Kıskanç kadınların yapabileceği 15 garip şey

Kıskançlık bu dünyada her insanın deneyimleyebileceği normal bir duygudur. Kadınlar birçok şeyi kıskanırlar. Birine ne kadar güvenirsen güven, özellikle o kişiyi önemsiyorsan ve seviyorsan kıskanç olabilirsin. Çoğu kadın için kıskançlık olumsuz bir şey değildir.

Kıskançlık bu dünyada her insanın deneyimleyebileceği normal bir duygudur. Kadınlar birçok şeyi kıskanırlar. Birine ne kadar güvenirsen güven, özellikle o kişiyi önemsiyorsan ve seviyorsan kıskanç olabilirsin. Çoğu kadın için kıskançlık olumsuz bir şey değildir.

Bu olumsuz bir şey değilse nedir? Basit bir biçimde “seni kaybetmekten korkuyorum” demenin bir yoludur. Kıskançlık onları garip şeyler yapmaya teşvik eder. Bu şeylerin neler olduğunu merak ediyorsan aşağıdaki listeye bir göz atmanı öneririm.

1. Yalan söylemek

Kadınlar duygularını gizleme konusunda gerçekten iyidirler. Hatta erkeklere karşı bu konuda 2-0 üstün durumda başlarlar. Bu nedenle erkeklerin kadınların davranışlarını anlama konusunda zorluk çekmesi normaldir.

Erkekler kadınları anlama konusunda zorluk çektiklerinde sorulacak sorulara gelecek cevaplar da bir o kadar garip olur. Kadınlar kıskançlıkları tuttuklarında çok fazla yalan söylerler. En basit sorulara bile yalan yanlış cevap vermekten çekinmezler.

2. Aniden ruh halini değiştirmek

Başka bir kadınla konuştuğun zaman kız arkadaşının davranışının anında değişiklik gösterdiğini görürsün. Bu doğal bir durumdur ve aslında bir reflekstir. Kız arkadaşın seni kıskanmaya başladığı için davranışlarında değişiklik yaşanmaya başlamıştır.

Kadınlar doğal olarak karamsar olurlar. Fakat ruh halinin değiştiğini yakaladığında bir şeylerin yolunda gitmediğini hemen anlayabilirsin. Bir kadın kıskandığında mutluyken mutsuz olabilecektir. Bu kullanabileceğin genel bir ipucudur.

3. Gizliden takip etmek

Bir kadın seni kıskandığı zaman seni gizliden takip etmeye başlar. Bunu asla kendisi yapmaz. Bir arkadaşından bunu yapması için ricada bulunur. Sosyal medyada ise sahte hesaplar oluşturarak bunu gerçekleştirir. Kadınlar kıskandıkları zaman ilk yapacakları şeylerden biri budur.

Bir kadın arkadaşından seni takip etmesini istediği zaman güvenli bir yolu tercih etmiş olur. Kadınlar genellikle bunu kimlerle konuştuğunu, kimlerle takipleştiğini, kimlerle takıldığını ve kimlerle vakit geçirdiğini öğrenmek için yaparlar.

4. Görmezden gelmek

Bir kadının seni kıskanıp kıskanmadığını anlamanın en kolay yollarından birisi budur. Kız arkadaşın seni görmezden gelmeye çalışıyorsa onu kıskandırmış olabilirsin. Bu noktadan sonra dikkatli olman gerektiğini bilmelisin.

Kızlar kıskanç olduklarında zor kadını oynama eğiliminde olurlar. Onu memnun etmek için çaba sarf etmediğin sürece seni görmezden gelmeye devam edecektir. Dolayısıyla böyle bir durumda yapman gereken en önemli şey onun gönlünü alabilmek ve onu memnun etmektir.

5. Başka biriyle konuşmak

Kıskandırmaya çalışırsan karşılığını aynı şekilde alırsın. Bir kadın kıskandığı zaman yapacağı en garip şey bir başka erkekle konuşmaya başlamak olacaktır. Bu konuda ona kızman söz konusu olabilir ama bunun doğal bir refleks olduğunu unutmamalısın.

Özellikle onu fark etmediğini düşündüğünde dikkatini çekmek için bir yol bulmaya çalışacaktır. Diğer erkeklerle flört etmeye başladığında kıskanmaya başlarsın ve onu fark edersin. Zaten onun amacı kıskanç olup olmadığını ve onu umursayıp umursamadığını görmektir.

6. Başkalarından söz etmek

Bu başka biriyle konuşmaya benzer bir yaklaşımdır. Seni ölçmek ve bir anlamda kıskanıp kıskanmadığını anlamak için senin yanındayken bir başka erkekten söz etmeye çalışacaktır. Bunun apaçık bir kıskançlık belirtisi olduğunu unutmamalısın.

Bir kız seni kıskanıyorsa kıskanç hissettiğini görmek isteyecektir. Bunun için senin yanında farklı erkeklerden söz etmeye çalışıp ilgini yakalama yoluna gidecektir. Bu aslında kurulmuş ustaca bir tuzaktır. Dikkatli olmazsın kendini tuzağın içinde bulabilirsin.

7. Çok meşgul gibi davranmak

Bazen kadınlar kıskanç olduklarında çok meşgulmüş gibi davranma yoluna giderler. Bunu görmezden gelinmek istemedikleri için yaparlar. Genel olarak ise bunu diğer arkadaşlarınız ile vakit geçirdiğinizde yaparlar. İstedikleri tek şey aslında dikkat çekmeyi başarmaktır.

Örneğin, arkadaşlarınızla buluştuğunuzda başka bir kızla konuşmaya devam ettiğin zaman eline telefonunu alır ve sosyal medya hesaplarını taramaya başlayacaktır. Bu tür bir durum net bir kıskançlık belirtisidir. Bunu yakalamayı başarırsan durumu daha kolay yönetebilirsin.

8. Yüksek sesle gülmek

Kadınların duygularını gizleme konusunda iyi olduklarını bilmen gerekir. Sadece kıskançlıklarını gözden kaçırmak için bile garip şeyler yapabileceklerdir. Bunlardan en tipik olan ortada gülünecek bir şey olmamasına rağmen yüksek sesle gülmektir.

Kız arkadaşın böyle bir yaklaşımda bulunduğunda bir şeylerin yolunda gitmediğini hemen anlaman gerekir. Bu kıskançlığın bir belirtisidir. Durumu toparlamak ve kıskançlığın daha büyük bir probleme dönüşmemesini sağlamak için onu ikna etmen gerekecektir.

9. Baskıcı olmak

Kim diğer kızların erkek arkadaşının etrafına doluşmasına izin vermek ister ki? Kadınlar bölgesel hareket ederler. Bu nedenle etrafta farklı kadınların olmasını istemezler. Bundan ötürü baskıcı olurlar ve erkek arkadaşlarına olabildiğince yakın olmaya çalışırlar.

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysan seni kıskandığından emin olabilirsin. Etrafında farklı kızlar olduğunda kız arkadaşının davranışının değiştiğini fark ettiysen bunu kıskançlık olarak düşünebilirsin. Fakat sonrası için mutlaka dikkatli olmalısın.

10. Sahte hesap oluşturmak

Bu oldukça bilindik bir şey diyebilirim. Kız arkadaşın seni bir kızdan kıskanıyorsa onu takip etmek için mutlaka sahte hesabını kullanacaktır. Sahte hesabını kullanacaktır diyorum çünkü her kızın elinin altında en az bir tane böyle bir hesap yer alır. Bunun bilincinde olmalısın.

Kız arkadaşının bazen paranoyak olabileceğini unutmamalısın. Sahte hesap bu paranoyaklığı yatıştıracak ufak bir detaydır. Sahte hesap oluşturmak, kıskançlık duyduğu kızı takip etmesine yardımcı olur. Böylece düşman olarak gördüğü kişiyi kendine yakın tutmayı başaracaktır.

11. Seksi pozlar paylaşmak

Maalesef, kıskançlık bunu yaptıracak bir şeydir. Kızlar kıskanç olduklarında seksi pozlar paylaşma dürtüsüne sahip olurlar. Bunun çok açık bir nedeni vardır. Fakat asıl amaç yapacakları ile sevgililerinden intikam almaya çalışmaktır.

Spor salonunda dar bir kıyafet giyinmek veya havuz kenarında bikini giymek gibi çeşitli yaklaşımlarla selfie çekip bunu sosyal medyada paylaşacaktır. Sonrasında ise fotoğraflarının erkeklerden bol bol beğeni almasını bekleyecektir.

12. Olumsuz yorumlar yapmak

Elbette kıskançlığın bir diğer getirisi olumsuz olmaktır. Genellikle bir kız kıskandığı kız hakkında olabildiğince olumsuz yorum yapma yaklaşımına sahiptir. Onun hakkında bir tane bile olumlu şey duyma şansın olmayabilir. Kıskançlık maalesef böyle bir şeydir.

Ne kadar yanlış olursa olsun ondan kız hakkında pek çok farklı şey duyabilirsin. Pek çok kişiyle sevgili olduğunu, sürekli sevgili değiştirdiğini, aynı anda birçok kişiyle sevgili olduğunu vb. duyabilirsin. Bunların her birisi kıskançlığın önemli getirisidir.

13. Dedektiflik oynamak

Açık konuşmak gerekirse dedektiflik kadınların işi diyebilirim. Kıskanç oldukları zaman veya başka biriyle sevgili olduğunu düşündüklerinde hemen dedektif yönlerini ortaya çıkarırlar. Buna engel olman mümkün değildir. Bu dakikadan sonra neredeyse her şey kontrol altında olacaktır.

En kısa sürede telefonuna göz atmak isteyeceksin. Buna izin verdiğin zaman telefonunun hemen hemen her yerini karıştıracak ve bir şeyler bulmaya çalışacaktır. Bir şeyler bulursa vay haline ama bulamazsa kıskançlığı dinecek ve sana olan güveni artış gösterecektir.

14. Hasta numarası yapmak

Kıskanmış bir kadının yapmayacağı bir şey yoktur. Bu yüzden hasta numarası yapıp bir dakikalığına bile olsa senin her şeyden uzaklaşmanı sağlayacak kadar ileri gidebilecektir. Bu kendi özünde mantıklı gözüken bir hamle gibi görünebilir.

Bazı durumlarda ise çaresizce hastalanmak söz konusudur. Örneğin, bir partiye katılacağını ve orada çok fazla kız olacağını bildiği zaman hemen hasta numarası yapabilecektir. Önemli olan seni oradan olabildiğince uzak tutmak ve kıskançlık krizine maruz kalmamaktır.

15. Alaycı bir şekilde konuşmak

Kız arkadaşın seninle konuşurken alaycı ifadeler kullanıyorsa bir şeylerin yolunda gitmediğini bilmen gerekir. Özellikle kıskançlık gibi bir durumun varlığı söz konusu olabilecektir. Seni kıskandığı zaman alaycı tavrı ortaya çıkacaktır.

Kısacası, bir kadın alaycı tavır sergiliyorsa mutlaka bir sebebi vardır. Marydel Mitch Flores‘in dediği gibi tüm kadınların kalbinde veya zihninde kıskançlık olduğunu beklemek doğru değildir. Erkeklerin de zaman zaman kıskanç olabileceklerini unutmamak gerekir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...