Yükselen Terazi burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselen Terazi dünyada denge ve uyum sağlamakla ilişkilidir. Güzellik, ilişki, stil ve nesnelerin nasıl birbirine uyduğu veya birbirine nasıl karıştığı konusunda farkındalık oluşturmayı içeren bir durumdur. Karşıtları uzaklaştırmak ve orta yolu bulmak daima senin yolun olacaktır.

Yükselen Terazi dünyada denge ve uyum sağlamakla ilişkilidir. Güzellik, ilişki, stil ve nesnelerin nasıl birbirine uyduğu veya birbirine nasıl karıştığı konusunda farkındalık oluşturmayı içeren bir durumdur. Karşıtları uzaklaştırmak ve orta yolu bulmak daima senin yolun olacaktır.

Güneş, Ay ve yükselen burç kombinasyonu içerisinde ne istediğini (Güneş), neye ihtiyacın olduğunu (Ay), ve onu nasıl elde edeceğini (yükselen burç) tanımlar. Yükselen Başak hakkında daha fazla bilgi edinmek için elbette okumaya devam etmelisin. Aradığın tüm bilgileri burada bulabileceksin.

Yönetici gezegen Venüs’ün etkisi

Yükselen Terazi olarak doğduğunda hayat muhtemelen sabit bir seçim dizilerinden ibaret olacaktır. Hayatı böyle deneyimlemek senin elinde olan bir şeydir. Her şeyi çeşitli bakış açılarından düşünürsün ve bu önemli bir yaklaşımdır. Ama nihayetinde seçenekler arasından bir seçim yapman gerekir.

Müzakere etmek senin ayırt edici özelliklerinden birisi olabilir. Bu neredeyse senin için bir göbek adı gibidir. Yapman gereken ise onun hakkını verecek şekilde hareket etmektir. Terazi burcunun bir hava burcu olduğunu unutmamak gerekir. Onun için adalet, eşitlik ve doğru ilişkiler oldukça önemlidir.

Bu nedenle, tüm ilişkilerinde objektif olma ihtiyacı hissedersin ve ilişkilerde uzman durumuna gelirsin. Bu senin için kaçınılmaz deneyimlerden birisidir. Bununla birlikte, bir karara veya çözüme ulaşılamadığı zamanlarda tüm bakış açılarını dikkate alma ihtiyacı bir şekilde olumsuz etki yaratabilir. Buna dikkat etmelisin.

Sırf bu olumsuz etki nedeniyle eşitlik taahhüdü senin için yansıtıcı yargı durumundadır. En önemlisi senin için değerli olan bir şeydir. Görevin, belirli bir durumda yer alan doğru prensibi bulmak ve sonra buna bağlı kalmaktır. Bir başka ifadeyle fikrini değiştirmeden konumunu korumaya çalışmalısın.

Yaklaşım

Yükseleni Terazi olan kişileri hemen hemen herkes çok sevebilir. Sadece hoş ve adil olarak karşımıza çıkarlar. Hayatlarına biraz daha yakından bakıldığında bu iyi insanların ilişkilerinde epey bir sorun yaşamış olduğunu görebilirsin. Sen de kendi hayatına mercek tuttuğunda veya yaklaşımını bu yönde değiştirdiğinde bunu fark edersin.

Bazılarının bir dizi ilişkisi olur ve nedenini hayal etmek zor olabilir. Yükseleni Terazi olan kişiler istemsizce ve bazen zahmetsizce başkalarını kendilerine çekerler. Ayrıca, önemli bir bakış açısı olmadan kendi başlarına ne yapacaklarını bilmemeleri çok doğaldır.

Yükselen Terazi burcu olarak genellikle her şeyi düzeltir gibi görünürsün. Büyüleyici bir gülümsemen vardır. Başkalarına karşı nazik bir yaklaşımı tercih edersin ve rahat bir imaja sahipsindir. Güzel görünmeseler bile çekicidirler. Çoğunda olduğu gibi giydiğin renge, saçlarına, yürüyüş tarzına vb. çok dikkat edersin.

Yaklaşım açısından bu burcun farklılığı uzlaşma üzerinedir. Müzakereler ve işbirliği anahtar unsurlardır. Kendini bir güvercin olarak görebilirsin. Diğer taraftan bir diplomat olabilir, barışçı davranabilir ve dost bir yaklaşımla hareket edebilirsin. Kesinlikle ortaklıklar ve kişisel ilişkiler senin gücündür.

Uyum yaratma ihtiyacın fiziksel çevrene ve kişisel görünümüne kadar uzanır. Güzelliği takdir edersin. Doğal bir denge, simetri ve orantı hissine sahipsindir. Her şeyi zevkli, stil ve sanat anlayışıyla yaparsın. Senin için ev mobilyalarından kıyafet seçimlerine kadar her şey estetik açıdan çekici olmalıdır.

Seçim

Yükselenin Terazi olduğunda fikrini değiştirme cazibesi her zaman mevcuttur. Bu fikri çeşitli seçimlerle ortaya koymaya çalışırsınız. Ama bu aynı zamanda tereddüt, kararsızlık ve bir seçim yapılmadığında uygun olmayan konumda kalma eğilimine yol açabilir.

Bir karar vermekten kaçınmak için herhangi bir içsel arzunun farkına varman gerekir. Çünkü bu, başkalarının seni gerçekten olduğun gibi iyi dengelenmiş, adil fikirli bir bireyden ziyade kararsız ve hatta fırsatçı olarak görmesine yol açabilecek tehlikeli bir durumdur.

Empoze

Yükselenin Terazi olduğunda gerçekte ne istediğini açıkça belirtmekten kaçınma eğilimine sahip olabilirsin. Bu eğilimin nedeniyle ise kolayca empoze edilebilirsin. Bu seçim yetersizliğinden dolayı muhtemelen hayal kırıklığına uğrama olasılığın çok fazladır. Bu nedenle söz konusu durumla ilgili dikkatli olman da fayda vardır.

Bunun üzerinde derinlemesine düşünmek ve gerçek güdülerinin ne olduğunu kendine itiraf etmek önemlidir. Eylemden kaçınarak başkalarının onayını mı arıyorsun? Başka birinin aynı fikirde olmaması durumunda doğru olduğunu bildiğin şeyi yapmaktan vazgeçtin mi? Bu bir hatadır ve bunu yapmamalısın.

Beğenilme

Yükselenin Terazi burcu ise sıklıkla beğenilme arzusu ve başkalarını memnun etme isteği, doğru veya adil olanı taahhüt etmektense seni insanları memnun etmeye doğru itebilecektir. Bu eğilime karşı koymaya hazır mısın? Bunu başarmak için yapman gereken bazı şeyler vardır.

Öncelikle bu eğilime karşı korunmak için güvenilir, adil ve objektif değerleri sistemi kurulmalıdır. Yaptığınız seçimlerde popülerlikten ziyade ilkeye göre yönlendirilmen daha iyi olacaktır. Bu seni belirli bir ölçüde oluşturduğun sistemin içinde tutacak ve seni korumaya yardımcı olacaktır.

Aktivite ile pasiflik, kafa ile kalp, sezgi ve mantık arasında bir denge bulmak zorunda olduğunu unutmamalısın. Cazibe ve nesnellik yoluyla müzakere senin gücündür. Gerçeklerin dengeli bir şekilde değerlendirilmesiyle çözüme ulaşılmasına yardımcı olabilme şansın vardır.

Senin için neyin önemli olduğunu bulmak için hem yüzleşmeyi hem de uzlaşmayı deneyimlemelisin. Böylece, ne istediğine karar verdikten sonra hem ilkeli hem de iddialı olabilirsin. Taviz vermeye istekli ama hedeflerinde net olabilirsin. En iyi ihtimalle yükselen burcunun özellikleri olarak zarafet, duruş ve düşünceyi ifade edebilirsin.

Uyum

Simetri, oran ve denge önemlidir. Muhtemelen uyumlu, rafine ve iyi tasarlanmış ortamları tercih edersin. Güzellikle çevrili olman ve organize olarak estetik bir alanda en iyi şekilde çalışman önemlidir. Uyum, zihinsel dengen için en mühim gereksinimlerden birisidir.

Ayrıca, genellikle doğuştan gelen bir stil duygusuyla oldukça uyumlu hareket etmen söz konusu olabilir. Şık görünümü yansıtmak için ihtiyaç duyduğun yaklaşım seni moda bilincine doğru ilerletebilir. Böylece en önemli karar alıcı durumlardan birisiyle karşılaşmadan önce ne yapman gerektiğine karar verebilirsin.

İdeal sistem, ilişki veya ideal arayışı seni birçok ilgi ve keşif alanına doğru götürebilir. Sonuçta Terazi zihinsel bir burçtur. Bu nedenle bilgi anahtar konudur. Muhtemelen dinleme ve müzakere becerilerinle ve iyi tavsiyelerde bulunma becerinle tanınıyor olmalısın.

İkna

Yükseleni Terazi olan insanlar muazzam derecede ikna edici olabilirler. Ancak başkalarını kazanmak istediklerinde neredeyse her zaman daha yumuşak bir yaklaşımı kullanırlar. Bu her zaman böyledir. İyi polis kötü polis rolü dağıtılsa her zaman iyi polis rolünü üstlenirler. Bu senin de en kötü niteliklerinden birisi olabilir.

Mükemmel arabulucu olabilirsin. Genellikle seninle karşılaşan kişilerin söyleyecekleri en önemli şey bu olacaktır. Yükselen Terazi burcuna sahip olan insanlarla genellikle yetkin ve aktif ortaklar tarafından çekilirler. Bu yüzden ilişkileri genellikle çekişme ve rekabet ile karakterize edilir.

Yükselen Terazi’nin hediyesi

Yükselen Terazi için ilişkiler büyük bir endişe kaynağı olabilirler. Fakat kim olduğunu ve neye ihtiyacın olduğunu tanımlamayı öğrendiğinde, daha sonra işleri kabul edilebilir tutmak için gerekli herhangi bir taviz vermeden önce ilişkinden en iyi şekilde yararlanmayı öğrenmiş olacaksın.

Terazi, partnerlik için en uyumlu burçlardan biridir. Kendini tatmin edebilmek için başkalarına ihtiyaç duyduğunu hissedebilirsin. İşleri işbirliği içinde yapmak en iyi özelliklerin yüzeye çıkmasına yardımcı olacaktır. Bir hedefe doğru çalışmanın en kolay yolunu bunu yapacak başka biri varken bulabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...