Kız arkadaşın kızdığında onu güldürmenin 10 yolu

Bazen kadınların neden kızdığını anlamak mümkün değildir. Bilinmeyen bir nedenden ötürü rahatsız olurlar. Arada bir tartışmak normaldir ama kız arkadaşının kızgın veya üzgün kalmasına izin vermemelisin. Bu yüzden kız arkadaşın kızdığında onu güldürmenin yollarını bulman gerekir.

Bazen kadınların neden kızdığını anlamak mümkün değildir. Bilinmeyen bir nedenden ötürü rahatsız olurlar. Arada bir tartışmak normaldir ama kız arkadaşının kızgın veya üzgün kalmasına izin vermemelisin. Bu yüzden kız arkadaşın kızdığında onu güldürmenin yollarını bulman gerekir.

Bir kadını gülümsetmenin birçok farklı yolu vardır. Hangi yolu seçeceğin sevgilinin yaklaşımlarına ve davranışlarına göre değişkenlik gösterir. Aşağıda birçok farklı yol vardır. Seçim yaparken özenli davranmalı ve işe yarayanı bulana kadar denemeye devam etmelisin.

1. Egonu bir kenara bırakmalısın

Hemen hemen her ilişkinin en büyük problemlerinden birisi egodur. Kız arkadaşınla kimin doğru veya yanlış olduğunu tartıştığını hayal edebilirsin. İşte böyle bir tartışmada ego üstün gelir. Bununla birlikte onunla tartışmayı seçerek işleri daha kötüye götürmen söz konusu olabilecektir.

Bunun yerine biraz daha sakin davranmalısın. Daha mütevazi olmalı ve gururunu bir kenara bırakmalısın. Özür dilemek ve onunla konuşmak için ilk adımı atmalısın. Sorunlar ve problemler ortaya çıktığında ona saygı göstererek onu gülümsetmeyi başarabilirsin.

2. Özür dilemeyi düşünmelisin

Elbette her şey için özür dilemekten bahsetmiyorum. Özür dilediğin şeyin bir ağırlığının olması gerekir. Basit bir “üzgünüm” kelimesi bile buzları eritmeye yetecektir. Bu aynı zamanda bir itiraf anlamını taşıyacaktır. Dolayısıyla kullandığın yere dikkat etmen gerekir.

Özür dilemek yanlış yaptığını göstermez. Aksine karşındaki kişiye değer verdiğini ve saygı duyduğunu gösterir. Ondan özür diledikten sonra ona biraz vakit vermen gerekebilir. Kız arkadaşın sana kızdığında onu gülümsetmenin en kolay yollarından biri budur.

3. Onu dinlemelisin

Kızgın bir kadını yatıştırmanın en iyi yollarından birisi onu dinlemektir. Kadınlar genelde ilettikleri mesajın anlaşılmamasından dolayı kızgınlık seviyelerini yükseltirler. Bunu istemsizce yaparlar. Fakat onu dinleme arzunu ortaya koyduğun zaman bunun yaşanmasına engel olursun.

Onu dinlemek ilişki sorunlarıyla ile başa çıkmanın etkili yollarından biridir. Onunla tartışmak yerine konuşmasına izin vermelisin ve sadece onu dikkatlice dinlemeye odaklanmalısın. Bir kadın duyguları kabul edildiğinde kendini daha rahat hisseder ve sonunda gülümser.

4. Ona sarılmalısın

Fırsatın varsa ona sarılmayı düşünebilirsin. Kadınlar için sarılmalar ve tatlı öpücükler kendilerini ekstra özel hissetmelerine yardımcı olur. Ona sarılara bu konuda desteğini gösterebilirsin. En azından onun somurtkan tarafını ortadan kaldırmayı başarabilirsin.

Sadece basit bir dokunuş bile öfke anlarında onun sakinleşmesini sağlayacak kadar güçlü olabilir. Yani onunla tartışmayı sürdürmek yerine elini tutmaya çalışmalı veya en basitinden ona sarılmalısın. Böylece kendisini daha rahat hissetmesini sağlayabilirsin.

5. Yemeğe davet etmelisin

Bir erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiği söylenir. Aslında benzer durum kadınlar için geçerlidir. Bu yüzden sevgilinin midesinin dolu olmasına özen göstermelisin. Bunu gerçekleştirmek için ise sayısız fırsatı değerlendirmeye çalışabilirsin.

Kız arkadaşın kendini öfkeli hissetmeye başlıyorsa ona en sevdiği yemeği almayı deneyebilirsin. Onu bir akşam yemeğine davet edebilirsin. Sonunda öfkesinin eskisinden çok daha az olacağını fark edeceksin. Bu biraz maliyetli olabilir ama işe yarayacağından emin olabilirsin.

6. Onu güldürmeye çalışmalısın

Kadınların kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanmaları bir sır değildir. Mizah hemen hemen her ilişkide işe yarayan bir şeydir. Elbette bunu doğru şekilde yapmanın önemi oldukça büyüktür. Kız arkadaşına doğru şekilde yaklaşıp mizahı kullanırsan onu güldürmeyi başarabilirsin.

Tekrar etmem gerekirse, mizah kız arkadaşının ayağını yerden kesebilme etkisine sahiptir. Kız arkadaşın sana kızgın olsa bile birkaç komik şaka veya ufak jestler onu hissettiği öfkeden uzaklaştırmayı başarabilecektir. Öfkeli bir kadınla karşı karşıya olman durumunda bunu mutlaka denemelisin.

7. Ona hoş davranmalısın

Kız arkadaşın sana kızgın olduğunda yapmaman gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan en önemli iki tanesi duygusal mesafeyi ve öfkesini hiçe saymaktır. Eğer bunları yaparsan öfkesinin uzun bir süre daha kalıcı olacağını görebilirsin.

Bu nedenle yapman gereken ona hoş davranmaktır. Sahip olduğun öfkeyi ve huzursuzluğu aştığını ona göstermelisin. Bir birey gibi değil bir çift gibi davranmanın ne demek olduğunu ona göstermeye çalışmalısın. Bunun en iyi yolu tatlı konuşmalar yapmaktır.

8. Sevildiğini hissettirmeye çalışmalısın

Kız arkadaşının onca tartışmaya ve didişmeye rağmen sevildiğini bilmeye hakkı vardır. Onunla savaşmak yerine ona saygı duymalısın, anlayış göstermelisin. Bununla birlikte onu dinlemeli ve duygularını kabul etmelisin.

Böylece ona sevildiğini hissettirmiş olursun. Bu basit gibi görünebilir ama uygulamada bir takım eksiklikler ile karşılaşabilirsin. Örneğin kendi egon bunları yapmana izin vermeyebilir. Dolayısıyla önce sana ait olan egoya sahip çıkmalı ve ona söz geçirmelisin.

9. Duygularını derinleştirmeye çalışmalısın

Kız arkadaşın sana kızdığı zaman kendini hayal kırıklığına uğramış veya stresli hissedebilecektir. Bu gerçekten kötü bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Fakat aynı durumu duyguları derinleştirmek için bir fırsat olarak kullanman mümkündür.

Ne kadar öfkelenirse öfkelensin kontrol altında olacağını ona göstermelisin. Hangi sorunlarla karşılaşırsan karşılaş onu terk etmeyeceğini ispat etmelisin. Bu sayede kendisini özel hissetmesini sağlayabilirsin. Böylece sana sahip olduğu için mutlu ve gururlu olmasına yardımcı olabilirsin.

10. Ona en iyi gülümsemeni sunmalısın

Ona kızgın yüzünü göstermek yerine doğrudan gözlerine bakıp ona en iyi gülümsemeni vermeye çalışabilirsin. Gülümsemen onu gülümsetecek güce sahiptir. Bu durum onu mutlu edecek ve kendisini rahat hissetmesini sağlayacaktır.

Marydel Mitch Flores‘in dediği gibi karşısındaki kişinin tartışmanın ortasında gülümsediğini gören birisi kesinlikle kayıtsız kalamayacaktır. Bu gibi durumlarda kendi gülümsemeni kullanmayı deneyebilirsin. Böylece onu gülümsetmeyi başarabilirsin.

11. Ona doğru şeyler söylemelisin

İlişkiler her zaman tatlı ve romantik değildir. Bazen kayalıklara toslamak söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda çiftler tartışmaya başlarlar ve bazen ayrılık dahi ortaya çıkabilir. Bunun yaşanmasını istemiyorsan kız arkadaşına doğru şeyler söyleyerek onu ikna etmelisin.

 • Üzgünüm: Bunu söylediğin zaman kırık bir kalbi onaran ilk ve en önemli ilacı kullanmış olacaksın.
 • Daha iyi olacağım: Bunu söylediğinde ilişkideki umut ışığını garanti etmiş olursun. Kız arkadaşın sana ikinci bir şans verecektir.
 • Bir daha asla yapmayacağım: Bunu söylediğin zaman şu ankine benzer şekilde onu bir daha üzmeyeceğinin sözünü vermiş olursun.
 • Böyle hissettiğin için üzgünüm: Bu özür dilemenin farklı bir yoludur. Daha düşünceli olduğunu belli etmiş olursun.
 • Seni üzmek istememiştim: Bu yaklaşım hala onu koşulsuz olarak sevdiğini gösterecek işaretler taşır.
 • Problemi söylersen onu çözebilirim: Bunu söylediğin zaman problemi olgunca tartışma yoluna götürmüş olursun.
 • Seni üzgün görmeye dayanamıyorum: Bir erkek arkadaş olarak onu gülümsetmek istiyorsan bunu söylemen zorundasın.
 • Kızgın olsan bile çok güzelsin: Bunu söylediğinde yüzünün kızarmasını sağlayacak, aynı zamanda onu gülümseteceksin.
 • Seni seviyorum: Bazen birisine onu çok sevdiğini hatırlatmak onun gerçekten istediği ve ihtiyaç duyduğu şeyi sunmak anlamına gelir.
 • Kızgın olmanı anlıyorum: Bunu söylediğin zaman duygularını anlamış olduğunu göstermiş olursun. Bu onu doğal olarak mutlu edecektir.
 • Bunu birlikte atlatacağız: Bunu söylediğinde ilişkide vazgeçen taraf olmadığını ispat etmiş olursun.
 • Hayal kırıklığın için üzgünüm: Özür dilemenin bir başka yoludur. Diğer özür yöntemleri işe yaramazsa bunu kullanabilirsin.
 • Tekrar gülmeni istiyorum: Bunu söylediğinde onu mutlu etmek için hemen hemen her şeyi yapabileceğini göstermiş olursun.

Kız arkadaşın olduğu zaman ona söylenecek en iyi şeyin farkında olman gerekir. Ufak bir kavgayı büyütüp kocaman bir yangına dönüştürmenin bir anlamı yoktur. Yukarıda yer alanlar sana bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Hala duruyor musun? Şimdi onu gülümsetme zamanı.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...