Sevgiliyle yapılacak 20 eğlenceli aktivite

Romantik bir sevgilin olduğunda birlikte eğlenceli vakit geçirmek için neler yapman gerektiğine bir türlü karar veremiyor olabilirsin. Genelde eğlenceli aktiviteler günü kurtaran kahramanların olurlar. Fakat her zaman sevgiliyle yapılacak aktiviteler konusunda şanslı olmayabilirsin.

İlişkinde yaşadığın keyifli dakikaların sonsuza dek sürmesini isteyebilirsin. Buna rağmen hayat bu kadar cömert davranmayacaktır. Dolayısıyla doğru anların tadını çıkarmak çok önemlidir. Sevgilinle yapabileceğin eğlenceli aktiviteler sayesinde bu problemine bir çözüm bulabilirsin.

Romantik çift aktiviteleri

Sevgilinle birlikte maceralara girip birbirinize meydan okuyarak yeteri kadar eğlenebiliyor olabilirsin. Bazen ise sevgilinin hayatına biraz eğlence ve macera katabilmek için ekstra çaba göstermen gerekebilir. Romantik çift aktiviteleri sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Parkta piknik yapabilirsiniz

Güneşli bir gün ve güzel bir akşamı bir arada yakaladığında piknik şansını hemen değerlendirmen gerekir. Etrafında yer alan bir parka giderek mütevazi bir pikniğin tadını çıkarabilirsin. Sevgilin bundan epey bir hoşlanacaktır.

Keyifli bir yemekten kim hoşlanmaz ki? Üstelik bunu doğal bir biçimde yaptığın zaman sevgilin tarafından biraz daha takdir edilirsin. Piknik sepetini hazırlarken eksik bir şey bırakmamaya özen göstermelisin. Özellikle sessiz ve sakin bir ortam tercih sebebin olmalıdır.

Gün batımını izleyebilirsiniz

Gün batımını izlemek her çiftin elbet bir gün yapacağı veya yapmak istediği şeylerden biridir. Öncelikle buna uygun bir alan bulman gerekir. Bir tepenin üstünde güzel bir ortam bulmak işini kolaylaştıracaktır. Daha farklı alternatifler varsa elbette bunları düşünmeye çalışmalısın.

Gökyüzünün renklerine birlikte bakıp güneşin ortadan kayboluşunu izlemek paha biçilemez keyiflerden biridir. Bu belki hayatın boyunca memnuniyet duyduğun en iyi deneyimlerden biri olabilecektir. Tek dikkat etmen gereken sevgilinin bu fikre içten bir onay vermesidir.

Tekne kiralayabilirsiniz

Yaşadığınız şehirde deniz veya göl gibi bir ortam varsa bir tekne kiralamak iyi bir fikir olabilir. Alternatif olarak vapur seyahatlerinin tadını çıkarmaya çalışabilirsiniz. Çift olarak istediğiniz tek şey suyun muazzam dinlendirici özelliğinden yararlanırken birlikte olmaktır.

Tekne kiralamak herkes için uygun bir seçim olmayabilir. Bunun için dediğim gibi vapur turlarına katılmayı düşünebilirsiniz. Sevgilinle birlikte geçireceğin her anın tadı ayrı olacaktır. Burada dikkat etmen gereken ise manzaraların ve sessizliğin tadını çıkarmak olacaktır.

Dans kursuna gidebilirsiniz

Her ne kadar çok sevmesem bile dans kursları sevgililerin değerlendirebileceği ideal ortamlardan biridir. Birlikte dans etmek birbirinize daha fazla vakit ayırmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik bu dansların büyük bir kısmı romantik olacaklardır.

Genellikle yeni başlayanlar için ideal olan dans kurslarına gitmenizi öneririm. Daha önce denemediğiniz bir tür dans deneyebilirsiniz. Dans ederken her adımı mükemmel bir şekilde atma stresine girmeyin. Sadece sevgilinle iyi vakti geçirmeye odaklanmalısın.

Şömine bulmaya çalışabilirsiniz

Bu herkes için ideal bir öneri olmasa bile oldukça işe yarayan bir öneridir. Bir şömine veya ateş yakılan bir yer bulmak iyi bir fikir olabilir. Ateşin sunduğu sıcaklığı hissetmek ve bunu aşkına yansıtmak tamamen senin elinde olan bir şeydir.

Bir şöminenin önünde bir şeyler içerken sevgilinle çok iyi vakit geçirmeyi başarabilirsin. Evinde şömine olmak zorunda değildir. Tadını çıkarabilmek için yerel bir restoran veya yerel bir otel bulmayı deneyebilirsin. Sonuçta amacın eğlenceli olma koşuluyla sevgiliyle yapılacak aktivite bulmaktır.

Memlekete yolculuk edebilirsiniz

Bugün çok farklı bir ortamda yaşıyor olabilirsin. Fakat sevgilinle kısa bir tur planın varsa senin veya onun memleketini hesaba katabilirsin. Böylece farklı bir yer görmüş olursunuz. Turistik bir plan yaparak ziyaretinizi gerçekleştirdiğiniz zaman farklı şeyler öğrenirsiniz.

Memleket seyahatlerinde özellikle bölgenin çok iyi bilinmesi önemlidir. Yerel lezzetler konusunda önceden dersine çalışmış olmalısın. Böylece sevgilinin gidip görebileceği yerleri planlarken aynı zamanda damak zevkine de bir çözüm bulmuş olursun.

SPA’ya gidebilirsiniz

Erkeklerin bundan çok hoşlanacağını düşünmesem bile kadınların bu fikre bayılacağından eminim. Bir SPA’ya gitmek sevgilinle yapabileceğin basit ama eğlenceli aktivitelerden biridir. Bu tercihinden pişman olmazsın. Çünkü sana sunulanlar sayesinde muazzam derecede rahatlayabileceksin.

SPA’ya gidip bir rezervasyon yaptırmadan önce çift olduğunuzu belirtmeniz önemlidir. Böylece çiftlere özel olan hizmet paketlerinden yararlanma şansı elde edersiniz. Bu konuda özellikle SPA tarafından sunulan hizmetlere çok dikkat etmeni öneririm.

Kahvaltı yapabilirsiniz

Birlikte kahvaltı yapma fikrini daha önce denemiş olabilirsiniz. Fakat ikinci kez denemek size bir şey kaybettirmeyecektir. Live Bold and Bloom’da belirtildiği gibi bir sabah kahvaltısını mükemmel yapan durumlardan birisi kahvaltı yapmak için seçtiğiniz yerdir.

Yeri doğru seçtiğiniz zaman kahvaltının ve geriye kalan zamanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kahvaltı yapmak sevgilinin reddedemeyeceği tekliflerden biridir. Üstelik hoşuna giderse bun sık sık yapma fikrini kendisi ortaya atacaktır.

Akşam yemeği yapabilirsiniz

Sevgilinle bir araya gelme şansın çok yüksekse birlikte akşam yemeği yapmayı düşünebilirsiniz. Ortak bir mutfağı kullandığınız zaman çok daha rahat edersiniz. Üstelik göstereceğiniz ekstra çaba ortaya koyacağınız yemeğin lezzetini iki katına çıkarabilecektir.

Bir ortak mutfak kullanma şansınız yoksa planınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bir akşam yemeği yapmak yerine akşam yemeği için özel bir yerlere gitmeyi düşünebilirsiniz. Bu sadece bir alternatif. Elbette bunu çoğu zaman yapıyor olabilirsiniz.

Botanik bahçe ziyaret edebilirsiniz

Botanik bahçelerin en önemli özelliklerinden biri rahatlatıcı olmalarıdır. Bir ziyaretçi olarak gidebileceğiniz en iyi yerlerden birisidir. Öyleyse bu fırsatı sevgilini yanında getirerek değerlendirmeyi düşünebilirsin. Botanik bahçe ziyaret fikri oldukça ilgi çekici olacaktır.

İstanbul’da yaşayan birisi olarak bu konuda pek çok farklı seçeneğe sahip olmak elbette bir avantaj. Özellikle Avrupa yakasında yer alan Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi ve Asya yakasında yer alan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ziyaret etmenizi önerdiğim yerlerdir.

Evde yapılacak romantik aktiveteler

Sevgiliyle yapılacak aktiviteler konusunda evde yapılabilecekler ile sınırlı kalmak istiyorsanız bu durumda farklı şeyler tercih edebilirsiniz. Evde yapılacak romantik aktiviteler sayesinde sıradan bir akşamı veya geceyi farklı bir güne dönüştürmeyi başarabilirsin.

Romantik film izleyebilirsiniz

Tek bir film izlemek zorunda değilsiniz. Bir film serisi izlemeyi düşünerek film maratonu yapmayı düşünebilirsiniz. Birkaç yıl önce çekilmiş olan filmleri bugünün filmleriyle kıyaslama yoluna gidebilirsiniz. Tercih tamamen size ait olacaktır.

Romantik film izlemek gecenizi farklı kılabilecektir. Üstelik bunu zor zamanlarda sığınacak bir liman olarak düşünebilirsin. Film izlemek herkesin aklına gelebilecek bir fikirdir. Fakat romantik bir film izlemek evde yapılabilecek aktivetelerden en iyisidir.

Birbirinize mektup yazabilirsiniz

Bu oldukça eğlenceli bir aktivitedir. Sevgilinize ne hissettiğinizi ve en çok neyi sevdiğinizi bildirecek bir mektup yazabilirsin. Elbette aynısını ondan beklemelisin. Daha sonra mektupları değişmeli ve onları birlikte incelemelisiniz.

Mektup yazmak basit bir şey gibi gözükebilir. Fakat evde yapılacak aktiviteler söz konusu olduğunda en maliyetsiz işlerden birisidir. Dolayısıyla romantik bir şeyler yapmak istediğiniz zaman başvurabileceğiniz yöntemlerden biridir.

Eski görsellere göz atabilirsiniz

Sevgilinle birlikte uzun yıllardır berabersen eski günlere ait fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Bu fotoğraflar sayesinde geçmişe doğru yolculuk edersiniz. Aynı zamanda geçmişten bugüne kadar geçen sürenin kıymetini daha iyi anlayabilirsiniz.

Eski fotoğraflara veya varsa eski videolara bakmak eski günlerdeki duyguları yeniden canlandırmak için çok iyi bir fikirdir. Bu fikri hayata geçirdiğin zaman uygulanması kolay bir aktiviteye sahip olmuş olursun. Üstelik bunun maliyetsiz olduğunu unutmamalısın.

Hayalinizdeki tatilin planını yapabilirsiniz

Paranın hayatın boyunca büyük bir problem olduğunu düşünüyorsan şimdilik bu fikri bir kenara bırakmayı düşünebilirsin. Bir akşam sevgilinle birlikte bilgisayarını kullanarak hayalindeki tatilin planını yapabilirsin. Belki bir gün bu planı hayata geçirme planı elde edebilirsiniz.

Birlikte hayaller kurmak çok önemlidir. Bu hayalleri hayata geçirmek için ortaya konacak emeğin katacağı keyif ise bambaşka bir şeydir. Hayalindeki tatil planını yaparken bunu düşünmelisin. Ortada bir hedefin yer alması her anlamda seni ve sevgilini fazlasıyla motive edecektir.

Kahvaltı hazırlayabilirsin

İyi bir vakit geçirmek için sadece akşamları kullanmana gerek yoktur. Romantik bir gece geçirmiş olsan bile sabah hazırlanmış bir kahvaltı ile sevgilini şaşırtabilirsin. Ev yapımı olan bir kahvaltının yerini hiçbir şey tutmayacaktır.

Alternatif olarak bir süre elektrikli aletlerden uzak durmaya çalışabilirsin. Bir mum yakın, televizyonları ve telefonları kapatın. Geceyi mum ışığında geçirin. Elektronik cihazlara odaklanmak yerine birbirinize vakit ayırın ve eğlenceli vakit geçirin.

Çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz

Hiçbir şey yapamasanız bile oyun oynayabilirsiniz. Oynayacağınız oyunun bilgisayar oyunu olmasına gerek yoktur. En basitinden arkadaşlarınızı davet edip doğruluk mu cesaret mi oynayabilirsiniz. Hem eğlenirsiniz hem arkadaşlarınızla vakit geçirirsiniz.

Kendinizi sınırlamanız pek doğru değildir. Önemli olan fırsatları görebilmektir. Çok basit bir oyun bile gününüzü gün etmenizi sağlayabilir. Söylediğim gibi mutlu ve eğlenceli vakit geçirmek temel düzeyde bir oyun bile yeterli olabilir.

Çift olarak yapılacak eğlenceli aktiviteler

Çift olarak yapılacak akviteler açısından yukarıdakilerle sınırlı olduğunuzu düşünmemelisiniz. Yapılabilecek daha birçok farklı aktivite vardır. Eğer yukarıdakiler hoşuna gitmediyse bunları kullanabilirsin. Her birinin eğlenceli akvitelerden oluştuğunu unutmamalısın.

Birlikte bisiklete binebilirsiniz

Birlikte bisiklete bilmek yapılabilecek en iyi aktivitelerden biridir. Oldukça aynı zamanda eğlencelidirler. Sevgilinle birlikte temiz hava alırken aynı zamanda ufak tefek egzersiz yapmış olacaksın. Böylece hem biraz yorulacak hem de eğlenceli vakit geçirmiş olacaksın.

Bisiklet sürerken rotayı en iyi şekilde çizmeye çalışmalısın. Çok kısa mesafeli yerlere gidebilir veya uzun mesafeli bir rota çizebilirsin. Sadece sevgilinin sana eşlik edebilecek olduğundan emin olmalısın. Amacınızın ekstra yorulmak değil birlikte vakit geçirmek olduğunu unutmamalısın.

Birlikte konsere gidebilirsiniz

Artık hemen hemen pek çok yerde canlı müzik vardır. Tek yapmanız gereken doğru yeri bulmaktır. Bazen sokaktaki çalgıcıları dinlemek iyi bir fikir olabilir. Bazen ise bölgende yer alan konserlere göz atıp ideal olanı seçmeye çalışabilirsin.

Konser fikrine karar verirken sevgilinle ortak fikirde olmaya özen göstermelisin. Onun hiç dinlemediği tarzda bir müziğin icra edildiği konsere gitmek doğru olmayabilecektir. Dolayısıyla doğru konsere gitmek çok önemlidir.

Tiyatroya gidebilirsiniz

Sinema ve konser çok iyi bir fikir olsa bile bir tiyatronun yerini tutmayacaktır. Tiyatro çok farklı bir tutku, çok farklı bir aktivitedir. Oyuncuların canlı olarak performans ortaya koyduklarını unutmamalısın. Sevgilini bu konuda ikna etmen çok zor olmayacaktır.

Tiyatroda odaklanman gereken şey oyuncuların performansıdır. Oyuncular çok farklı zamanlarda aynı rolü tekrar tekrar ortaya koymuş olabilirler. Daha modern bir şeyler arıyorsan, İstanbul’da yer alman durumunda Güldür Güldür veya Çok Güzel Hareketler gibi şovlara gidebilirsiniz.

Kitaplardan yararlanabilirsiniz

Cosmopolitan sevgiliyle yapılacak aktiviteler konusunda kitapların kullanımı için ideal iki örnekten bahsetmiştir. Bunlardan birisi birbirinize kitap okumaktır. Sevgiline en sevdiği kitabı okumayı düşünebilirsin. Bu onu fazlasıyla mutlu edecektir.

Diğer taraftan sevgilinle birlikte aynı kitabı okuyabilirsin. Böylece o kitabın üzerinde tartışabilirsiniz. Bir kitapta yer alan farklı fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bu okuduğunuz kitaptan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

Sağlam bir müzik listesi oluşturabilirsiniz

Müzik bazen en iyi eğlence enstrümanlarından biridir. Sevgiline seni anlatan şarkılardan oluşan bir çalma listesi oluşturmasını söyleyebilirsin. Elbette aynısını senin de yapman gerektiğini bilmelisin. Listeler tamamlandıktan sonra birbirinizle paylaşmalısınız.

Alternatif olarak dans müziklerinden oluşan bir liste oluşturabilirsiniz. Böylece birlikte dans ederken aynı zamanda anın tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Müzik birçok farklı şekilde eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak evrensel bir araçtır.

Umarım bu yazı sevgiliyle yapılacak aktiviteler bulma konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...