Android için en iyi 10 metronom uygulaması

Metronom müzisyenler için harika bir araçtır. Bir Android kullanıcısı olarak metronom konusunda onlarca farklı seçeneğe sahipsindir. Metronomun müzikte inanılmaz derecede önemli olduğunu unutmamalısın. Bu yüzden onlarca farklı seçenek arasından en iyi metronom uygulamalarını bulmak isteyebilirsin.

Metronom müzisyenler için harika bir araçtır. Bir Android kullanıcısı olarak metronom konusunda onlarca farklı seçeneğe sahipsindir. Metronomun müzikte inanılmaz derecede önemli olduğunu unutmamalısın. Bu yüzden onlarca farklı seçenek arasından en iyi metronom uygulamalarını bulmak isteyebilirsin.

Müzikle uğraşan kişiler metronom uygulamalarını kullanarak daha iyi tempo oluşturabilirler. Bu yüzden uygulamaların aynı zamanda görsel yanlarının güçlü olması gerekir. Android için geliştirilmiş çok işlevsel metronom uygulamaları vardır. Bunlar arasından en iyi metronom uygulamalarını bulmak istiyorsan önerilerime göz atabilirsin.

1. Camtronome

camtronome android metronom uygulamasıCamtronome metronom özelliği dışında farklı bir özelliğe sahip uygulamalardan biridir. Bir metronom uygulaması için tüm temel özelliklere sahiptir. Bir beat ayarlayabilir, değiştirebilir ve bir sürü zaman imzası kullanabilirsin. Çoğu metronom uygulaması gibi ekrana dokunarak ritim ayarlama özelliği vardır.

Bu uygulama oturumunu kaydetmene ve daha sonra oynatmana olanak tanır. Gelişmiş metronom özelleştirmesi ve kayıt özelliği, onu birçok insan için kolay bir öneri haline getirir. Son olarak, bu uygulamayı Bluetooth veya USB klavyeler üzerinden kontrol edebilirsin.

Camtronome uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Natural Metronome

natural metronome android metronom uygulamasıNatural Metronome basit ama son derece işlevsel metronom uygulamalarından biridir. Temel özelliklerin hemen hemen hepsini yerine getirir. Ayrıca uygulama ritmine göre sesler çıkarır. Buna ek olarak sana görsel bir gösterge gösterir. BMP değerini kontrol edebilmek için dokunma özelliğini de içerir.

Uygulamanın basit bir kullanıcı arayüzü vardır. Kullanımı oldukça kolaydır ve ücretsiz sürümde dahi reklam yer almaz. Uygulama arka planda çalışır. Uygulamadan çıkmadan önce onu kapatmayı unutmamalısın. Aksi taktirde uygulama arka planda çalmaya devam edecektir. Bu, ücretsiz bir metronom uygulaması için oldukça ideal bir seçenektir.

Natural Metronome uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Metrogether

metrogether android metronom uygulamasıMetrogether bir müzik grubunda metronom kullanımını daha kolay hale getirir. Genel olarak metronom davulcu tarafından kullanılsa bile bazı gruplar ortak bir kullanım isteyebilmektedirler. İşte bu noktada devreye bu uygulama girer. Herkesin bir arada ritim tutabilmesi için grup üyelerinin telefonlarıyla senkronize bir şekilde çalışır.

Bu uygulama her şeyi Bluetooth yoluyla halleder. Uygulamanın belirli bir öğrenme eğrisi vardır. Bu nedenle ilk çalıştırmadan itibaren uygulamayı kolay bir biçimde kullanma fırsatı elde edemezsin. Her ne kadar öğrenmesi zor olsa bile bir grup için gerekli olan metronom ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilen bir uygulamadır.

Metrogether uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. 7Metronome

7metronome android metronom uygulaması7Metronome son derece sağlam ve kullanışlı bir metronomdur. Uygulama dakikada 20-240 beat (BPM), 100’den fazla zaman imzasını ve bazı gerçekten iyi vuruş görselleştirmelerini destekler. Ek olarak, ritmi ayarlamak için ekrana dokunabilir ve anında BPM değişikliği yapmak için ekranı kaydırabilirsin.

Uygulama aynı zamanda arka planda çalışma özelliğine sahiptir. Böylece çaldığın müziği kaydetmek veya notaları görüntülemek için başka bir uygulamaya geçiş yapabilirsin. Bildirim çubuğundan uygulamayı kontrol edebilme şansın vardır. Özellikleri düşünüldüğünde bir metronom için son derece makul olduğunu söylemek mümkündür.

7Metronome uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Metronome Beats

metronome beats android metronom uygulamasıMetronome Beats, mobil cihazlarda son derece popüler olan metronom uygulamalarından biridir. Çoğundan daha geniş bir aralık olan 300 BPM’e kadar her yeri destekler. Ritmi kendiniz ayarlamak için bir dokunma işlevi de vardır. Diğer bazı özellikler arasında, müziğinizin daha hızlı bölümlerini vurgulama gibi özellikler yer alır.

Uygulamada metronomun perdesini değiştirme yeteneği ve daha fazlası vardır. Ücretsiz sürümde reklamlar yer alır ama aynı zamanda tüm özellikler bulunur. Uygulamanın tek dezavantajı öğrenme eğrisidir. Bazı özelliklere alışmak biraz sürer. Bu problemi aştıktan sonra uygulamanın ne kadar bu kadar popüler olduğunu anlayabilirsin.

Metronome Beats uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Metronomerous

metronomerous android metronom uygulamasıMetronomerous ücretsiz olan en iyi metronom uygulamalarından biridir. Çoğu uygulama gibi temel gereksinimleri karşılama konusunda son derece başarılıdır. BMP değerlerini değiştirebilir, tempoya odaklanabilir, bir kaydırıcı ile tempoyu ayarlayabilir veya elle sayısal bir tane girebilirsin.

Ayrıca daha hızlı veya daha zor müzik parçaları üzerinde çalışmak için vuruşları (beat) çeşitli şekillerde bölebilirsin. Diğer bazı özellikler arasında bir grup ses, oynatma sırasında tempoyu kademeli olarak yükseltme seçeneği ve üç farklı dil desteği bulunur. Belki tüm metronom özelliklerine sahip olmayabilir ama son derece kullanışlıdır.

Metronomerous uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Soundbrenner Metronom

soundbrenner metronom android metronom uygulamasıSoundbrenner Metronom adından anlaşılabileceği gibi Soundbrenner tarafından geliştirilmiştir. Oldukça popüler ve aynı zamanda kullanışlı olan metronom uygulamasıdır. Kullanıcı arayüzleri açısından son derece şık olduğunun altını çizmek isterim. Kadranlar, düzen ve grafikler son derece pürüzsüz ve nettir.

Uygulamanın aynı zamanda bazı iyi özellikleri vardır. 20 metronom sesi, açık ve koyu bir tema, bir set listesi özelliği, özelleştirilebilir BPM gibi olağan şeyler için destek sunar. Ayrıca kontrol amacıyla USB ve Bluetooth MIDI aygıtları takmana izin verir. Bu açıdan aracın son derece güçlü olduğunu söyleyebilirim.

Soundbrenner Metronom uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Stage Metronome

stage metronome android metronom uygulamasıStage Metronome müzik tutkunları için geliştirilmiş olan mükemmel bir metronom uygulamasıdır. Özelleştirilebilir BPM, çeşitli zaman imzaları ve bunun gibi şeyler içerir. Ayrıca uygulamadan bir şarkı listesi oluşturabilme şansın vardır. Her şarkının kendi BPM’i ve zaman işareti vb. olabilir.

Böylece, her parçada sonra ayarları çevirmeye gerek kalmadan birden fazla şarkının tamamının pratiğini yapabilirsin. Bu durum onu özellikle canlı şovlar için harika kılar. Bir şarkıdan diğerine geçişi daha kolay hale getirebilirsin. Kullanıcı arayüzünün biraz karmaşık olduğunu söyleyebilirim ama zamanla alışacağını umut ediyorum.

Stage Metronome uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Fender Guitar Tuner

fender guitar tuner android metronom uygulamasıFender Guitar Tuner metronom dışında özelliklere sahip olan uygulamalardan biridir. Bu uygulama öncelikle bir enstrüman ayarlama uygulaması olarak işlev görür. Bununla birlikte bazı iyi, temel metronom özelliklerine de sahiptir. Mikrofonunu kullanan bir otomatik ayarlayıcı veya kulaktan ayar yapabileceğin bir manuel ayarlayıcıyla gelir.

Uygulamanın ayrıca bir kromatik modu, önceden ayarlanmış akortları ve özel akortları vardır. Metronom tarafı oldukça basittir. Uygulama, kolay pratik için çeşitli türlerde 65 davul parçası içerir. Metronom modunun bir sürü seçeneği vardır. Buna rağmen hiçbir şeyin aşırı süslü olmadığını söylemek gerekir.

Fender Guitar Tuner uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Phi Metronome

phi metronome android metronom uygulamasıPhi Metronome oldukça kullanışlı bir metronom uygulamasıdır. Diğer metronom uygulamalarına kıyasla nispeten yeni sayılabilir. Bu yenilikçilik aynı zamanda onun bazı benzersiz özelliklere sahip olmasına yol açmıştır. Mesela, zaman imzalarında irrasyonel sayıları kullanmana izin veren birkaç metronom uygulamasından biridir.

Bu süper özellik birçok kişinin takdir edeceği ilgi çekici özelliklerden biridir. Ek olarak uygulama, standart metronom özelliklerinin çoğuna sahip temalar içerir. Hatta uygulama aynı zamanda Android TV gibi cihazlar için optimize edilmiştir. Nitekim, henüz çok genç olan bir uygulamada bir takım hatalarla karşılaşmak mümkündür.

Phi Metronome uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...