Yükselen Aslan burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselen Aslan burcunda doğduğunda hak ettiğin takdiri aldığını öğrendikten sonra dünyanın en eğlenceli ve en ilham verici lideri olursun. Sevdiğin şeyi yapmak, başkalarının da aynı şeyi yapmasına yardımcı olan bir yaklaşım ile en iyi niteliklerini ön plana çıkaracaktır.

Yükselen Aslan burcunda doğduğunda hak ettiğin takdiri aldığını öğrendikten sonra dünyanın en eğlenceli ve en ilham verici lideri olursun. Sevdiğin şeyi yapmak, başkalarının da aynı şeyi yapmasına yardımcı olan bir yaklaşım ile en iyi niteliklerini ön plana çıkaracaktır.

Güneş, Ay ve yükselen burç kombinasyonu içerisinde ne istediğini (Güneş), neye ihtiyacın olduğunu (Ay), ve onu nasıl elde edeceğini (yükselen burç) tanımlar. Yükselen Aslan hakkında daha fazla bilgi edinmek için elbette okumaya devam etmelisin. Aradığın tüm bilgileri burada bulabileceksin.

Yönetici gezegen Güneş’in etkisi

Yükselen Aslan olarak doğduğunda hayatın sana bir lider olma veya bir şekilde yaratıcılığını ifade etme fırsatı sunduğunu göreceksin. Buna göre, harekete geçmek için kendi benzersiz veya özel yollarına sahip olacaksın. Doğuştan gelen yeteneklerinin gelişebilmesi için geliştirilmesi gerekir.

Yükselenin Aslan olduğunda pek çok yönden hayatındaki görevlerde parlamış olacaksın. Herkesin parmakla gösterdiği o biri olmaya çok güçlü bir ihtiyacın vardır. Önemli hissetmek ve bir şekilde saygı duyulmak istersin. Cömert ruhunu başkalarıyla paylaştıkça daha fazla güven içinde büyüyeceksin ya da savurgan olacaksın.

Daha fazla güven içinde büyüme ve aynı zamanda savurgan olma durumun hayatta yaptığın seçimlere bağlı olacaksın. Kendin hakkında daha fazla bilgiyi edinmek için elbette Ay burcunun niteliklerinin yanı sıra Güneş burcu ve evinin niteliklerini de dikkate alman gerekir.

Yaklaşım

Yükselen Aslan olarak hayata yaklaşımın kendini ifade etme ve kalbini takip etme ihtiyacından kaynaklanır. Senin için tutku her şeyden önemlidir. Hayata yaklaşımın doğuştan gelen yaratıcılığın için uygun çıkışlar bulmanı sağlamalıdır. Bir izleyiciye ihtiyaç duyan bir yeteneğin olduğunu unutmamalısın.

Kendini ifade etmek için en iyi yolları keşfetmek için kendine izin vermelisin. Kalbinin sana söylediklerine dikkat etmelisin. Bir şey heyecan verici geliyorsa ve aynı zamanda benlik duygunu genişletirse muhtemelen senin için oldukça iyi bir seçenek demektir.

Tam tersinin de geçerli olduğunu unutmamalısın. Bir şeyi seni küçük hissettiriyorsa veya kalbinde herhangi bir hareketlenme oluşturmuyorsa bundan kaçınmalısın. Kelimenin en saf haliyle yaklaşımın tutku tarafından yönlendirilmelidir.

Yükseleni Aslan olarak doğmuş biriysen bu durumda mümkün olan en iyi ışıkta görülmek ve yaptıkların için tanınmak istersin. Bu doğuştan gelen bir olumluluktur. Çünkü kendine sadık kalarak yeteneklerini masaya koymuş olursun. Bir sonraki adımın ise onları dünyayla paylaşmak olacaktır.

İlgi

Yükselen Aslan ile muhtemelen başkalarının dikkatine, ilgisine veya onayına ihtiyacın olacaktır. Bu yüzden bunu en başından kabul etmen daha iyi olacaktır. Kendin hakkında her şeyden önce bir öne çıkma ihtiyacı görmen önemlidir. Bir çıkışa ihtiyaç duyan olağanüstü yaratıcılık ve sevgi rezervinin olduğunu unutmamalısın.

Kalbini takip etmek ve tutkularını keşfetmek bu hediyeyi ön plana çıkarmana yardımcı olacaktır. Hak ettiğin takdiri aldığını hissettiğinde harika bir eğlence, ilham ve liderlik kaynağı olmayı başaracaksın. Sevdiğin şeyi yapmak, en iyi özelliklerini öne çıkarmana yardımcı olacaktır.

Hayat

Tıpkı güneşin kendisi gibi başkalarını canlandıran neşeli mizaçla, sürekli ve güvenilir bir şekilde odaklanman muhtemeldir. Hayattan zevk alınmalıdır ve bunu en iyi yapacak kişi kesinlikle yükseleni Aslan olan sen başarabilirsin. Özel statüne yakışan görkemli bir şekilde yaşama ihtiyacı hissedebilirsin.

Diğer taraftan daha basit bir çevreden memnun olabilirsin. Fakat keyif, romantizm veya eğlence için bolca zamanının olmasını sağlamak için çaba göstermen gerekecektir. Bazı yönlerden, hayattan daha büyük bir tavrınız olması muhtemeldir. Bunu aklından çıkarmamalısın.

Sen büyük jestler, büyük hayaller ve büyüleyici manzaralarla ilgilisin. Ayrıca, liderlik ve yönetim pozisyonlarına çok uygun ve yetenekli bir otorite figürü olman da muhtemeldir. Diğerleri nezaketine, eğlence anlayışına, inanıcına ve iyimserliğine iyi yanıt vereceklerdir.

Bir kural olarak gurur duyma eğiliminde olacaksın. Bazen yeteneklerine rağmen kendine güvenin eksik olabilir. Ayrıca her şeyden önce eleştirilmekten nefret ediyor olabilirsin. Aslan kraliyet burcu olduğu için zaman zaman “kraliyet mensubu” gibi davranılmasını istemen çok normaldir.

Yararlı gurunun neden olduğu aşırı öfke görüntüleri derin güvensizlikleri maskeleyebilecek bir durumdur. Buna karşı aşırı dikkatli hareket etmen gerekebilir. Hakkını aldığını hissetmezsen çok daha yakından tanıyabileceğin bir somurtkanlık haliyle karşı karşıya kalacaksın.

Lider

Yükselen Aslan olarak konfor ve lüks ihtiyacı seni başarı için çok çalışmaya yönlendirecektir. Tanınma sevgin, başarıyı senin için daha önemli hale getirir. Çok çalışmadığın, sana destek veren aileni ve arkadaşlarını ihmal etmediğin sürece bir sorun olmayacaktır. Onlara gerek ilgiyi göstermelisin.

Doğal olarak bir şekilde liderlik etmek için buradasın. Fakat liderliğin komut paylaşmayı içerdiğini öğrenmen gerekir. Başkalarını özel ve benzersiz kılan şeyin ne olduğunu bulman onları planlarına dahil etmene yardımcı olur. Her koşulda bedenin bütüne yaptığı katkıyı kabul ve takdir ederek hareket etmen çok daha sağlıklı olacaktır.

Başkalarına küçümseme veya saygısızlık etmediğinden emin olmalısın. İşleri kendi yönteminle yapmaya çok meyilli olduğu için bir şeyleri senin gibi yapamayan birilerine aşağıdan bakabilirsin. Onlara saygılı davranırsan, insanlar seni memnuniyetle takip edeceklerdir.

İnsanları aşağıladığın zaman seni tamamen yalnız bırakabileceklerdir. Bu da tam olarak korktuğun durumdur. En iyi performansını sergilediğini bilmek için bir hedef kitleye ihtiyacın vardır. Onlardan geri bildirim alamadığın sürece performansının hiçbir önemi olmayacaktır.

Yetenek

Yükselen Aslan burcunda işler diğerlerine göre biraz daha farklı ilerler. Gençken beklentilerini hayatının gerçek koşullarına göre ayarlamakta güçlük çekebilirsin. Ancak zamanla her gün sihri ve çevrendeki insanlar en iyiyi nasıl bulacağını öğrenebilirsin.

Yeteneklerinin nerede olduğunu anlamalı ve onları güçlü yönlere dönüştürmelisin. Bu, elinden gelenin en iyisini yapmak ve benzersiz niteliklerden en iyi şekilde yararlanmak için gereken zamanı doğru bir şekilde harcamak anlamına gelir.

Yükselen Aslan için yetenek kadar olumlu ifadeler de önemlidir. Eşsiz, bireysel yaratıcılığını ve ruhunu ifade etme hakkına sahip olduğunu unutmamalısın. Bunu başkalarının kendi düşüncelerini ifade etme hakkını inkar etmeden kullanmaya çalışmalısın.

Tutku

Tutku, arzularını körü körünü kovalamakla ilgili değildir. Tutkunu takip etmek, aslında kalbinin hareketlerini fark ettiğin ve ona göre hareket ettiğin, yaşama doğru aydınlanmış bir yaklaşımdır. Hayatı tutku dolu bir yerden yaşamak, yaratıcılığa ve neşeye öncelik vermek demektir. İçindeki o sesi takip etmeye istekli olmalısın.

Hepimizin derinlerde bir yerde gerçek benliğimizin neşesi vardır. Bu neşeye kalbimize bağlanarak ulaşırız. Yükselen Aslan için kalbini dinleyerek yönlendirilmek oldukça önemli olduğu için onun bu neşeye ulaşım şekli çok daha kritik düzeydedir. Bir başka ifadeyle bu konuda diğer burçlara göre daha rahat hareket etmeni sağlar.

Kalbini dinlediğinde ve ona şarkı söyleten her şeyi yaptığında, yaratıcılığın için en iyi çıkışları ve liderlik etmenin en ödüllendirici yollarını bulursun. Yükseleni Aslan olarak doğmuş birisi olduğundan kendini ayırt etmen çok önemlidir. Muhtemelen hırslı ve kendinden eminsin. Bunun ön plana çıkmasını sağlamalısın.

Yükselen Aslan’ın hediyesi

Yükselen Aslan için en önemli özelliklerden birisi eğlenceli olmasıdır. Tutkulu ve hayat dolu olarak insanların karşısına çıkarsın. Doğrulama talep etmeden, gerçekte kim olduğunu başkalarına gösterecek kadar rahat hissetmen çok ama çok önemlidir.

O zaman kendi yaratıcı ruhunun benzersizliğinden parlayabilir, içinde bulunduğun duruma neşe, ışık ve kahkaha getirebilirsin. Doğal bir lider olarak, yaratıcılık ve eğlence için doğal bir yetenekle herhangi bir çabaya organizasyon ve liderlik nitelikleri getirebildiğini unutmamalısın.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...