Sevgiliyle oynanacak 14 PC oyunu

Sevgiliyle evde geçirilecek günler biraz stresli olabilir. Sevgilini her zaman çiçek, çikolata ve benzeri şeyler satın alarak şımartabilirsin. Ama bazen çok daha sürükleyici bir şeyler yapman gerekir. İşte bu noktada sevgiliyle oynanabilecek PC oyunları devreye girer.

Sevgiliyle evde geçirilecek günler biraz stresli olabilir. Sevgilini her zaman çiçek, çikolata ve benzeri şeyler satın alarak şımartabilirsin. Ama bazen çok daha sürükleyici bir şeyler yapman gerekir. İşte bu noktada sevgiliyle oynanabilecek PC oyunları devreye girer.

Video oyun topluluğunda çevrimiçi çok oyunculu oyunlara dalış yapmak kolaydır. Sadece internet bağlantısına ve oyunun kendisine ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda sevgilinle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı elde etmiş olursun.

1. Lovers in a Dangerous Spacetime

lovers-in-a-dangerous-spacetime

Lovers in a Dangerous Spacetime, sevimli olduğu kadar heyecan verici bir uzay tabanlı oyundur. Anti-Love tarafından yönetilen esrarengiz güçler evreni tehdit ederler. Bu yüzden sen ve partnerin galaksinin labirentlerinde bir neon savaş gemisini kontrol edersiniz.

Bir kişi gemiyi yönlendirir. Diğer kişi silahları, kalkanları ve diğer teknolojileri kullanarak kontrol üssünden kontrol üssüne atlayarak onu savunmak zorundadır. Hepsi rastgele seçilen çeşitli aşamalar tamamlandıkça her zaman yeni bir alan keşfetmiş olacaksınız.

2. Overcooked! 2

overcooked! 2

Gerçek hayatta yemek yapmaktan hoşlanmıyor olabilirsiniz. Buna rağmen Overcooked oyunundaki çılgınca eğlenceye direnmek oldukça zordur. Oyun, seni ve partnerini baştan sona yemek hazırlayan sevimli şefler olarak birlikte çalışmaya zorlar.

Yiyecekleri doğramak, pişirmek, kaplamak ve servis etmek kulağa zor gelmeyebilir. Buna kesinlikle aldanmamalısın. Overcooked! 2 özellikle oyuna yeni olmanız durumunda sizi epey bir zorlayacaktır. Bazen sevgilinden beklenmedik çıkışlar bile duyabilirsin.

3. Stardew Valley

stardew valley

Stardew Valley hayatın her türlü mücadelesi karşısında bir şeyler planlaman gereken bir oyundur. Madencilik, balıkçılık ve işçiliğin karşılı gibi birçok çiftçilik işleriyle uğraşırsın. Gerçek anlamda sevgilinle saatler boyunca oynayabileceğin rahatlatıcı bir oyundur.

Sevgilinle aynı çiftliği paylaşırsın. Kazanılan para oyuncular arasında paylaşılacak olsa bile her kişinin kendi becerilerini ve kasaba halkıyla ilişkilerini geliştirmesi gerekir. Bu oyun tam anlamıyla sevgilinle vakit geçirmenin en ideal yollarından biridir.

4. Cuphead

cuphead

Cuphead oyunu aslında bir kontrol cihazı ile oynanır. Bu nedenle konsol gibi platformlarda çok daha rahattır. Fakat oyunun PC versiyonu da vardır. Kesinlikle görülmesi gereken oldukça etkileyici bir oyundur. Çünkü görsel ve ses tasarımı açısından mükemmele yakın bir iş çıkarılmıştır.

Oyunun sevimli göründüğüne pek aldanmayın. Çünkü oyun bir şekilde seni içine çekebilecek kadar şeytani bir fikir ile donatılmıştır. Sürekli koşmak ve nam-ı değer şeytana pabucunu ters giydirmen gerekir. Bunu nasıl mı yapacaksın? Bardak kafalı karakterleri kontrol ederek.

5. Keep Talking and Nobody Explodes

keep talking and nobody explodes

Keep Talking and Nobody Explodes, senin ve sevgilinin baskıya ne kadar iyi tepki verdiğini test edecektir. Her ikinize de bir dizi saatli bombayı etkisiz hale getirme görevi verilir. Bu ise yalnızca bombanın üzerindeki modüller arasında dağılmış bir dizi bulmacayı çözerek yapılabilir.

İşin püf noktası, herhangi bir zamanda yalnızca bir oyuncunun bombayı görebilmesidir. Diğer oyuncu, bombanın etkisizleştirilmesi için gereken talimatları içeren 23 sayfalık bir bomba imha kılavuzunu okumakla görevlidir.

6. Human: Fall Flat

human fall flat

Human: Fall Flat, zaman zaman tamamen gerçekleştirilmiş bir deney gibi hissedilebilecektir. Temel olarak komik bir oyundur ve başka bir kişiyle yani sevgilinle oynandığında çok daha güçlü bir hal alabilecektir. Mizahın çoğu ise kasıtlı olarak riskli hareketlerden ve fizikten gelir.

Basitçe “Bob” olarak bilinen lastik kollu karakterini A noktasından B noktasına götürmek sonuç olarak bir başarım elde etmene yardımcı olacaktır. Fakat her şey bu kadar kolay değildir. Çünkü riskler yükseldiğinde oyunun karmaşık bulmacalarını çözmek zorunda kalacaksın.

7. Diablo III

diablo 3

Diablo hayranlarının pek çoğu seriyi öve öve bitiremezler. Şu anki durumda oyunun kesinlikle tatmin edici ve düzgün oynanabilen bir zindan tarayıcısı olduğunu söylemek mümkündür. Aksiyon rol yapma oyunlarına yeni olman durumunda çabuk sıkılabilirsin.

Ama unutma, oyunun tüm heyecanı sevgilinle birlikte hareket ederken gelecek. Bunu yaparken kısa sürede düşmanları ele geçirmeye, ganimeti kapmaya ve niteliklerin büyümesine odaklanacaksın. Sevgilini buna teşvik etmeyi unutmamalısın.

8. Divinity: Original Sin 2

divinity original sin 2

Divinity: Original Sin 2, fantastik tarzda oyun oynamayı sevenler için mükemmel bir oyundur. Oyun daha fazla anlık düşünmeye yöneldiği için sıra tabanlı bir mücadeleyi beraberinde getirir. Bu aynı zamanda bazı şeylerin göz korkutucu olmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte, karmaşıklıklarını anladıkça, diğer modern rol yapma oyunlarına kıyasla zafere giden yolu daha rahat ortaya çıkarırsın. Hikayenin tamamı bir partnerle oynanabileceğinden bunun için en ideal aday kesinlikle sevgilindir.

9. Portal 2

portal 2

Portal 2 çok yaşlı bir oyundur ama hala oynanmaya devam etmektedir. Onu daha önce hiç denememiş olanlardan biriysen oyunun co-op versiyonundan habersiz olabilirsin. Her ne kadar co-op hikaye açısından biraz daha yavan kalsa bile kesinlikle oynanabilir düzeydedir.

Oyun, seni ve sevgilini gerçekten iletişim kurmaya zorlamak için iyi bir iş çıkarır. Her bulmaca odası için portal yerleştirme ve sıralama üzerinde çalışmak her zaman bir ekip çalışmasını gerektirecektir. Üstelik daha zorlu bulmacalar için topluluk haritalarına yönelebilirsin.

10. Castle Crashers Remastered

castle crachers remastered

Castle Crashers özellikle klasik dövüşçülerin damarında yer alan dövüş oyunu hasretini giderebilecek özel bir oyundur. Sürekli ilerlersin, bir sürü silah kullanırsın ve kötü adamları yere düşürüp işlerini bitirmek için çaba gösterirsin.

Hemen hemen herkesin alıp oynayabileceği tarzda bir oyundur. Bu nedenle sevgilinle oyun oynamak istiyorsan en önemli tercihlerden birisi olabilecektir. Rol yapma tarzı seviye sistemi ve karakteri değiştirmek için kullanılabilecek çeşitli öğeler kavraması kolay şeylerdir.

11. Super Mega Baseball 2

super mega baseball 2

Spordan hoşlanan bir çift olmanız durumunda hemen hemen tüm alışılagelmiş oyunlar yerel çok oyuncuya destek verirler. FIFA, Madden, NBA 2K, MLB The Show arasından seçim yapma şansınız olacaktır. Fakat bunlar biraz simülasyon tarzı oyunlardır.

Super Mage Baseball 2 ise simülasyonun dışında kalan tarzda bir oyundur. Baseball serüvenini biraz daha atari tarzı bir çerçeveye serpiştirmiş bir yapımdır. Sevgilinle birlikte hareket ederek vuruşlar, vuruşlar arasında dönüşümlü atış ve saha sorumlulukları gibi görevleri yerine getirmelisin.

12. Spelunky

spelunky

Sevgilinle vakit geçirirken gerçek anlamda onunla kavga etmeyi düşünüyor musun? Bu durumda ne yapman gerektiğini iyi belirlemelisin çünkü Spelunky sana yardımcı olacaktır. 2D (2 boyutlu) bir aksiyon platform oyunu olan bu oyunda zor ama adil seviyelerle boy ölçüşürsün.

Spelunky garip bir oyundur. Çünkü hem sevgilini hem de seni hata yapmaya zorlayacaktır. Ne kadar çok hata yaparsan yap bu kendi disiplinsizliğin yüzünden olacaktır. Hatalarından çok şey öğrenecek ve bir sonraki aşamaya geçiş yapabileceksin.

13. Wayward

wayward

Wayward, zindan sistemi eklenmiş bir zanaat temelli hayatta kalma oyunudur. Sevgilinle birlikte ıssız bir adada oyuna başlarsın ve üssünüzü ve yiyecek tedariklerinizi sıfırdan oluşturmak için çaba göstermeniz gerekir.

Tüm eylemlerin bir sonucu vardır. Ne kadar çok yıkıcı eylemde bulunrsan ortam o kadar düşmanca hale gelir. Bir başka deyişle önüne çıkan her hayvanı öldürüp her ağacı kesersen geceleri kitleler halinde canına okumaya çalışan bir hayvan sürüsüyle karşı karşıya kalırsın.

14. Craft the World

craft the world

Craft the World, canavarlar ve hazinelerle dolu bir dünyada bir üs inşa etmek ve hayatta kalmak için mücadele eden bir grup cücenin sorumluluğunu üstlenmeni sağlayan bir oyundur. Kontrol ettiğin cücelerin sayısını yavaşça artırırsın ve bunu yaparken üssünü geliştirirsin.

Daha fazla üretim istasyonu, zırh ve mobilya inşa etmek için gereken kaynakları ortaya çıkarmak için dağın derinliklerine inerken giderek daha zor düşmanlarla karşılaşırsın. Üstelik sevgilinle oluşturacağın üs her gece bir dizi canavar kuşatmasıyla karşılaşmak zorunda kalacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...