Android için en iyi 10 İspanyolca öğrenme uygulaması

Yeni bir dil öğrenmeye karar verdin ve bunun İspanyolca olmasını mı istiyorsun? Tek sorun elbette nereden başlayacağını bulmaktır. Bir kursa yazılabilir, dili konuşan biriyle vakit geçirebilir veya doğrudan mobil uygulamalardan destek alabilirsin. Nitekim, dil öğrenme uygulamalarıyla daha hızlı bir şekilde ilerleyebilirsin.

Yeni bir dil öğrenmeye karar verdin ve bunun İspanyolca olmasını mı istiyorsun? Tek sorun elbette nereden başlayacağını bulmaktır. Bir kursa yazılabilir, dili konuşan biriyle vakit geçirebilir veya doğrudan mobil uygulamalardan destek alabilirsin. Nitekim, dil öğrenme uygulamalarıyla daha hızlı bir şekilde ilerleyebilirsin.

İspanyolca öğrenmek istiyorsan en iyi Android uygulamalarından bazılarını senin için bir araya getirdim. Bu uygulamalar İspanyolca öğrenme konusunda sana fazlasıyla yol göstereceklerdir. İspanyolca öğrenmek içi tek yapman gereken eğitimlere, alıştırmalara ve yöntemlere bağlı kalmaktır.

1. Busuu

busuu android ispanyolca öğrenme uygulamasıBusuu, İspanyolca dahil olmak üzere birbirinden farklı dilleri öğretme konusunda uzmanlaşmış bir uygulamadır. Konuşma öğrenimi, telaffuz dersleri, dil bilgisi alıştırmaları, kelime dersleri ve çeşitli farklı oyunlaştırılmış uygulamalar dahil olmak üzere bir dizi teknik kullanır.

Bununla birlikte uygulamanın çevrimdışı çalışma biçimi vardır. Böylece internet olmasa bile pratik yapmaya devam edebilme şansın vardır. Uygulama son tasarım standartlarına uyum sağladığı için gezinmeyi fazlasıyla kolaylaştırır. Ayrıca uygulamanın daha farklı özellikleri açan bir ücretli sürümü vardır.

Busuu uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Google Çeviri

google çeviri android ispanyolca öğrenme uygulamasıGoogle Çeviri, yeni bir dil öğrenenler için paha biçilemez araçlardan biridir. Uygulama, kelimeleri ve cümleleri hemen hemen istediğin her dile ücretsiz olarak çevirmeni sağlar. Bunun ötesinde, telefonuna konuşarak kullanabileceğin akıllı bir tercümana sahiptir.

Uygulama, diğer uygulamalardan kalan pek çok boşluğu doldurur. Bu nedenle İspanyolca öğrenmek istiyorsan bu uygulamayı mutlaka yüklemen gerekir. Uygulama sana herhangi bir dil öğretmez. Sadece kelime ve cümle çevirisi, kelime anlamını bulma gibi detaylar konusunda yardımcı olur.

Google Çeviri uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Memrise

memrise android ispanyolca öğrenme uygulamasıMemrise, İspanyolca öğrenmek için son derece popüler uygulamalardan biridir. Uygulamanın işe yararlığı almış olduğu puandan kendini belli eder. Uygulama çeşitli öğretim yöntemleri kullanır ama çoğunlukla oyun oynama etrafında döner. Oyun oynarken kendini bir casus gibi hissedebilirsin.

Çeşitli kelimeler ve deyimler, dil bilgisi, imla ve daha fazlası hakkında teste tabi tutulacaksın. Tüm içeriği almak için eninde sonunda ödeme yapman gerekebilir. Dolayısıyla bu konuda dikkatli olmanı veya alternatif uygulamalara yönelmeni öneririm. Çünkü tek seferlik paketi satın almak gerçekten biraz cep yakıcıdır.

Memrise uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Drops: İspanyolca

drops ispanyolca android ispanyolca öğrenme uygulamasıDrops: İspanyolca, rekabetçi anlamda konuşmaya odaklanan oldukça yeni bir dil öğrenme uygulamasıdır. Sana yeni bir öğretmek için uzun bir süre boyunca çeşitli dersler sunar. Her seans yaklaşık beş dakika sürer. Ek gramer dersleri almadan kelime öğrenme fırsatı elde edersin.

Uygulamanın temel fikri daha fazla şey öğrenirken sonunda tüm bu kelimeleri bir araya getirmeyi öğrenmektir. Bu nedenle uygulamanın tek başına kullanılmasını önermem. Onu diğer İspanyolca öğrenme uygulamaları ile bir araya getirmen çok daha sağlıklı olacaktır.

Drops İspanyolca uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Duolingo

duolingo android ispanyolca öğrenme uygulamasıDuolingo mobil cihazlarda yer alan en popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir. Bir düzineden fazla dili destekler ve hepsi ücretsizdir. Bu uygulamayı farklı kılan, oyunları öğrenmek için oyun oynamanın gerekli olmasıdır. Çözmen gereken küçük bulmacalar ve dinleyerek cevapları bulman gereken ses dosyaları vardır.

Uygulamada hemen hemen her şey oyun oynarken öğrenme üzerine kuruludur. Dersler, hareket halindeyken tamamlayabilmen için özel olarak geliştirilmişlerdir. Uygulama geliştiricilerine göre dersler okulda görülen saatlerce derse eşdeğer nitelikte sonuç verir. Gerçekten öyle midir? Kısmen doğru olduğunu söyleyebilirim.

Duolingo uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Mondly

mondly android ispanyolca öğrenme uygulamasıMondly oldukça popüler olan bir başka dil öğrenme uygulamalarından biridir. Birçok farklı dili destekler ve İspanyolca dili bunlardan biridir. Dil öğrenmene yardımcı olmak için temel cümlelere ve konuşmalara odaklanır. Bu sayede sana işlevsel bir öğrenme yolu sunar.

Kullanıcıya sunulmuş olan panel oldukça güzeldir. Ayrıca, okurken konuşmayı duyabilmen için ses kayıtlarını destekler. Faydalı ifadeler, fiil çekimleri ve diğer temel araçlar gibi genel şeylerle birlikte gelir. Bazılarını indirmek ve kullanmak ücretsizdir ama tüm özellikler için aylık abonelik gerektiren bir uygulamadır.

Mondly uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Quizlet

quizlet android ispanyolca öğrenme uygulamasıQuizlet, İspanyolca öğrenenler için çok yararlı olabilecek bir dil öğrenme uygulamasıdır. Özel olarak kendi bilgi kartlarını oluşturmana olanak tanır. Uygulama daha sonra onları tersine çevirir ve yazma monotonluğu olmadan çalışmana yardımcı olur.

Uygulama aynı zamanda bir eşleştirme oyunu gibi çalışır ve sana bir dizi eğlenceli oyun sunar. Bilgi kartları birçok insan için işe yarar. Bazı temel kelimeleri, fiil çekimlerini ve diğer küçük dersleri öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Bu uygulamayı diğer İspanyolca öğrenme uygulamalarından biriyle birlikte kullanmanı öneririm.

Quizlet uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. SpeakTribe

speaktribe android ispanyolca öğrenme uygulamasıSpeakTribe oldukça işe yarar İspanyolca odaklı bir dil öğrenme uygulamasıdır. Gramer, kelime bilgisi, konuşma yoluyla öğrenme ve daha fazlasını içeren bir dizi eğitim tekniğine başvurur. Gramer kuralları gibi şeylerin derinlemesine açıklamalarına odaklanan bir uygulamadır.

Uygulama diğer uygulamalara göre biraz daha fazla okuma yönüne odaklanan yapıdadır. Ama bunu kapsamlı bir şekilde gerçekleştirdiği için herhangi bir problem yaşatmaz. İlk dört ders ücretsiz bir şekilde erişilebilirdir. Bundan sonrasına erişmek için ise ders paketlerini satın alman gerekir.

SpeakTribe uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Rosetta Stone

rosetta stone android ispanyolca öğrenme uygulamasıRosetta Stone aslında en köklü dil öğrenme uygulamalarından birisidir. Yıllardır okul temelli olmayan dil öğrenimi için standartlar sunan bir uygulamadır. İspanyolca dahil olmak üzere onlarca farklı dili destekler. Uygulama, pratik konuşma becerilerine ve konuşma tanımaya odaklanır.

Uygulama çevrimdışı destekle birlikte gelir. Mobil cihazında kaydettiğin ilerlemeyi masaüstü uygulama ile senkronize edebilirsin. Uygulamanın en büyük dezavantajı ise kesinlikle fiyatıdır. Oldukça pahalı olsa dahi insanların ona ilgi çekici bir güveni vardır.

Rosetta Stone uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. MosaLingua

mosalingua android ispanyolca öğrenme uygulamasıMosaLingua tonlarca farklı dili öğretme konusunda uzmanlaşmış bir uygulamadır. Uygulama bir şeyler öğretebilmek için bilgi kartı sistemini kullanır. 14 konuda, 100’den fazla alt kategoride ve 3.000’den fazla bilgi kartı sunar. Bu yüzden öğrenilecek çok fazla kelime vardır.

Uygulama yeterliliği ölçmek için bir seviye yapısı kullanır. Ayrıca bir sözlük, kendi bilgi kartlarını oluşturma yeteneği ve daha fazla özellikle birlikte gelir. Uygulama abonelik yöntemini kullanmaz. Sadece tek seferlik ödeme ile uygulamanın sunduğu birçok özeliği elde etmiş olursun.

MosaLingua uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...