Yükselen Başak burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselen Başak sevimli bir kişiliğe sahiptir. Dünyadaki en çalışan ve disiplinli ruhlardan birisidir. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olur. Başkalarının ihtiyaçlarına son derece duyarlıdır. İhtiyacı olanlara yardım etmek ve desteklemek için doğuştan gelen bir istekleri vardır.

Yükselen Başak sevimli bir kişiliğe sahiptir. Dünyadaki en çalışan ve disiplinli ruhlardan birisidir. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olur. Başkalarının ihtiyaçlarına son derece duyarlıdır. İhtiyacı olanlara yardım etmek ve desteklemek için doğuştan gelen bir istekleri vardır.

Güneş, Ay ve yükselen burç kombinasyonu içerisinde ne istediğini (Güneş), neye ihtiyacın olduğunu (Ay), ve onu nasıl elde edeceğini (yükselen burç) tanımlar. Yükselen Başak hakkında daha fazla bilgi edinmek için elbette okumaya devam etmelisin. Aradığın tüm bilgileri burada bulabileceksin.

Yönetici gezegen Merkür’ün etkisi

Yükselen Başak olarak doğduğunda dünyayı organizasyona yönelik bir bakış açısıyla zihinsel analiz merceğinden görme olasılığın çok ama çok yüksektir. Güçlü eleştirel yönlerin var. Becerilerin, yeteneklerin ve kabiliyetlerin için pratik çıkışlar bulman gerektiğini bilmelisin.

Genel olarak alçakgönüllüsün. Bazen kendini gizlersin. Muhtemelen bu yüzden tanınmayı çok yararlı bir şey olarak görmüyorsun. Bir şekilde hizmet edebilmek için üretken olman gerekir. Seçtiğin kariyer genel olarak sana becerilerini en iyi şekilde kullanmayı deneyimleme fırsatı verecektir.

Yükselenin Başak olduğu için pratik, yetenekli ve becerikli olman muhtemeldir. Gerçekler, rakamlar ve detaylar konusunda çok iyi olabileceğini bilmen gerekir. Ayrıca erken yaştaki deneyimlerinden dolayı kendine karşı zorluk yaşayabilirsin. Bu yüzden yeteneklerini tanımayı ve takdir etmeyi öğrenmen gerekecektir.

Yaklaşım

Yükselen Başak gerektiğinde yalnızca birkaç kelime konuşma eğilimindedir. Konuşkan tipler değildirler. Çoğu zaman bilgi alımına odaklanırlar. Akıllarının hemen hemen her şeye rakip olabilecekleri söylenir. Karşılaştıkları tüm bilgileri saklarlar ve sorunsuz bir şekilde onları sindirirler.

Çok büyük bilgi rezervlerine sahipler ve çeşitli bilgileri depolarlar. Fakat, ilk filtreleme yapılamadan hiçbir şey depolanamaz. Kalite kontrollerini geçtikten sonra onun zihninde yer edinmeye başlarsın. Bu özellik, yükseleni Başak burcu olan bireyi çok yetenekli bir araştırmacı yapar.

Aslında yaptıkları her şeyde mükemmelliğe olan özlemleri sayesinde büyük bilim insanları olurlar. Tüm ayrıntıları çapraz kontrol edecekler ve iş kalitelerinin benzersiz olmasını sağlayacaklardır. Diğer taraftan yükseleni Başak olan kişiler genelde oldukça güvenilirlerdir. Çünkü tüm sorumlulukları kolayca yönetebilme fırsatı elde ederler.

Yükselen Başak burcuna sahip olanlar genelde çok yumuşak dilli olurlar. Başrol oynamak istemeden mutlu bir şekilde destekleyici rolü oynarlar. Bu bireyler doğal olarak utangaç ve alçakgönüllüdür. Bu yüzden iyi huylu, kibar ve havalı olmaları söz konusudur.

Doğal olarak utangaç olan bu burç yeni bir yere ve yeni insanlara alışmak için zamana ihtiyaç duyar. Sevginin herkese açık bir şekilde sergilenmesi kesinlikle yükseleni Başak burcu olan kişilerin karşı olduğu bir şeydir. Bu özellik onun imza özelliklerinden birisidir.

Hizmet

Yükselenin Başak olduğunda genellikle yardım etmeye ve başkalarına hizmet etmeye istekli olursun. Diğer harita faktörleri baskın olmadığı sürece muhtemelen çalışkan, vicdanlı ve aşırı pratik olacaksın. Daha geniş plandaki yerini bilmek ve bir plan hazır olduğunda kendini en rahat hissetmek istediğin yerde olma bulunmayı amaçlarsın.

Sistematik olması gerektiği gibi temizlik ve düzen de genellikle çok önemlidir. Sorunları çözmede büyük olasılıkla iyi olacaksın. Doğrusal, gösterilebilir bir şekilde sorun veya zorluk üzerinde çalışmanı gerektiren her durumda başarılı olacağını unutmamalısın.

Eleştiri

Sahip olduğun onca yeteneğe rağmen endişelenme eğilimi ile kendine karşı sert olman muhtemeldir. Görevleri hayali bir mükemmellik standardında gerçekleştiremezsin ve bu yüzden özeleştiri konusunda ipin ucunu kaçırman mümkün olabilir.

Endişelenme eğilimin sinir sistemini zayıflatabilir ve çok fazla değişikliğin belirsizliği ağır bedeller sunabilir. Potansiyelini gerçekleştirme yolunda, sakatlayıcı bir özgüven eksikliğinin üstesinden gelmen gerekebilir. Yükselen Başak burcu, genellikle kendini eleştirme eğilimiyle ilişkilendirilir ve bu güç kaybına neden olabilir.

Sinir sisteminin üzerindeki etkisi çok fazla olursa yaptığın her hareketi içten içe sorgulayabilir ve eleştirebilirsin. Bu da aşırı düzeyde kaygıya ve hatta kronik rahatsızlığa yol açabilecektir. Bu yüzden bilinçsiz kalıpların güven duygunu zayıflatması karşısında kendi önlemlerini almak zorundasın.

Hassasiyet

Yükselen Başak burcu olarak hassas bir bünyen olabilir ve fiziksel bedenine ekstra özen göstermen gerekebilir. Sağlığın, özellikle sindirim, olumsuz düşünce ve duygulardan kolayca etkilenir. Endişelendiğinde, kendini ikinci kez tahminlerde girdabının içerisinde bulacaksın.

Stresin mantıksal analizle karşılaştırılması için kendini kolayca bunalmış halde bulabilirsin. Bu kafa karışıklığı, kendinden şüphe duyma eğilimini güçlendirir ve zihinsel bir çukurdan aşağı inerken belki de başkalarından geri bildirim almalısın.

Kendi yeteneklerini eleştirmek yerine övmeyi öğrenmek, ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Yardım yoluyla bir amaç duygusu geliştirmek harikalar yaratabilir. Mükemmel olmaya çalışmak yerine belki de basitçe daha iyi olmayı hedeflemen çok daha doğru olacaktır.

Hassas sinir sistemini yansıtan yiyecekler konusunda çok titiz olabilirsin. Vücudunu dinlemeyi öğrenmelisin ve sağlığına özen göstermelisin. Fakat yapılacak daha iyi bir şeyin yerine sağlığını ön plana çıkarman çok daha doğru olacaktır. Böylesi bir durumda sağlığın hakkında endişelenmeyi aklına getirmelisin.

Kendine bakmak akıllıca bir seçimdir. Sağlıklı bir diyet uygulanabilir rutinler ve sağlığa yardımcı olabilecek doğal terapiler dahil ederek büyük fayda sağlayacaksın. Zihin ve vücut odağını sentezlemeye çalışan meditasyon ve yoga gibi düzenli uygulamalar senin için özellikle yararlı olacaktır.

Sezgi

Başkaları için bir şeyler yapmaktan zevk alırken, sonuçları denemek ve kontrol etmek isteyebilirsin. Bu, doğuştan gelen bir kaos korkusuna veya potansiyel düzensizliğe dayalı olacaktır. Rahatlamak ve diğer insanların görüşlerini karşılamak için çaba sarf etmelisin.

Her sonucu engellemeye çalışmadan yaşamın doğal ritimlerine güvenerek hareket etmelisin. Böylece sana yaklaşabilecek ve bir şeyler öğretebilecek insanları ve aynı zamanda deneyimleri aramalısın. Yükselen Başak, deneyimin özümsenmesi ile ilişkilidir.

Bu, deneme ve analiz yoluyla, ayrımcılık yoluyla gerçekleşir. Sindirim süreçlerini hayata kendi yaklaşımın için metafor olarak kullanmalısın. Bu şekilde kendi bedenindeki herhangi bir dengesizliği belki de deneyimlerini özümserken dengesizlik belirtisini görmeyi öğrenebilirsin.

Endişe

Yükselen Başak burcunun bir başka yaygın özelliği sürekli olarak bir şeyler hakkında endişelenmektir. Bu, özellikle yeni durumlarla yüz yüze geldiklerinde görülen bir şeydir. Genellikle kendileri için çok zorlu bir süreci ifade eder. Ayrıca her zaman son derece özeleştiriye açıktırlar.

Yükselen Başak olarak sistematik ve organize olmak önemlidir. Tüm görevleri en üst düzeyde mükemmellik ile istenilen şekilde tamamlamak gerekir. Bir boşluk varsa hatta küçük bile olsa sürekli endişelenecek ve kendini eleştireceksin. Çok yüksek standartlar belirleme eğiliminde olduğunu unutmamalısın.

Bu yüksek standartlar nedeniyle daha sonra kusurlar varsa kendini suçlayacaksın. Bu döngü aslında günlerce devam edebilecektir. Sürekli endişelenmek ve özeleştiri yapmak sindirim sistemini etkileyerek senin iş yerindeki performansını doğrudan etkileyebilecektir.

Üretken bir şeyler yapmak ve zihinsel enerjini doğru kullanabilmek için zihnini sürekli kullanmak çok önemlidir. Bunu yaptığın zaman yükseleni Başak olan gerçek bir insan olabilirsin. İç gözlem yapmak senin doğanda vardır. Aslında, sürekli özeleştiri, özgüvenini ciddi şekilde etkileyecek ve bu kronik kaygıya neden olabilecektir.

Yükselen Başak’ın hediyesi

Yükselen Başak olarak en iyi ihtimalle başkalarının pratik sonuçlar elde etmesine yardımcı olmak için destekleyici, besleyici ve istikrarlı olabilirsin. Bu şekilde, sezgin, ayırt etme duygun, pratikliğin ve hizmet etme isteğin ön plana çıkacaktır.

Bu durum hayatına amaç ve tatmin katacaktır. Seni yükselten ortaklar ve arkadaşlarla en iyisini yaparsın. Anında ortaya çıkmanın ardındaki büyük resmi görmen çok kolay olacaktır. Hayatın sana hediyesi sezgisel olmak ama mantıksal davranmaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...