Android için en iyi 10 giysi giydirme oyunu

Giysi giydirme oyunları ve moda oyunları, simülasyon türünün alt türleridir. Oyunculara düşen görev oyun boyunca çeşitli giysilerin kilidini açmak, karakterleri giydirmek ve güzel kıyafetlerle fotoğraf çektirmektir. Bu tür oyunlarda genellikle bulmaca ve simülasyon mekaniklerini bulmak mümkündür.

Giysi giydirme oyunları ve moda oyunları, simülasyon türünün alt türleridir. Oyunculara düşen görev oyun boyunca çeşitli giysilerin kilidini açmak, karakterleri giydirmek ve güzel kıyafetlerle fotoğraf çektirmektir. Bu tür oyunlarda genellikle bulmaca ve simülasyon mekaniklerini bulmak mümkündür.

Giysi giydirme oyunlarının en önemli yanı diğer oyunlara göre biraz daha rahat bir biçimde oynanmalarıdır. Android işletim sisteminde çalışabilen yüzlerce farklı giysi giydirme oyunu vardır. Bunların çoğunun benzer isimlere ve mekaniklere sahip olduğunu söyleyebilirim. Hedefim ise bunlar arasından en iyilerini bulmana yardımcı olmaktır.

1. Pocket Clothier

Pocket Clothier diğer giysi giydirme oyunlarına göre biraz farklıdır. Başarılı bir giyim mağazasına sahipsindir ve onu işletmeye çalışırsın. Bu anlamda son derece derin bir yapısı vardır. Mankenleri stratejik olarak konumlandırman, hangi kıyafetlerin satılacağına karar vermen ve müşterileri ikna etmen gerekir.

Oyunun biraz hızlı tempoya sahip olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden biraz zorluklarla karşılaşman söz konusu olabilir. Oyun her ne kadar çok iyi olsa bile onun düşük bütçeli telefonlarda çok iyi görünmediğini söylemem gerekir. Bununla birlikte oyunu oynamak için onu satın alman gerekir.

Pocket Clothier uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Fabulous: Fashion Fever

Fabulous: Fashion Fever bir giysi giydirme oyunu serisinin önemli parçalarından biridir. Oyunda birbirinden farklı zorlukların üstesinden gelen Angela’nın hikayesini takip edersin. Angela’ya eşlik ederken ödül törenlerine katılabilir ve gerçekten sevdiği şeyleri yapacak vaktinin olmadığını keşfedebilirsin.

Aslında bu oyun aynı zamanda bir zaman yönetimi oyunudur. Bu yüzden oyuncular giysiler tasarlarlar ama aynı zamanda Angela’nın iyi bir hayat yaşamasını sağlamaya çalışırlar. Her halükarda oyun çoğu unsuruyla giysi giydirme ve moda etrafında döner. Oyun belirli seviyeye kadar ücretsizdir, sonrasında satın alma gerektirir.

Fabulous: Fashion Fever uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Alışveriş Merkezi Kızı

Alışveriş Merkezi Kızı (Shopping Mall Girl), alışveriş merkezi tarzı moda ve giysi giydirme oyunlarından biridir. Oyuncular gardıroplarına dahil etmeden önce çeşitli kıyafetleri denemek için mağazadan mağazaya dolaşırlar. Buna ek olarak makyaj, saç ve kişisel bakım gibi seçenekler vardır.

Oyunun ilerleyişi hafif bir ritme bağlı şekilde gerçekleşir. Bu konuda çok fazla problem yaşayacağını düşünmüyorum. Oyunda aynı zamanda moda yarışmaları ve bazı sosyal unsurlar vardır. Oyunu oynamak ücretsizdir ama giysi koleksiyonunu genişletmek için epey bir vakit harcamak gerekebilir.

Alışveriş Merkezi Kızı (Shopping Mall Girl) uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Shining Nikki

Shining Nikki mobil cihazlarda yer alan en popüler giysi giydirme oyunlarından biri olan Love Nikki isimli oyunun devamıdır. Oyun henüz çok genç olmasına rağmen kısa sürede ses getirdi diyebilirim. Oyunda binlerce kumaş dokusu, yüksek kaliteli grafikler ve çeşitli farklı modeller vardır.

Tam anlamıyla oyunun tadını çıkarabilmek için modern bir cihaza sahip olman gerektiğini söylemeliyim. Yüksek çözünürlüklü yapısı nedeniyle oyunun epey bir yer kaplaması söz konusudur. Fakat kaliteli bir moda ve giysi giydirme oyunu arıyorsan ilk seçeneklerinden birisi bu oyun olmalıdır.

Shining Nikki uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. Mystic Prince Dress Up

Mystic Prince Dress Up, basit ama eğlenceli bir giysi giydirme oyunudur. Diğer pek çok oyunun aksine bir erkek avatar yaratırsın. Daha sonra yarattığın bu karakteri çeşitli giysilerle giydirirsin. Ten rengini değiştirmek, çeşitli görünümleri karıştırmak ve eşleştirmek gibi şeyler yapabilirsin.

Tüm bunlara ek olarak yüz ifadeleri ve karakter boyutu gibi şeyleri özelleştirme şansın vardır. Bu oyun aslında RPG unsurlarına sahipmiş gibi görünen bir giysi giydirme oyunudur. Oyunda uğraşmak son derece eğlencelidir. Oyundan hoşlanırsan ve biraz daha geleneksel bir moda oyunu arıyorsan geliştiricinin diğer oyunlarına bakabilirsin.

Mystic Prince Dress Up uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. Covet Fashion: Dress Up Game

Covet Fashion, Android platformunda yer alan en popüler giydirme oyunlarından biridir. Bu oyun diğerlerinden biraz farklıdır. Oyun, tıpkı diğerleri gibi karakteri her türlü çeşitli moda unsurlarıyla giydirmeni sağlar. Fakat oyunun yapısı gereği önce bir şeyler giyebilmek için bir şeyler satın alman gerekir.

Oyunda çeşitli markalardan alışveriş yapabilir ve çeşitli şeylerin kilidini açabilirsin. Burada markaların çoğunun gerçek olması gibi bir durum söz konusudur. Böylece en sevdiğin markalardan giysiler satın alabilirsin. Ayrıca bazı sosyal unsurlar ve moda yarışmaları vardır. Tek dezavantajı oyunun seni gerçek parayla harcama yapmak için ikna etmeye çalışmasıdır.

Covet Fashion: Dress Up Game uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Kim Kardashian: Hollywood

Kim Kardashian: Hollywood isimli bu oyun tartışmasız bir biçimde en iyi moda oyunlarından biridir. Oyunun geliştirici firması aynı zamanda daha farklı ünlüleri konu alan çeşitli oyunlara sahiptir. Bu oyun tam anlamıyla seni modanın kalbine götürmeye yetecek kadar içeriğe sahiptir.

Bir karakter yaratırsın ve o karakteri giydirirsin. Ardından karakterinle çeşitli şeyler yaparsın. Ünlülere pek aldırmazsan bu oyun türünün en popüler oyunlarından birisidir. ayrıca oyundan hoşlanırsan geliştiricinin diğer oyunlarına göz atmayı deneyebilirsin. Bunlar seni epey bir memnun edebilecektir.

Kim Kardashian: Hollywood uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. The Sims Mobil

The Sims Mobil, platform fark etmeksizin şimdiye kadar geliştirilmiş en popüler simülasyon oyunlarından biri olan The Sims’in mobil versiyonudur. Teknik olarak bu oyunun tam anlamıyla bir giysi giydirme oyunu olduğunu söyleyemem. Fakat oyunun içerisinde bu tür seçenekler bulabilmek mümkündür.

Oyuncular Sim adı verilen bir karakter oluştururlar. Ardından o karakterin tüm hayatını kontrol altında tutarlar. Ulaşılması gereken hedeflerle birlikte bazı sosyal unsurların olduğunu unutmamak gerekir. Oyunun geniş kapsamlı olması biraz can sıkıcı olabilir. Ama buna alışırsan epey bir keyif alabilirsin.

The Sims Mobil uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Cindy’s Dressup Friends

https://www.youtube.com/watch?v=KScnMPWlnn0

Cindy’s Dressup Friends son derece basit bir biçimde oynanan giysi giydirme oyunudur. Oyun bazı iyi seçeneklere sahip olduğu için diğerlerinden farklı olmayı başarmıştır. Renkleri beğenine göre değiştirmek için sınırsız boya sistemiyle birlikte yeterli sayıda kıyafete sahip olma şansın vardır.

Buna ek olarak, karakterlerin pozlarını bir bütün olarak değil bölgesel olarak değiştirebilme şansın vardır. Dilersen bir sahneye birden fazla karakteri koyabilirsin. Oyun, uygulama için satın alma olmadan tamamen ücretsiz bir biçimde oynanır. Fakat oyunda reklamların olduğunu unutmamak gerekir.

Cindy’s Dressup Friends uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. PitzMaker

PitzMaker aslında farklı bir giysi giydirme oyunudur. Bu oyun çeşitli amaçlar için karakter oluşturmana izin verir. Oluşturduğun bu karakterleri giydirmek için çaba gösterirsin. Oyundaki konsept çoğunlukla aynı olsa bile oyunun eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.

Bir karakter yaratırsın ve onu istediğin gibi tasarlarsın. Oyunda yapabileceklerin tamamen bunlardan ibarettir. İstediğin kadar çok sayıda karakter oluşturabilirsin. Hatta konuşma balonları gibi şeylerle çeşitli karikatürler oluşturabilirsin. Orijinal karakterler yaratmak isteyenler için son derece iyi ve sakin bir oyundur.

PitzMaker uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...