Rahatlatıcı ve eğlenceli 9 mobil oyun

Stres altında olduğunda rahatlatıcı mobil oyunlardan yardım alarak sakinleşmeyi başarabilirsin. Bu oyunlardan bazılarıyla tanışmaya hazır ol.

Stres altında olduğunda rahatlatıcı mobil oyunlardan yardım alarak sakinleşmeyi başarabilirsin. Bu oyunlardan bazılarıyla tanışmaya hazır ol.

Oyun dünyasının en popüler başlıklarına göz atarsan öne çıkan temanın şiddet olduğunu görürsün. Mutant olmuş insanları öldürmek, savaşmak, rakibi katletmek gibi şeyleri çok sık görürsün. Rahatlatıcı oyunlar ise biraz daha farklıdır. Rahatlatıcı birkaç oyunla tanışmak ister misin?

Özet: Rahatlacı mobil oyunlar

Oyun oynarken iç huzurunu yakalamak istiyorsan yalnız olmadığını bilmelisin. Senin gibi pek çok insan bu sebepten ötürü oyun oynar. Telefonunda yer alan şeker patlatmaca oyunu bunun en iyi örneğidir. Bu tür oyunlar popülerdir çünkü oynarken insanı rahatlatırlar.

“Rahatlamamı sağlayacak çevrimiçi oyunlar neler merak ediyorum.” diyorsan aşağıdaki maddelere göz atabilirsin. Bu maddelerin her birisi özettir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan yazıyı okumaya devam etmeni öneririm:

  1. hocus.
  2. Infinity Loop
  3. Lines
  4. Laser Overload
  5. Alto’s Adventure
  6. BADLAND
  7. Monument Valley
  8. I Love Hue
  9. Candy Crush Saga

1. hocus.

hocus. ressam ve grafik sanatçısı Maurits Cornelis Escher tarafından oluşturulmuş çizimlerin üzerine kurulu bir bulmaca oyunudur. Oyun daha çok estetik ve temiz yapısıyla dikkat çeker. Arka planda çalan müzik son derece sakinleştiricidir.

Oyunda amacın kontrol ettiğin kırmızı küpü kırmızı noktaya ulaştırmaktır. Bunun için birbirine bağlantılı olan çubukların üzerinden ilerlemen gerekir. Fakat bu ilerlemeler sırasında çeşitli fiziksel geçişlere dikkat etmelisin.

Bu oyunu oynamak için hocus. (Android) ve hocus. (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

2. Infinity Loop

Infinity Loop son derece sakinleştirici ve aynı zamanda düşündürücü bir oyundur. Ekranda yapman gereken tek şey parçaları bir araya getirerek ilmek oluşturmaktır. Seviye atladıkça bulmacalar zorlaşır ama oynarken seni sakinleştirmesi aynı düzeyde kalmaya devam eder.

Bu oyun daha çok insanın mükemmeliyetçilik duygusunu hedefler. Parçaları birleştirip ilmek oluşturduğun zaman dağınık bir yapıyı bir bütün haline getirmiş olursun. Bu ufak psikolojik etki seni rahatlatan ve sakinleştiren unsurdur.

Bu oyunu oynamak için Infinity Loop (Android) ve Infinity Loop (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

3. Lines

Lines çizimler ve renkler üzerinden ilerleyen bir oyundur. Yapman gereken rengin labirentleri olan çizimlerde akıp gitmesini sağlamaktır. Tüm bunlar yaşanırken zihnin arka planda sakinliği yakalayacak ve stresten uzaklaştıracaktır.

Çizimlere eklemeler yapabilir, çeşitli parçaları çıkarabilir, yeni renk noktaları oluşturabilir veya var olan renk noktalarını kaldırabilirsin. Hedefin tüm alanların kurala uygun şekilde boyanmış olmasıdır. Bu oyun sayesinde hem rahatlayabilir hem problem çözme becerini geliştirebilirsin.

Bu oyunu oynamak için Lines (Android) ve Lines (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

4. Laser Overload

Laser Overload rengarenk yapısıyla dikkat çeken basit ama aynı zamanda rahatlatıcı bir oyundur. Hedefin lazer ışınlarını pillerle buluşturmaktır. Bunu yapmaya çalışırken çeşitli yansıtıcı parçalardan yararlanırsın ve lazer ışınlarına bir yol çizersin.

Oyun doğası gereği oyuncuyu düşünmeye iter ve beynin egzersiz yapmasını sağlar. Bir anlamda çeşitli yollarla çözmeye çalıştığın bulmacalar aslında seni eğiten zorluklarla dolu diyebilirim. Bu, rahatlamak ve düşüncelerini güçlendirmek için son derece güzel bir oyundur.

Bu oyunu oynamak için Laser Overload (Android) ve Laser Overload (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

5. Alto’s Adventure

Alto’s Adventure mobil cihazından oynayabileceğin en muazzam oyunlardan biridir. Amacın kayıp sürüsünü bulmaya çalışan bir çobana yardım etmektir. Oyunda görseller şaşırtıcı derecede güzel olduğu gibi oynanışta her şey akıp gitmektedir.

Oyunu oynarken rahatladığını hissedersin çünkü oyunun akıcılığı seni alıp başka diyarlara götürür. Büyük uçurumları geçmek, zıplamak ve dağdan aşağı giderken esrarengiz dağcılardan kurtulmak gibi ara hedeflerin vardır. Bu, rahatlarken aynı zamanda eğlenmek isteyenler için güzel bir oyundur.

Bu oyunu oynamak için Alto’s Adventure (Android) ve Alto’s Adventure (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

6. BADLAND

BADLAND çeşitli yaratıklar ve ağaçlarla dolu bir ormanda geçen bir oyundur. Aslında bir macera oyundur ama işin içine türlü tuzaklar ve bulmacaların girmesiyle birlikte güzel bir beyin jimnastiği oyununa dönüşür. Hedef kahramanımıza bu karmaşık ormanda yol göstermektir.

Oyunu oynarken rahatlarsın çünkü her şeyin yaşandığı orman oldukça sakindir. Pek çok dikkat dağıtıcı unsurdan kurtulmuş şekilde sunulan oyun bulmaca çözerken iç huzuru yakalamana yardımcı olur. Bu yolculuğunda rahatlarken aynı zamanda problem çözme becerilerini geliştireceksin.

Bu oyunu oynamak için BADLAND (Android) ve BADLAND (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

7. Monument Valley

Monument Valley son derece rahatlatıcı bir bulmaca oyunudur. Stresten uzaklaşmak istiyorsan bu esrarengiz ve bir o kadar sakinleştirici dünyaya giriş yapmalısın. Amacın sana sunulmuş olan çeşitli görevleri yere getirmektir.

Bunu başarabilmek için oyunda bir ruhu kontrol edersin. Ancak aynı zamanda yapılarda manipülasyonlar yaparak kendine bir çıkış yolu çizersin. Düşünme becerilerini tam anlamıyla zorlayacak olan bu oyunu oynarken hem rahatlayabilir hem de eğlenebilirsin.

Bu oyunu oynamak için Monument Valley (Android) ve Monument Valley (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

8. I Love Hue

I Love Hue oyunun bu listeye Android Central adresinde yer alan öneriler sayesinde dahil ettiğimi söyleyebilirim. Oyun gayet basittir. Renkleri kullanarak çeşitli desenlerde ahengi yakalamaya çalışırsın. Biraz görsele hitap eden bir oyun olduğu unutulmamalıdır.

Renklerin yerlerini ayarlarken birbirleri arasındaki geçişlere dikkat etmen gerekir. Her eşleştirme renkleri tanıma konusunda sana yardımcı olur ama her şey bununla sınırlı değildir. Uzun soluklu seviyelere sahip olan bu oyun en başından itibaren seni stresten uzaklaştıracaktır.

Bu oyunu oynamak için I Love Hue (Android) ve I Love Hue (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

9. Candy Crush Saga

Candy Crush Saga oyunundan bahsetmesem liste eksik kalırdı. Artık klasikler arasına girmiş olan bu bulmaca oyunu oynarken stresten uzaklaşmayı başaracağın en önemli oyunlardan biridir. Tek yapman gereken kurallara uygun şekilde görevleri yerine getirip seviye atlamaktır.

Gittikçe zorlaşan seviyeleri her seferinde farklı taktikler denemeni gerektirir. Bu nedenle beyninde ufak ufak egzersizler yaptıktan sonra hamlelerini yapmaya çalışırsın. Birçok kişinin bildiği klasik bir oyun olması hem rahatlatmasından hem de eğlenceli olmasından kaynaklanır.

Bu oyunu oynamak için Candy Crush Saga (Android) ve Candy Crush Saga (iOS) bağlantılarını kullanabilirsin.

Umarım bu bilgiler oynarken rahatlamanı sağlayacak oyunlarla tanışmanı sağlamıştır. Eklemek istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilir veya önerilerimi beğendiysen yazımı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...