Yükselen Boğa burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselen Boğa (veya yükselenin Boğa) kendini başkalarına sunma yollarını ve ayrıca çevrendeki dünyaya anında tepki verme yollarını ortaya çıkarır. Aynı zamanda hayatını anlamlı kılmak için ihtiyaç duyduğun deneyim türlerinin açığa çıkması da söz konusudur.

Yükselen Boğa (veya yükselenin Boğa) kendini başkalarına sunma yollarını ve ayrıca çevrendeki dünyaya anında tepki verme yollarını ortaya çıkarır. Aynı zamanda hayatını anlamlı kılmak için ihtiyaç duyduğun deneyim türlerinin açığa çıkması da söz konusudur.

Güneş, Ay ve yükselen burç kombinasyonu içerisinde ne istediğini (Güneş), neye ihtiyacın olduğunu (Ay), ve onu nasıl elde edeceğini (yükselen burç) tanımlar. Yükselen Boğa hakkında daha fazla bilgi edinmek için elbette okumaya devam etmelisin. Aradığın tüm bilgileri burada bulabileceksin.

Yönetici gezegen Venüs’ün etkisi

Yükseleninde Boğa ile doğmuş olman, hayata yavaş ve istikrarlı yaklaşımı tercih etme olasılığındır. Boğa, pratik ve muhafazakar bir burçtur. Mümkün olan her yerde, metodik ve sistematik bir şekilde ilerlersin. Bu sayede kendini daha iyi hissedeceksin.

Haritanda başka dürtü odaklı nitelikler olmadığı sürece muhtemelen pragmatik ve temkinli olacaksın. Bu, burç değişim sevgilisiyle bilinmez. Bu nedenle, kesinlikle mecbur kalana kadar yeni bir şey denemekten kaçınma eğiliminde olabilirsin. Risk yerine rahatlık arayacaksın.

Bu nedenle hayata en iyi şekilde, yol boyunca bol miktarda dinlenme molası ile tek tek atılacak bir dizi adım olarak yaklaşılır. Haritandaki Güneş burcu ve ev konumu, bunun senin için nasıl olduğu konusunda sana birçok ipucu verecektir.

Bir kez entegre edildiğinde bu aynı zamanda bir istikrar duygusunun ve daha derin anlamın aranması gereken yaşam alanını da gösterecektir. Çok yönlü bir durum için, Ay burcunun niteliklerinin yanı sıra Güneş burcu ve evinin niteliklerini de dikkate almalısın.

Yaklaşım

Yükselenin Boğa burcu olarak doğmuş biriysen yaklaşımın muhtemelen dikkatli ve doğrudan olacaktır. Pratik olma eğilimin vardır. Bir şeyleri denemekten korktuğun için değil, muhtemelen adım adım ilerlemeyi tercih edersin. Bunun elbette belli başlı sebepleri vardır.

Boğa, temkinli olma eğilimiyle bilinir. Ama aynı zamanda çok güçlü bir duygusal veya fiziksel yanı olduğu bilinen bir burçtur. Boğa burcun yükseldiği için çok fiziksel bir insan olma olabilirsin. Bu konuda neler hissedeceğini bilmek hayatın geri kalanındaki yaşamın için büyük öneme sahiptir.

Yani bir yandan yaklaşımın dikkatlice değerlendirilebilir hatta bazen muhafazakar olabilirsin. Diğer yandan, iyi vakit geçirmeyi bekliyorsun çünkü eğlenmek ve anın tadını çıkarmak için ne yapman gerektiğini tam olarak biliyorsun. Fakat Boğa burcu yükselenin olduğunda, değişimle ilgili bazı sorunların olabilecektir.

Nasıl ilerleyeceğini zaten bilmiyorsan veya kesinlikle yapman gerekmedikçe kendini yeni bir şeyden kaçarken bulabilirsin. Bunun nedeni, çoğu durumda risk yerine rahatlık arayışının olmasıdır. Kendini belirsiz koşullarda bulduğunda, varsayılan konumun, onu kendin için daha eğlenceli hale getirmenin en kolay yolunu bulmak olacaktır.

Fakat güvende olduğunu bildiğinde en istikrarlı, sadık ve değişmez insan türlerinden biri olabilirsin. Yükselen Boğa, çoğu durumda sakin ve yatıştırıcı bir ilk izlenim yaratmasıyla bilinir. Muhtemelen oldukça zarif veya nazik bir mizacınız vardır. Bu nedenle yaklaşımın muhtemelen barışsever, uysal ve istikrarlı olacaktır.

Güvenlik

Bahsedildiği gibi güvenlik senin için ekstra önemlidir. Bunu hayatın erken dönemlerinde çözmek için seni gerçekten rahatlatacaktır. Örneğin, Boğa burcu yükselirken, kendi başına iş kurmayı düşünüyorsan, önce mali temellerin yerinde olduğundan emin olman gerekecektir.

Yükselen Boğa için cebinde sadece 50 lirayla dolaşmak pek iyi olmaz. Girişimci olabilsen bile her şeyden önce bir planlamacı olduğunu unutmamalısın. Senin için güvenlik ve istikrar, duygusal istikrar, iyi karar verme ve kalıcı bir sakinlik duygusu için bir platformdur.

Muhtemelen kararını verdikten sonra ona bağlı kalacak türden birisin. Yaptığın ve sevmediğin şeyler hakkında muhtemelen oldukça net fikirlerin vardır ve öngörülebilir yollar izlersin. Bu nedenle direnç senin için bir sorun olabilir. Aksi taktirde iyi bir fırsat olabilecek şeye inatla tepki verebileceğin zamanlar olacaktır.

İstikrar

Görüşlerinde oldukça tutarlı olacaksın ve maddi ihtiyaçlar (sahip olunan şeyler) veya duygusal kaygılar (değer verdiğin şeyler) etrafında sabitlenmiş değerler olarak değerlendirilirsin. Gelecek için fikirler ve oraya ulaşmak için yapman gerektiğini düşündüğün şeyler etrafında kurulabilirsin.

Bir yandan, bu seni güvenilir ve odaklanmış hale getirebilir. Öte yandan, önyargılı fikirleri karşılamayan her şeye inatla direndiğin anlamına gelebilir. Bu yüzden direnç bir sorun olabilir. Ünlü Boğa inatçılığı, kımıldama ihtimalinin olmadığı anlamına gelir. Bir noktayı kanıtlamak için bir duruma, zihin durumuna veya nesneye bağlı kalabilirsin.

Bu durumda, ne zaman sabit kalacağını ve bir şeyi tutup ne zaman bırakacağını öğrenmek çok önemlidir. Rahatlığa ve güvenliğe ihtiyacın vardır. Fakat aynı zamanda hayatın nasıl gelişeceğine dair tek bir bakış açısıyla çok katı olmadığından da emin olmalısın.

Barış

Boğa burcu genellikle nazik ve zariftir. Diğer burçlara göre biraz daha yumuşak olma eğilimi vardır. Bu yüzden muhtemelen biraz daha barışseverdir, uysaldır ve sevilen birisidir. Bunu böyle algıladığın zaman yükselenin Boğa burcu olduğunda etkilerini en içten bir biçimde hissedersin.

Bahçıvanlık, yemek pişirme, güzellik, sanat, dans veya müzik sana hitap edebilir. Boğa tam anlamıyla oldukça estetik bir burçtur. Doğal olarak mümkün olan her eyerde rahatlık, uyum ve güvenliğe doğru çekilirsin. Ne yaparsan yap bu ihtiyacından hiçbir şekilde vazgeçemezsin.

Duygusallık

Ayrıca duyusal yönelimli olman ve bedensel dürtülere güçlü bir şekilde yanıt vermek çok muhtemeldir. Bu niteliği geliştirmeli ama aynı zamanda iyi bir şekilde törpülemen gerekir. Obur hale gelmeden duyuların tadını çıkarmak temel hedeflerinden biri olmalıdır.

Mümkün olduğunda yemek, güzel içecekler ve rahatlamanın yanı sıra cinsel aktiviteden keyif alma eğilimin olabilir. Buna rağmen çok fazla iyi şey, hiç olmamasından daha kötüdür. Hayattaki güzel şeylerden zevk alma yeteneğini aşındırdığın zaman keyif alma olasılığın azalmaya başlayacaktır.

Sağlık, aşırı hoşgörünün doğrudan bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bir sevgili olarak, çok fazla teşvik ve aktiviteye ihtiyacın olabilir. Fakat değişimi teşvik etmede iyi olmayabilirsin. Buna göre, cinsel iştahına hitap edebilecek bir partnerinin olması önemli görülmektedir.

Bekleme

Sınırlandırılması gereken bazı ilişkilerde kıskançlık ve sahiplenme gibi durumlarla karşılaşabilirsin. Duygusal doğanın yıkıcı yönünü anlamak gerekir. İlişkilerdeki sorunlar genellikle hayatının çok katı hale geldiğinin ve kendini bir kızgınlıktan kurtarmanın zamanının geldiğinin işaretleridir.

Buradaki doğal ironi, muhtemelen yoğun görünen insanlara doğru çekilmendir. Hayatına birçok aksaklık getirebilirler. Bu seni büyüme ihtiyacını tetikleyen duygusal karşılıklara zorlama amacına hizmet eder. Normal durumun muhtemelen sakin olacaktır ama kışkırtma olduğunda öfkelenmen söz konusu olabilir.

Ayrıca tembellik eğiliminden bahsedilebilir. Yükselen Boğa genellikle hayata kolay ve zaman zaman zorlayıcı bir yaklaşımı tercih eder. Bu, tercih ettiğin hız gerçekten eldeki durumla eşleşmediğinde veya hayatını paylaştığın kişiler daha acil bir şekilde tepki vermen gerektiğinde sorun çıkarabilirler.

Yükselen Boğa’nın hediyesi

Sonuç olarak, Yükselen Boğa, kişiliğe genellikle zarif ve istikrarlı bir unsur kazandırır. Yeni deneyimlere yaklaşımında pragmatik ve temelli olman muhtemeldir. Başkaları seni çeşitli şekillerde çekici bulabilirler. Bu nedenle genel olarak etrafta bulunulması oldukça kolaydır.

Yükselen Boğa olarak senin hediyen yolculuğunun her adımına gerçekçi bir şekilde yaklaşırken yaşamın zevklerinden keyif alma yeteneğidir. Bunu bir başka burçta kolay kolay bulamazsın. Bu yüzden yükselenin Boğa ise söz konusu yeteneğin tadını çıkarmaya özen göstermelisin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...