Android için en iyi 10 film uygulaması

Film izlemek temelde eğlenceli bir iştir. Film izlemek nispeten ucuzdur. Ayrıca izlediğin filmi arkadaşlarınla sohbet konusunu yapabilmen mümkündür. Film izlemek artık eskisinden çok daha kolaydır. Android yüklü bir telefonun, tabletin veya televizyonun olması durumunda filmleri kolayca izleyebilirsin.

Film izlemek temelde eğlenceli bir iştir. Film izlemek nispeten ucuzdur. Ayrıca izlediğin filmi arkadaşlarınla sohbet konusunu yapabilmen mümkündür. Film izlemek artık eskisinden çok daha kolaydır. Android yüklü bir telefonun, tabletin veya televizyonun olması durumunda filmleri kolayca izleyebilirsin.

Burada amacım film izleme deneyimine katkı sağlayacak, Android için en iyi film uygulamalarına yer vermektir. Uygulamaların hepsi film izlemeni sağlamaz. Bazıları filmleri ve onlarla ilgili yeni gelişmeleri takip etmene yardımcı olur. Film izlemek ücretsiz uygulama arıyorsan, ücretsiz film uygulamaları kısmına göz atabilirsin.

1. BluTV

blutv android film uygulamasıBluTV dijital yayıncılık denildiğinde akıllara gelen ilk platformlardan birisidir. Bu uygulama kendi bünyesinde pek çok farklı ve özgün yerli içerikler barındırır. Özellikle kendi yapımı dizileriyle ön plana çıkan bir servis olmasına rağmen yerli ve yabancı birçok filmi kapsayan koleksiyonları vardır.

Bu uygulamayı kullanmak oldukça basittir. Fakat maalesef uygulamanın herhangi bir ücretsiz içerik sunma gibi durumu yoktur. Aylık abonelik aldığın zaman içeriklerin tümüne erişme imkanı elde edersin. Böylece film ve dizi izlemenin tadını çıkarabilirsin.

BluTV uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

2. FOX & FOXPlay

fox and foxplay android film uygulamasıFOX & FOXPlay aslında en yeni dijital yayın platformlarından birisidir. Bu uygulama özellikle FOX kanalında yayınlanan dizilere ve orijinal içeriklere ev sahipliği yapar. Servisin Android uygulamasını edinerek mobil cihazlardan ve akıllı televizyon üzerinden içerikleri izleyebilirsin.

Bu servisin ücretsiz olduğunu unutmamak gerekir. Yeni filmler eklenene kadar mevcut film koleksiyonunu tüketmeyi düşünebilirsin. Diğer taraftan platformun henüz çok yeni olduğunu unutmamak gerekir. Dolayısıyla içerik anlamında diziler hariç seni memnun edebilecek bir şeyler bulmakta zorlanabilirsin.

FOX & FOXPlay uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

3. Netflix

netflix android film uygulamasıNetflix geleneksel akış (stream) hizmetlerinden birisidir. Filmler için mükemmel bir seçenektir ama fiyatının biraz tuzlu olduğunu özel olarak belirtmeliyim. Bu servisin çok geniş bir film koleksiyonuna sahip olduğu unutulmamalıdır. Hem filmler hem de diziler seni fazlasıyla memnun edebilecektir.

Söylediğim gibi servisin tek dezavantajı fiyatının diğer platformlara göre biraz yüksek olmasıdır. Fakat içerik kalitesi anlamında diğerlerinden daha iyi durumda olduğunu unutmamak gerekir. Özelikle kendi yapımı olan orijinal içeriklerle fark yarattığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Netflix uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

4. Google Play Filmler

google play filmler android film uygulamasıGoogle Play Filmler aslında Google TV uygulamasının ta kendisidir. Sadece bir isim değişikliği söz konusudur. Bu uygulama Android platformunda yer alan en iyi film izleme uygulamalarından biridir. Filmleri satın alırsın ve onları istediğin sıklıkta izlersin. Gerekirse çevrimdışı kullanım için filmleri indirebilirsin.

Bu uygulama doğrudan Google hesabına bağlıdır. Ayrıca bazı filmlerde 4K izleme özgürlüğü sunmaktadır. Bununla birlikte uygulamanın kullanımı son derece kolaydır. Film izlemek için diğer ücretli servislerden birini kullanıyorsan bu uygulamanın senin için pek iç açıcı olacağını söyleyemem. Diğer uygulamayı kullanmaya devam etmelisin.

Google Play Filmler uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

5. TV+

tv plus android film uygulamasıTV+ son dönemlerin en dikkat çekici dijital yayın platformlarından birisidir. Özellikle yaptığı kampanyalarla kullanıcıları cezbetmeye çalıştığını unutmamak gerekir. Bu servisin aslında bir dijital televizyon olarak ön plana çıkartıldığını belirtmeliyim. Hemen hemen tüm kanalları platformda bulabilme şansın vardır.

Filmler açısından bonkör bir platform olduğunu söyleyemem. Ama servisin içerisinde pek çok yerli ve yabancı filmi bulabilmen mümkündür. Buna ek olarak servisin iki farklı aboneliğe sahip olduğunu belirtmeliyim. Uygulamayı televizyonda kullanabilmek için daha yüksek bedelde bir aylık ücreti gözden çıkarman gerekir.

TV+ uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

6. CineTrak

cinetrak android film uygulamasıCineTrak bir film ve dizi takip uygulamasıdır. İzlediğin tüm filmleri ve dizileri girersin. Uygulama bunları senin için takip eder. Ayrıca beğenebileceğin filmler ve diziler için bir keşfetme platformu olarak çalışır. Uygulama birçok farklı kaynaktan incelemeler ve bilgiler alır.

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Film deneyimine genel bir bakış elde etmenin eğlenceli bir yoludur. Diğer taraftan uygulamanın herhangi bir şekilde film ve dizi izlemeye izin vermediğini özellikle belirtmek gerekir. Amacın film izlemek ise farklı uygulamalara göz atmanı öneririm.

CineTrak uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

7. beIN Connect

bein connect android film uygulamasıbeIN Connect, en yeni ama en dikkat çeken dijital yayın platformlarından biridir. Filmler, diziler ve canlı televizyon gibi birçok kategoriye sahiptir. Servisin en iyi yanı gerçekten çok geniş olan içerik koleksiyonudur. Uygulamanın içerisinde birbirinden farklı kategoride içerikler bulabilmek mümkündür.

Bu uygulamanın en dezavantajlı yanı ise harici üyelik kabul etmemesidir. Uygulama sadece Digitürk abonelerinin kullanımına özeldir. Benzer bir yaklaşımın D-Smart Go platformunda olduğunu unutmamak gerekir. Eğer harici abonelik sunulursa muhtemelen tercih edilen en önemli film uygulamalarından biri olacaktır.

beIN Connect uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

8. Tivibu GO

tivibu go android film uygulamasıTivibu GO aslında farklı bir yayıncılık anlayışına sahip olan Tivibu’nun mobil platformlar için geliştirilmiş uygulamasıdır. Bu uygulama bir Türk Telekom servisidir. Servis her cihazdan hizmet veren bir platformdur. Platformda klasik televizyon kanallarına ek olarak satın alınan paketlere göre çeşitli içerikler yer alır.

Film izlemek için bu servisten yararlanmak istiyorsan mutlaka Sinema Paketi olarak satılan paketi almanı öneririm. Çünkü diğer paketlerde film konusunda çok önemli girişimler söz konusu değildir. Birçok modern, klasik ve kült filmi bu servis aracılığıyla sorunsuz bir biçimde izleyebilirsin.

Tivibu GO uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

9. puhuTV

puhutv android film uygulamasıpuhuTV biraz farklı bir şekilde ele alınması gereken uygulamalardandır. Bir Android film uygulaması olduğu doğrudur. Önceden koleksiyonu ağırlıklı olarak yerli filmlerden oluşsa bile artık çoğunlukla orijinal (kendi yapımı filmler) ve yabancı filmlerden oluşmaktadır.

Filmlerin belirli bir kalitede olduğunu belirtmek önemlidir. Özellikle orijinal içerikleri seveceğini düşünüyorum. Bununla birlikte ses getirmiş pek çok dizinin tekrarını burada bulabilirsin. Üstelik bu servisten bir şeyler izlemek için herhangi bir ücret ödemene gerek yoktur.

puhuTV uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

10. IMDb Movies & TV

imdb movies and tv android film uygulamasıIMDb Movies & TV hepsi bir arada sayılabilecek film uygulamalarından biridir. Bu konuda rakipsiz olduğunu belirtmem gerekir. İncelemeler, bilgiler, fragmanlar, oyuncu bilgileri ve kamera arkası görüntüleri gibi diğer eğlenceli içerikleri burada bulabilirsin. Bu anlamda eşsiz bir uygulamadır.

IMDb filmler söz konusu olduğunda pek çok şeyi yapabilme kapasitesine sahiptir. Tek dezavantajı sahip olduğu reklam politikasıdır. Çoğu kullanıcı reklamlardan oldukça şikayetçidirler. Bu yüzden sadece film haberlerini takip etmek istiyorsan alternatif uygulamalara (kaynaklara) yönelmeyi düşünebilirsin.

IMDb Movies & TV uygulamasını Android için buradan indirebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...