Bir kızın senden hoşlandığını nasıl anlarsın?

Bir kızın senden hoşlandığına dair belirtileri fark ettiğin zaman ona çıkma teklif etmek çok daha stressiz bir işe dönüşür. Reddedilmek gerçekten berbat bir şeydir. Erkeklerin büyük bir kısmı reddedilmekten korktukları için kızlara çıkma teklif etme konusunda çeşitli tereddütlere düşerler. Fakat bir kız arkadaş edinmek istiyorsan bunun kendi başına yaşanmasını beklememelisin.

Bir kızın senden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmek ister misin? Belirli işaretleri takip edersen bunu zahmetsiz bir biçimde öğrenebilirsin.

Bir kızın senden hoşlandığına dair belirtileri fark ettiğin zaman ona çıkma teklif etmek çok daha stressiz bir işe dönüşür. Reddedilmek gerçekten berbat bir şeydir. Erkeklerin büyük bir kısmı reddedilmekten korktukları için kızlara çıkma teklif etme konusunda çeşitli tereddütlere düşerler. Fakat bir kız arkadaş edinmek istiyorsan bunun kendi başına yaşanmasını beklememelisin.

1. Onunla takılmak istediğinde evet demekten çekinmez

Gerçekten senden hoşlanan veya seni seven bir kız onunla takılmak istediğinde tereddüt etmeden bunu kabul edecektir. Bir şeyler yeyip içmekten bahis olduğunda bunu kabul etmekten geri durmayacaktır. Kesin evet demeyecek olsa bile evet demeye oldukça yakın davranacaktır. Çünkü bu onun seninle vakit geçirmesi için mükemmel bir fırsattır.

Bir kız senden gerçekten hoşlanıyorsa ve senin teklifin geldiğinde planlanmış bir şeye sahipse teklifini yeniden planlama yoluna gidecektir. Genelde “Maalesef bugün bir planım var. Cumartesi gününe ne dersin?” gibi bir çıkış yapacaktır. Senden hoşlanan kız zamanının büyük bir kısmını senin etrafında geçirmek ister. Sadece basit bir yemek teklifiyle bunu test edebilirsin.

2. Arkadaşlarına senden bahseder

Bu senin için ufak bir sır olsun. Birisinden hoşlanan bir kız her zaman onun hakkında konuşmayı sever. Bu nedenle arkadaşlarına sürekli senden bahsetmeye çalışır. Konusu geçtiğinde mutlaka seni dahil etmeye çalışır ve onlar karşısında seni bitmek bilmeyen enerjisiyle savunmaya çalışır. Hoşlandığın kız ile ortak bir arkadaş grubun varsa neler olup bittiğini daha yakından öğrenebilirsin.

Fakat ortak bir arkadaş grubunuz yoksa satır aralarını okuman gerekir. Kızlar rastgele konuşmazlar. Konuştukları zaman mutlaka bir planları vardır. O yüzden onun söylediklerini iyi dinlemen gerekir. Seninle takılırken “Geçen gün arkadaşıma senin futbol sevmediğini söyledim ve çok şaşırdı.” gibi şeyler söyleyecektir. İşte bu söz konusuysa seni basit bir arkadaştan daha fazlası olarak gördüğüne emin olabilirsin.

3. Arkadaş grubunda özel şeyler yapar

Bir kızla tanışman rastgele gerçekleşen bir şey değildir. Onu ilk kez tanıdığında muhtemelen bir arkadaş grubu ortamında olursun. Eğer bir kız seninle ilgileniyorsa bunu belli etmeye çalışacaktır. Kendisi istemese bile bir şekilde belli olacağından emin olabilirsin. Çünkü ne kızlar ne de erkekler hoşlandıklarını gizleme konusunda çok iyi değildirler.

Eğer bir kızın senden hoşlandığını düşünüyorsan iki şeye dikkat etmelisin. Sana sık sık bakıyor mu? Eğer sürekli göz teması kurmak istiyorsa bu olumlu bir işarettir. Senden hoşlanma olasılığı fazlasıyla yüksektir. Arkadaş grubunda daima sana yakın oturmak istiyor mu? Bu seninle ikili diyalog kurmak istediğini gösterir. Bu ikisi aynı anda gerçekleşiyorsa senden hoşlandığını çoktan belli etmiş demektir.

4. Fiziksel teması başlatmaktan çekinmez

Fiziksel temas konusu çok fazla büyütmek doğru değildir. Burada dikkat etmen gereken iki farklı durum vardır. Birisi onu ilk gördüğünde geçerlidir. Diğeri ise onunla takıldığında geçerlidir. Her iki durumun belli başlı belirtileri vardır. Bunları zamanında yakalayabilirsen bir kızın senden hoşlanıp hoşlanmadığını hemen anlayabilirsin.

Onu ilk gördüğünde bir kız senden hoşlanıyorsa klasik tanışma temasından daha fazlasını yapmaya çalışacaktır. Bu durum senin etrafındayken kendini rahat hissettiğini ve aradaki dokunma engelini kırıp geçtiğini gösterir. Birlikte takıldığınız zaman ise sana ne kadar temas ettiğine göz atmalısın. Sana beşten daha fazla kez dokunmuşsa bu durum dokunma engelini aşmaya çalıştığının bir göstergesidir.

5. Sohbetler zahmetsiz bir biçimde başlar

Bir kız senden hoşlanıyorsa seninle vakit geçirirken zaman su gibi akıp gidecektir. Sadece iki saat bir arada olmayı planlarken bunun beş veya altı saate çıktığını fark edebilirsin. Böyle bir durum söz konusuysa kesinlikle senden hoşlandığından emin olmalısın. Bunun için iki kez düşünmene gerek yoktur. O kesinlikle senden hoşlanıyor demektir.

Seninle rahat ve içtenlikle zaman geçiren bir kız dünyanın geri kalanıyla pek paylaşmadığı şeyleri seninle paylaşabilecektir. Bu konuda hazırlıklı olursan çok iyi edersin çünkü sana sır vermekten çekinmeyecektir. Üstelik bir sonraki aşamada kişisel sorunlarından veya buna benzer kişisel şeylerden bahsetmeye niyetli olacaktır.

6. Kişisel şeylerden konuşmaya başlar

Onunla yaptığın konuşmaları düşünebilirsin. Eğer bir kız gerçekten senden hoşlanıyorsa konuşmalar hiçbir zaman yüzeysel seviyede kalmayacaktır. Konuşmalar çok hızlı bir şekilde kişiselleşecek ve ortalık birçok farklı detayla dolacaktır. Sadece onun en sevdiği filmi öğrenmiş olmazsın. Aynı zamanda en büyük hayalini ve en büyük hedefini öğrenirsin.

Kişisel şeylerden konuşmaya başlayan kız gelecekten konuşurken planlarında sen varmışsın gibi hareket eder. Bu nedenle yakın zamanında gerçekleşecek çeşitli etkinliklere seninle birlikte gitmek isteyebilecektir. Bir filme gidecekse seni davet etmekten çekinmeyecektir. Bir kız gelecekteki programına dahil olman için seni ikna etmeye çalışıyorsa senden hoşlanıyor demektir.

7. Arkadaşlarıyla tanışmanı ister

Bu kısım biraz çetrefilli diyebilirim. Kızlar kendi arkadaşlarından onay almadıkları sürece bir arkadaşla sevgili olmayı pek kabul etmezler. Bu nedenle yapacakları ilk iş seni kız arkadaşlarıyla tanıştırmak olacaktır. Daha önce belirttiğim gibi arkadaşlarına senden bahsediyorsa senden hoşlanma olasılığı çok yüksektir. Şimdi ise bunu bir adım ileri götürüp seni arkadaşlarıyla tanıştıracak ve onların fikirlerini öğrenecektir.

Ancak iş birlikte bir şeyler yapmak olduğunda farklı davranacaktır. Arkadaşlarıyla birlikte değil seninle daha çok tek vakit geçirmeye çalışacaktır. Bu onun seninle takılırken mutlu olduğunu gösterir. Bu sayede daha fazla kişisel muhabbet edebilme fırsatın olacaktır. Bir kızla arkadaş olmana rağmen seninle takılmaya çok fazla yanaşmıyorsa arkadaş kalmanı istiyor demektir.

8. Çok soru sormaya başlar

Soru sormak oldukça önemlidir. Bir insanı tanımak için sorulacak sorular veya sevgiliye sorulacak sorular vardır. Bir kız sorular sorarak sana olan ilgisini göstermiş olur. Amacı seni daha yakından tanımaktadır. Bu nedenle onun sorduğu sorulara dikkatlice cevap verdiğinden emin olmalısın. Ayrıca onu daha fazla soru sormaya teşvik etmelisin.

Bir sonraki adımda ise davranışlarını değiştirmeye çalışacaktır. Senden hoşlanıyorsa mutlaka senin davranışlarını kopyalamaya çalışacaktır. Özellikle karşındaki utangaç bir kız ise kesinlikle senin beden dilini ve davranışlarını yansıtmaya çalışacaktır. Ona doğru eğildiğinde sana doğru eğiliyorsa veya sen rahatladığında kendini rahat hissediyorsa senden hoşlandığını anlayabilirsin.

9. Her gün mesaj atar

Biraz işi anlık mesajlaşma üzerinden okumaya çalışalım. Eğer bir kıza sürekli mesaj atıyorsan ve ondan kısa sürede cevap alabiliyorsan sana ilgi duymaya başlamış demektir. Onunla ne kadar konuşursan seni bir o kadar fazla gelecektir. WhatsApp’tan veya Instagram’dan atılan mesajları kontrol etmeli ve durumu değerlendirmelisin.

One mesaj yazdığın zaman gelen cevap bir kelimeden fazlaysa seninle daha fazla konuşmak istiyor demektir. Bir kız sana tek kelimelik bir cevap gönderiyorsa çantanı toplamalı ve kendi yoluna bakmalısın. Çünkü kızlar hoşlandıkları erkekle uzun uzun sohbet etmekten hoşlanırlar. Bu nedenle cevap yazarken kısa kelimeleri tercih etmezler.

10. Paylaşımlarda çekinmez

Onun sosyal profillerinde kendi resmini görüyorsan bu çok önemli bir işarettir. Artık senden hoşlandığından emin olabilirsiniz. Bu herkese konuştuğu birisi olduğunu göstermek istediği anlamına gelir. Ancak acele etmemelisin. Onu nereden takip ediyorsan oradan takip etmeye devam etmelisin. Yapman gereken sadece budur.

Sosyal medya paylaşımlarını sıkı sıkıya takip etmelisin. Gönderilerinde senden bahsetmekten çekinmiyorsa bu senden hoşlandığı anlamına gelir. Özellikle film veya müzik gibi paylaşımlara dikkat etmelisin. Bu tür gönderilerde senden bahsediyorsa bir şekilde seni hatırlatacak bir şey olmuş demektir. Bu durum onun aklında olduğunu gösteren bir işarettir.

11. Konuşmaları değişir

Son olarak bahsetmek istediğim durum bu. Seni her aradığında veya sen onu her aradığında konuşma tonu değişecektir. Aynı zamanda seninle daha fazla konuşmaya çalışacaktır. Telefonda yapılan konuşmalar zahmetsiz bir biçimde akıp gidiyorsa senle geçirdiği vakitten oldukça memnun demektir. Bir telefon görüşmesi 5-10 dakika veya daha üzerinde olursa bu senin için iyi bir işarettir.

Ayrıca bir kız senden hoşlanıyorsa onun hakkında her şeyi bilmeni ister. Bu nedenle hayatında olan yeni gelişmelerden seni anında haberdar etmeye çalışır. WhatsApp’tan gelen mesajlar sürekli kendi hayatıyla ilgili güncel bilgi içeriyorsa doğru yoldasın demektir. O kızın senden hoşlanma olasılığı oldukça yüksektir. Ayrıca konuşmalarında biraz daha tatlı gözükmeye çalışacağından emin olabilirsin.

Umarım bu yazı bir kızın senden hoşlandığını anlama konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...