Android için en iyi 10 galeri uygulaması

Android cihazında kullandığın varsayılan galeri uygulamasını pek beğenmiyor musun? Bu durumda Android için geliştirilmiş olan en iyi galeri uygulamalarına göz atman gerekir. Galeri uygulamaları basit yapıdadırlar ama tüm galeri uygulamalarının aynı olduğunu söylemek mümkün değildir.

Android cihazında kullandığın varsayılan galeri uygulamasını pek beğenmiyor musun? Bu durumda Android için geliştirilmiş olan en iyi galeri uygulamalarına göz atman gerekir. Galeri uygulamaları basit yapıdadırlar ama tüm galeri uygulamalarının aynı olduğunu söylemek mümkün değildir.

Bazı galeri uygulamaları gerçekten zayıf tasarımlara sahiptir. Net olarak söylemek gerekirse aynı zamanda yavaştırlar. Fotoğrafları sıralamak, saklamak veya sadece temiz ve hızlı bir galeri istiyorsan Android için en iyi galeri uygulamalarını kullanmayı düşünmelisin.

1. Memoria Photo Gallery

memoria photo gallery android galeri uygulamasıMemoria Photo Gallery uygulaması oldukça iyi çalışan bir galeri uygulamasıdır. Bu uygulama geniş kişiselleştirme düzeyine, genellikle sorunsuz performansa ve hatta bazı güvenlik özelliklerine sahiptir. Çeşitli temalar ve aynı zamanda parmak izi doğrulaması elde edersin. Buna ek olarak istemediğin albümleri gizlersin.

Uygulama ayrıca şifreli bir kasa ve çeşitli görünüm biçimleri ile birlikte gelir. Uygulamada ara sıra hatalar oluşabilmektedir. Bunları göz ardı edebilirsin çünkü çok nadiren karşılana çıkarlar. Bunun dışında bir galeri uygulaması ne yapması gerekiyorsa onu yapmaktadır.

Memoria Photo Gallery uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. Focus Go

focus go android galeri uygulamasıFocus Go nispeten genç galeri uygulamasıdır. Popüler Focus galerisinin daha hafif bir versiyonu olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla hafif ve son derece basit bir galeri uygulamasıdır. Uygulamayı çalıştırırsın, dosyaları açarsın ve paylaşırsın. Bunun dışında uygulama farklı bir şey yapmana izin verecek yapıda değildir.

Uygulama boyutuna yardımcı olacak herhangi bir üçüncü taraf düzenleyiciye sahip değildir. Ek olarak, daha iyi görüntü kalitesi ve bazı özelleştirme seçenekleri için isteğe bağlı bir kodlayıcıya sahiptir. Daha fazla geniş özellikli bir galeri uygulaması arıyorsan alternatiflere göz atabilirsin ama basit bir şey için bu uygulama yeterlidir.

Focus Go uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Google Fotoğraflar

google fotoğraflar android galeri uygulamasıGoogle Fotoğraflar, Google’ın galeri uygulaması gibi görünür ama arka planda işleyiş farklıdır. Bu uygulama aslında fotoğraf ve video yükleyebileceğin bir bulut depolama uygulamasıdır. Tek dezavantajı, fotoğrafların ve videoların Google’ın yüksek kalite olarak tanımladığı ayarda sıkıştırılacak olmasıdır.

Fakat uygulama yüklemediğin her şeyi görüntülemek için cihaz klasörlerini görebilme iznine sahiptir. Google Fotoğraflar uygulamasının tamamen ücretsiz olduğu günlerin artık geride kaldığını söyleyebilirim. Çok güçlü bir öneri olmasa bile iyi bir galeri uygulaması arayanlar için biçilmiş kaftandır.

Google Fotoğraflar uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. A+ Galeri

a+ galeri android galeri uygulamasıA+ Galeri basit bir galeri uygulamasıdır. Fotoğraflarını yönetmek, fotoğraf albümleri oluşturmak ve fotoğraflarını paylaşmak gibi olağan şeyleri yapabilirsin. Bununla birlikte Dropbox, Amazon Cloud ve Facebook desteğine sahip bir uygulamadır. Bu aynı zamanda fotoğrafları görüntüleyebilecek olduğun anlamına gelir.

Ek olarak, özel görüntüleri saklayabileceğin bir kasa özelliğiyle birlikte gelir. Tasarımı oldukça sağlamdır ve kullanımı çok zor değildir. Materyal tasarımın farklı bir varyasyonunu elde etmek istiyorsan uygulama içi satın alma yoluyla bunu yapabilirsin. Dilersen ücretli versiyonla da buna sahip olabilirsin.

A+ Galeri uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. PhotoMap Galeri

photomap galeri android galeri uygulamasıPhotoMap Galeri tam anlamıyla özgün bir galeri uygulamasıdır. Fotoğraflar çekmeni ve bunları konum üzerinde kaydetmeni sağlar. Ardından, fotoğraflarını çektiğin yere göre görüntülemek için bir harita kullanabilme şansın vardır. Örneğin, deniz kenarında çektiğin fotoğrafları görüntülemek için deniz kenarına gitmen gerekir.

GPS tabanlı olarak çalışan en sorunsuz galeri uygulamalarından birisidir. Ayrıca kullanması son derece basit ve eğlencelidir. Ücretsiz olarak indirilebilen uygulamanın, uygulama içi satın alma yoluyla pro sürümü vardır. Ayrıca uygulamada artırılmış gerçeklik özelliğinin olduğunu hatırlatmak isterim.

PhotoMap Galeri uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. 1Gallery

1gallery android galeri uygulaması1Gallery burada bahsedeceğim en iyi galeri uygulamalarından birisidir. Bunu samimiyetle söyleyebilirim. Standart bir galeri uygulaması ile bir galeri kasası (vault) arasında bir karışımdır. Uygulama, herhangi bir standart galeri gibi çalışır ve fotoğraflarını tarihe göre ve tablo biçiminde görüntüleme şansı sunar.

Fakat uygulama, fotoğraflarını ve videolarını bir iğne, desen veya parmak izi kilidinin arkasına gizlemene olanak tanır. Gizli dosyalar sadece gizli değildir. Aynı zamanda gizliliğin için şifrelenir. Diğer bazı küçük özellikler, süper basit fotoğraf ve video düzenleyici işlevinin yanı sıra açık ve koyu bir temayı içerir.

1Gallery uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. Gallery Vault

gallery vault android galeri uygulamasıGallery Vault, adından da anlaşılabileceği gibi neredeyse kapsamlı bir galeri kasası uygulamasıdır. Fotoğraflarını meraklı gözlerden uzak tutmak için özel bir kasa oluşturur. Bu sayede bu uygulamanın desteklediği fotoğrafları, videoları ve diğer dosya türlerini gizlemeyi başarabilirsin.

Senden başka kimsenin nasıl erişeceğini bilmemesi için simgeyi de gizleyebilirsin. Biri içeri girerse uyarı alırsın. Uygulama bazı parmak izi etkin olan özellikle Samsung cihazları destekler. Biraz gizlilik istiyorsan galeri uygulaması açısından oldukça iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilirim. Satın almadan önce ücretsiz sürümü denemelisin.

Gallery Vault uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. F-Stop Gallery

f-stop gallery android galeri uygulamasıF-Stop Gallery, en eski galeri uygulamalarından biridir. Bu uygulama, birkaç gerçek iyi özellik ve materyal tasarım tarafından vurgulanan daha düz, daha temiz bir tasarıma sahiptir. Fotoğraflarını harika olan meta verilerine göre arayabilir ve daha kolay düzenleme için fotoğraflarına etiketler ekleyebilirsin.

Ayrıca meta verileri (EXIF, XMP ve IPTC bilgileri dahil) okur ve içeriklerini kendi başına sıralamaya yardımcı olan akıllı albümler özelliğiyle birlikte gelir. Hepsinden iyisi GIF oynatabilme özelliğine sahiptir. Bu uygulama gösterişli bir galeri uygulaması arayanlar için en ideal seçeneklerden biridir. Uygulamanın bir de pro sürümü vardır.

F-Stop Gallery uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. Piktures

piktures android galeri uygulamasıPiktures oldukça basit bir galeri uygulamasıdır. Fakat basit olması herhangi bir özelliğe sahip olmadığı anlamına gelmez. Konum gibi çeşitli şeylere göre fotoğraf sıralaması yapabilirsin. Ayrıca insanların görmesini istemiyorsan albümleri gizleyebilirsin. Daha büyük ekranlarda bile en iyi şekilde çalışan bir uygulamadır.

Uygulamanın daha büyük ekranlarda çalışabilmesi onu özellikle tabletler için uygun hale getirir. Meraklısı için uygulamanın GIF desteği vardır. Ek olarak uygulamaya alıştığın zaman kullanımı keyifli olan hareket tabanlı kontrollere de sahiptir. Dolayısıyla bir galeri uygulaması için oldukça iyi bir seçenektir.

Piktures uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. Basit Galeri Pro

basit galeri pro android galeri uygulamasıBasit Galeri Pro adından anlaşılabileceği gibi ücretli bir uygulamadır ama son derece basit bir işleve sahiptir. Uygulama, gereksiz izinler olmadan tamamen çevrimdışıdır. Ayrıca, bir fotoğraf ve video araması, 32 dil desteği, hızlı erişim için favori işlevler, kaybolan fotoğrafları kurtarmak için bir geri dönüşüm kutusu gibi özelliklere sahiptir.

Ek gizlilik için parmak iziyle kilit açma özelliğine sahip bir güvenlik katmanı vardır. Uygulamanın ücretsiz bir versiyonu olsa bile bunu tavsiye etmiyorum. Çünkü aktif olarak güncelleme alan taraf pro sürümüdür. Ayrıca fiyatı oldukça makul seviyededir, açık kaynak kodludur ve çoğu fotoğraf veya video türünü destekler.

Basit Galeri Pro uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...