12 maddede uzak durulması gereken burçlar

Her insanın çeşitli kusurları vardır. İster büyük ister küçük olsun, hepimizin içinden zaman zaman uyumsuz bir insan çıkabilir. Bu konuda kendimizi kabul etmekten başka bir şey yapamayız. Ayrıca bu özellikleri bastırmak için çok çabaladığımızı bilmemiz gerekir.

Her insanın çeşitli kusurları vardır. İster büyük ister küçük olsun, hepimizin içinden zaman zaman uyumsuz bir insan çıkabilir. Bu konuda kendimizi kabul etmekten başka bir şey yapamayız. Ayrıca bu özellikleri bastırmak için çok çabaladığımızı bilmemiz gerekir.

Sadece olumlu olanları dört gözle bekleriz. Ama ne olursa olsun bazı insanlar içimizdeki en kötüyü ortaya çıkarmada oldukça maharetlidirler. Burçlar, astroloji aracılığıyla bu tür insanları tanımlama konusunda oldukça makul bir şansa sahip yönlerdirler. Bu nedenle burcuna göre uzak durulması gereken burçların ne olduğunu öğrenmek isteyebilirsin.

Koç

ariesBoğa, Koç kadar inatçıdır. Doğal olarak otoriterdirler. Bazen biraz fazla zaman alıcı olur ama Boğa burcu içindeki en kötü nitelikleri ortaya çıkarır. İstemeden bile olsa en zorlayıcı burç olma konusunda önemli bir adım atmış olur. Bu nedenle bir Koç olarak Boğa burcundan uzak durman gerektiğini bilmelisin.

Koç ile Boğa burcunun bir arada olması felakete davetiye çıkarmak gibidir. Koç, tüm patronluklarına rağmen Boğa ile başa çıkma konusunda pek oralı değildir. Koç yeterince zor olmadığı için Boğa tüm kötü özelliklerini ortaya çıkarır ve Koç’u bir anda yürüyen bir zehre dönüştürebilir.

Boğa

taurusBir Yay gelip her şeyi mahvede kadar Boğa burcunun her zaman bir hayatı vardır. Yay, Boğa burcunu istedikleri şeyi deneyimlemeye ve yapmaya teşvik eder. Burada yasal veya yasa dışı bir şey fark etmeksizin bu durum gerçekleşir. Bu nedenle Yay’ın kendine özgü haresi Boğa burcunu ağır bir şekilde etkileyebilir. Ondan uzak durmak iyi bir fikirdir.

Boğa ve Yay bir araya geldiğinde, Yay’ın pervasız bir şekilde sorun yaratma ihtiyacı Boğa’yı ele geçirir. Boğa için bir değişiklik adına kötü olmanın heyecanı, hayatlarını normal bir şekilde yaşama ihtiyacından çok daha ağır basar. Yay, Boğa için o kadar yıpratıcı olur ki iyilikten kötülüğe hızlı bir geçişin yaşanması mümkün olabilecektir.

İkizler

geminiÖzgür fikirli Kova, İkizler burcunun kafasını tamamen karıştıracak ve düşünme becerilerini mümkün olan en kötü şekilde bozacaktır. Bu iki enerjik, kaygısız burç, bir araya geldiklerinde net bir şekilde düşünemezler. Sonunda bir şekilde eğlenceye yelken açabilirler. Ama bu da onların başını büyük bir belaya sokabilir.

İkizler ve Kova bunun farkında olmadan önce yaptıkları tek şey daireler halinde koşturmaktır. Elbette bir patlama yaşıyorlar. Fakat işler kontrolden çıkmadan önce ne kadar eğlenebileceğinin bir sınırı vardır. Çoğu zaman İkizler burcunun yanında bir Kova varken bu sınıra ayak uydurmak zordur.

Yengeç

cancerYengeç çok hassas bir burçtur. Bu yüzden İkizler burcunun sığ ve umursamaz davranışlarına karşı koyamazlar. İkizler dışa dönük olarak ve duygularına duyarsız davranarak bu burcun duygusal ihtiyaçlarına zarar verebilir. Sonuç olarak, İkizler burcu, Yengeç burcu için en zehirli olacak şeyleri yapmaya başlar.

Aslında İkizler o kadar kötü değildir. Aslında çok eğlencelidirler. Ama İkizler burcunun sığ olma eğilimi vardır. Bu da pek gelecek vaat eden bir şey değildir. Dolayısıyla, Yengeç kadar hassas biri için bu kesinlikle zehirleyici bir durumdur. Bunun üstesinden gelmek ise çok kolay değildir.

Aslan

leoAslan burcu insanlar bazen çok zor olabilirler. Ama aynı zamanda hatalarını çabucak öğrenme fırsatları vardır. Fakat Oğlak burcuyla birlikte olduklarında durum böyle değildir. Oğlak burcu kibirlidir ve fazlasıyla organize hareket eder. Bu da Aslan burcuna ağır gelebilecek bir şeydir. Bu nedenle sefil olmaya mahkum durumda olurlar.

Kendi başına zor olan Aslan’ın bir Oğlak ile bir araya gelmesi demek kesinlikle sefaletten başka bir şey değildir. Oğlak burcunun en olumsuz burçlardan biri olma yeteneği devreye girdiği zaman karamsarlık ilişkiyi alıp bambaşka bir noktaya götürmeyi başaracaktır.

Başak

virgoEleştirel olarak analiz edilen Başak için Balık başa çıkılamayacak büyük bir problem olabilir. Duygularıyla olgun bir şekilde başa çıkamazlar. Bu da aşırı tartışmalara ve kavgalara yol açar. Bu iki burç doğası gereği pasiftirler. Bu da iki burç bir arada olduğunda büyük patlamalara, parlamalara ve zararlı ilişkiye neden olabilecektir.

Buradaki temel sorun Balık’ın hassas olmasıdır. Başak’ın eleştirel olması ve duygularıyla başa çıkma konusunda her ikisinin de oldukça pasif olmasıdır. Bu nedenle, duygular bu iki burç arasında oluşacak ve artacaktır. Bu da her yöne giden büyük bir zehirli alev patlamasıyla sonuçlanabilecektir.

Terazi

libraBu burç başka bir Terazi ile bir arada olmamalıdır. Bu burçlar birbirleri için çok “zehirli” denilebilecek burçlardırlar. Birlikte olduklarında, çok sığ ve yargılayıcı olabilirler. Bir ömür boyu herkesin kötü radarına girmelerine neden olurlar. Başkalarının da onları düzeltmesine izin vermezler. Çünkü çoğunlukla çok fazla karışıklık söz konusudur.

Büyüleyici, sığ, yargılayıcı ve hayattaki daha ince şeylere olan sevgi, bu ikisi bir araya geldiğinde baştan sona bir karmaşa oluşturacaktır. Elbette kendilerini fazla kaptıracakları için ülkenin bir ucundan diğer ucuna kırılmadık kalp bırakmadan soluklanmayı düşünmeyeceklerdir.

Akrep

scorpioBu burcun insanları hassas ama güçlüdür. Ancak Koç gibi bir burç hayatlarına girdiğinde, her şey yokuş aşağı gidebilecektir. Koç, Akreplere karşı çok saldırgan ve çatışmacı olabilir. Bu onların üstesinden gelemeyecekler bir şeydir. Sonuç olarak ilişkide problem çıkması çok ama çok olasıdır.

Oldukça zor bir karakter olan Koç, Akrep’in hayatında vals etmeye başladığında her şey bir anda tam tersine çevrilebilecektir. Akrep, Koç burcunun çatışmacı ve saldırgan yollarıyla başa çıkamayacak kadar kırılgandır. Bu nedenle, Akrep bir köşeye sıkışır. Akrep köşeye sıkıştığında ne olur? Sanırım cevabını biliyorsun.

Yay

sagittariusBu burç Yengeç’in hassas ve şefkatli doğasını reddeder. Çünkü Yay burcu yalnız ve umursamaz olmayı tercih eder. Yengeç şiddetli bir biçimde kendi istediği gibi hareket edebilirler. Fakat bir Yengeç kapını çaldığında reddedilirse oldukça karamsar olabilir. Bu da Yay’ın oldukça sinirlenmesine ve yıkıcı olmasına sebebiyet verebilir.

Bu iki işaret hayatı yaşama ve insanlarla başa çıkma konusunda zıttırlar. Yengeç burcunun tatlı ama savunmacı doğası Yay tarafından derhal reddedilecektir. Yengeç’in varlığı Yay burcunun tüm kötü özelliklerinin hacmini ortaya çıkaracaktır. Böylesi bir durumda tarafların zarar görmesi kaçınılmazdır.

Oğlak

capricornAkrep, Oğlak burcunun takılması gereken bir kişi değildir. Akrep tutkulu, yoğun ve Oğlak’ın kesinlikle küçümseyeceği bir şekilde şefkatlidir. Akrep, Oğlak’tan aynı duyguları almazsa, Akrep intikamcı ve zehirli olabilir. Dolayısıyla zehrin dışarı çıkması kaçınılmaz olacaktır.

Oğlak burcu için Akrep ile ilişki her ne kadar büyük bir aşk hikayesi gibi gözükse bile birine ısınmak kodlarında olmayan bir şeydir. Bu yüzden onlar için doğal olmayan bir şeyle karşı karşıya kaldıklarında kendilerine doğru çekilip dünyalarını kapatırlar. Bu da kesinlikle yaşamanın en sağlıklı olmayan yollarından birini ortaya çıkarır.

Kova

aquariusAslan, Kova burcunun özgür ruhlu yollarını engellemek ve kendi ideolojilerine uymalarını sağlamak için mümkün olan her yolu dener. Böylece, Aslan bu konuda çok acımasız ve inatçı olabilir. Aslında, o kadar yıpratıcı hale gelirler ki, Kova burcu insanlar kendi gergin kuralları altında özgürce nefes almakta zorlanırlar.

Kova ve Aslan ayrı dünyalardır. Aslında, Zodyak düşünüldüğünde birbirine daha zıt iki burç bulman çok kolay olmayabilir. Fakat Aslan burcunu Kova burcu için bu kadar zehirli yapan onların farklılıkları değildir. Bunun yerine Aslan, Kova burcunun özgür ruhlu yollarını bastırmaya çalışır.

Balık

piscesBalık burcu konforu, bakımı ve tutkuyu sever. Birisi onları kızdırana ve sonsuza kadar incitene kadar çok olumlu varlıklardır. Başak ise tam olarak böyle bir burçtur. Başak’ın son derece kalpsiz ve duyarsız olduğunu düşünürler. Bu da her iki burcun birbirine kin beslemesine neden olabilecek bir durumdur.

Balık tamamen değer verdiklerini ve hatta yabancıları rahatlatmakla ilgili olsa bile Başak tamamen eleştirel olmakla ve başkalarına karşı sempati ve empatilerini kendilerine saklamakla ilgilidir. Bu doğal olarak Balık için büyük bir sorundur. Çünkü yardımcı olamazlar ve Başak’ın davranışını kalpsizlik olarak okuyarak çatışmaya girerler.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...