Kız arkadaşının seni aldattığını gösteren 17 işaret

Bu sana bir sonraki hamlenin ne olması gerektiğine dair bir fikir verecektir. Bunu yaşarsan, yapman gereken en iyi şey işleri doğru bir şekilde yapmak veya ondan uzaklaşmaya çalışmak olacaktır. Kız arkadaşının seni aldattığını düşünüyorsan mutlaka üzerinde durman gereken bazı önemli işaretler vardır.

Yeterince detaylı baktığın sürece her zaman kız arkadaşının veya eşinin seni aldattığına dair anahtar işaretleri alacak bir konumda olacaksın. Çünkü zaman zaman her kadının bilerek veye bilmeyerek bu işaretleri sergilemesi gibi bir durum söz konusudur.

Bu sana bir sonraki hamlenin ne olması gerektiğine dair bir fikir verecektir. Bunu yaşarsan, yapman gereken en iyi şey işleri doğru bir şekilde yapmak veya ondan uzaklaşmaya çalışmak olacaktır. Kız arkadaşının seni aldattığını düşünüyorsan mutlaka üzerinde durman gereken bazı önemli işaretler vardır.

Sensiz bir şeyler yapmaya çalışıyor mu?

Tamam birkaç dakikalığına dürüst olalım. Kız arkadaşın seni dahil etmeden bir şeyler yapmaya devam ediyor mu? Bu durumda paranoyak olmanı gerektirecek bir durum aslında yok. Seni düşündüğün kadar seviyorsa seni yaptığı her şeyin bir parçası haline getirmek için elinden gelen her şeyi yapması gerekir.

Bir ilişki tek kişiyle değil iki kişiyle yürür. Seni bir şeylere olması gerektiği kadar dahil etmemek demek, bir şeyleri yapmak için başka bir ortağı olduğunu gösteren bir işaret olabilir. Bunu söylemeye gerek yok, endişe duyman için yeterli bir sebep var demektir. Bu işareti dikkatlice takip etmeyi düşünebilirsin.

Önemli soruları geçiştiriyor mu?

Kız arkadaşın bariz sorulardan kaçınmaya başladığında kesinlikle seni aldattığına dair işaretler sergiler. Psikolojiye göre, soru sormak bilinçaltında belirli bir cevabın uyandırılması anlamına gelir. Bu genelde cevabı sözlü olarak ortaya çıkarmadan önce gerçekleşir. Bu nedenle karşıdaki kişi soruyu ortadan kaldırmayı ister.

Özellikle arkadaş bölgesinde yer alan erkeklerle ilgili sorular sorduğunda bunları geçiştirmeye çalışıyorsa ortada bir sorun olduğu aşikardır. Sadece birisinin zaman zaman arkadaş bölgesinden çıktığını gösteren bir işaret olduğunu hemen yakalaman gerekir.

Sürekli seni gözetliyor mu?

Kız arkadaşın bir şekilde seni aldatmaya çalışıyorsa her zaman nerede olduğunu ve ne yaptığını bilmek isteyecektir. Çoğu zaman, seni önemsediği ve seni özlediği için olabilir. Ancak bazı durumlarda, nerede olduğunu bilmek istemesi tek sebeptir. Böylece yakalanmadan diğeriyle bağlantı kurabilecek duruma gelir.

İkincisi özellikle uzun mesafeli bir ilişki durumunda gerçekleşir. İyi tecrübeli bir dolandırıcı her zaman planlarına göre planlar yapar. Bu da asla yakalanmamak anlamına gelir. Bu yüzden bunu normalden daha sık yaparsa ortada garip bir durum olduğunu hemen anlaman gerekir.

Katkını yeterli görmüyor mu?

Bir noktada kız arkadaşının kusurların dahil olmak üzere pek çok şeyi sevdiğini unutmaman gerekir. Ama şimdi yaptığın her şey onu kızdırıyorsa neyin ne olduğunu bilmek senin hakkın olacaktır. Sevgilin her şeye karışmaya başladıysa ve her şeye bir kulp buluyorsa seni başkasıyla aldatıyor olabilecektir.

İkincisinin yaşandığını fark ettiysen yani sevgilin her şeyde bir şikayetle geliyorsa bu paranoyak olduğun anlamına gelmez. Aksine ilişkinin beyaz peynir gibi parçalanmak üzere olduğunun bir işaretidir. Sevgilin seni aldatmaya çalıştığı zaman daha az utanmak için mutlaka öncesinde seni itmeye çalışacaktır.

İşine daha fazla vakit ayırıyor mu?

Aldatmanın en güçlü işaretlerinden biri kadının işine daha fazla aşık olmaya başlamasıdır. Eski güzel günlerde bir araya gelmeyi iple çekiyordu. Sonra aniden ofise her zamankinden daha fazla vakit ayırmaya başladıysa bu bir şeylerin doğru gitmediğinin bir göstergesi olacaktır.

Çoğu zaman iş manyağı olmaya başlamak sadakatsizliğin güçlü bir işareti olduğu için burada bir aldatma kokusu alabilirsin. Senin yerine bir erkek meslektaşıyla vakit geçiriyor olabilir. Eğer ilişkinde bu olursa, belki de aldatma olasılığını düşünmeye başlama zamanı gelmiş demektir.

Yeni kıyafetler almaya başladığını fark ettin mi?

Sevgilinin yeni ama özellikle seksi görünmesini sağlayacak türden kıyafetler aldığını fark edersen bunu iyi düşünmelisin. Bu endişelenmeye başlaman gerektiğini gösterir. Özellikle son dönemde alınan yeni iç çamaşırları varsa alarm butonuna hemen basman gerektiğini bilmelisin.

Bir kadın sadece erkeği için seksi görünmek istediği zaman iç çamaşırı satın alır. Benzer durum normal kıyafetler için de geçerlidir. Böyle bir durumu fark edersen seni aldattığından şüphelenmek için geçerli sebeplere sahipsin demektir. Bana kalırsa artık işini şansa bırakmamalısın.

Aşırı savunmacı davranıyor mu?

Aldatmanın bari belirtilerinden bir diğeri, kız arkadaşının aldatma suçlamaları ile karşı karşıya kaldığında aşırı savunma yapmaya çalışmasıdır. İşin gerçeği, eğer gerçekten masumsa ya incinecek, ya şok olacak ya da şaşıracaktır. Ama eğer aldattıysa, gelen içgüdüsel his doğrultusunda hemen savunmaya geçecektir.

Kimse yakalanmaktan hoşlanmaz. Bu yüzden savunmacı olmak her zaman dikkat etmen gereken bir şeydir. Onunla yüzleşirken gözlerine bakmayı da deneyebilirsin. Göz teması kurmaktan rahatsız oluyorsa bu bir şeyler gizlediğinin göstergesi olacaktır.

Telefonunu saklamaya çalışıyor mu?

Aldatmayan insanların kesinlikle saklayacak hiçbir şeyleri yoktur. Yani kız arkadaşın telefonunu saklamaya başlarsa veya telefonu elindeyken gergin olmaya başlarsa o zaman bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamalısın. Bu başka birinin olması anlamına gelir.

Kız arkadaşın seni aldatıyorsa telefonunu her zaman sana yeterince yakın tutacaktır. Çoğu zaman telefonunu görmediğin bile olabilir. Telefonunu gizlemeye çalışır çünkü ortaya çıktığında kalbini kıracak bir şey söz konusudur. Ne olursa olsun bu işarete çok dikkat etmelisin.

Rutininde farklılık var mı?

Bir şekilde spor yapmaktan hoşlanmayan kız arkadaşın bir anda spor sevdalısı oldu mu? İş yerinde çalışırken senden gelen çağrılara cevap vermiyor ve bunun için “çalışma akışını bozdun” gibi şeyler uyduruyor mu? İşte buna inanmamalısın. Çünkü seni aldatma ihtimali net bir biçimde ortada demektir.

Bu işaretler neredeyse her zaman aynıdır. Bunların şifresini çözmeyi ne kadar çabuk öğrenirseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Ona ne olduğunu sormaya dikkat edin. En önemlisi çok geç olmadan bir sonraki adımı hesaplamaya çalışmalısın.

Sürekli telefonunda vakit geçiriyor mu?

Kız arkadaşın seni aldatıyorsa telefonunla çok sık vakit geçiriyor olacaktır. Çünkü telefonu en sadık dostuna dönüşür. Artık şakalarını komik bulmayacağı için bir şekilde telefonuna bakacak ve kendine oradan bir şeyler bulmayı deneyecektir. Seninle zaman geçiriyor olsa bile aklı bir şekilde telefonunda olacaktır.

Her zaman onu güldürebilecek başka bir adamın olduğunu düşünebilirsin. Bu adam telefonun diğer ucundaki kişi olabilecektir. Bu tür bir durum söz konusuysa artık seni aldattığından emin olabilirsin. Bundan sonrasında adımlarını daha uygun şekilde atmaya çalışmalısın.

Göz temasından kaçınıyor mu?

Kız arkadaşının seni aldatıyor olduğunu gösteren en bariz işaretlerden birisi göz temasından kaçınmasıdır. Birinin gözlerine bakmak derhal düşüncenin anlaşılması anlamına gelir. Özellikle ilişkilerde bu çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Kız arkadaşının gözlerine bakarak bir şeylerin yanlış olduğunu söyleyebilirsin. Özellikle ona aldatıp aldatmadığını sorduğunda gözlerinden cevap alabilirsin. Bu tür sorularda gözlerini kaçırmaya çalışacaktır. Ne kadar savunmacı davranırsa davransın gözleri her zaman onu ele verecektir.

Arkadaşlarıyla arana mesafe girdi mi?

İster inan ister inanma ancak kız arkadaşının yakın arkadaşları onun seni aldatıp aldatmadığını bilirler. Çoğu zaman, sevgilinin sadakatsizlik girişiminde bir el vardır. Çünkü kız arkadaşının atacağı adımlarda akıl aldığı mutlaka birileri vardır ve olacaktır.

Eğer kız arkadaşın onlara senin hakkında olumsuz şeyler söylemeye başlarsa araya mesafe girmesi kaçınılmaz olacaktır. Onun arkadaşlarının sana nasıl davrandığına dikkat etmelisin. Normalden biraz garip davranırlarsa bir şeylerin yanlış gittiğini hemen anlamalısın.

Arkadaş listesinde değişiklik var mı?

Kız arkadaşın seni aldatıyorsa arkadaş listesinde değişiklikler kaçınılmaz olacaktır. Özellikle son dönemlerde arkadaş listesine çok farklı erkekler dahil olmuşsa bunun net bir aldatma girişimi olduğuna kanaat getirebilirsin. Bu çoğu zaman böyledir ama emin olmak için diğer işaretlere de göz atmalısın.

Kız arkadaşın seni aldatıyorsa arkadaş listesinde yer alan erkeklerin (özellikle aldattığı kişinin) yakın arkadaş veya kardeş gibi olduğunu söyleyecektir. Buna inanmamalısın. Çünkü çoğu durumda bu bir kılıftır. Bu tür insanlar genellikle evlilik konusunda endişe duymanı gerektiren kişilerdir.

Gelecek planları hakkında belirsiz konuşuyor mu?

Kız arkadaşın seni aldatıyorsa gelecek planları hakkında neredeyse her zaman belirsiz konuşma yoluna gidecektir. Bu, özellikle her zaman seninle takılmak için sabırsızlandığı sıralarda ani bir değişiklik olarak ortaya çıkabilecektir. Böyle bir durumda ilişkinin açık bir şekilde soruna doğru ilerlediği kesindir.

Ayrıca kadınlar ne kadar tatlı olurlarsa olsunlar intikamcı olurlar. Bir şekilde onu aldattığını düşünürse seni aldatma girişiminde bulunacaktır. Bu yüzden hal ve tavırlarına dikkat etmen gerekebilir. Onu aldatmıyor olsan bile aldattığını düşünmesini sağlaman dahi harekete geçmesine neden olabilecektir.

Bir şeyler paylaşmayı bıraktı mı?

Aşkın gençken, tatlı ve umut dolu olursun. Kız arkadaşın seninle aynı duyguları paylaşmak için çaba gösterir ve sabırsızlanır. Bir şekilde arkadaşlarıyla sorun yaşamaya başladığında her zaman gelip sana açılır. Fakat şimdilerde sana hiçbir şey anlatmıyorsa bir şeylerin ters gittiğini anlayabilirsin.

Kız arkadaşının sana bir şeyler anlatmamaya başlamaması demek ilişkinin bitişi için öncü durumlardan biridir. Bu noktada paranoyak davranmaya başlayabilirsin. Fakat kız arkadaşın sürekli kendi kafesinde kalmaya çalışıyorsa bu seni aldattığının veya aldatmak istediğinin bir göstergesi olacaktır.

İlişkiyi düşünmeyi bıraktı mı?

İlişkinde bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünüyorsan ilişkiyi düşünme durumunu gözden geçirebilirsin. Kız arkadaşın artık ilişkiyi önemsemiyor, davranmaması gerektiği şekilde davranıyorsa veya sürekli seni aptal yerine koymaya çalışıyorsa bunun net bir aldatma girişimiyle ilgili olduğunu bilmelisin.

Kız arkadaşın seni seviyorsa o zaman etrafında olmak için hemen hemen her şeyi yapacaktır. Ama artış dikkatine ihtiyaç duymayan bir noktaya gelmişse, bu birisinden istediği ilgiyi alabildiği anlamına gelir. Bu durum seni aldattığının bir göstergesi olabileceği için dikkatli olmalısın.

Arkadaşlarını görmek istemiyor mu?

Kız arkadaşın artık ayrılmak istediği zaman söylediğin veya yaptığın hiçbir şey onu alıkoyamaz. Arkadaşlarınla veya ailenle tanışmayı dört gözle beklemez. Onu yalnız bırakman için çok farklı mazeret bulabilir. Çoğu zaman, bunlar onun aldatmanın eşiğinde olduğunun bir göstergesidir.

Kız arkadaşın seni aldatmak istediğinde, etrafta olmasını beklediğin zamanlarda kesinlikle ortadan kaybolacaktır. Bunun sebebi artık seni görmekten hoşlanmaması ve aynı zamanda başka birini görmek istemesi olabilir. Bu durumun en kötü tarafı ilişkinin artık bitme noktasına gelmiş olmasıdır.

Umarım bu yazı kız arkadaşının seni aldattığını gösteren işaretleri anlama konusunda sana yardımcı olmuştur. Eklemek veya sormak istediğin bir şeyler varsa hemen yorum yapabilirsin. Ayrıca, yazımı beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşabilir misin?

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...