Yükselen Akrep burcu ve 8 önemli özelliği

Yükselen Akrep olarak son derece içgüdüsel ve tutkulu bir doğaya sahipsin. Kendine, diğer bireylere ve topluma şifa ve yenilenme için kullanılabilecek güçlere erişimin var. Güçlü iradeli ve sessiz, abartısız bir şekilde her zaman hesaba katılması gereken bir güç olduğunu unutmamalısın.

Yükselen Akrep olarak son derece içgüdüsel ve tutkulu bir doğaya sahipsin. Kendine, diğer bireylere ve topluma şifa ve yenilenme için kullanılabilecek güçlere erişimin var. Güçlü iradeli ve sessiz, abartısız bir şekilde her zaman hesaba katılması gereken bir güç olduğunu unutmamalısın.

Bir başkasının acısının veya zayıflığının nerede yattığını sezgisel olarak bilirsin. Bu nedenle doğal bir şifacı olabilirsin. Enerjin çatışmaya yönelik olduğunda ise çetin bir düşman olursun. İçgüdülerine güvenmeyi ve onları takip etmeyi öğrenmek en yüksek kaderini gerçekleştirmenin anahtarıdır.

Yönetici gezegen Plüton ve Mars’ın etkisi

Yükselenin Akrep olarak doğduğunda yaşamı bir dizi engel veya kriz olarak deneyimleme olasılığın vardır. Bunu ise dönüşüm yoluyla gücün doğası hakkında öğrendiğin süreklilik sayesinde gerçekleştirirsin. Dolayısıyla hayatta karşılaşacağın engeller ve krizlerin bitmemesi gibi bir durum söz konusudur.

Bunlar büyük zorluklar gibi gözükse bile bir kez hayat dersi olarak ele alındıklarında ilham verici olabilme potansiyeline sahiptirler. Senin için bir tür dinamo görevi görecek durumlarla karşılaşabilirsin. Bu durumların ötesinde aynı zamanda katalizör bir birey olma eğiliminde olursun.

Gücün ve sahip olduğun izlenim olanağı seni kendi hayatını değiştirme ve başkalarının onları engelleyen her şeyin üstesinden gelmesine yardımcı olma yeteneği verir. Bu yetenek sayesinde farkını ortaya koyarsın ve bir anlamda yükseleni Akrep olan biri için fazla iddialı olabilirsin.

Diğer taraftan yükselen burçlar arasında en zoru kesinlikle yükselen Akrep burcudur. Seni başkalarına büyüleyici gösterir. Derin bir algıya sahip kılan manyetik ve karizmatik bir nitelik sunar. Yaşayacağın deneyimlerde çatışma, meydan okuma ve ardında bırakma gibi kendini ve başkalarını dönüştürmeyi öğrenmeyi içeren çok şey vardır.

Yaklaşım

Yükselen Akrep insanlarının çok fazla varlığa sahip olduğu bir gerçektir. Onlarla ilgili dünyaya, etrafa itilmemeleri gerektiğini söyleyen bir şey var. Tavırları saygı ve bazı durumlarda korku gerektirir. Yükselen Akrep insanları sessiz veya gürültülü olabilir. Ancak her zaman güçlü ve kararlı görünürler.

Yükselen Akrep insanları ya sevilirler ya da nefret edilirler. Bunlar nadiren fark edilmeden hayattan geçen insanlardır. Hatta bazıları, diğerlerinden bu kadar güçlü tepkiler aldıkları gerçeğiyle karşı karşıya kaldıklarında kafalarının karışması söz konusudur.

İnsanların içinden, yüzeysel bir noktadan bakıyormuş gibi görünürler. Bu, bazıları için oldukça korkutucu ve diğerleri için ilgi çekici olabilir. Yükselen Akrep insanları, başkalarıyla ilişkilerinde satır aralarını okuyarak cevap ararlar. Etraflarındaki insanlar ve durumlar hakkında bir fikir edindiklerinde yüzeysel detaylar atılırlar.

Yükselen Akrep insanları mahremiyetlerine çok değer verirler. Bu nedenle paranoyanın sınırlarını zorlama potansiyeline sahiptirler. Çevrelerini kontrol etme konusunda güçlü bir ihtiyaçları vardır. Strateji konusunda uzmandırlar. Nadiren sabırsızlıkla şanslarını kaybedecek insanlardırlar çünkü hareketlerini dikkatle planlarlar.

Yükselen Akrep insanları, yeryüzüne doğal partnerlere çekilirler. Partnerlerinde güvenilirlik çok önemlidir. Genellikle tam bir bağlılık ararlar ve uçucu ortaklara karşı çok az sabırları vardır. Dolayısıyla her daim kendi müthiş yeteneklerine güvenme yaklaşımları vardır.

Işık

Yükselenin Akrep olduğunda kendi doğanda karanlık, gizli, yıkıcı ve tabu olan şeyle yüzleşmek çoğu zaman bir gereksinimdir. En iyi niyetine rağmen seni rahatsız eden olumsuz, zehirli ve takıntılı duygusal durumlarla başa çıkman gerekebilir.

Bu tür yıkıcı niteliklerin kabul edilmesi ve beraberinde gün ışığına çıkarılarak içsel olarak dönüştürülmesi gerekir. Ne hissettiğini gerçekten anlamana yardımcı olması için içindeki ışıktan yardım almalısın. Başka türlü iyi niyetlerle çevrili olma imkanın oldukça azdır.

Diğer taraftan başkalarında da aynı nitelikleri karşılaman söz konusu olabilir. Kendini aşırı durumlarla yüzleşirken bulabilirsin. Kendine olumsuzluk empoze ederek dış dünyadaki karanlıkla yüzleşirken bulabilme ihtimalin vardır. Doğan her ne kadar iyi olsa bile yaşamın olumlu hem de olumsuz yönlerini deneyimlemeyi öğrenirsin.

Kıskançlık

Kıskançlık, özellikle yaşamın erken dönemlerinde genellikle büyük bir sorundur. Kendini başkalarının görünen gücü, güzelliği veya başarısı hakkında kıskanmış bulabilirsin. Üstelik bunun nedenine dair hiçbir mantıklı açıklama olmadan gerçekleşmesi söz konusu olabilecektir.

Bu yıkıcı duygu seni diğerlerinden uzaklaştırabilir. Serbest bırakılması gereken sürtüşmeler oluşmasına neden olabilir. Kıskançlık seni aşağı çeker ve kötü bir tepkiyi tetikleyebilir. Serbest bırakılmazsa, içeride kızgınlık ve buna bağlı duyguların iltihaplanması söz konusu olur.

Zehirli olan duyguların ancak ve ancak teslimiyetle fethedilmesi mümkündür. Bu, olumsuzluktan kurtulmak ve kendini kişisel arzularından daha büyük bir şeye hizalamak anlamına gelir. Alçakgönüllü bir yaklaşım ve kendini kabul etmek gerekir.

Kısıtlama

Kendini, duygularına ve dış uyaranlara yönelik umutlu ve umutsuz tepkiler arasında gidip gelirken bulabilirsin. Gerçek benliğin hakkında daha çok şey keşfetme şansın vardır. Ama hayatında bilinçsizce katalitik kişisel deneyimleri tetikleyen dramatik olaylar yaratabilirsin.

Bazen, sakatlık ve sakarlık durumları ortaya çıkar. Böylece çaresizlik ve kısıtlama korkusu gerçekleşir. Bu zorluklar daha sonra teslim olmayı deneyimlemen, sonunda başkalarına açılıp güvenmeyi öğrenmen için bir fırsat haline gelir. Bu fırsatı deneyimleyip deneyimlememek senin elindedir.

Dikkat

Sıcak ve tutkulu bir yürekle, önemli ilişkilere yoğun tepki vermen muhtemeldir. Güvenebileceğin bir ortak bulman özellikle önemli olacaktır. En iyisini, duygusal tepkilerin yoğunluğuna ve bunları başkaları aracılığıyla çözme ihtiyacına dayanabilen sakin ama güçlü sevgililerle yaparsın.

Kalbini birine adadığın zaman sadık, bağışlayıcı ve özverili olursun. Duygusal fırtınaları atlatacak kadar istikrarlı ve sana ihtiyacın olan güvenliği sağlayacak kadar sabırlı birine ihtiyacın vardır. Birçok yönden kalp meselelerinde ya hep ya hiç duruşunu benimseyebilirsin.

Birini tanımak için zamana ihtiyacın vardır. Bu yüzden acele etme eğiliminde olmayacaksın. Hızlı bir şekilde bağlantı kursan bile muhtemelen kendinin bazı kısımlarını saklayacaksın. Ona güvenmeden önce partnerinde her şeyin aradığın gibi olduğunu bilmen gerekir.

Diğer bir durum ise samimiyetten kaçınmayı deneyebilirsin. Çünkü bu korumanı düşürmen gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle kendi kendini koruma mekanizmaların çok güçlü olduğu için insanların sana yaklaşması çok kolay olmayabilir. Sonuç olarak bir süre sonra kendi başına kalabilirsin.

Dönüşüm

Gerekli dönüşümler gerçekleştiğinde hem kendi yaşamında hem de başkalarının yaşamında güçlü bir etken olursun. Hayatını yenileme ve yeniden inşa etme yeteneğine sahipsin. Başkalarına aynı şeyi yapabileceklerini gösterebilirsin. Olumsuz durumlar, dahili süreçler aracılığıyla dönüştürülebilir ve yeniden yönlendirilebilir.

Yaratıcı bir çıkış, bir çeşit terapi, mistik bir deneyim veya yoğun bir cinsel alışveriş, bu enerjileri rafine etme aracı olarak sana hizmet edebilir. Acıyı bırakıp ışığa açıldıkça içinde güç ve bilgelik bulursun. Seni değerli bir sırdaş ve arkadaş yapan etkileyici bir izlenime sahip olman muhtemeldir.

Başkalarına karşı büyük şefkatin var olduğunu unutmamalısın. Ayrıca sabırlı, sebatlı ve güvenilir olman da muhtemeldir. İhtiyaç anında insanların yanında olan bir güç kaynağı olabilirsin. Hakikat arzun, bazen değişimi kışkırtmak için şok taktikleri kullanman gerekebileceği anlamına gelir.

Yükselen Akrep’in hediyesi

Yükselen Akrep büyük ödüller kazanma potansiyeline sahip yoğun bir yükselen burçtur. Hayatının belirli alanlarında dönüşümü deneyimlersin. Böylece hayatının belirli alanlarında dönüşümü deneyimleyerek diriliş ve yeninde doğuşun sırlarını öğrenebilirsin.

İçindeki gücü bularak içsel gelişim tekniklerini öğrendikten sonra değişim için inanılmaz bir güç olma kapasitesine sahip olursun. Her şey elbette bununla sınırlı değildir. Sen aynı zamanda insanların gelişimine katkıda bulunabilecek bir yapıda olduğunu unutmamalısın.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...