Android için en iyi 10 Korece öğrenme uygulaması

Korece şu anda en popüler Asya dilleri arasında yer alır. Korece şaşırtıcı derecede popüler olan bir olsa bile öğrenmesi oldukça zordur. En iyi Korece öğrenme uygulamalarını kullanarak Korece öğrenme konusunda kendini geliştirmen ve ek öğrenme materyallerine erişmen mümkündür.

Korece şu anda en popüler Asya dilleri arasında yer alır. Korece şaşırtıcı derecede popüler olan bir olsa bile öğrenmesi oldukça zordur. En iyi Korece öğrenme uygulamalarını kullanarak Korece öğrenme konusunda kendini geliştirmen ve ek öğrenme materyallerine erişmen mümkündür.

Korece şaşırtıcı derecede ilgili görür. Bunu büyük oranda k-pop gibi bir müzik türüne borçludur. Diğer taraftan e-sporun gelişmesiyle birlikte Kore takımlarının iyi bir yer edinmesi ve beraberinde Kore dizileri sayesinde popülerliği iyice artmıştır. Korece öğrenmek için harika uygulama seçenekleri vardır. Bunlardan bazılarını seninle paylaşıyorum.

1. Kolayca Korece Öğrenme

kolayca korece öğrenme android korece öğrenme uygulamasıKolayca Korece Öğrenme adından anlaşılabileceği gibi basit bir dil öğrenme uygulamasıdır. Tam anlamıyla Korece öğrenme deneyiminden çok bir konuşma kılavuzu ve yardımcı araç görevi görür. Konuşma kılavuzu 900 kelime ile kelime öbeği içerir.

Uygulama ayrıca daha hızlı öğrenme için testler, bilgi kartları ve diğer alıştırmaları içerir. Seyahat edenler ve öğrenciler için mükemmel bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Fakat daha etkili ve verimli bir öğrenme deneyimi için onu kesinlikle daha kapsamlı bir uygulama ile bir araya getirerek kullanmalısın.

Kolayca Korece Öğrenme uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Naver Papago

naver papago android korece öğrenme uygulamasıNaver Papago bir çeviri uygulamasına oldukça benzer yapıdadır. Bu uygulama Google’ın arama fonksiyonunun Korece sürümü olan Naver’den gelir. Bu nedenle, bazı durumlarda çok ayrıntılı şekilde çeviri yapabilme fonksiyonuna sahiptir. Korece öğrenmek istiyorsan ve temel İngilizce bilgin varsa son derece kullanışlı bir uygulamadır.

Uygulama, 13 dil desteği ile birlikte çok temiz ve kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Diğer bazı özellikler arasında çevrimdışı çeviriler, görüntü çevirileri, gerçek zamanlı sesli çeviri bulunur. Ayrıca web sitelerini ve el yazısını çevirebilme potansiyeli vardır. Korece öğrenenler için yerleşik sözlüğe sahiptir.

Naver Papago uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Memrise

memrise android korece öğrenme uygulamasıMemrise, en güçlü ve aynı zamanda en popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir. Korece bu uygulama ile öğrenebileceğin dillerden biridir. Birçok öğrenme yöntemini ve öğrenme felsefesini tek bir yerde birleştirir. Bu uygulama, öğrenmek istediğin dili konuşan gerçek insanlarla sosyalleşmeni sağlar.

Buna ek olarak dil bilgisi ve kelime dersleri, testler, çevrimdışı destek, sesli telaffuz kılavuzu ve çok daha fazlasını içerir. Bu özelliklere ulaşmak için elbette ücretli aboneliği gözden geçirmen gerekir. Nitekim bu uygulamanın Korece öğrenmeye çalışan sıradan öğrenciler için olduğunu düşünmüyorum.

Memrise uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Drops: Korece

drops korece android korece öğrenme uygulamasıDrops: Korece, çeşitli diller için popüler bir dil öğrenme uygulaması olan ana uygulamanın Korece varyasyonudur. Uygulama, dil bilgisi gibi diğer konuların üzerinde çok fazla durmaz. Daha çok kelime ve ifade öğrenmeye yönelik bilgiler sunar. Dahası hızlı bir şekilde ilerleyen bir uygulamadır.

Uygulama oyunlar ve testler gibi çeşitli şeyler içerir. Sana oldukça iyi bir zihinsel egzersiz sağlar. Ücretsiz sürüm seni günde beş dakika ile sınırlar. Bu süreyi uzatmak için abone olmak gerekir. Fakat sıradan bir öğrenciysen ve çok acelen yoksa ücretsiz sürüme bağlı kalmanı öneririm.

Drops: Korece uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Tandem

tandem android korece öğrenme uygulamasıTandem sosyal bir biçimde dil öğrenme konusunda en iyi uygulamalardan biridir. Temelde yaptığı şey aslında oldukça basittir. Dil öğrenmek isteyen başka bir kişiyle bir araya gelirsin. Onlara kendi dilini ve kültürünü öğretirsin ve eşleştiğin kişi de sana aynı şekilde kendi dilini ve kültürünü öğretir.

Uygulama ayrıca sesli ve görüntülü aramalar ve çeşitli türlerde mesajlar içerir. Dilersen konuşmak istediğin konuları seçebilme şansın vardır. İstersen yardım alabileceğin profesyonel eğitmenler de mevcuttur. Elbette bunlardan yararlanmak için ücretli bir biçimde uygulamaya abone olman gerekir.

Tandem uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Rosetta Stone

rosetta stone android korece öğrenme uygulamasıRosetta Stone dil öğrenme söz konusu olduğunda büyük uygulamalardan biridir. Uygulama, Korece dahil olmak üzere 24 farklı dili destekler. Kurumsal olarak geliştirilmiş özel bir öğretim yöntemi kullanır. Tekrarlama, konuşma yoluyla öğrenme ve aksan öğrenmeye odaklanır.

Temelde önce düzgün konuşmayı öğrenirsin. Buna bağlı olarak dilin çeşitli mekaniğinin çoğunu öğrenirsin. Söz konusu yöntem denenmiş ve sonuçlarının olumlu olduğu rapor edilmiştir. Uygulamanın en büyük handikabı ise sahip olduğu abonelik ücretidir. Kesinlikle temel düzeyde bir şeyler öğrenmek için ideal değildir.

Rosetta Stone uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Mondly: Korece

mondly korece android korece öğrenme uygulamasıMondly: Korece dil öğrenme konusunda popüler uygulamalarından biridir. Geleneksel dil öğrenme yöntemine aldırış etmeyen bir uygulamadır. Bunun yerine doğrudan dilin içine dalar ve sana Korece konuşmayı öğretir. Temel fikirleri öğretir ve oradan kendini geliştirmene yardımcı olur.

Ayrıca sesli telaffuzlar, testler, çeşitli dersler, cümle öğrenimi, fiil çekimi ve diğer faydalı şeyleri içerir. Her ne kadar ondan daha iyi uygulamalar olduğunu düşünsem bile bir şeyler öğretme tarzı senin için uygun olabilir. Özellikle bir abonelik gerçekleştirmek istiyorsan diğer uygulamalardan daha ucuz olduğunu görebilirsin.

Mondly: Korece uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. LingoDeer

lingodeer android korece öğrenme uygulamasıLingoDeer ufak bir handikapla birlikte mevcut olan en iyi Korece uygulamalarından biridir. Uygulama çoğunlukla Asya dillerine odaklanır. Fakat onu kullanabilmek için temel düzeyde İngilizce bilmen gerekir. Korece söz konusu olduğunda temel işlevleri olabildiğince iyi şekilde yerine getirir.

Alfabeyi ve her dilin temel deneyimini öğrenirsin. Uygulama ayrıca çevrimdışı destek içerir. Buna ek olarak çeşitli alıştırma türleri, 2.000’den fazla kelime ile kelime öbeği ve bilgi kartı sistemi içerir. Ücretsiz sürümde özelliklerin bazıları vardır. Daha fazla özellik için uygulamaya abone olman gerekir.

LingoDeer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Duolingo

duolingo android korece öğrenme uygulamasıDuolingo tartışmasız bir biçimde en popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir. Korece dahil olmak üzere onlarca farklı dili destekler. Dil öğrenimine basit bir yaklaşım getirir ve oyunlaştırmayı devreye sokar. Yavaş yavaş çeşitli kelimeler ve ifadeler öğrenerek ilerlersin. Bu kelimeler ve ifadeler zamanla birbirlerine bağlanırlar.

Uygulama oldukça etkilidir. Uygulama, 34 saatlik uygulama deneyimini bir eğitim dönemiyle eşdeğer görür. Bu her ne kadar kanıtlanmış bir şey olmasa bile uygulamanın ücretsiz oluşu oldukça önemlidir. Elbette ücretli sürüm vardır ama ücretli sürüme geçmek için Korece öğrenme konusunda çok ciddi adımlar atmak istemen gerekir.

Duolingo uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Google Çeviri

google çeviri android korece öğrenme uygulamasıGoogle Çeviri tartışmasız bir biçimde en güçlü çeviri araçlarından biridir. Çevrimiçi olarak 100’den fazla dilde ve çevrimdışı olarak 50’den fazla dilde çeviri yapabilir. Herhangi iki dil arasında kolayca çeviri yapabilirsin. Uygulama çoğunlukla seyahat edenler için kullanışlıdır.

Bununla birlikte pratik yapmak için mükemmel bir sesli çeviri seçeneğine sahiptir. Ek olarak bir şeyleri gerçek zamanlı olarak çevirebilen bir kamera özelliği vardır. Bu onu özellikle Korece öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenek haline getirir. Üstelik uygulama teknoloji devi Google tarafından geliştirilmiştir ve tamamen ücretsizdir.

Google Çeviri uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...