Marvel filmleri izleme sırası (23 film ve 2 dizi)

Marvel filmleri hangi sırayla izlenmeli sorusu Marvel sinematik evreninin hayranı olan herkes tarafından merak edilir. Bugüne kadar çıkmış olan film ve diziler dahilinde evrenin epey bir geniş olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte Marvel dünyasına adım attığında içerikleri çıkış tarihine göre değil kronolojiye göre izlemeni öneririm.

Marvel filmleri hangi sırayla izlenmeli sorusu Marvel sinematik evreninin hayranı olan herkes tarafından merak edilir. Bugüne kadar çıkmış olan film ve diziler dahilinde evrenin epey bir geniş olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte Marvel dünyasına adım attığında içerikleri çıkış tarihine göre değil kronolojiye göre izlemeni öneririm.

Peki bu nasıl olacak? Marvel filmleri hangi sırayla izlenecek? Tüm bunların cevabını bir sonraki başlıkta kronolojik sıraya uygun olacak şekilde verdim. Daha alt kısımlarda ise filmlerle/dizilerle ilgili ufak detaylara ulaşabilirsin. İçerikler hakkında bilgi aktarırken elimden geldiğince spoiler vermemeye özen gösterdiğimi bilmeni isterim.

Marvel filmleri kronolojik sırası

Kronolojik listenin biraz kabarık olduğunu söylemem gerekir. Serideki tüm farklı geçmişe dönüşleri fark etmediğin sürece asla gerçek anlamda bir kronolojik sıralama elde etmen mümkün olmayabilir. Fakat ne olursa olsun bir kronolojik sıralama çıkartmak mümkündür.

Captain America: The First Avenger ile başlangıç yapman gerekir ve bu film 1940 yıllarını konu alır. Oradan 1995 yılında geçen Captain Marvel’a ulaşman gerekir. Daha sonra Guardians of the Galaxy’e ulaşana kadar her şey filmlerin çıkış sırasına göre ilerler.

Guardians of the Galaxy içerisinde Peter Quill’in ilk macerası sona erdiğinde doğrudan Vol. 2 adını taşıyan filme geçiş yapabilirsin. Çünkü bu film sadece ilk filmin birkaç gün sonrasını konu alır. Sanırım bu gidişte çok yorulacaksın. O nedenle en iyisi ben Marvel filmleri izleme sırasını (kronolojik olarak) aşağıya bırakayım:

 1. Captain America: The First Avenger
 2. Captain Marvel
 3. Iron Man
 4. The Incredible Hulk
 5. Iron Man 2
 6. Thor
 7. The Avengers
 8. Iron Man 3
 9. Thor: The Dark World
 10. Captain America: The Winter Soldier
 11. Guardians of the Galaxy
 12. Guardians of the Galaxy Vol. 2
 13. Avengers: Age of Ultron
 14. Doctor Strange
 15. Ant-Man
 16. Captain America: Civil War
 17. Spider-Man: Homecoming
 18. Black Panther
 19. Thor: Ragnarok
 20. Avengers: Infinity War
 21. Ant-Man and The Wasp
 22. Avengers: Endgame
 23. WandaVision (Dizi)
 24. The Falcon and the Winter Soldier (Dizi)
 25. Spider-Man: Far From Home

Marvel izleme sırası kronolojik olarak bu şekildedir. Bu sıraya göre izlediğin zaman hikayede bir bütün olarak ilerlemeyi başarırsın. Şimdi izninle filmler ve dizilerle ilgili birkaç bilgiye yer vermek istiyorum. Spoiler istemiyorsan aşağıya göz atmanı önermem. Her en kadar dikkat etsem bile gözümden bir şeyler kaçmış olabilir.

1. Captain America: The First Avenger

captain america the first avenger filmSteve Rogers bilinen bir süper askere dönüşeceği deneysel bir programa katılmaya gönüllü olur. Bu açıdan film Captain America olarak bilinen meşhur karakterin ilk günlerini anlatır. Captain America, kötü tarafta olan Red Skull liderliğindeki HYDRA ile savaşmak için kıyasıya bir mücadeleye girişir.

Fakat öncesinde Steve Rogers’ın askeri disiplinle olan mücadelesine eşlik ederiz. Zira kendisi asker olabilmek için fazlasıyla sağlıksız ve aynı zamanda güçsüzdür. Bu nedenle savaşa kabul edilmez ama vazgeçmeyip bir yolunu bulmak ister. Bu yüzden süper asker deneyine katılarak kendini gösterir.

Captain America: The First Avenger filmi 2011 yılında vizyona girmiştir.

2. Captain Marvel

captain marvel filmCaptain Marvel, eski bir savaş pilotu olan Carol Danvers’ın Captain Marvel olarak düşüşünden ilerler. Carol Danvers süper güçlere sahip güzel bir kadındır. Dünya gezegenini keşfettikçe eski günlere ait bir şeyler hatırlamaya başladığında ise işler biraz sarpa sarar.

Bu konuda güvenebileceği tek kişinin ise SHIELD ajanı Nick Fury olduğunun farkındadır. Captain Marvel, geçmişini keşfettikçe yeni şeyler öğrenmeye başlar. Bir yandan ise Skrull ile Kree ırkı arasındaki savaşta boy gösterecektir. Elbette bu iki ırk arasındaki savaşın bu seferki sahnesi dünya olacaktır.

Captain Marvel filmi 2019 yılında vizyona girmiştir.

3. Iron Man

iron man filmBir mühendislik dehası olan Tony Stark aynı zamanda oldukça çapkın bir isimdir. Bu çapkınlık zaman zaman başına iş açsa bile halinden memnundur. Fakat aynı zamanda kendi ülkesinde yüksek teknolojik aletler satan silah tüccarlarından birisidir.

Günün birinde Afganistan’da yeni bir füze tanıtımı peşindedir. Ama bu tanıtım sırasında esir olacağı aklına bile gelmez. Onu kaçıran kişiler kendilerine dünyayı değiştirecek bir füze yapması için onu tehdit etmeye başlarlar. O ise bunun yerine ileride başına bolca iş aşacak olan zırhlı giysisini yaparak kaçış planını gerçekleştirir.

Iron Man filmi 2008 yılında vizyona girmiştir.

4. The Incredible Hulk

the incredible hulk filmBruce Banner üzerinde çalıştığı her projeye ekstra önem veren birisidir ama bu seferki proje biraz farklıdır. Tüm bedenini neredeyse etki altına almış olan gama radyasyonuna karşı açtığı savaşta galip gelme peşindedir. Bu radyasyon hücrelerini ele geçirerek onu öfke nöbetine sürükleyen bir yapıdadır.

Bu öfkeyi kendi içinde dizginleyemeyen Bruce Banner onu açığa çıkardığı zaman gözü görmeyen büyük bir yeşil deve yani Hulk’a dönüşür. Bir tarafta sevdiği insanlardan uzak kalmak durumunda olan Bruce Banner, aynı zamanda onu yok etmek için görevlendirilmiş askerlere karşı koyup hayatta kalmak zorundadır.

The Incredible Hulk filmi 2008 yılında vizyona girmiştir.

5. Iron Man 2

iron man 2 filmTony Stark tüm dünyaya Iron Man olduğunu duyurmuş durumdadır. Fakat bu cesur açıklama hayatında problemlere neden olacaktır. Güç kendisini zehirlemeye başlayacaktır. Ayrıca devlet teknolojisini paylaşmak için ona baskı yapacaktır. Ama en önemlisi Ivan Vanko adında bir isim Tony Stark’ı öldürmek istemektedir.

İlk öldürme girişimi Monaco’da olumsuz sonuçlanır ve Ivan Vanko hapse yollanır. Ama Tony Stark’ın en büyük düşmanı ve rakibi olan Justin Hammer Vanko’ya hapishaneden kaçmasına yardımcı eder ve ona Iron Man’e benzer bir giysi yapar. Iron Man’in düşmanları gün geçtikçe artış göstermektedir.

Iron Man 2 filmi 2010 yılında vizyona girmiştir.

6. Thor

thor filmBuz devleri ile Thor’un vatanı arasında büyük bir savaş çıkar. Loki taht hakkı için savaşmak için elinden geleni yapar. Thor hırçınlıkları ve itaatsizliği nedeniyle Asgard’a veda eder ve dünyaya sürgün edilir. Thor artık hiçbir gücünü kullanabilecek durumda değildir.

Bu arada Loki hain planını uygulamaya koyma peşindedir. Tahtı ele geçirmesi için kardeşinden kurtulmuştur ama daha fazlasını yapmayı ister. Dünyada olan Thor ise ünlü çekicine kavuştuğunda güçlerini geri alır. Artık dünyayı kurtarmak zorunda ve kötü kardeşi Loki’ye tersini vermek zorundadır.

Thor filmi 2011 yılında vizyona girmiştir.

7. The Avengers

the avengers filmSHIELD organizasyonunun başında olan Nick Fury, dünyanın başını büyük bir belaya sokacak olan düşman karşısında neredeyse çaresiz gibidir. Bunun farkında olarak dünyayı felaketten kurtarmak için Avengers adıyla bir ekip kurmayı kafasına koyar. Ekip kurulur ama peki ya sonrası?

Ekibin kurulması tek başına yeterli değildir. Çünkü birbiriyle neredeyse hiçbir ilişkisi olmayan altı kişilik kadro bir takım olarak hareket etmesini öğrenmek zorundadır. Aksi durumda küresel tehdit haline gelmiş olan Loki ve arkasındaki güçleri durdurmak çok kolay olmayacaktır.

The Avengers filmi 2012 yılında vizyona girmiştir.

8. Iron Man 3

iron man 3 filmLoki’nin liderliğindeki uzaylı istilası ile baş etmek zorunda kalan milyarder Tony Stark, bu istilanın ardından kafaya tek bir şeyi koyar. Bu da bir sürü yeni ve geliştirilmiş Iron Man giysisi inşa etmektir. Her gün biraz daha fazla çalışır ve sonunda kabuslar görmeye başlar.

Tüm bunlar yaşanırken dünyanın başı yine derde girer. Mandarin adı verilen bir grup tüm dünyada gerek eşzamanlı gerek ise tekil olarak terörist saldırılar gerçekleştirmeye başlar. Bu saldırılardan Tony Stark’ın malikanesi de nasibini alır. Tüm giysilerini kaybettiğinde uzun sürecek bir kişisel yolculuğa çıkmış olur.

Iron Man 3 filmi 2013 yılında vizyona girmiştir.

9. Thor: The Dark World

thor the dark world filmLoki’nin planladığı büyük uzaylı istilası saldırısından neredeyse bir yıl geçmiştir. Thor ve arkadaşları şimdi Dokuz Diyar adı verilen yerleri kurtarmakla görevlidirler. Bu dokuz diyar binlerce yıl sonra bir araya gelmek üzeredir ve bu Dokuz Diyar’dan birisi dünyanın ta kendisidir.

Fakat beklenmedik bir şey olur. Thor’un aşkı Jane Foster, Aether adında bir silah bulur ve farkında olmadan kötülerin en acımasızlarından birisi olan Malekith’i ve onun Dark Elf ordusunu uykusundan uyandırır. Asgard artık büyük bir belayla baş başadır ama aynı zamanda Dokuz Diyar’ın korunması gerekir.

Thor: The Dark World filmi 2013 yılında vizyona girmiştir.

10. Captain America: The Winter Soldier

captain america the winter soldier filmSteve Rogers 50 yıllık uykusundan uyanmış durumdadır. SHIELD ise The Winter Soldier adını taşıyan büyük bir problemle karşı karşıyadır. Nitekim bu problem aslında SHIELD organizasyonunun bir problemi değildir. Çünkü yılmaz suikastçının birincil hedeflerinden birisi Captain America’yı ortadan kaldırmaktır.

Bununla birlikte SHIELD artık eskisi kadar güçlü değildir. Çünkü içerisine sızmış sayısı bilinmeyen miktarda HYDRA ajanı mevcuttur. Captain America hem onlara karşı mücadele etmek hem de The Winter Soldier’ı durdurmak zorundadır. Elbette keşfedeceği gerçeklerle birlikte yolculuğu bambaşka bir noktaya ulaşacaktır.

Captain America: The Winter Soldier filmi 2014 yılında vizyona girmiştir.

11. Guardians of the Galaxy

guardians of the galaxy filmAralarında suçsuz olmayan yok. Bir grup suçlunun evrenin kontrolünü ele geçirmek isteyenlerle mücadelesi söz konusudur. Star-Lord, esrarengiz bir küreyi çalar ama bu kürenin başına büyük bir bela açacağının farkında değildir. Küre son derece hırslı bir kötü adam olan Ronan’a aittir. En azından o küre onun olmalıdır.

Bunun için tüm evrenin hayatını tehlikeye atabilecek kadar göz dönmüş durumdadır. Star-Lord ise ondan kurtulmak ister ama kendisini bu beladan kurtaracak olan ekip fazlasıyla uyumsuzdur. Groot, Gamora, Drax ve Rocket Raccoon dörtlüsüyle çıkacağı macerada bir planı olan (en azından) tek kişi yine Star-Lord’tur.

Guardians of the Galaxy filmi 2014 yılında vizyona girmiştir.

12. Guardians of the Galaxy Vol. 2

guardians of the galaxy vol. 2 filmStar-Lord, Groot, Gamora, Drax ve Rocket Raccoon artık galaksinin koruyucusu olarak ünlenmiş durumdadırlar. Bu sırada Gamora’nın kız kardeşi Nebula, Sovereign ırkına ait pilleri çalmaya çalışırken yakalanırlar. Bu ırkın lideri Ayesha bir anlaşma yapar ve galaksinin koruyucularını bir canavarı durdurmak için ikna eder.

Fakat Rocket Raccoon bataryalardan birkaçını kendisi için çaldıktan sonra koruyucuların gemisi Sovereign ırkının saldırısına uğrar. Saldırıya geçen filo gizemli bir figür tarafından ortadan kaldırılır. Kahramanlarımız ise yakındaki bir gezegene zorunlu iniş yaparlar. Burada keşfedecekleri bazı sırlar olacaktır.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 filmi 2017 yılında vizyona girmiştir.

13. Avengers: Age of Ultron

avengers age of ultron filmAvengers ekibi, Strucker tarafından yönetilen Sokovia’daki bir HYDRA üssüne baskın düzenler ve Loki’nin asasını geri alırlar. Ayrıca Strucker’ın süper hıza sahip yetim ikizler Pietro Maximoff ve zihinleri kontrol edebilen Wanda Maximoff ile deneyler yürüttüğünü keşfederler.

Tony Stark asanın içerisinde bir yapay zeka olduğunu keşfeder ve Bruce Banner’ı yapay zekayı Ultron sistemine transfer etmesi için ikna eder. Fakat Ultron gezegeni yok kurtarmak için insanlığı yok etmeye karar verdiğinde işler çığırından çıkar. Artık Avengers ekibi robotlara hükmeden büyük bir düşmanla baş etmek zorundadır.

Avengers: Age of Ultron filmi 2015 yılında vizyona girmiştir.

14. Doctor Strange

doctor strange filmSon derece kibirli birisi olan Dr. Stephen Strange büyük bir egoya ama olağanüstü yeteneklere sahiptir. Bir araba kazasının ardından parmakları zarar görür ve bu nedenle ellerinin kontrolünü kaybeder. Sevgilisi Christine Palmer ona yardım etmeye çalışır ama Doctor Strange birikimlerini farklı bir tedavi yöntemi için harcamaya koyulur.

Belden aşağısı felçli olan Jonathan Pangborn’un tekrar yürüdüğünü öğrenen Doctor Strange ona ulaşır. Ondan Kamar-Taj’da iyileştiğini öğrenir. Burada Mordo ve The Ancient One ile tanışır. Onlardan mistik sanat konusunda çok şey öğrenir. Bu sırada Dormammu ve beraberindeki köleleri dünyayı yok etmek için harekete geçmiş durumdadır.

Doctor Strange filmi 2016 yılında vizyona girmiştir.

15. Ant-Man

ant-man filmBilim adamı Dr. Hank Pym, SHIELD için çalışmayı bırakır. Bunun sebebi insanlık için çok tehlikeli olan Ant-Man adlı küçülen teknolojisini kopyalamaya çalışmalarıdır. Diğer taraftan, Dr. Hank Pym yaptığı deneyler sırasında bir kaza geçirir. Bu kaza sonrasında çevresindeki tüm böceklerle iletişim kurabilme yeteneği kazanır.

Ama her şey bununla sınırlı değildir. Dr. Hank Pym’in önceki yıllardan öğrencisi olan kötülerin tarafındaki Darren Cross, kendi küçülme formülünü geliştirmek üzeredir. Tüm bunlar yaşanırken yolu Scott Lang ile kesişir. Scott Lang yeni Ant-Man olabilecek potansiyele sahiptir. Dr. Hank Pym, kızı Hope van Dyne ile birlikte onu eğitmeye başlarlar.

Ant-Man filmi 2015 yılında vizyona girmiştir.

16. Captain America: Civil War

captain america civil war filmAvengers ekibini içeren bir başka uluslararası olaydan sonra dünya liderleri ve siyasi güçler, ikincil hasara neden olan önceki görevler yerine Avengers ekibinin kayıtlı olmasını sağlamak için harekete geçerler. Avengers ekibi artık özgür kalmak ve kayıtlı olmak arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Sonuç olarak, bir tarafta Captain America tarafından yönetilen ve özgür kalmayı isteyen bir ekip ortaya çıkar. Diğer tarafta ise Iron Man liderliğinde kayıtlı olmayı tercih edenler vardır. Bu ayrılığa ek olarak Captain America, Bucky adındaki eski arkadaşını hem Tony Stark’tan hem de dünyayı şok eden bir kötü adamdan korumalıdır.

Captain America: Civil War filmi 2016 yılında vizyona girmiştir.

17. Spider-Man: Homecoming

spider-man homecoming filmGenç Peter Parker, ağ atıcı süper kahraman Spider-Man olarak yeni keşfettiği kimliğinde gezinmeye başlar. Avengers ile olan deneyiminden heyecan duyan Peter Parker, yeni akıl hocası Tony Stark’ın gözetiminde May Hala ile birlikte yaşadığı eve geri döner.

Peter normal günlük rutinine geri dönmeye çalışır. Artık Spider-Man olma arzusuyla baş etmek için çaba gösterir. Bu sırada ufukta yeni bir düşman belirir. Vulture yeni bir kötü adam olarak ortaya çıktığında işin rengi değişecektir. Çünkü Peter Parker neyi önemli gördüyse o tehdit altına girecektir.

Spider-Man: Homecoming filmi 2017 yılında vizyona girmiştir.

18. Black Panther

black panther filmAvengers ekibinin içerisinde yaşanan iç savaştan sonra Prens T’Challa, ülkesinin yeni kralı olmak için münzevi ve teknolojik olarak gelişmiş Afrika ülkesi Wakanda’ya geri döner. Fakat her şey prosedüre uygun şekilde gitmeyecektir. Çünkü Prens T’Challa tahtta gözü olan tek kişi olmayacaktır.

Prens T’Challa, tah için kendi ülkesindeki hiziplerin kendisine meydan okuduğunu fark eder. İki düşman Wakanda’yı yok etmek için komplo kurarlar. Black Panther için CIA ile çalışmaktan başka çaresi yoktur. Her şey Wakanda’yı bir dünya savaşına sürüklemekten korumak için gerçekleştirilecektir.

Black Panther filmi 2018 yılında vizyona girmiştir.

19. Thor: Ragnarok

thor ragnarok filmThor, Dark Elf ordusunu yok ettikten dört yıl ve Sokovia’daki savaştan iki yıl sonra kendi evreninin diğer tarafında bir yer olan tuhaf Sakaar gezegeninde kapana kısılmış durumdadır. Bu arada kötülerin tarafında olan ölüm tanrıçası Hela, Asgard’ı ele geçirir ve evreni fethetme planları yapar.

Thor’un eve dönebilmesi için Grandmaster’ın son şampiyonuna karşı gladyatör maçında rekabet etmelidir. Son şampiyon mu? Eski arkadaşı The Incredible Hulk’tan başkası değildir. Thor, Hulk ve kardeşi Loki ile birlikte hareket ederek Hela’yı durdurmak için mücadele verecektir.

Thor: Ragnarok filmi 2017 yılında vizyona girmiştir.

20. Avengers: Infinity War

avengers infinity war filmLeipzig savaşından iki yıl geçmiştir. Asgard’ın yok oluşunu seyreden kahramanlar bu sefer çok daha büyük bir tehditle karşı karşıyadırlar. Avengers ve aynı zamanda Guardians of the Galaxy kahramanları, Thanos’un evrendeki en güçlü eserler olduğu söylenen Infinity Stones’u toplamaya çalıştığını öğrenirler.

Thanos karşısında tek başına kadar durulamayacak kadar büyük ve hatta devasa bir düşmandır. Bu yüzden Avengers ekibi, Guardians of the Galaxy ekibi, Doctor Strange, Black Panther ve Spider-Man bir araya gelecektir. Her şey Thanos’un gücünü ortaya koymasını ve evreni yok etmesini engellemek içindir.

Avengers: Infinity War filmi 2018 yılında vizyona girmiştir.

21. Ant-Man and The Wasp

ant-man and the wasp filmAvengers ekibi içerisinde yaşanan iç savaşın ardından Scott Lang, hem süper kahraman hem de baba olarak yaptığı seçimlerle boğuşmak zorundadır. Ant-Man olarak sorumluluklarıyla ev hayatını yeniden dengelemeye çalışır ama pek başarılı olduğu söylenemez.

Bu sırada, Dr. Hank Pym ve Hope van Dyne tarafından acil bir yeni görev için çağırılır. Ekip, geçmişlerinden sırları ortaya çıkarmak için birlikte çalışmalıdırlar. Scott Lang’ın bir kez daha Ant-Man kostümünü giymesi ve The Wasp’ın yanında savaşmayı öğrenmesi gerekir.

Ant-Man and The Wasp filmi 2018 yılında vizyona girmiştir.

22. Avengers: Endgame

avengers endgame filmTüm yaşamın yarısı Thanos tarafından tehdit altında tutulduktan sonra, Avengers dağınık ve bölünmüş durumda kalır. Şimdi hasarı tersine çevirmenin bir yolunu bulmak gerekir. Bunun için Avengers ve müttefikleri bir kez daha bir araya gelmeli ve birlikte çalışmalıdırlar.

Elbette birlikte çalışmayı öğrenmek kolay bir şey değildir. Herkes işleri düzeltmek için farklılıkları bir kenara koymak zorundadır. Avengers, Thanos ile karşılaştıklarında büyük bir savaş vereceklerinin farkındadırlar. Ama her birisinin farkında olduğu bir diğer durum çeşitli fedakarlıkların yapılmasının gerekli olmasıdır.

Avengers: Endgame filmi 2019 yılında vizyona girmiştir.

23. WandaVision (Dizi)

wandavision diziWanda ve Vision, oldukça ideal bir banliyöde hayatlarını yaşamak için bir anlaşma yaparlar. Süper kahraman olarak geçirdikleri yorucu bir hayatın ardından artık köşeye çekilmek isterler. Hedefleri ise güçlerini kullanmak zorunda olmadıkları bir hayata sahip olmaktır.

Bunun için son derece ideal bir banliyöde hayat yaşamaya başlarlar. Tek istedikleri şey geçmişteki yaşadıkları zorlukları geride bırakıp bir anlamda aşklarını yaşamaktır. Wanda ve Vision istedikleri hayata kavuştuklarını düşündüklerinde kader ağlarını örecektir. Çünkü hiçbir göründüğü gibi değildir.

WandaVision dizisi ilk kez 2021 yılında yayınlanmıştır.

24. The Falcon and the Winter Soldier (Dizi)

the falcon and the winder soldier diziFalcon olarak bilinen Samuel Wilson, Tunus’ta bir uçak kaçıran Georges Batroc ve terör örgütü LAF’ı durdurur. Ayrıca Samuel Wilson, Captain America tarafından kendisine verilen kalkanı bir müze sergisi için ABD yetkililerine verme konusunda son derece kararlıdır.

Winter Soldier olarak bilinen Bucky Barnes ise amansız bir suikastçı olduğu dönemde zihninin gördüğü hasarı onarmak için terapilerine devam eder. Tüm bunlar yaşanırken ABD yetkilileri İsviçre’de bir bankayı soyan bir grup insanüstü güce sahip kişilerle karşılaşırlar. Ayrıca ABD yetkilileri yeni Captain America, John Walker’ı duyururlar.

The Falcon and the Winter Soldier dizisi ilk kez 2021 yılında yayınlanmıştır.

25. Spider-Man: Far From Home

spider-man far from home filmDevasa düşman Thanos’un yenilmesinden ve Tony Stark’ın fedakarlıklarından sonra Peter Parker liseye geri döner. Şimdilerde Peter Parker’ın tek amacı sıradan bir hayat yaşamak ve Spider-Man olmaya ara vermektir. Fakat eğlence dolu yolculuğu Elementals adı verilen bir dizi gizemli yaratığın saldırısıyla son bulacaktır.

Peter Parker yeniden Spider-Man olmak zorundadır. En önemlisi Nick Fury ve Mysterio adlı boyutlar arası yeni gelen bir kişi tarafından işe alındığını öğrenir. Nihai hedefleri Elementals adı verilen bu yaratıklarla savaşmak ve onların vereceği zararları önlemektir.

Spider-Man: Far From Home filmi 2019 yılında vizyona girmiştir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...