Android için en iyi 10 hayvan oyunu

Tüylü dostlarından bazılarıyla harika bir oyun deneyimi yaşamak istemez misin? Bu durumda Android için geliştirilmiş olan hayvan oyunlarına göz atmalısın. Hayvan oyunları, kontrol edilen karakterin veya karakterlerin hayvan olduğu oyunlardır. Bu oyunlar sayesinde farklı bir oyun deneyimi yaşayabilirsin.

Tüylü dostlarından bazılarıyla harika bir oyun deneyimi yaşamak istemez misin? Bu durumda Android için geliştirilmiş olan hayvan oyunlarına göz atmalısın. Hayvan oyunları, kontrol edilen karakterin veya karakterlerin hayvan olduğu oyunlardır. Bu oyunlar sayesinde farklı bir oyun deneyimi yaşayabilirsin.

Hayvanlar oyunlarda harika karakterler oluştururlar. Bu yüzden çeşitli insan karakterlerinin yerine kullanırlar. Bu sayede oyuncuların farklı bir deneyim yaşaması mümkün hale gelir. Senin için hayvanlar etrafında dönen bir sürü harika oyuna göz atarak Android için en iyi olanları bir araya toplamaya çalıştım.

1. Ice Age Village

https://www.youtube.com/watch?v=JsmsH0hZuxg

Ice Age Village oldukça köklü hayvan oyunlarından biridir. Bunun bir Disney oyunu olduğunu söylemeliyim. Dilimize Buz Devri olarak çevrilen seriden bir sürü karakter içerir. Oyun bir şehir kurma simülasyonu şeklinde oynanır. Bir sürü hayvan getirirsin ve onların aileler kurmasını sağlarsın.

Herkesin kalacak bir yeri olduğundan emin olmalısın. Ekstra mini oyunlar oynayabilir ve oynadıkça ödüller toplayabilirsin. Oyunun son derece aile dostu olduğunu söyleyebilirim. Tek sorun ise oyunun seni harcama yapmaya doğru itmesi ve bu konuda baskı kurmasıdır. Buna direnebilirsen gerçekten mükemmel bir oyundur.

Ice Age Village uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Konuşan Tom Altın Peşinde

Konuşan Tom Altın Peşinde en orijinal hayvan oyunlarından biridir ve aslında bu bir seridir. Seri, çeşitli farklı oyunlarla genişletilmiştir. Serinin içerisinde yer alan bu oyun ise bir koşucu oyunudur. Tam stres atmaya yönelik güzel uygulamalardan biridir. Seride yer alan diğer oyunlar gibi derin bir oyun değildir.

Serinin içerisinde yer alan her oyun küçük çocuklar için idealdir. Bir başka ifadeyle aile dostudurlar. Seride yer alan oyunların bu kadar popüler olmasının temel sebebi ailelere ve çocuklara hitap etmesidir. Android için hayvan oyunları arıyorsan bu oyun(lar) en iyi seçeneklerden biri olacaktır.

Konuşan Tom Altın Peşinde uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Super Phantom Cat

Super Phantom Cat kedi içeren bir platform oyunudur. Bu oldukça klasik bir 2D macerasıdır ve temelde yapman gereken şeyler bellidir. Engellerden kaçınman, kötü adamların üzerinden atlaman ve seviyeleri tamamlaman gerekir. Elbette bunu gerçekleştirmek her zaman çok kolay olmayacaktır.

Birçok platform oyununda yer alan benzer unsurlara sahiptir. Blokların etraflarından dolaşmak için görünüşünü değiştirmen gerekir. Oyunun tadını çıkarmak için ekstra bir şey yapmana veya harcaman yapmana gerek yoktur. Oyun son derece eğlencelidir.

Super Phantom Cat uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari son derece deneyimli bir oyun geliştiricisi olan Yodo1 Games’ten koşucu tarzı bir oyundur. Oyunda çeşitli hayvanları toplamak için çaba gösterirsin. Hayvanlar, her denemeden sonra hayvanat bahçene eklenir. Amaç ise hepsini toplamaktır. Oyun tam anlamıyla hayvanlarla doludur.

Oluşan macera sırasında bir hayvana binersin ve engellerden kaçınırsın. Oyuncular ayrıca kendilerini tutabilmek için hayvan kemendine sahiptirler. Bu, küçük bir koşucu deneyimidir. Ekstra bir koleksiyon unsuruna sahiptir. Bu nedenle tekrar tekrar oynamak için belirli bir nedene sahiptir.

Rodeo Stampede Sky Zoo Saferi uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Animal Crossing: Pocket Camp

Animal Crossing: Pocket Camp, Nintendo’nun mobil cihazlar için geliştirmiş olduğu resmi oyunlardan biridir. Klasik Animal Crossing oyunlarının birçok unsuruna ve bazı mobil öğelerine sahiptir. Hayvanlar için bir kamp alanı oluşturursun, yardıma ihtiyaç olanları bulursun ve hatta bazı şeyler üretirsin.

Arkadaşların hediye alabileceğin sosyal bir yönü de vardır. Oldukça basit bir oyun deneyimi sunar. Fakat oyun biraz yavaş ilerler. Yapacak çok fazla şey yoktur. Biraz daha heyecan verici bir oyun arıyorsan farklı alternatiflere yönelebilirsin. Oyunun en azından rahatlatıcı olduğunu söyleyebilirim.

Animal Crossing: Pocket Camp uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Hay Day

Hay Day, mobil oyun geliştiriciler arasında ilk sıralarda yer alan Supercell tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Bu oyun, FarmVille gibi oyunlara benzer bir tarza sahip bir çiftçilik oyunudur. Ekinler ekersin, hayvanlarla ilgilenirsin ve emeğinin karşılığı olan meyvelerden ürünler elde edersin.

Basit bir çiftlik oyunu olduğunu söylemeliyim. Daha karmaşık bir şeyler isteyenler daha farklı oyunlara yönelebilirler. Birçok hayvan ve diğer bazı çiftlik simülatörü malzemeleri sayesinde bunun en iyi hayvan oyunları arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Hay Day uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. WildCraft

WildCraft hayvan oyunları denildiğinde elmas niteliği taşıyan bir oyundur. Oyun bazı simülasyon unsurlarına sahiptir ama aynı zamanda RPG türünde ilerler. Kurt, tilki, vaşak ve diğer vahşi hayvanlar olarak başlarsın. Daha sonra bir aile kurarsın, çeşitli unsurlara karşı hayatta kalmaya çalışırsın ve tehditlerle savaşırsın.

Oyunun mekaniği çok karmaşık veya olağanüstü derecede şaşırtıcı değildir. Simülatör ve platform oyunlarından tamamen farklı yapıda olduğunu söyleyebilirim. Oyun oynamak için şaşırtıcı derecede iyi bir oyundur. Dolayısıyla görevlerin içinde yuvarlanmak ve bunu bir hayvan olarak yapmak istiyorsan en iyi tercihlerden biri olacaktır.

WildCraft uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Farming Simulator 20

Farming Simulator 20, mobil cihazlar için geliştirilmiş en iyi çiftlik simülatör oyunlarından biridir. Mahsullerin yetiştirilmesi ve hasat edilmesi gibi şeylerle uğraşırsın. Ama bizi ilgilendiren kısmı çeşitli çiftlik hayvanlarının yetiştirilmesi ve bakımı gibi çiftçilik faaliyetleridir.

Oyun gerçekçiliğe odaklanır. Onlarca farklı araca ve ortalamanın üzerinde grafiklere sahiptir. Hayvanların bu büyük oyunun içerisinde küçük unsurlar olduğunu söylemek mümkündür. Oyunun ücretli olduğunu söylemeliyim. Uygulama içi satın alımlar tamamen isteğe bağlıdır.

Farming Simulator 20 uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Crossy Road

Crossy Road oynaması epey eğlenceli olan oyunlardan biridir. Oyuncular bir tavuğa birçok yolu, dereyi ve diğer küçük engelleri aşarken rehberlik etmeye çalışırlar. Temel amaç, arabalar tarafından ezilmeden veya suya düşmeden ilerlemektir. Yolları geçmek için klasik tavukla başlayabilirsin.

Bununla birlikte bir ton açılabilir karakter vardır. Bazı karakterler arasında klasik Disney hayvanlarını bulabilmek mümkündür. Oyun son derece aile dostudur. Oyun çevrimiçi moda sahiptir ve Android TV üzerinden oynanabilir durumdadır. Ailece vakit geçirmek için ideal oyunlardan birisidir.

Crossy Road uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. My Tamagotchi Forever

My Tamagotchi Forever, 1990 yıllarının popüler oyuncaklarından biri olan sanal bebeklerin mobil versiyonudur. Bir hayvanı büyüterek, besleyerek, onunla oynayarak ve temizleyerek onunla ilgilenmiş olursun. Bir sürü mini oyun ve yapılacak bazı başka şeyler vardır.

Bu aynı zamanda ilgili dünyayı keşfetmek için bir artırılmış gerçeklik modu içerir. Uygulamada yapabileceklerin oldukça sınırlı olabilir. Fakat biraz geçmişe gitmek ve ailece oynayacak bir oyun oyun arıyorsan bu oyun ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Bu uygulama sayesinde çocuğuna hayvan sevgisini öğretebilmen mümkündür.

My Tamagotchi Forever uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...