Android için en iyi 15 kart oyunu

Kart oyunları gerçekten anlamda benzersiz olurlar. Özellikle oyuncuyu eğlendirme konusunda son derece iyidirler. Kart oyunları aslında poker ve solitaire gibi klasikleri kapsarlar. Bunun dışında kalan daha karmaşık kart oyunları da vardır. Android için geliştirilmiş olan en iyi kart oyunlarını oynayarak epey eğlenceli vakit geçirebilirsin.

Kart oyunları gerçek anlamda benzersiz olurlar. Özellikle oyuncuyu eğlendirme konusunda son derece iyidirler. Kart oyunları aslında poker ve solitaire gibi klasikleri kapsarlar. Bunun dışında kalan daha karmaşık kart oyunları da vardır. Android için geliştirilmiş olan en iyi kart oyunlarını oynayarak epey eğlenceli vakit geçirebilirsin.

Kart oyunlarının çeşitliliği seni yanıltmamalıdır. Bu oyunların en önemli yanları kısa süreli bile olsa geçirdiğin vaktin hakkını vermeleridir. Sadece bir veya iki mücadele gerçekleştirerek oyundan hevesini alabilirsin. Fakat en önemlisi elbette Android için en iyi kart oyunları arasından en doğru seçimi yapmaktır.

1. The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls: Legends oyun dünyasının en önemli serilerinden birisinin kart oyunudur. Bu anlamda oyunun çok sadık bir topluluğunun olduğunu söylemem gerekir. Bu oyun kesinlikle mobil için geliştirilmiş en önemli ve en iyi kart oyunlarından biridir. Diğer birçok popüler kart oyunuyla rekabet edebilecek seviyededir.

Oyunda kartları toplayarak ilerlerseniz. Topladığınız tüm kartlarla bir deste oluşturursun ve ardından rakiplerin ile düello yaparsın. Oyunda bir hikaye modu vardır. Buna ek olarak çevrimiçi bir PvP modu ve daha fazlasını içerir. Mekanikler savaşa ekstra stratejik bir his katmak için özel olarak geliştirilmiştir.

The Elder Scrolls: Legends uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Onmyoji: The Card Game

Onmyoji: The Card Game, Onymoji evreninde geçen bir kart oyunudur. Oyun çoğu kart oyununa benzer bir yapıdadır. Bir deste oluşturursun ve diğer oyunculara veya yapay zekaya karşı düellolar yaparsın. Oyuncunun deneyimlemesi için bir hikaye modu da vardır.

Fakat oyunun en önemli yanının PvP olduğunu söylemek gerekir. Deste inşası ve düello mekaniği oldukça geleneksel yapıdadır. Oyunun hikayesi ise üst düzey seviyededir. Ayrıca bazı ekstra kaynaklar kazanabileceğin bir dükkan mekaniği de vardır. Tüm bunlardan yararlanarak oyundan büyük bir keyif alabilirsin.

The Elder Scrolls: Legends uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Cultist Simulator

Cultist Simulator biraz farklı yapıda olan bir anlatı kart oyunudur. Kart kullanımına büyük önem veren bir masa oyunu gibi oynanır. Oyunun en tuhaf yanlarından birisi öğretici bir yapıda olmasıdır. Eğlencenin bir kısmını nasıl oynanacağını öğrenirken yaşarsın.

Oyunda amacın aslında birkaç kez kaybettikten sonra oyunun kendisini fethetmektir. Oyun ayrıca bir hikayeye ve gerçek bilgilere sahiptir. En başından belirtmek gerekirse oyun bazı korku unsurları içerir. Diğer taraftan oyun maalesef ücretlidir. Ama ücretine değeceğinden emin olabilirsin.

Cultist Simulator uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Hearthstone

Hearthstone tartışmasız bir biçimde en popüler kart oyunlarından biridir. Bununla birlikte oyunun çok geniş ve sadık bir oyuncu kitlesi vardır. Oyunun kendisi gerçekten benzersiz desteler oluşturabilmen için yüzlerce kartla birlikte gelir. Aynı zamanda birden fazla deste oluşturma yeteneğine sahip olacağını unutmamalısın.

Birden fazla deste oluşturma yeteneği oyuna biraz çeşitlilik katmaya yardımcı olur. Yeni içerik eklemek için oyun düzenli olarak güncellemeler alır. Oyunun yapısı neredeyse tamamen çok oyunculudur. Oyunu oynamak ücretsizdir ama oyunda uygulama içi satın alımlar mevcuttur.

Hearthstone uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Age of Rivals

Age of Rivals strateji temellerine dayanan bir kart oyunudur. Oyun büyük ölçüde dijital kalırken fiziksel tasarımdan büyük oranda ilham alan bir yapıdadır. Bu oyun, dört tur boyunca tekrarlanan beş aşamalı deste oluşturmaktan daha çok çizim yapmakla ilgilidir. Bir oyunun on dakika gibi oldukça kısa sürmesi mümkün olabilecektir.

Oyun minimalist yapıdadır. Belirli temalara dayalı kartlar hazırlamaya çalışırsın ve birkaç dokunuşla oyunun ilerlemesini sağlarsın. Bu oyunun mobil cihazlarda yer alan en iyi dijital masa oyunlarından biri olduğunu söyleyebilirim. Ona mutlaka bir şans vermelisin.

Age of Rivals uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Legends of Runeterra

Legends of Runeterra nispeten yeni sayılabilecek kart oyunlarından biridir. Bu oyun, oldukça popüler olan League of Legends evrenine aittir. Rekabet ettiği diğer kart oyunlarıyla benzer şekilde oynanır. Oyuncular komutanların yanı sıra çeşitli kartları toplarlar. Bunlar etrafında desteler oluştururlar ve birbirleriyle çevrimiçi rekabet ederler.

Oyun şanstan çok beceriyle ilgilidir. Fakat oyunun bir kart oyunu olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden işin içinde her zaman bir miktar şans vardır. Oyunun özellikleri arasında arkadaşlarla sosyal oyunlar, dereceli oyunlar, toplanacak çok sayıda kart ve hikaye sevenler için bir dizi eğlenceli bilgiler yer alır.

Legends of Runeterra uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Yu-Gi-Oh! Duel Links

Yu-Gi-Oh! Duel Links oldukça popüler olan kart oyunlarından birisidir. Yu-Gi-Oh! evrenini en iyi şekilde temsil eder. Oyuncular kartları toplarlar, desteler oluştururlar ve yapay zekaya veya insanlara karşı düello yaparlar. Oyunun temel düzeyde bundan ibaret olduğunu söyleyebilirim.

Oynaması ücretsiz olan oyunun mekanikleri şaşırtıcı bir şekilde oyuncu dostudur. Diğer kart oyunlarına nazaran çok büyük bir geçmişe sahip olan bir evreni temsil etmesi onun için bir avantajdır. Oynaması ücretsiz olan bu oyunun keyfini çıkarırken aynı zamanda kendini Yu-Gi-Oh! evreninde hayal edebilirsin.

Yu-Gi-Oh! Duel Links uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Clash Royale

Clash Royale, şimdiye kadar geliştirilmiş olan en popüler kart oyunlarından biridir. Bu oyun, diğer rekabetçi kart oyunlarına biraz benzer yapıdadır. Oyun basit bir biçimde Clash of Clans evreninden karakterleri içerir. Bu evrenden gelen birlik ve büyü kartlarını toplarsın.

Bu oyunu oynuyorsan aynı zamanda oldukça geniş olan topluluğunun bir parçası haline gelmiş olursun. Kartları paylaşmak ve arkadaşlarınla başkalarına meydan okumak için bir klana katılmayı düşünebilirsin. Bu oyunun ücretsiz olduğunu söylemeliyim ama oyun seni bir noktadan sonra para harcamaya itecektir.

Clash Royale uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Exploding Kittens

Exploding Kittens, yeni sayılabilecek kart oyunlarından biridir. Aslında bu oyunun başarılı bir girişimcilik projesi olduğunu söyleyebilirim. Oyunda sana eşlik eden maksimum 5 kişi yer alır. Her oyuncu, biri patlayan bir kedi yavrusu alana kadar kart çekmeye devam ederler.

Kendilerini kurtaracak bir karta sahip olmamaları durumunda patlayan kedi yavrusu kartını çeken kişi oyunu kaybetmiş olur. Oyunu indirdiğin zaman ücretsiz olarak çeşitli kartlar alırsın. Uygulama içi satın alma olarak sunulan bir sürü ekstra vardır. Bu ekstralar oyununa güç katar ama aşırı gerekli olduğunu söylemek mümkün değildir.

Exploding Kittens uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Solitaire Free

Solitaire Free, AI Factory Limited tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Bu geliştiricinin onlarca farklı kart oyunu ve masa oyunu vardır. Geliştirilen oyunların aşırı karmaşık olduğunu söylemek mümkün değildir. Her birisi oldukça sağlam temele dayalıdır.

Özellikle ihtiyacın olan temel düzeyde bir solitaire oyunu ise bu durumda ilk durağın bu olmalıdır. Bu oyun telefonunda fazla yer kaplamaz. Sadece çalışarak ondan bekleneni başarılı bir biçimde yerine getiren bir uygulamadır. Reklamlara aldırış etmezsen uygulamayı ücretsiz bir biçimde kullanabilirsin.

Solitaire Free uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

11. GWENT: The Witcher Card Game

GWENT: The Witcher Card Game, adından anlaşılabileceği üzere mükemmel bir oyun serisinin kart oyunudur. Bu oyun bilgisayardan mobile port edilmiş bir oyundur. Genellikle oyuncuların belirli oyunlarda mola vermek istediklerinde oynadığı bir oyun yapısındadır.

Oyuncular oyundaki tüm çeşitli parçaları toplarlar ve rakipleri yenmek için desteler inşa ederler. Oyun ayrıca birkaç oyun modu, hızlı çevrimiçi PvP ve kartlar için bazı iyi sanat eserleri içerir. Kendi türünde rekabet ettiği diğer oyunlarla benzer çalışma mekaniğine sahiptir. Bu tür oyunlara alışkınsan yabancılık çekmezsin.

GWENT: The Witcher Card Game uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

12. Pokemon TCG Online

Pokemon TCG Online, mobil platformlarda yer alan diğer Pokemon oyunlarından farklı bir yapıdadır. Genel olarak Pokemon oyunları gerçek canavarları toplamanı ve onlarla savaşmanı sağlar. Fakat bu oyun ise gerçek kart oyunundan modellenmiş bir yapıdadır.

Oyuncular kart toplarlar, desteler inşa ederler ve görkemli savaşlarda birbirlerine meydan okurlar. Çevrimiçi bir PvP modu ve arkadaşlarınızla oynamak için bir mod vardır. Hatta diğer oyuncularla kart takasında bulunabilirsin. Bu oyunun çevrimiçi mobil oyunlar arasında en beğenilenlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Pokemon TCG Online uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

13. Magic: The Gathering Arena

Magic: The Gathering Arena, Magic: The Gathering olarak bilinen ünlü oyunun resmi mobil versiyonudur. Oldukça standart bir arena tarzı kart oyunudur. Desteler oluşturmak ve diğer oyunculara karşı çevrimiçi düello yapmak için çeşitli Magic kartlarının kilidini açarsın ve onları kullanırsın.

Bu, aynı zamanda Drafts gibi popüler gerçek yaşam tarzları da dahil olmak üzere birden fazla oyun moduna sahiptir. Oyun her geçen gün biraz daha büyümektedir. Özellikle oyunun e-spor alanında fark yaratması beklenmektedir. Bu tür bir oyun arıyorsan şans vermen gereken en önemli oyun budur.

Magic: The Gathering Arena uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

14. Reigns

https://youtu.be/vF1NfBTRdeY

Reigns popüler bir kart oyunudur ama aynı zamanda bir üçlemedir. Oynanabilen üç oyunda da mantık tamamen aynıdır. Oyunculara bir kart üzerinden bir senaryo sunulur. Oyuncu evet veya hayır cevabını vermek için kartı sola veya sağa kaydırır. Temel hedef hükmettiğin krallığı mümkün olduğunca uzun süre yönetmektir.

Bu serinin ilk oyunu en temel deneyime sahiptir. Diğer oyunlar ise daha fazla oyun mekaniği, gerçek hikaye çizgisi, görevler ve akıllara gelebilecek diğer ekstra mekanikleri eklerler. Oyunun nispeten ucuz olduğunu söyleyebilirim. Oyunun hiçbirinde reklam veya uygulama içi satın alma yoktur.

Reigns uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

15. Cluedo

Cluedo, klasik masa oyununun mobil versiyonudur. Oyuncular bir haritayı karıştırırlar ve ipuçlarını toplarlar. Ardından katilin adını, tercih ettiği silahı ve cinayetin yerini tespit etmeye çalışırlar. Oyuncular şüpheliler, araçlar ve konumlar olmak üzere çeşitli alanlara yönelik kartlar toplarlar. Daha sonra katili tahmin etmek için kartları oynarlar.

Oyunda ekstra mikro işlemler vardır. Bunların biraz para tuzağı olduğunu söylemek mümkündür. Buna ek olarak ana oyun için ödeme yaptıktan sonra mikro işlemlerin tamamen isteğe bağlı olduğunu söyleyebilirim. Bu basit kart oyununun mobil versiyonundan epey bir hoşlanacağını düşünüyorum.

Cluedo uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...