Ruh ikizini bulduğunun 14 özel belirtisi

Ruh ikizini bulmak isteyen insanlardan biri olabilirsin. Artık arayışlarına son vermelisin. Ruh ikizin çok uzaklarda olmayabilir.

Ruh ikizini bulmak isteyen insanlardan biri olabilirsin. Artık arayışlarına son vermelisin. Ruh ikizin çok uzaklarda olmayabilir.

Manevi açıdan bakacak olursak, her ruhun uyumlu olduğu mükemmel bir ruh vardır. Her ne kadar pek çok kişi muhteşem uyumu yakaladığı zaman ruh ikizini bulduğunu düşünse bile gerçek böyle değildir. Ruh ikizini bulmuş olduğunu gösterecek belirtileri öğrenmek ister misin?

Özet: Ruh ikizini bulduğunun belirtileri

Ruh ikizleri birbirlerini tamamlar. Bir kişi hayattaki görevini tek başına tamamlama şansına sahip değildir. Herkesin daha iyi olabilmek için destek alacağı birine ihtiyacı vardır. Ruh ikizini bulup bulmadığın konusunda tereddüt yaşıyor olabilirsin. Bunu anlamanın çeşitli yolları vardır.

“Ruh ikizimi bulup bulmadığımı merak ediyorum.” diyorsan aşağıdaki maddeleri incelemeye çalışmalısın. Bu maddelerin her birisi özettir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan yazıyı okumaya devam etmeni öneririm:

 1. Onu kesinlikle tanırsın.
 2. Onunla aynı yoldan geçersin.
 3. Onunla doğru zamanda karşılaşırsın.
 4. Onunla aranda sessizlik vardır.
 5. Onun düşüncelerini duyarsın.
 6. Onun acılarını anlarsın.
 7. Onun kusurlarını bilirsin.
 8. Onunla aynı hedeflere sahipsin.
 9. Onunla tartışmaktan korkmazsın.
 10. Ona karşı kıskançlık duymazsın.
 11. Onun farklılıklarına saygı duyarsın.
 12. Onu ayrılıkla tehdit etmezsin.
 13. Ondan nasıl özür dileyeceğini bilirsin.
 14. Onu tamamlarsın.

1. Onu kesinlikle tanırsın

Ruh ikizini bulduğunu anlamanın en önemli yolu elbette onu tanımaktır. Ancak bu tanıma, bilme ile sınırlı bir şey değildir. İçinden gelen derin bir duygu ve his doğrultusunda karşındaki kişinin doğru insan olduğuna inanıyorsan keşfini tamamladın demektir.

Ruh ikizini bulduğunu düşünüyorsan kısa süreliğine kendi başına kalmak istemelisin. Eğer içinde seni ona doğru iten bir manevi güç varsa doğru kişiyi bulmuşsun demektir. Arayışlarına son verebilir ve mükemmel uyumu yakalamayı başarabilirsin.

2. Onunla aynı yoldan geçersin

Manevi açıdan onunla daha önce bir yerde tanışmış olman gerekir. Onunla tam anlamıyla bağlantılı olmana gerek yoktur. Onunla aynı yerde ve aynı zamanda olduğunu bilmen yeterlidir. Daha önce hiç görmediğin bir kişiye doğrudan ruh ikizim deme şansın yoktur.

Ruh ikizin ile mutlaka yollarının bir yerde kesişmiş olması gerekir. Bu konu rastgele verilebilecek bir karara bırakılacak kadar basit değildir. Onunla aynı kafeteryaya gitmiş veya aynı vapura binmiş olabilirsin. Ruh ikizini bulmak için biraz daha derin düşünmen gerekir.

3. Onunla doğru zamanda karşılaşırsın.

Her insan birbiriyle bağlantı kurmaya hazır olmalıdır. Bir insan ile uzun yıllar vakit geçirmiş olmana rağmen onu çok geç fark etmiş olman bir kayıp değildir. Çünkü onunla doğru yerde, doğru şekilde ve doğru zamanda tanışmış olman önemlidir.

Ruh ikizini bulmak için her zaman hazırlıklı olmalısın. Kendin için oluşturmuş olduğun “mükemmel kişi portresini” rafa kaldırmalısın. Bu portreye uygun birini arayarak yaşamak oldukça zordur. Bu zorluğu çekip kendine eziyet etmemelisin.

4. Onunla aranda sessizlik var

Ruh ikizlerinin birbirlerine karşı sessiz kalmaları çok doğrudur. Çünkü sessizlik onlar için huzur demektir. Her nasıl soğuk bir kış gününde sıkı giyinip ısınmaya çalışıyorsan benzer durum burada da geçerlidir. Ruh ikizinle aynı ortamda olman yeterlidir.

June Silny‘in belirttiği gibi “ruh ikizinle aranda huzurlu bir sessizlik” vardır. Aynı ortamda olmak ruhunun bir başkasıyla bağlantı kurabilmesi için yeterlidir. Sen doğru kişiyi ruh ikizin olarak belirlemiş durumdaysan bu bağlantı kısa süre sonra gerçek bir bağa dönüşür.

5. Onun düşüncelerini duyarsın

Tekrar etmiş olacağım ama farklı türlü anlatmam mümkün değil. Ruh ikizinle manevi olarak güçlü bağ kurarsın ve bu bağ sana belirli avantajlar getirir. Bu avantajlardan en önemlisi onun sessiz kalan düşüncelerini anında yakalayabilmektir.

Ruh ikizleri sessiz düşündüklerinde dahi birbirinin düşüncelerini anlayabilir ve hissedebilirler. Bir kişiye karşı bu tür bir durum olduğunu hissediyorsan şanslısın demektir. Senin ruh ikizin çok uzakta bir yerde değildir.

6. Onun acılarını anlarsın

Ruh ikizinin acısı senin acındır. Birbirinizi çok iyi anlarsınız. Bu durum acı ve tatlı tüm hislerin hissedilmesi anlamına gelir. Bu sayede birbirinizi çok iyi anlarsınız. Ruh ikizinin kapıdan girmesi tüm gününün nasıl geçtiğini anlamak için yeterlidir.

Birbirinizin duygularını en iyi şekilde hissedersiniz. Üzüntü, endişe ve stres gibi duygular çabucak anlaşılır. Elbette her şey olumsuzluklarla sınırlı değildir. Aynı zamanda birbirinizin mutluluğunu ve neşesini paylaşırsınız. Ruh ikizini bulduğuna inanıyorsan bunların olması gerekir.

7. Onun kusurlarını bilirsin

Pek istemesen bile bu gerçektir. Sen onun kusurlarını, o senin kusurlarını bilir. Her kişilik özelliğinin olumlu ve olumsuz yanları vardır. Çok fazla olumsuz durum varsa bakış açını değiştirip daima iyi olanı aramaya başlaman gerekir.

Her kusurun arkasında bir fayda vardır. İnatçı bir insandan hoşlanmadığını düşünebilirsin. Ancak inatçı insan çok iyi bir karar vericidir. Aşırı organize bir insan seni boğuyor olabilir. Fakat organize bir insan her şeyi tam vaktinde yapabilme başarısını gösterir.

8. Onunla aynı hedeflere sahipsin

Bu çok açık olsa bile bahsetmek durumundayım. Ruh ikizinle aynı hayat hedeflerine sahipsindir. Bunun aksi bir durum söz konusu değildir. Eğer ruh ikizin seninle farklı hayat hedeflerine sahipse onun doğru kişi olmadığından emin olabilirsin.

Aynı hayat hedefleri paylaştığın tek ortak nokta değildir. Etik değerler ve inanışlar açısından aranızda çok büyük bir fark yoktur. Hayattaki hedefine ulaşmak için sen “A yolunu”, o ise “B yolunu” tercih edebilir. Aynı hedefe farklı şekilde ulaşmak seni korkutmamalıdır.

9. Onunla tartışmaktan korkmazsın

Çok büyük tartışmalar olmadığı sürece hiçbir tartışma ruh ikizlerinin arasını açamaz. Bu insanlar birbirleriyle konuşmaktan çekinmezler. Endişelerini, çekincelerini ve rahatsızlıklarını dile getirmekten korkmazlar. Çünkü karşılarında anlayışlı birini bulacaklarını bilirler.

Biriyle konuşurken veya tartışırken hiç çekinmeden konuşabiliyorsan ruh ikizini buldun demektir. Ruh ikizleri bir araya geldikleri zaman sorunlarını büyütmek yerine onları çözmeye çalışırlar. Onları diğer insanlardan ayıran en önemli durumlardan biri budur.

10. Ona karşı kıskançlık duymazsın

Her insan zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Sevgilin arkadaşlarıyla dışarı çıktığı zaman tedirgin oluyorsan ruh ikizini bulmadığını bilmelisiniz. Çünkü ruh ikizi olan insanlar birbirlerine güvenirler ve birbirlerinin bağımsızlığına saygı gösterirler.

Başka insanların bulunduğu ortamlara girdikleri zaman kıskançlık yaşamazsın. Çünkü onun için tek önemli kişinin sen olduğunun farkında olursun. O senin ruh eşin durumundadır. Sana ihanet etmesini beklememelisin.

11. Onun farklılıklarına saygı duyarsın

Her insan farklı fikirlere sahiptir. İster kabul et ister etme. Genelde ruh ikizleri birbirleriyle aynı düşüncelere sahip insanlar değillerdir. Çünkü bu insanlar çoğunlukla birbirlerine zıt düşüncelere sahiptirler. Bu şekilde birbirini tamamlayan iki kişinin bir araya gelmesi söz konusu olur.

Her zaman kendi fikirlerine sahip olacaksın. Her zaman karşındaki kişiden farklı düşünebilirsin. Önemli olan bunlara saygı göstermektir. Karşındaki kişinin düşüncelerine ne olursa olsun saygı göstermeyi başarabiliyorsan ruh ikizin çok uzakta değil demektir.

12. Onu ayrılıkla tehdit etmezsin

Yeri geldiğinde bağırırsın, çağırırsın, sinirlenirsin ve öfke patlaması yaşarsın. Bunlar her insanın hayatında olan şeylerdir. Bazen insanlar hiç istemedikleri halde birbirlerine zarar verirler. Ancak ruh ikizleri incitici ve cezalandırıcı olmayı tercih etmezler.

Ruh ikizleri aslında birbirlerini beslerler. Birbirlerine her koşulda yardımcı olmaya ve birbirlerini tamamlamaya çalışırlar. Onları diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bir diğeri budur. Onu mutlu etmek için çaba gösterdiğin için onu ayrılıkla tehdit etmek aklının ucundan bile geçmez.

13. Ondan nasıl özür dileyeceğini bilirsin

Özür dilemek gerçekten kolay bir iş değildir. Özür dileyen bir insanla karşılaştığın zaman onu güçsüz biri olarak görmemelisin. Tam tersi, o insan birçok insandan çok daha güçlü durumdadır. Özür dilemeyi başarabilmek büyük bir erdemdir.

Özür dilemeyi farklı yorumlamamak gerekir. Özür dilemek karşındaki kişiyi incitecek bir şeyler yapmak değildir. Ruh eşleri nelerin zararlı ve incitici olduğunu bilirler. Kendi görüşlerinde haklı olsalar bile yeri geldiğinde özür dilemeyi bilirler.

14. Onu tamamlarsın

Tekrar üzerinde durmam gerekirse, ruh ikizleri birbirlerini tamamlar. Bir başka ifadeyle birbirlerinin eksikliklerini kapatırlar. Her insanın güçlü ve zayıf yönleri vardır. Senin ruh ikizin sahip olduğun zayıf yönleri kapatan kişidir.

Sen içe dönük, ruh eşin ise dışa dönük biri olabilir. Biri sosyal, diğeri ise ev kuşu olabilir. Ruh ikizleri daima birbirlerinin zıttı durumundadırlar. Bunu aklından çıkarmazsan ruh ikizini bulmak adına önemli bir adım atmış olursun. Sende eksik olan parçaların tamamlanmasına izin vermelisin.

Umarım bu bilgiler ruh ikizini bulma konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya önerilerimi beğendiysen yazımı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...