Android için en iyi 10 Japonca öğrenme uygulaması

Japonca gerçekten öğrenmesi zor bir dildir. Ama öğrenildiği zaman ödüllendirici bir yanı vardır. Çeşitli Android uygulamalarını kullanarak Japonca öğrenme konusunda ilerleme kaydedebilirsin. Japonca öğrenmek istiyorsan sadece bir kurs veya eğitimle sınırlı kalmamalı onu kullanma konusunda istekli olmalısın.

Japonca gerçekten öğrenmesi zor bir dildir. Ama öğrenildiği zaman ödüllendirici bir yanı vardır. Çeşitli Android uygulamalarını kullanarak Japonca öğrenme konusunda ilerleme kaydedebilirsin. Japonca öğrenmek istiyorsan sadece bir kurs veya eğitimle sınırlı kalmamalı onu kullanma konusunda istekli olmalısın.

Japonca özellikle medya, anime ve kültüre olan ilgideki artış nedeniyle oldukça popüler hale gelmektedir. Fakat Japonca öğrenme konusunda istekli olan insanların yaptıkları en büyük hatalardan birisi uygulamalar gibi yardımcı kaynaklardan yararlanmamaktır. Ben bu açığı kapatmana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

1. Mondly: Japonca

mondly japonca android japonca öğrenme uygulamasıMondly: Japonca son derece güçlü olan popüler bir dil öğrenme uygulamasıdır. Bu uygulama Japonca dahil olmak üzere onlarca farklı dili destekler. Bir şeyler öğretmek için konuşma Japoncasını kullanır. Temel kelimeleri öğrendiğin zaman bir sohbete dalış yaparsın. Daha sonra uygulama öğretim yolunu genişletmeye başlar.

Yüzlerce kelimeyi ezberlemekten çok daha iyi ve ilerici sistemi vardır. Uygulama ayrıca sesli telaffuzlar, konuşma tanıma, hızlı oturumlar ve daha fazlasını içerir. Diğer taraftan aylık abonelik açısından son derece pahalıdır. Ciddi bir şekilde Japonca öğrenmek istiyorsan bu uygulama tam sana göre demektir.

Mondly: Japonca uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Kolay Japonca Öğrenme

kolay japonca öğrenme android japonca öğrenme uygulamasıKolay Japonca Öğrenme, Japonca öğrenmek isteyenler için son derece basit bir uygulamadır. Tam bir kurs seti yerine bir çalışma yardımcısı olarak en iyi sonucu veren uygulamaların başında gelir. Bilgi kartları, 1.200’den fazla kelime öbeğini içeren bir konuşma kılavuzu, sesli telaffuzlar ve bazı testler içerir.

Uygulama aralıklı olarak tekrarlama sistemini kullanır. Bununla birlikte bu alanda en iyisi değildir ama ücretli versiyonda fiyat konusunda en makul olanlardan biridir. Bu uygulama ucuzdur ve daha hızlı bir deneyim için diğer öğrenme uygulamalarıyla iyi bir şekilde eşleşir.

Kolay Japonca Öğrenme uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Rosetta Stone

rosetta stone android japonca öğrenme uygulamasıRosetta Stone dil öğrenme söz konusu olduğunda akıllara gelen en büyük isimlerden biridir. Fakat uygulamanın ücretli versiyonu aşırı pahalıdır. Kurumsal olarak tescil edilmiş bir öğrenme yöntemi kullanır. Bu yöntem oldukça işe yarar gibi görünmekte ve aynı zamanda ideal bir dil öğrenme süreci ortaya çıkarmaktadır.

Bu uygulama Japonca dahil olmak üzere seçilebilecek 24 farklı dil sunar. Önce temel kelimeleri ve cümleleri öğretir. Ardından bunları öğrettikten sonra öğretim yöntemini genişletme yoluna gider. Söylediğim gibi ücretli versiyonunda çok daha fazla şey yer almasına rağmen bu versiyon aşırı pahalıdır.

Rosetta Stone uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. HelloTalk

hellotalk android japonca öğrenme uygulamasıHelloTalk özellikle Japonca öğrenmeye çalışan öğrenciler için mükemmel bir uygulamadır. Uygulama, seni dil öğrenen diğer öğrencilerle bir araya getirir. Onlara kendi dilini öğretirsin ve onlar da sana kendi dillerini öğretirler. Kısacası bu uygulama öğretim konusunda kültürel değişimi kullanır.

Uygulama, Japonca dahil olmak üzere 100’den fazla dili, sesli ve görüntülü aramaları, kısa mesajları ve daha fazlasını destekler. Fakat ne olursa olsun bu uygulamayı tek öğrenme kaynağı olarak önermeyeceğim. Onu mutlaka diğer uygulamalarla bir araya getirerek kullanmalısın.

HelloTalk uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. LingoDeer

lingodeer android japonca öğrenme uygulamasıLingoDeer en ideal ücretsiz Japonca öğrenme uygulamalarından biridir. Basit kelime dağarcığıyla birlikte lokmalık dersler kullanır ve bu şekilde yoluna devam eder. Yazılı şeylerin yanı sıra uygun telaffuzlu ses kliplerini de gösterir. Uygulama ayrıca çevrimdışı indirmeleri destekler.

Uygulamada 2.000 kelime, kelime öbeği ve 150’den fazla ders vardır. Uygulamanın ücretli versiyonu oldukça pahalıdır. Bununla birlikte abonelik sistemine bölünmüş ödeme seçenekleri de vardır. Ücretli versiyonu istiyorsan gitmen gereken rotayı iyi belirlemen gerektiğini unutmamalısın. Uygulama temel düzeyde İngilizce gerektirebilir.

LingoDeer uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Memrise

memrise android japonca öğrenme uygulamasıMemrise, mobil cihazlarda yer alan en popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir. Japonca dahil olmak üzere onlarca farklı dili destekler. Uygulamanın yaklaşımı diğer uygulamalara göre biraz daha geniştir. Çeşitli alıştırmalar, oyunlar, dersler ve testler aracılığıyla kelime ve dil bilgisi öğrenirsin.

Uygulama aynı zamanda çevrimdışı destek sunar. Günlük hedefler, telaffuz kılavuzu, okuma oyunları ve sana doğru dil bilgisini öğreten bir bot içerir. Bu uygulamanın abonelik ücretinin biraz pahalı olduğunu itiraf etmeliyim. Japonca öğrenme konusunda ciddiysen bunu gözden çıkarabilirsin.

Memrise uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Learn Japanese Offline

learn japanese offline android japonca öğrenme uygulamasıLearn Japanese Offline, Japonca öğrenene öğrenciler için en yararlı araçlardan biridir. Uygulama temelde bir konuşma kılavuzudur. Bununla birlikte bir düzineden fazla kategoride 1.000’den fazla Japonca kelime ve kelime öbeği içerir. Acil ihtiyaçlar için kullanımda son derece önemlidir.

Bununla birlikte, öğrenmenin büyük kısmı için yine de bir kurs stili uygulama kullanman ve bu uygulamayı yardımcı uygulama olarak kullanman daha yararlı olacaktır. Bununla birlikte bu uygulama son derece ucuzdur. Aynı zamanda öğrenciler ve gezginler için kullanışlı bir araçtır ama temel düzeyde İngilizce gerektirebilir.

Learn Japanese Offline uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Drops: Japonca

drops japonca android japonca öğrenme uygulamasıDrops: Japonca en ideal Japonca öğrenme uygulamalarından biridir. Öğrenme deneyimini canlandırma konusunda çeşitli adımlar atar. Japonca öğrenmek için günde sadece beş dakikanı ayırman yeterlidir. Ek olarak, uygulama oyunlar, basit kontroller ve daha fazlasını içerir.

Kelime ve deyimler lehine dil bilgisine çok daha az vurgu yaptığından bu konuda aradığını bulamayabilirsin. Ama uygulama dil konusunda çok fazla şey öğretir. Uygulama sana 99 konuda 1.700 kelime öğretir. Bu yeni başlayanlar için son derece idealdir. Tüm özelliklere sahip olmak için abonelik alman gerekir.

Drops: Japonca uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Busuu

busuu android japonca öğrenme uygulamasıBusuu, bir sürü kullanılabilir farklı dil içeren bir uygulamadı ve buna Japonca dahildir. Uygulama senin mevcut Japonca bilgini test eder. Bu yüzden zaten Japonca konuşma deneyimin varsa ilk kısımları atlamayı düşünebilirsin. Ama bunu yine de yapmamanı öneririm. Bir şeyleri pekiştirmek son derece önemlidir.

Ek olarak, uygulama aksan eğitimi, dil bilgisi ipuçları ve toplamda 150’den fazla kurs içerir. Çevrimdışı öğrenme için dahi desteği vardır. Uygulamanın çoğu yanı ücretsiz bir biçimde kullanılabilir. Fakat tam deneyim elde etmek istiyorsan abonelik paketlerinden birini satın alman gerektiğini unutmamalısın.

Busuu uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Tandem

tandem android japonca öğrenme uygulamasıTandem uygulaması seni dünyadaki diğer dil öğrenenlerle buluşturur. Onlara kendi dilini öğretirsin ve onlar da sana kendi dillerini öğretirler. Bu aynı zamanda sesli ve resimli mesajların yanı sıra görüntülü, sesli ve yazılı sohbetleri de içeren bir uygulamadır.

Ayrıca 150’den fazla dili ve 2.500’den fazla dil kombinasyonunu destekler. Hangi dili konuşursan konuş Japonca ile bağlantıya geçmek için ideal seçeneklerden biridir. Bu uygulama tek başına dil öğretme konusunda yeterli olmayabilir. Dolayısıyla onu bir yardımcı uygulama olarak kullanman daha doğru olacaktır.

Tandem uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...