Yükselen Yay burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselenin Yay olduğunda dünya macera, deneyimlenecek yeni şeyler ve en önemlisi umutla dolu olur. Yay burcunun yükselen insanlarında açık bir inanç ve coşkusu vardır. Büyük planlar, büyük vaatler ve keşfetme ve deneme istekliliği ana temalardır. Fakat takip etme Yay burcunun güçlü bir özelliği değildir.

Yükselenin Yay olduğunda dünya macera, deneyimlenecek yeni şeyler ve en önemlisi umutla dolu olur. Yay burcunun yükselen insanlarında açık bir inanç ve coşkusu vardır. Büyük planlar, büyük vaatler ve keşfetme ve deneme istekliliği ana temalardır. Fakat takip etme Yay burcunun güçlü bir özelliği değildir.

Bu bireyler biraz huzursuz ama genellikle aktif insanlardır. Her zaman sadece kavranamayan bir şeyi arıyor gibi görünürler. Çoğu bunu hayatları boyunca yapar. Bazen oldukça doğrudan olabilirler ama sahte pasları affedecek kadar sevimlidirler. Çoğunun söyleyecek ve önerecek çok şeyi vardır. Görüşleri ve fikirleri heyecan vericidir.

Yönetici gezegen Jüpiter’in etkisi

Yükselenin Yay olduğunda aslında onun özelliklerini bir anlamda kopyalamış olursun. Hayatın aradığın ödülün anlamlı olduğu bir macera, meydana okuma veya macera arayışı olarak deneyimleme olasılığın vardır. Bu olasılık karşısında direnme gücün ise son derece düşüktür.

Öz farkındalık, ufkunu fiziksel, zihinsel veya ruhsal seviyelerde genişleterek ortaya çıkar. Yeni deneyimlere iyimserlik ve umutla yaklaşman muhtemeldir. Bu aynı zamanda bir başarı beklentisidir. Beklentilerini doğru şekilde ayarlamayı başarırsan sonuç elde edebilecek duruma görebilirsin.

Yükselenin Yay olduğunda dinamik bir burçla karşı karşıya olduğunu kabul etmen gerekir. Ateşli nitelikleri, yaşamın bazı metafizik ve felsefi ikilemlerini uzlaştırmaya yönlendirilmelidir. Anlam arayışında altına bakılmadık bir tane bile taş bırakmaman çok daha doğru olacaktır.

Yaklaşım

Yükselenin Yay olduğunda her durumu bir öğrenme fırsatı olarak görmen gerekir. Muhtemelen bir huzursuzluk hissedeceksin ve dolaşma, ufukları keşfetme ve ne kadar ileri gidebileceğini görme özgürlüğüne ihtiyacın olacaktır. Bu fiziksel, zihinsel veya ruhsal seviyelerde olabilir.

Bazen hayatın, kendi gerçeğinin kutsal yönünü bulmak kadar çok acımasız bir noktaya doğru evrilir. Bu durumda kendini uzun bir yolculuğa doğru çıkmış gibi hissedebilirsin. Bu yaklaşımı daha doğru ifade etmenin çeşitli yolları vardır. Hedefi görürsün, hedefe ulaşırsın ve sonra bir başka hedef görürsün.

Enerji ve ilhamla yetenekli çoğu zaman başkalarına ilham verebilir ve onları güçlendirebilirsin. Genelde geniş fikirli birisin. Herkesin kendi hayatını yaşamasına izin vermekten ve bunu görmekten çok mutlusun. İnanç ve iyimserlikle suçlanan biri olduğun doğrudur. Nereye gidersen git bu yüzden sembolik bir anlam arayabilirsin.

Sembolik anlamlar aramak hayatın koşullarında alametlerle karşılaşman anlamına gelebilir. Genellikle her olay daha büyük ve daha bağlantılı bir bütünün parçası olarak görülür. Her fırsatta kalıplarda ve tesadüflerde anlam aradığın bilinen bir gerçektir.

Öngörü

Yükseleni Yay olan kişilerin genel özelliklerinden birisi güçlü bir öngörü yeteneğidir. İnanç, inanış ve geleceği veya ne olabileceğini öngörme ve tasavvur etme yeteneği, ruhsal işlevinizin temel unsurlarıdır. Zamanınızın çok ilerisinde ve kolektifte gelecek eğilimlerin veya hareketlerin önünde olabilirsin.

Sen bir arayıcısın ve bu arayış ilkeni öngörü niteliğiyle birleştirmen gerekir. Genel bakışı, daha büyük modeli ve geniş, kapsamlı bir yaşam felsefesini arayan birisin. Aynı zamanda bu vizyonu aktaran veya bir şekilde yayınlayan bir öğretmen olmalısın. Yönetici gezegeninin Jüpiter olduğu aklından çıkmamalıdır.

Hayatın bir macera olduğunu unutmamalısın. Bu macera içerisinde sahip olduğun yüksek öngörüye olabildiğince ihtiyacın olacaktır. Yeni deneyimler yeni öğrenimler anlamına gelecektir. Yükseleni Yay olan insanlarda bitmek bilmeyen bir enerji ve öğrenme isteği vardır. Bunu en iyi şekilde kullanmalısın.

Aşırılık

Yükselenin Yay olduğunda zaman zaman inancının azalmasına izin verdiğin durumlarla karşılaşabilirsin. Eğer aradığın cevapları bulamazsan bu seni aşırı derecede umutsuz ve aynı zamanda alaycı olmaya itebilir. Gerçekçi olmayan veya ulaşılamayacak kadar büyük beklentilerden kendini olabildiğince uzak tutmalısın.

Büyük beklentiler ve gerçekçi olmayan durumlar karşısında kolayca ezilmen söz konusu olabilir. Bu konuda kendini hazırlamalısın. En önemlisi aşırı derecede umutsuz olmaktan kendini korumalısın. Bu her zaman ihtiyaç duyduğun sonucu elde edebilmen için sana yardımcı olacaktır.

Bunlara ek olarak aşırılık, hedefi aşma eğilimi anlamına da gelebilir. Coşkunuz ve iyimserliğin bazen açgözlülüğe, umursamazlığa veya gerekli özenin gösterilmemesine dönüşebilir. Aşırılıklara gitme eğilimin, kendi yenilmezliğine olan inancın ve neyin mümkün olduğu konusunda sınırları zorlama ihtiyacıyla el ele gider.

Bu nedenle zaman zaman çok ileri gidip gitmediğini kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Bazen gerçekten çok ileri gidebilirsin ve bunun senin için ihtiyaç duyulan bir şey değildir. Bilinçsiz kalıpların gücünü azaltmasına izin vermemelisin. Bunun yerine daha çok kendini kontrol ederek hareket etme eğiliminde olmalısın.

Gerçeklik

Yükselenin Yay ise gerçeğini kendi koşullarına göre bulman gerekir. Arayışını tatmin etmek için doğru yolu, öğretimi veya felsefeyi aramak içi uzun bir süre olabilir. Hayatının önemli bölümlerini seyahat ederek veya belirli bir inanç sistemine dalmış olarak, fikirleri ve kavramları en geniş düzeylerine kadar keşfederek geçirebilirsin.

Bilginin peşinde olma konusunda tutkulu olman muhtemeldir. Bu nedenle kendine yeni ufuklar keşfetmen ve referans alanını genişletmen için bolca fırsat tanıman gerekir. Bu fırsatın boş bir niyetle oluşturulmaması önemlidir. Gerçeklik ilkesine dayalı bir yükselen burca sahip olduğundan çok daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsin.

Gerçekleşen bir yol bulduğunda hevesli olma olasılığın çok fazladır. Bildiklerini diğer herkesle paylaşmak isteyebilirsin. Öğrendiklerini başkalarına öğretmeye hevesli olabilirsin. Pek çok mükemmel öğretmenin arkasındaki itici güçten yararlanacak en iyi kişiler arasında yükseleni Yay olan insanlar yer alır.

Bağnazlık

Yükselenin Yay ise basit bir paylaşım hedefine sahip olabilirsin. Bu paylaşım hevesiyle vaaz veren birine dönebilirsin. Bu da seni hafif bir biçimde bağnaz olmaya itebilecektir. Başkalarını kendi inanç sistemine dahil etme konusunda aşırıya kaçabilirsin. Bu her koşulda hanene zarar olarak yazılacak bir şeydir.

Başkalarını kendi inanç sistemine dahil etmek için zamanla aşırıya kaçtığın anlar olabilecektir. Kendin için ihtiyaç duyduğun aynı entelektüel, ahlaki veya kişisel özgürlüğü başkalarına da yaymak için çaba göstermen çok daha mantıklı olacaktır. Fakat bağnazlık söz konusu olduğunda tam tersini yapabilme gerçeğiyle yüzleşmen gerekir.

Bu şekilde diğerlerini gerçek yorumlarınla aynı fikirde olmaya ikna etmeye çalışarak Yay burcunun karanlık tarafını tezahür ettirebilirsin. Alaycı inançsızlık, iyimsen inanç kadar şiddetli olabilir. Sonunda, başkalarını dönüştürmeye çalışmanın nihayetinde boşa bir çaba olduğunu görebileceksin.

Fikir

Yükselen Yay burcu insanların hemen hemen her şey hakkında fikirleri vardır. Başkalarına ne olduklarını söylemeyi severler. Bu pozisyondaki tüm insanlar dışa dönük insanlar değildirler. Fakat hepsinin, en azından belirli bir düzeyde güven veren bir hareket tarzı vardır. Hatta bazılarının onlara saf ve aşırı iyimser demeleri söz konusudur.

Yükselen Yay burcunun en belirgin özelliklerinden birisi mizah duygusunu sürdürme istekliliğidir. Kendilerini kötü hissettiklerinde bile hayatta mizah bulmayı ve sahip oldukları her şeyle eğlenmeyi başarırlar. Yay’ın yönetici gezegeninin konumu bu konuda daha fazla ipucu verecektir.

Yükselen Yay’ın hediyesi

Yükselen Yay burcu yaşam için en iyi arayışları gerçekleştirecek maceracı bir burçtur. İnanç ve olumlu bir tutum en büyük varlığın durumundadır. Olasılıklar ve onları deneyimleme hakkında kesinlikle heyecan duyarak hayata büyük bir şekilde yaklaşman muhtemeldir.

Doğuştan gelen izlenim ve algı yeteneklerini kullanmak, sana başkalarına ilham verme ve onları yükseltme yeteneği verir. Her yerde anlam ve amaç ateşini yakarak onları olabileceklerinin en iyisine dönüştürme konusunda önemli adımlar atmayı başarabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...