmel bir şekilde çalışan zamanlayıcı araçlarına sahiptir. Saat uygulaması denildiğinde akıllara ilk gelmesi gereken uygulama budur. Alarm kurmak, kronometre işlevini kullanmak ve bir zamanlayıcı ayarlamak oldukça kolaydır.

Bu uygulamada birden çok zamanlayıcı ayarlama şansın vardır. Bu özellikle birden fazla uğraşla uğraştığın zaman harika bir seçenektir. Ayrıca uygulamanın Wear OS ile çalıştığı unutulmamalıdır. Buna ek olarak uygulamada hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma gibi şeyler yoktur.

Google Saat uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...