Android için en iyi 10 ücretsiz film uygulaması

Film izlemek için video akış hizmetleri hızlı bir biçimde pastadan daha büyük paylar almaya devam etmektedirler. İnsanların büyük bir kısmı Netflix ve benzeri hizmetler için ödeme yapmaktadırlar. Fakat, herkesin bu imkana sahip olmadığını bilmek önemlidir. Bu nedenle ücretsiz film izleme uygulamalarını iyi bir alternatif olarak görmek gerekir.

Film izlemek için video akış hizmetleri hızlı bir biçimde pastadan daha büyük paylar almaya devam etmektedirler. İnsanların büyük bir kısmı Netflix ve benzeri hizmetler için ödeme yapmaktadırlar. Fakat, herkesin bu imkana sahip olmadığını bilmek önemlidir. Bu nedenle ücretsiz film izleme uygulamalarını iyi bir alternatif olarak görmek gerekir.

İnternetin karanlık yerlerine girmeden ücretsiz bir biçimde bir şeyler izlemek istiyorsan çok fazla seçeneğin olduğunu bilmelisin. Yasal ve ücretsiz bir biçimde film izleyebileceğin çeşitli uygulamalar vardır. Hatta bunun için YouTube’u bile kullanabilirsin ama her zaman çok geniş bir film yelpazesi keşfetmen mümkün olmayabilir.

1. puhuTV

puhutv android ücretsiz film izleme uygulamasıpuhuTV, Türkiye’nin ilk dijital yayın platformlarından birisidir. Bu uygulama aynı zamanda mobil cihazlarda yer alan en popüler ücretsiz film uygulamaları arasında yer alır. Bir sürü filmi, çeşitli dizileri ve aralarından seçim yapabileceğin daha farklı yayınlara sahiptir.

Popülerlik söz konusu olduğunda gerçekten iyi yapımlara buradan ulaşabilirsin. Üstelik filmleri ve dizileri izlemek için ücretsiz bir üyelik oluşturman yeterlidir. Uygulama son derece popülerdir ve Türkiye standartlarında son derece ideal çözümlerden birisidir.

puhuTV uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Plex

plex android ücretsiz film izleme uygulamasıPlex biraz farklı yapıda bir uygulamadır. Bu uygulama özellikle bilgisayarında film ve dizi bulunanlar için muazzam bir seçenektir. Tek yapman gereken bu uygulamayı kullanarak bilgisayarını bir sunucuya dönüştürmektir. Ardından bilgisayarında yer alan filmleri telefonundan veya tabletinden izleme fırsatı elde edersin.

Aynı zamanda şirketin aralarından seçim yapabileceğin çeşitli yapımları vardır. Bunlara gişe rekorları kıran filmler, bağımsız filmler ve daha fazlası dahildir. Tüm bunları en iyi şekilde izleyebilmek için yeterli düzeyde İngilizce bilmen gerektiğini unutmamalısın.

Plex uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Pluto TV

pluto tv android ücretsiz film izleme uygulamasıPluto TV, ücretsiz film uygulamaları denildiğinde akıllara gelen ilk seçeneklerden biridir. İsteğe bağlı olarak 100’lerce TV kanalı ve 1.000’lerce film veya dizi sunar. Uygulama diğer film izleme uygulamalarına benzer şekilde çalışır. Reklamları izlersin ve karşılığında video içeriği elde edersin.

Uygulama aynı zamanda özel seçkilerden oluşan korku, romantizm, komedi ve diğer türlerden oluşan bir koleksiyonla birlikte gelir. Reklamların çok can sıkıcı olduğunu söyleyemem. Diğer taraftan uygulamanın büyük çoğunlukla İngilizce yayın sunduğunu söylemem gerekir.

Pluto TV uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. FOX & FOXplay

fox and foxplay android ücretsiz film izleme uygulamasıFOX & FOXplay, adından anlaşılabileceği gibi medya devi tarafından sunulmuş bir uygulamadır. Uygulamanın temel amacı aslında bünyesinde yayınlanan haberleri, dizileri ve programları takipçilerle buluşturmaktır. Bunu ise reklamsız bir biçimde gerçekleştirmeye çalışır.

Buna ek olarak uygulamanın içerisinde ücretsiz bir biçimde izlenebilen çeşitli filmler bulabilmek mümkündür. Her ne kadar koleksiyon çok geniş olmasa bile filmlerden hoşlanan kişileri memnun edecek bazı yapımlar vardır. Ücretsiz bir biçimde film izlemek istiyorsan bu uygulamaya şans verebilirsin.

FOX & FOXplay uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Yidio

yidio android ücretsiz film izleme uygulamasıYidio, video içeriği yayınlayan bir uygulama değildir. Bunun yerine video akışı yapılan içeriği aramak için mükemmel bir yoldur. Bu uygulama görmek istediğin filmleri bulmak için Netflix ve Amazon Prime gibi hizmetlerde arama yapmanı sağlar. Daha sonra ilgili içerik yasal olarak ücretsiz gösteriliyorsa bunu sana sunar.

Reklamların fazla olduğunu söyleyebilirim. Buna ek olarak önerilen içerik kısımları biraz karmaşıktır. Filmlerden hiçbirini izleyemeyecek olsan bile arama yapmak için muazzam bir çözümdür. Buna ek olarak uygulamaya Türkiye’den erişim yoktur. VPN kullanarak girmen gerekmektedir ve içerikler çoğunlukla İngilizce dilindedir.

Yidio uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. YouTube

youtube android ücretsiz film izleme uygulamasıYouTube aslında oldukça popüler bir video akış platformudur. Bu platformda çeşitli eski ve yeni filmleri bulabilirsin. Üstelik bunları çoğu yayıncılar tarafından bizzat yayınlanmış içeriklerdir. Özellikle Yeşilçam dönemine ait birçok farklı filmi burada yüksek kaliteli olacak şekilde bulman mümkündür.

Buna ek olarak, çeşitli popüler ve güncel dizilerin veya televizyon programlarının tekrarlarını bulabilmen mümkündür. Film izlemek için çok fazla kasmak yerine eski filmlerle takılmak hoşuna gidiyorsa bu uygulama fazlasıyla ihtiyacını karşılayacaktır. Elbette bazen reklamlarla karşılaşabileceğini unutmamalısın.

YouTube uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Popcornflix

popcornflix android ücretsiz film izleme uygulamasıPopcornflix, özellikle film içeriği isteyen kişilerin beğeneceği türden bir film izleme uygulamasıdır. Uygulama sık sık eklenen yeni filmlerle gün geçtikçe çok daha büyük bir platform haline gelmektedir. Ayrıca bir sürü tür, bazı uluslararası filmler ve daha fazlasını bulabilmen mümkündür.

Uygulamanın çalışma yöntemi oldukça basittir. Bu yüzden herhangi bir sürprizle karşılaşmazsın. Video akış kalitesi ortalama düzeydedir. Bununla birlikte arabelleğe alma konusunda çeşitli şikayetlerin olduğunu unutmamak gerekir. İyi düzeyde İngilizce biliyorsan keyifle kullanabileceğin bir uygulamadır.

Popcornflix uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Tubi TV

tubi tv android ücretsiz film izleme uygulamasıTubi TV, ücretsiz filmler ve diziler için ideal uygulamalardan biridir. Çoğu kişi bu uygulamada yer alan reklamları pek önemsemez. Uygulamanın çalışma yöntemi ise gayet basittir. Reklam izlersin ve karşılığında video içeriğine sahip olursun. Ayrıca video içerikleri dünyanın çeşitli yerlerinden elde edilmiş içeriklerle doludur.

Uygulamada anime tarzı içerikler bulabilmen de mümkündür. Genel olarak içeriklerin belirli bir kalite standardında olduğunu söyleyebilirim. Uygulamanın tek dezavantajı ise Türkçe dil desteği konusundaki katı tutumudur. İngilizce biliyorsan senin için problem olmayacaktır ama onun dışında içerikler tüketilebilir değildir.

Tubi TV uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. GAİN

gain android ücretsiz film izleme uygulamasıGAİN, diğer pek çok uygulamaya göre genç sayılabilecek bir uygulamadır. Yayın hayatına başladıktan bir süre sonra yapımları ve reklamlarıyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Platformdan verim alabilmek için yani içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için bir abonelik gerektiğini unutmamalısın.

Ücretsiz yanı ise çeşitli filmler ve kısa filmlerle sınırlıdır. Farklı bir şeyler izlemek istiyorsan ücretsiz olarak üyelik edinebilirsin. Ayrıca ücretsiz üyelikle çeşitli haber akışını ve canlı yayınları ücretsiz bir biçimde takip edebilme fırsatı elde edersin. Yenilikçi bir platformun parçası olmak istiyorsan bu seni fazlasıyla memnun edecektir.

GAİN uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Crunchyroll

crunchyroll android ücretsiz film izleme uygulamasıCrunchyroll en popüler anime akış hizmetlerinden biridir. Uygulama oldukça geniş bir içerik yelpazesi sunar. Çoğu ücretsiz film uygulaması gibi uygulamanın reklamlarla doludur. Bununla birlikte en son içerikleri ödeme yapan abonelerden çok daha sonra alırsın.

Buna rağmen diğer bazı içerik türleriyle birlikte ücretsiz anime sağlar. Bu uygulamada genel olarak altyazılı anime şovlarıyla karşılaşırsın. Hesap bölümünden altyazı dilini değiştirebilme şansın vardır. Buna rağmen uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için İngilizce biliyor olman çok daha isabetli olacaktır.

Crunchyroll uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...